تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 69

نام تاپيک: تاپيك برق ساختمان

اگه نباشه جاش خالی می مونه E-Masood's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام بچه ها من خودم مهندسی الکترونیک خوندم چند سالم سابقه کار دارم خوشحال میشم بتونم کمکی بکنم و خودمم از شما چیزی یاد بگیرم
    ممنون از شما دوست عزيز اگر پاسخگوها در اين تاپيك افراد بيشتري باشند مسلما تاپيك پر بارتر خواهد بود.

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

فایل نصب آیفون دانلود نمیشه راهنمایی کنید
    ممنون
    دوست گرامي لينكها تست شدند و مشكلي ندارند شايد ايراد از كامپيوتر يا اينترنت شماست دوباره سعي كنيد و يا از طريق وبلاگم كه آدرسش در زير هست دانلود كنيد.

اگه نباشه جاش خالی می مونه payam178's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    ایران ،کاشان

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    اگر میشه طریقه ی کار با مالتی متر را هم بگذارید ( مالتی متر های معمولی )

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

مالتي مترها ميونند كميتهاي مختلفي رو اندازه بگيرند .در مالتي مترهاي معمولي معمولا ولتاژ،جريان،مقاومت اهمي اندازه گيري ميشه (البته با رنجهاي نختلف) و در مالتي مترهاي پيشرفته تر مقادير مربوط به سلف،خازن،ترانزيستور و ... هم اندازه گيري ميشه.
    در اندازه گيري يك كميت مانند ولتاژ يا هر چيز ديگر ابتدا بايد رنج مناسبي را با توجه به مثلا ولتاژ ورودي خود انتخاب نماييم براي مثال اگر ميخواهيم ولتاژ برق شهر را اندازه بگيريم بايد بدانيم كه ولتاژ برق شهر حدودا 220 ولت است بنابراين بايد رنج را طوري انتخاب كنيم كه ولتاژ ما در محدوده رنج قرار گيرد چرا كه اگر رنج مناسب انتخاب نشود يا مالتي متر آسيب ميبيند يا مقدار اندازه گيري شده خطا خواهد داشت.براي اندازه گيري ولتاژ و وقاومت هم كه ميدانيد مالتي متر بايد بصورت موازي در مدار قرار بگيرد و براي اندازه گيري جريان مالتي متر را بايد بصورت سري در مدار قرار داد.
    براي اندازه گيري مقاومت بايد توجه داشته باشيد كه مدار بايد بدون برق باشد.
    حالا اگر سوالي بصورت موردي داشتيد بفرماييد.
    سلام دوست عزیز
    اگر میشه طریقه ی کار با مالتی متر را هم بگذارید ( مالتی متر های معمولی )

5. این کاربر از E-Masood بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    ایران ،کاشان

پيش فرض

مالتي مترها ميونند كميتهاي مختلفي رو اندازه بگيرند .در مالتي مترهاي معمولي معمولا ولتاژ،جريان،مقاومت اهمي اندازه گيري ميشه (البته با رنجهاي نختلف) و در مالتي مترهاي پيشرفته تر مقادير مربوط به سلف،خازن،ترانزيستور و ... هم اندازه گيري ميشه.
    در اندازه گيري يك كميت مانند ولتاژ يا هر چيز ديگر ابتدا بايد رنج مناسبي را با توجه به مثلا ولتاژ ورودي خود انتخاب نماييم براي مثال اگر ميخواهيم ولتاژ برق شهر را اندازه بگيريم بايد بدانيم كه ولتاژ برق شهر حدودا 220 ولت است بنابراين بايد رنج را طوري انتخاب كنيم كه ولتاژ ما در محدوده رنج قرار گيرد چرا كه اگر رنج مناسب انتخاب نشود يا مالتي متر آسيب ميبيند يا مقدار اندازه گيري شده خطا خواهد داشت.براي اندازه گيري ولتاژ و وقاومت هم كه ميدانيد مالتي متر بايد بصورت موازي در مدار قرار بگيرد و براي اندازه گيري جريان مالتي متر را بايد بصورت سري در مدار قرار داد.
    براي اندازه گيري مقاومت بايد توجه داشته باشيد كه مدار بايد بدون برق باشد.
    حالا اگر سوالي بصورت موردي داشتيد بفرماييد.
    سلام با سپاس فراوان
    اگر امکان دارد طریقه ی نصب صحیح لامپ های فلورسنت را قرار دهید

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام با سپاس فراوان
    اگر امکان دارد طریقه ی نصب صحیح لامپ های فلورسنت را قرار دهید
    اگر منظورتون لامپهاي مهتابي هست كه بهتره از چوكهاي الكترونيكي استفاده كنيد كه يه برق ورودي دارند و دوتا خروجي كه به لامپ مهتابي وصل ميشه و به هيچ چيز ديگه اي براي نصب احتياج نداره.

8. این کاربر از E-Masood بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    ایران ،کاشان

پيش فرض

اگر منظورتون لامپهاي مهتابي هست كه بهتره از چوكهاي الكترونيكي استفاده كنيد كه يه برق ورودي دارند و دوتا خروجي كه به لامپ مهتابي وصل ميشه و به هيچ چيز ديگه اي براي نصب احتياج نداره.
    سلام دوست من
    ممنون که سوالات مبتدیانه ی من را جواب میدهید
    اگه میشه ولت .وات و آمپر را با یه مثال ساده توضیح بدهید (آخه من مثال های تخصصی را متوجه نمیشم)
    و با تشکر مجدد که سوالات فردی مثل من که به برق علاقه داره جواب میدهید

ارسال شده از GT-S5301 با استفاده از تپاتالک 2

اگه نباشه جاش خالی می مونه shahab.hiro's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    کره خاکی

پيش فرض

آيفونها يك سري سيم مشترك دارند كه يه هم وصل ميشوند و تنها سيمي كه براي هر طبقه بصورت مجزا نصب ميشه سيم زنگ هستش.شما از يه جايي سيم زنگ طبقات رو به هم وصل كردي كه بايد بگردي اين سيمها رو جدا كني و حتما به راهنماي آيفون توجه كنيد.
    ممنون از راهنماییت دوست عزیز

اما هر مونیتور یه پورت4پین داره که پنل دو طبقه هم جای دوتا پورت4پین داره و منم این پورتها رو درست به هم وصل کردم اما مشکل زنگ خوردن دو طبقه باهم همچنان وجود داره

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

ممنون از راهنماییت دوست عزیز

اما هر مونیتور یه پورت4پین داره که پنل دو طبقه هم جای دوتا پورت4پین داره و منم این پورتها رو درست به هم وصل کردم اما مشکل زنگ خوردن دو طبقه باهم همچنان وجود داره
    اين احتمال وجود داره كه ايراد از پنل دم در باشه يعني دو تا زنگ از داخل پنل با هم اتصال داشته باشند اگه ميتوني پنل رو باز كن بررسي كن البته حواست باشه كه اگه گارانتي داره اين كار رو نكن و بده گارانتي بررسي كنند.

12. این کاربر از E-Masood بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه shahab.hiro's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    کره خاکی

پيش فرض

اين احتمال وجود داره كه ايراد از پنل دم در باشه يعني دو تا زنگ از داخل پنل با هم اتصال داشته باشند اگه ميتوني پنل رو باز كن بررسي كن البته حواست باشه كه اگه گارانتي داره اين كار رو نكن و بده گارانتي بررسي كنند.

وقتی فقط یکی از مونیتورها رو به پنل وصل میکنم همه چی درسته و یکی از زنگها اصلا نمیزنه و اون یکی هم درست میزنه

اگه زنگها اتصال داشتن که تو این حالت باید هردو زنگ هم کار میکردن

اما وقتی هر دو مونیتور رو وصل میکنم انگار این وسط زنگها سری میشن باهم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •