تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 8 اولاول 12345678 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 77

نام تاپيک: برنامه نویسی در ویندوز

پروفشنال hoax3r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام

راستش من از Visual C++ 6 استفاده می کنم!
    بعد از انتخاب win32 console application ،تو صفحه بعد گزینه ای مبنی بر انتخاب dll وجود نداره،شکل های زیر:
    خوب شما پروژه رو از نوع Win32 Dynamic-Link Library بزارین مشکلای دیگه هم حل میشه
    همون مثال رو براتون درست کردم، شامل دوتا پوشه هست، پروژه ای که در پوشه dll هست رو اگه کامپایل کنید بهتون فایل های
    dll.dll و dll.lib رو میده بعد این دو فایل به اضافه ی dll.h رو کنار پروژه مورد نظرتون بزارین. که من یه پروژه آزمایشی
    در پوشه dlltest درست کردم کافیه کامپایل کنید و نتیجه رو ببینید

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    ،فقط می خواستم بدونم که instance یه شی ای از هر نوع داده می تونه باشه یا خودش یه DataType هستش؟
    خودش یه نوع داده هست.میشه گفت یه هندل به فایل اجرایی در حافظه هست.

من کتاب "C++ in action " رو تو این سایت دیدم،یکی از فصلاش با عنوان "Windows techniques " بود،منظورتون این فصله؟

یه نگاه کلی بهش انداختم،می خواستم بدونم Syntax ها رو کامل توضیح داده؟ شما این فصلو کامل خوندین؟
    - بله

- کامل نخوندم بیشتر مقدشو خوندم که ببینم در مورد چی هست و ....
    ولی اگه کمی با API آشنا باشین و مقداری هم ++C بدونین با خوندن اون قسمت فکر میکنم تا حدودی کار راه بنداز باشه

در ضمن یه کتابخونه ی ویندوز هم نوشتن با عنوان "RSWL "،من دانلود و نصبش کردم،تو توضیحاتش اومده که: نمونه کدهای ویندوزی از جمله DLL رو داره.شما هم نمونه کدهاشو مطالعه فرمودین؟
    نه راستش ندیده بودم، ولی به نظر جالب میاد

ببخشید شما گفتید برای تغییر دادن کامپایلر در مورد UNICODE در نظر گرفتن رشته ها،راه اول اینه که بریم تو منوی Project و ...
    راستش تو منوی Project من هم چین چیزی وجود نداره،می خواستم ببینم برای تغییر تنظیمات کامپایلر باید کار دیگه ای بکنم یا جای دیگه ای برم؟!
    (من از VC++ 6 استفاده می کنم!)
    والا تو این ورژن نمیدونم تنظیماتش کجاست ولی راه ساده تری هست که خودمم استفاده میکنم قرار دادن این کد در اول سورس برنامه هست
    باید حتما قبل بقیه کدها باشه

کد:
    در ضمن برنامه msdn رو میشه از خود سایت مایکروسافت دانلود و نصب کرد؟!
    من ورژن 2001 اش رو دارم،ولی هم قدیمیه و هم بعضی جاهاش درست نصب نمی شه!
    شدنش که میشه فقط حجمش حدود 2 گیگ هست،
    این لینک رو ببینید:
    کد:
    شاد باشید

2. 2 کاربر از hoax3r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه bahareh655's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    بالای نَوَردِوون-نزدیک پُشت بون

پيش فرض

کد:
    سلام
    واقعاً ممنونم بابت جوابهای مفید و کاملتون
    فقط می خواستم خواهش کنم اگه ممکنه این دمو رو که تو رپیدشر آپلود کردین،یه جای دیگه مثل:
    کد:
    آپلود کنید،چون وقتی میرم تو رپیدشر و free user رو می زنم،لینک دانلودو نمیاره!

بازم ممنون
    موفق باشید

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام amsjavan !
    با توجه به پست های قبلی تون،شما ظاهراً برنامه نویسی ویندوزو از روی کتاب دارین دنبال می کنین!
    می خواستم لطف کنین اسم اون کتابو (در مورد برنامه نویسی ویندوز با C++ )یا اگه کتاب دیگه ای سراغ دارین،معرفی کنین که تمام دستورات رو از اول و کامل توضیح داده باشه و مطالبی در مورد درایور نویسی،dll نویسی و نوشتن wrapper داشته باشه!
    می دونم msdn مرجع کاملیه،ولی ترجیح می دم از روی کتاب کار کنم!
    ممنون
    سلام
    من از یه کتاب قدیمی استفاده کردم که اونو به شما پیشنهاد نمی کنم.
    Programming Windows by Charles Petzold کتاب خیلی خوبیه البته خودم هنوز نخوندمش!
    کد:
    یا
    کد:
    این هم خوبه:
    کد:
    Last edited by amsjavan; 09-10-2008 at 08:39.

5. این کاربر از amsjavan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال hoax3r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام
    واقعاً ممنونم بابت جوابهای مفید و کاملتون
    فقط می خواستم خواهش کنم اگه ممکنه این دمو رو که تو رپیدشر آپلود کردین،یه جای دیگه مثل:
    کد:
    آپلود کنید،چون وقتی میرم تو رپیدشر و free user رو می زنم،لینک دانلودو نمیاره!

بازم ممنون
    موفق باشید
    قابلی نداشت، این خدمت شما :
    کد:
    شاد باشید

7. این کاربر از hoax3r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    من توی کامپایل یه برنامه تحت عنوان CSP که مخفف Cryptograohic Service Provider هستش،دچار مشکل شدم!
    یه بسته ای به نام cspdk با حجم 1.4 مگ توی سایت مایکروسافت هست که شامل کد نمونه و قالب csp میشه ،اینم لینکش:
    کد:
    csp به صورت یه اینترفیس میتونه با توابع CryptoAPI ارتباط برقرار کنه و از طرفی میتونه برای کاربردهای رمزنگاری توی کارت هوشمند بکار بره!
    توضیحات کاملش در سایت MSDN موجوده...
    من باید یه CSP نمونه که بصورت DLL پیاده سازی میشه بنویسم،ولی با کامپایل و کار با این بسته مشکل پیدا کردم!
    از کسایی که تو این زمینه کار کردن و یا اینکه میتونن این CSP نمونه رو به صورت DLL کامپایل کنن و یا اینکه کسی رو که در این زمینه وارد هستش سراغ دارن ،عاجزانه خواهش می کنم کمکم کنن،خیلی نیاز به کمک دارم!
    در ضمن کسی تو نوشتن wrapper برای تبدیل دستورات رمزنگاری به دستورات کارت هوشمند تجربه داره؟
    لطفا اگه می تونید،هر چه زودتر کمکم کنید،وقتم خیلی کمه
    با تشکر از شما

تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    من توی ویژوال ++C ورژن 6 ،یه پروژه dll ایجاد کردم و کد فایل csp.c رو توش کپی کردم (هم چنین دو تا هدر فایل csp.h و cspdk.h رو هم توی فولدر include در جایی که ویژوال ++C نصب شده،کپی کردم)و کامپایل کردم ولی 102 تا ارور داد که اکثرا از cspdk.h می گرفت که فلان متغیر undeclared identifier هستش و ...
    بعد تصمیم گرفتم که فایل نوت پد csptest رو در یه پروژه win32 console application وارد کنم و فایل csp.dll موجود در بسته cspdk رو در فولدر مربوط به اون کپی کنم و بعد کامپایل کنم که در این حالت هم 38 تا ارور می داد!
    الآن واقعا نمی دونم که چه طور باید اونو کامپایل کنم که یه نتیجه معقول ببینم؟!
    خواهش می کنم اگه در مورد فایل های dll چیزی می دونین کمک کنین،واقعا نیاز به کمک دارم
    ممنون

تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام

من توی ویژوال ++C ورژن 6 ،یه پروژه dll ایجاد کردم و کد فایل csp.c رو توش کپی کردم (هم چنین دو تا هدر فایل csp.h و cspdk.h رو هم توی فولدر include در جایی که ویژوال ++C نصب شده،کپی کردم)و کامپایل کردم ولی 102 تا ارور داد که اکثرا از cspdk.h می گرفت که فلان متغیر undeclared identifier هستش و ...
    بعد تصمیم گرفتم که فایل نوت پد csptest رو در یه پروژه win32 console application وارد کنم و فایل csp.dll موجود در بسته cspdk رو در فولدر مربوط به اون کپی کنم و بعد کامپایل کنم که در این حالت هم 38 تا ارور می داد!
    الآن واقعا نمی دونم که چه طور باید اونو کامپایل کنم که یه نتیجه معقول ببینم؟!

خواهش می کنم اگه در مورد فایل های dll چیزی می دونین کمک کنین،واقعا نیاز به کمک دارم

ممنون

پروفشنال hoax3r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام
    من اون بسته رو که گفتین گرفتم محتویات فایل هایی که تو پوشه های csp و sdkinc بود رو توی یک پروژه از نوع Win32 Dynamic-Link Library اضافه کردم
    و در آخر کامپایل کردم، نتیجه رو براتون میزارم، متاسفانه با CSP کار نکردم که بتونم بهتر کمکتون کنم

کد:
    شاد باشید

تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام واقعا ممنونم ازتون ،خیلی خوشحال شدم که جواب دادین
    راستش من هم مراحل کامپایل یه فایل dll رو انجام دادم ولی نمی دونم چرا 102 تا ارور می ده!
    من فولدری که شما زحمت کشیده بودین و درست کرده بودین دانلود کردم،تو فولدر release اون این فایلها بودن:

می خواستم ببینم فایل های lib و res و ... چه طوری تولید شدن؟
    آخه من هم اول یه پروژه از نوع win32 dll تو ویژوال ++C انتخاب می کنم و کد مربوط به csp.c رو توش وارد می کنم ولی بعد از کامپایل 102 تا ارور میده!
    در ضمن من دو تا فایل cspdk.h و wincrypt.h رو هم تو فولدر include جاییکه ویژوال ++C نصب شده،کپی کردم!
    بعد تصمیم گرفتم فایل csp.dll موجود در بسته رو توی فولدر test csp یعنی برنامه کاربردی که csp.dll رو صدا می زنه کپی کنم،از طرفی فایل csp.dll و cspinst.exe و testcsp.exe رو هم طبق readme خود بسته توی دایرکتوری windows/system32 کپی کردم،ولی بازم هیچ خروجی ندیدم!
    البته تو readme این توضیحاتو واسه windows CE (wince نوشته،ولی من از ویندوز XP استفاده می کنم
    راستش برای sign کردنش هم اونطور که در readme نوشته شده، دستور مربوطه رو در command line نوشتم ولی پیغام داد که نمی تونه csp.dll رو باز کنه و ....
    به هرحال...
    من فکر کنم شما فایل csp.dll رو که در فولدر release گذاشتین،خودتون تونستین تولید کنید،اینه که ازتون خواهش می کنم اگه امکان داره تمام مراحلی که انجام دادین تا فایل csp.dll و csp.lib تولید شد رو بفرمایین و اینکه بعد از کامپایل فایل csp.dsw هیچ اروری نمی بینین؟
    از طرفی تونستین که با استفاده از برنامه testcsp.c ، فایل csp.dll رو صدا بزنین؟
    ممنون میشم اگه مثل همیشه کامل جواب بدین.
    با تشکر

پروفشنال hoax3r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام
    می خواستم ببینم فایل های lib و res و ... چه طوری تولید شدن؟
    بعد کامپایل اینا تولید میشن

خوب من مراحلی رو که انجام دادم میگم، امیدوارم کمکی بکنه:
    1 - ایجاد پروژه Win32 Dynamic-Link Library
    2 - انتخاب An empty DLL project
    3 - اضافه کردن تمام فایلهای پوشه csp و sdkinc به داخل پوشه پروژه ای که ایجاد کردم
    4 - حالا باید تمام این فایل ها به خود پروژه هم اضافه بشن، بعد اضافه کردن این فایلها محیط ++VC به این صورت میشه

5 - به خاطر اینکه ما فایلهای wincrypt.h و cspdk.h رو کنار دیگر فایلها در یک پوشه قرار دادیم باید تغییراتی در csp.c و autoreg.cpp بدهیم
    به این صورت که هدر فایلهای که گفتم یعنی wincrypt.h و cspdk.h رو که داخل <> قرار دارن رو داخل " " قرار میدهید
    مثلا فایل csp.c اینجوری میشه
    قبل :
    کد:
    و بعدش
    کد:
    و فایل autoreg.cpp هم فقط برای cspdk.h این کارو انجام میدین

6 - حالا میتونید کامپایل کنید و نتیجه رو ببینید
    البته بهتره در حالت Release بزارین بعد کامپایل کنید از منوی Build->Set Active Configuration

کد:
    خیر

از طرفی تونستین که با استفاده از برنامه testcsp.c ، فایل csp.dll رو صدا بزنین؟
    این مراحل رو تست کنید احتمالا به نتیجه میرسید.
    کد:
    شاد باشید

14. این کاربر از hoax3r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •