تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 5 اولاول 12345
نمايش نتايج 41 به 48 از 48

نام تاپيک: کیکاووس یاکیده

آخر فروم باز MaaRyaaMi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

تاریک است
    پناهم دِه
    پناهگاهی‌ام نیست
    تا نفسی تازه کنم
    از سوزِ شلاقِ این بادِ بد دهن.

2. 3 کاربر از MaaRyaaMi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

من رد بوی تو را می بـوســـــــمــــــــــ ...

کیکاووس یاکیده

4. این کاربر از part gah بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

پــاشنــه آشیــل را یــافتــه‌ام!

تمــام شــد
    ، تنهــایــی!

کــافــی‌ســت،

پلــک‌هــایــم را ببنــدم!

راستی بــانــو!

آنهــا را نــدیــده‌ای؟!

جــایــی، میــان راه تــو نبــود . . .

کیکاووس یاکیده

6. این کاربر از part gah بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

آخرین برگ را

به غلط کشیده ای

من

پیروز قمار

تشنه باخت بودم.

کیکاووس یاکیده
    Last edited by Ahmad; 16-09-2012 at 13:47. دليل: افزودن نام شاعر

8. 5 کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

در کم بودنم

آینه نباش.

حفره ای در خیالم پیدا شده است

که
    اندکی

هستم!

10. این کاربر از part gah بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

بوی رفتن می دهی.

در را باز می گذارم

وقتی برو

...که گنجشک ها و ستاره ها

خوابند...

(کیکاووس یاکیده/بانو)

12. این کاربر از شاهزاده خانوم بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه elahe_n12345's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

"واس چی نباس نشسته فک کرد"

خیلی خیلی وخ پیشا که نبودم، اما خیلی وخته که هستم .این که می خوام به گم واس جنگ اول و دوم نی. واس همین سی-چل سال پیشه که' گونگیشتا' قد 'یاکریم' بودن.
    اون وختا زندگی مثه الان نبود، پستچی که می اومد در خونه قبض جریمه نمی آورد، نامه می آورد. -عجله کار شیطون بود و واس همینم زندگیا سفت نبود - با هر نامه یه همی می خورد ،شکل به شکل می شد.هر چیزیم مثه یه نامه بود،به زندگی یه شکلی می داد.
    سر می چرخوندی یه نامه در خونه بود. از نامه ی سرکه بیگیر ، آب لیمو ،آب غوره،ترشی و شور و باقالی و مربا... تا پشه بند تو پشته بوم و،خرید عید و مدسه و... خیلی کارای ریز و درشت دیگه که هر کدوم یه همی می زد ،ریخت به ریخت، زندگی رو می چرخوند.فرصت نشستن فک کردن بت نمی داد.می باس بلد می شدی،هم فک کنی هم کار کنی.بالاخرشم یه کاری گردنت بود،هیچیی هیچی یم که نبود.نون که می خواستین،نامه نونوا کف دستت می ذاشتن-خونه ی جا خالیم کور بود،مثلن اگه می گفتی درس دارم ،میگفتن: اگه بخون باشی، تو صفم می خونی.منگولا نمی تونن دوتا کارو باهم بکنن-
    الان خیلی ساله آدما نشسته فک می کنن.وختی یم فک می کنن فقط فک می کنن،سر فرصت و دل سیر فک می کنن.بنظرم واس همینه فکرای الان با فکرای اون وختا توفیر داره.
    اون وختا، وختی می گفتن یکی حالش خوش نی،می شد:یا چاییده یا رو دل کرده،یا دور از جون سلاطون گرفته(سلاطونه اون وختا با سرطان الانه فرق می کرد،واسش کسی و کچل نمی کردن. واس مدسه کچل می کردن) اما حالا وختی می گن یکی خوش نی،می شه :یکی نسشته فک کرده.زیادم فک کرده.هیچی یم زیادش خوب نی.

اون وختا چون می باس قاطی کارا فک کنی،اگه فکرتم خراب می شد،قاطی کارا رد می شد می رفت.مثلن یه فکری تو مخت بود که خوب نبود،تا می اومدی یه مشت به زنی تو چونه خودت،یه نامه می اومد،که می باس می رفتی پشته بوم ،قبله بارون رختا رو از سر بند رخت جمع و جون کنی.رو پشته بوم، یه هوایی می خورد تو مخت ،فکرت کز می کرد،یه دیدی خونه همساده می زدی دلت یه تکون می خورد،یه کیش به کفترای داداشه 'مسود سیا' می دادی،یه برقی تو چشات می افتاد.از پله که سرازیر می شدی ،فکرت می پرید و چونه ات کبود نمی شد.
    البت الانم آدما یه نامه های جدیدی واس خودشون می سازن .مثه نامه غذای کفترا و گربه ها.
    بدم نی.(این خارجیای از خدا بی خبر انگاری قدیما این کارا رو کردن الان دیگه خسته شدن.به کفتر چایی می گن' درتی برد' یانی پرنده ی کثیف، دوسشون ندارن،می گن شهرمون شده عین هونه کفه لونه مرغ)بدم نی، خوبم نی،نامه باهاس ته داشته باشه که تموم شه، وگرنه یه نواخ میشه ،مثه خوره می اوفته به جون آدم.کار باهاس درست باشه مثه صف نون وا هر دفه کناریات فرق کنن ،نونم فرق کنه،خمیر ،برشته ،کوچیک ،بزرگ،سفید باشه یا نباشه. یا مثلن،نامه رب گوجه،وختی می رسه به روغن ریختن سر شیشه ها ، یعنی تمام،رف تا سال دیگه -کی زنده کی مرده،خدا بزرگه-می تونم برم دنباله ی بادبادکمو بچسبونم ،هواش کنم ،نقطه که شد،به ' حمید گوجه' بگم: بفرما.
    خلاصه نامه تو زندگی مثه نخود تو آشه ،می باس باشه ،آشم باهاس هم بخوره ته نگیره،باهد توش آب بس سف نشه.اگه تموم پهنای باندت رو استفاده کنی، سف می شه،دیفراگمنت لازم،به جنبی ته می گیره.
    من که خودم حواسم نبوده یکی از جلو تیرم رد شده تیرمو شیکونده.اما از من به شما:نشسته فک نکنین یا دل سیر فک نکنین،نا خوش می شین.

"کیکاوس یاکیده"

14. 2 کاربر از elahe_n12345 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه elahe_n12345's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

زندگینامه کامل "کیکاووس یاکیده" آقای صدای دوبلۀ ایران

کیکاووس یاکیده؛
    متولد بهمن ۱۳۴۷ در تهران،
    دوبلور و شاعر ایرانی است. وی اخیرا کتابی با نام بانو و آخرین کولی سایه فروش از طریق انتشارات کاروان، منتشر کرده که رویکردی متفاوت به شعر سپید است و به نوعی هایکو وارهایی بسیار ملموس.
    بازی او در نقش احمد دوست محمد رضا گلزار در فیلم آتش بس و در فیلم زن زیادی اثر تهمینه میلانی و همچنین در نقش جمشید کاظمی در سریال هوش سیاه و هم چنین درنقش دکتر بهداد در فیلم شهر دقیانوس به بازیگری پرداخته است.ایشان در فیلم به نام گل سرخ نیز بسیار زیبا بازی کرده اند. وی اصالتی بوشهری دارد، پدر وی بوشهری و مادرش تهرانی می باشد.

جوایز و افتخارات

دیپلم افتخار سردبیر انجمن بین‌المللی شعر در آمریکا ۲۰۰۲ شاعر برگزیده توسط سایت poetry.com در آمریکا ۲۰۰۳ مدال شعر شایسته از سمپوزیوم شعر واشنگتون دی سی دریافت کاپ شایستگی از انجمن بین‌المللی شعر/ ۲۰۰۴ نیز از افتخارات این هنرمند می‌باشد.

دوبله‌های معروف

دوبله صدای نقاش آمریکایی باب راس در سری برنامه لذت نقاشی توسط کیکاووس یاکیده انجام شده است. و در نقش جرویس پندلتون در بابا لنگ دراز و همچنین در سریال کمیسر و رکس به جای کمیسر موزر و کمیسر براندتنر صحبت کرده است.
    و همچنین در کارتون وایکینگها راوی داستان بودند.

آثار مکتوب

چند شعر

برو بانو! بگذار بیدار شوم باید بروم…خیال تو را به دوش کشیدن، خرج دارد!

باران که می‌بارد، تمام کوچه‌های شهر پر از فریاد من است که می‌گویم:
    من تنها نیستم …. تنها منتظرم! تنها!

در اینجا، کوهی است که گم شده بی آنکه تو را دیده باشد

پا برهنه، تاکجا دویده‌ای که این همه گل، شکفته‌ است…؟!

16. 2 کاربر از elahe_n12345 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •