تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 59

نام تاپيک: گفتگو در باره مادربورد های سریasus p5Q

پروفشنال AEZ_Best's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    یزد - زارچ - خونمون!

پيش فرض

آخرین قیمت مادربورد های این سری رو بگین لطفا

پروفشنال behradsn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    کارت های ATI از سری 2000 واحد پردازش فیزیک دارن تا جایی که من اطلاع دارم این اواخر هم قراردادی بین شرکت Agia و ATI بسته شده بود که صحت این امر رو تصدیق میکرد
    حیف نیست؟ یک 8600 هم بخرید؟

بله میدونم

حتی درایور Agia برای کارت های Radeon سایت NGOHQ نوشته ولی کامل نتونسته بکنه

فعلاً این موضوع معلق مونده و معلوم نیست که حتماً این قابلیت فعال میشه یا خیر

ینده هم نگفتم که الام میرم میخرم تا پایان سال اگر ساپورت نکرد میشه یه همچین کاری کرد و اگر ساپورت کرد که هیچ

درضمن حتی اگر ساپورت کنه و 8600 هم خریده باشی و بعنوان کارت فیزیک ازش استفاده میکنی ضرر نکردی

دلیل هم اینه که اگر کارت فقط فیزیک پردازش کنه پرفورمانس پردازش فیزیک بالا میره تا اینکه هم فیزیک پردازش بشه هم گرافیک محیط (در بنچمارک GTX 280 تنها و GTX280+9600GT اینو دیدم)

برای همین بود که P5Q-E رو انتخواب کردم و خریدم ، چون به نظر من 3 تا اسلات PCI-E VGA در آینده نزدیک خیلی به دردم میخوره

پروفشنال m_r1986's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    گنبد و گرگان

پيش فرض

این که میگین یه کارت دیگه میزارین برای فیزیک یعنی چه ؟

قدرت بالا میره؟ ... مثلا تو بازی تاثیر داره ؟

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تاپیک برای این مورد هستش

به تاپیک زیر برید :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

سلام

بله خیلی تاثیر داره!در مواردی 350% افزایش ریت در 3d تستها رو داشته!!!!!یه سر اینجا بزن:

کد:

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

اولا سلام

در اینکه این مادربرد سه تا پورت PCI EX 16X داره که هیچ شکی نیست!!!فقط می مونه کراس فایر هاشون و قابلیت فیزیک و لینکهاشون! چه جالب!!!!پس کاتالوگش رو هم خوندی؟البرز جون هنوز فرق سرعت و پهنای باند و لینک کراس فایر رو نمی دونی!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟

مادربرد P5Q-E سه تا PCI E داره با قابلیت کراس فایر (دو تایی و سه تایی)یا کراس فایر و فیزیک خوب این متن رو بخون دوست عزیز:

ASUS - P5Q-E:

Expansion Slots:

2x PCI Express 2.0 x16 slots, support ATI CrossFireX™ technology, at x8 link
    (PCIe x16_1 blue, PCIe x16_2 black*)
    1 1x PCI Express x16 slot at max. x4 link(black)
    2 x PCI Express x1 slots
    2 x PCI slots
    *PCI Express x16_2 slot (black at max. x8 link)

CrossFire:

Support ATI CrossFireX™ technology, up to Quad CrossFireX

کد:
    کد:
    کد:

3 3x PCIe x16 (blue @ x16 mode, black @ x4 or x1 mode) supports
    2 x PCIe x1
    2 x PCI

حتما یه بار دیگه کاتالوگ رو بخون ببین اشتباه نکردی؟؟؟چون کراس فایر با لینک 8x هست هر دو تا پورت و کراس فایر سه تایی یا کراس فایر دوتایی و فیزیکش دو تا(4x(8xو یک (1x( 4x هست!در ضمن برای قابلیت فیزیک اصلا نیاز به این سرعتهای بالا نیست!فقط باید یه پورت برای نصب کارت باشه دوست من.کراسش هم مشکلی نداره تا سه تا کارت !!!!
    2_ کراس فایر در حالت 8و8و4 فقط پول دور ریختنه. کلأ اگر از 3 کارت رادون ، در حالت کراس فایر روی یک مادر برد که 2 پورت با مجموع 32 لنز داشته باشه ، فقط باعث بالا رفت کارایی به میزان 2.2 برابر می شه ، چه برسه که فقط از 20 لنز استفاده شده یاشه.
    در ضمن هیچ وقت وجود 3 پورت pci_e 16x مادربردی با چیپ 45 رو با وجود 3 پورت در مادربردی مثل 790 مقایسه نکن که کاملأ نادرست و غیر منطقیه .
    در ضمن استفاده از سومی هم باعث از دست رفتن pci_e 1x می شه.
    Last edited by alborz_k; 17-09-2008 at 02:59.

آخر فروم باز Professor Massoud's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    1_ اگه این قابلیت فیزیک این قدر جالب و نیرومنده ، پس چرا کارت های جیفورس در مقابل دارون کم می ارن. و اگه می شه ، فقط یک لینک خاجی برای من بزارید تا مثلأ 2 کارت 4850 و یک کارت 8600 رو روی یک برد گذاشته باشند و افزایش قابلیت رو بررسی کرده باشند تا من همین فردا یک کارت 8600 بگیرم.
    سلام. من فقط اینو میدونم که هنوز بسیاری از برنامه ها با فیزیک هماهنگ نشدن و اگه هماهنگ بشن ، اونموقع قابلیتش معلوم میشه .

8. این کاربر از Professor Massoud بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

سلام البرز جان
    دوست عزیز حرف اولت رو دبه نکن!گفتی نداره و نمی خوره و الکی و دکوری هست!حالا میگی ارزششو نداره و پول دور ریختنه!راهنمایی نبود !واقعیت بود!من فقط خواستم بهت مگم میشه و می خوره 1x هم نمی شه 4x میشه دیگه این مین رو داشتی نمی دونستی که معلومه خیلی پولدارهستی!!!بله قابلیت فیزیک خیلی خوبه ولی حالت کراس فایر و فیزیک با انویدیا رو تست دقیق ازش ندارم ولی با دو کارت که عالی جواب داده!مثلا یه 4870 و یه 8600.بعضی تستها رو 350 درصد افزایش امتیاز داشته!مگه الان دو تا 4850 داری؟فکر کردم یه 4870 داری؟اون مینت که خراب شده بود درست نشد!؟اینو خریدی؟بحث ما کیفیت ارزش و صرف داشتن نبود!بحث ما این بود که این مادربرد این ویژگی رو داره(تاکید هم روی فیزیک بود نه کراس فایر سه تایی!وگرنه کسی که بخواد سه تا یی کراس کنه مین بهتری می خره این برای دو کارت فیزیک و بعدا کراس +فیزیک بود!)!!!!!من که گفتم هیچی نمی دونم !بحث رو اینجا ادامه نده خصوصی بزن راحت تر صحبت کنیم!لطفا!البته که می دونستی!برای همین بود که فرق 16x و 4x Link رو از اون اول متوجه شدی و برای شوخی کنایه به من زدی!حالا می گردم برای تو هم که شده چرا یکی !؟ده تا لینک خارجی می زارم برای افزایش پرفرمنس با کراس فایر +فیزیک.(نه صرفا روی این مادربرد!)اونوقت قول میدی کلاهتو بخوری!؟(اصطلاح آمریکایی!معادل اسمتو عوض کنی!) زیاد جدی نگیر فراموشش کن!برو 8600 هم بخر!فیزیک کن حالشو ببر.مبارکه!من کجا مقایسه کردم دو تا مادربرد p45 , 790رو خودم نمی دونم!؟فرافکنی می کنی!؟

از لحن تندم که ناراحت نشدی!؟تازه کلی ویرایشش کردم!خیلی ناجور بود اولش!هنوزم با هم دوستیم نه!؟این فقط یه اختلاف نظره!

Last edited by Kianoosh; 17-09-2008 at 01:48. دليل: قلت عملائی!

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بنده هم دقیقاً برای همین این مادربرد رو خریدم

یه دونه 4870 دارم ، بعداً با یه کارت دیگه که کراس فایر کردم اگر بخوام کارت انویدیا (جهت استفاده از فیزیکش) بخرم و کنار این 2 کارت قرار بدم اسلاتی باشه که بشه این کارو کرد

در مورد ساپورت فیزیک هم بگم فکر میکنم آینده نچندان دور ساپورت از فیزیک ایکس خیلی بیشتر از حال حاظر بشه ، مثلاً الان که 40 درصد از بازی ها ساپورت میکنند سال آینده میلادی بالای 65 درصد بازی ها ساپورتش کنند

در مورد مادربرد های لینک 16،16 هم بگم که قیمتشون بالای 240 تومنه و من بودجه نداشتم ، اگه بودجه داشتم 4 اسلاته میگرفتمو خیالمو راحت میکردم

با بودجه 170 هزار تومان P5q-e به نظر من بهترین انتخوابه (نظر شخصی)

باتشکر از تمامی دوستان

11. این کاربر از behradsn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام البرز جان
    دوست عزیز حرف اولت رو دبه نکن!گفتی نداره و نمی خوره و الکی و دکوری هست!حالا میگی ارزششو نداره و پول دور ریختنه!راهنمایی نبود !واقعیت بود!من فقط خواستم بهت مگم میشه و می خوره 1x هم نمی شه 4x میشه دیگه این مین رو داشتی نمی دونستی که معلومه خیلی مرفه هستی!!!بله قابلیت فیزیک خیلی خوبه ولی حالت کراس فایر و فیزیک با انویدیا رو تست دقیق ازش ندارم ولی با دو کارت که عالی جواب داده!مثلا یه 4870 و یه 8600.بعضی تستها رو 350 درصد افزایش امتیاز داشته!مگه الان دو تا 4850 داری؟فکر کردم یه 4870 داری؟اون مینت که خراب شده بود درست نشد!؟اینو خریدی؟بحث ما کیفیت ارزش و صرف داشتن نبود!بحث ما این بود که این مادربرد این ویژگی رو داره(تاکید هم روی فیزیک بود نه کراس فایر سه تایی!وگرنه کسی که بخواد سه تا یی کراس کنه مین بهتری می خره این برای دو کارت فیزیک و بعدا کراس +فیزیک بود!)!!!!!من که گفتم هیچی نمی دونم !بحث رو اینجا ادامه نده خصوصی بزن راحت تر صحبت کنیم!لطفا!البته که می دونستی!برای همین بود که فرق 16x و 4x Link رو از اون اول متوجه شدی و برای شوخی کنایه به من زدی!حالا می گردم برای تو هم که شده چرا یکی !؟ده تا لینک خارجی می زارم برای افزایش پرفرمنس با کراس فایر +فیزیک.(نه صرفا روی این مادربرد!)اونوقت قول میدی کلاهتو بخوری!؟(اصطلاح آمریکایی!معادل اسمتو عوض کنی!) زیاد جدی نگیر فراموشش کن!برو 8600 هم بخر!فیزیک کن حالشو ببر.مبارکه!من کجا مقایسه کردم دو تا مادربرد p45 , 790رو خودم نمی دونم!؟فرافکنی می کنی!؟

از لحن تندم که ناراحت نشدی!؟تازه کلی ویرایشش کردم!خیلی ناجور بود اولش!هنوزم با هم دوستیم نه!؟این فقط یه اختلاف نظره!

سلام جناب آقای با مزه
    شما می خواین این بحث رو تا اون جا کش بدین که جناب stream بیاد و همه رو پاک کنه و نفری یک هشدار هم به من و تو و مسعود که آتیش بیاره معرکه هست بده.
    حالا برسیم به جواب:
    1_من دبه نکردم. من گفتم که اگه از سومی استفاده بشه ، دیگه نمی شه که از دو پورت pci_e 1x استفاده بشه و پس باید گفت که واقعأ سرعتش 1 هست که با تقلب ایسوس به 4x رسیده ، بهدش هم جناب بهراد فرمودند که pci_e 1x کاربرد نداره ، و من زمانی که فهمیدم که ایشون به 3 پورت با ظاهر pci_e 16x خیلی علاقه دارند دیگه بحث نکردم و سومی رو هم پذیرفتم. ولی واقعیت اینه که سومی رو نمی شه 4x واقعی فرضکرد و من هنوز هم سر حرفم هستم.
    4_شما اون اول در همین بخش به مسعود خان گفتی که این مادربرد 3 تا pci_e 16x داره و من به زور داشتم متوجهش می کردم که از این 3 تا فقط یکیشون 16 واقعی هست و 2 تا دیگه کامل نیستند و کجای این شما رو ناراحت کرده ، نمی دونم.
    Last edited by alborz_k; 17-09-2008 at 02:32. دليل: جواب دادن به بعضی از حرف های جناب کیا باعث منحرف شدن این تاپیک می شد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •