تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 8 اولاول 12345678 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 72

نام تاپيک: کمک در مورد اور کلاک سی‌ پی‌ یو i7 2600k

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

در ضمن اورکلاک من چه ربطی به پست اون دوستمون داره خوب میخای من یه جوری به این فرکانس 4.8 برسونم که دما 90 درجه بشه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه ebi1952's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

نمره هایی که ویندوز سون به قطعات میده زیاد جدی نگیرید
    دما یکم بالاست از خمیر سیلیکون و یک فن بهتر استفاده کنید
    برای اینکه بفهمید سی پی یو ولتاژ نیاز داره باید تست پایداری بگیرید و از روی اتفاقایی که در پایداری سیستم میفته متوجه بشین
    هرچه ولتاژ سی پی یو بالاتر بره دمای سی پی یو هم بیشتر میشه برای افزایش ولتاژ اگر نیاز بود
    به سایت سازنده برید و مدل سی پی یو ی خودتون رو بیارید و ببینید تا چه مقداری ولتاژ رو ساپورت میکنه
    بعد اگه نیاز بود اضافه کنید اگر نیاز نبود که هیچی
    اگر سیستم بوت نشد صفحه آبی با کد 101 اومد کرش کردن هنگ کردن و موقع تست ارور دادن از علامت هایی هست که نشانه ی کمبود ولتاژ سی پی یو هست
    من از کولر colermaster tx3 استفاده کردم سیستم هم تهویش خوبه.
    به نظر شما بهترین و معقول ترین فرکانس یرای این پردازنده طوری که نه من پول الکی برای k داده باشم و نه بهش فشار بیاد و یه پرفرمانس خوب بده به من (بیشتر تو بازیها مد نظرمه) چند می تونه باشه
    به طور کلی اور بهینه این سی پی یو چند بوده تو سایتها و کاربرای دیگه.
    اگه رو همین فرکانس نگهش دارم با همین وضعیت دما و کولینگ خیلی بهش فشار میاد؟
    دمای عادیش رو 38 تا 41 هست تو بازیها هم از 65 بالا نرفته فقط موقع فول لود و بنچمارکینگ رفت رو 73 اونم فقط یکی از هسته هاش بقیه تا 68 رفتن(تمام اینها بعد از اور هست قبلش رو 3.7 اور شده بود و دماش تو فول لود از 60 بالاتر نمی رفت)در ضمن دمای خود سی پی یو رو در hwmonitor و speed fan صفر نشون میده یا -60 درجه! میزنه جفتشونم اپدیتن فقط با نرم افزار خود اسوس می تونم دمای سی پی یو رو ببینم که موقع فول لود تا 78 رفت این درسته یا دمای خود هسته ها

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

معمولا کسانی که در اورکلاک تجربه ای دارند میدونند که برای تست پایداری باید از occt یا prime95 استفاده بشه نه بازی!!

فکر نمیکنم کسی تا به حال در این تاپیک یا بهتر هست کلی تر بگم در این فروم حرفی از بی ارزش بودن سندی بریج زده باشه

همین مورد هست که ایجاد مشکل می کنه
    کلا در این موارد انسان یا شخص مشاوره دهنده باید مسول پذیر باشه چون اگر خدای ناکرده آسیبی به مشاوره گیرنده وارد بشه اونوقت هست که !!!

دوست عزیز cpu-z برای اورکلاکر ها یک میزان یا بهتر بگیم یک عرف هست
    کلا یک مورد جا افتاده هست
    هی من میخام ادامه ندم نمیشه

عزیز شما یه نیگا به اسم آیدیتون بزنین شما کارتون اینه برین از سایت لیون رایان صبا و رایانه و چند سایت دیگه و چند تا سایت بنچمارک xbitlabe anantech و چند تا که الان حضور ذهن ندارم سرچ کنین و برای اعضا سیستم پیشنهاد بدین .
    نه اینکه بیای واسه من اورکلاکو آموزش بدی ..

در مورد اون پستات هم باشه جوابشونو میدم

1) شادی طریقه اورکلاک من با بقیه فرق داشته باشه این برنامه هایی که گفتیو من تست کردم فقط میخام بگم من با اورکلاک آپولو که نمیخام هوا کنم این برنامه های که گفتی cpu رو پدرشو در میاره دقت کنین فقط cpu الان هم برنامه ای نیست که بشه روزمزه استفاده کرد که فقط cpu رو 100 درصد لود کنه و پدرشو دربیاره و سایر قطعات idle باشن.

تو بازیهای که گفتم cpu تا 60 70 درصد کار میکنه و در برنامه های رندرینگ هم تقریبا 70 درصد کار میکنه.پس لزومی نیست بیام با اون برنامه ها تست کنم شاید اگه تست کنم مثلا بعد نیم ساعت رستارت بشه خوب این طبیعی هست.

اما برای کارهای روزمره مثل بازی و حتی رندرینگ که برای من مشکلی به وجود نیاورد.

2)ایشون تا اون فرکانسی که من گفتم اگه اورکلاک کنه اگه تا دمای 75 هم بالا بره که امکان نداره باز مشکلی پیش نمیاد.

---------- Post added at 11:19 PM ---------- Previous post was at 11:17 PM ----------

اینم منبع:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

داره خودمونی میشه police-force's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    MW2

پيش فرض

اما در مورد صاحب تاپیک :
    آقا شاتهایی که شما گذاشتین برای من غیر قابل دسترسی هست
    اگر ممکن هست از یک آپلود سنتر دیگه استفاده کنید
    البته من بعید میدونم با افزایش cpu ratio تا 38 مشکلی برای سیستم پیش بیاد و نیازی هم به ولتاژ در هیچ شاخه ای نیست

شات قبل از اور کلاک با خنک کننده Corsair H70 :

کد:
    کد:
    اینم تغییراتی که دادم ضریب سی‌ پی‌ یو از ۳۴ به ۴۰و تست در حالت عادی

کد:
    کد:
    و تست ۲۰ دقیقه با Prime 95
    کد:

اگه نباشه جاش خالی می مونه ebi1952's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

نمره هایی که ویندوز سون به قطعات میده زیاد جدی نگیرید
    دما یکم بالاست از خمیر سیلیکون و یک فن بهتر استفاده کنید
    برای اینکه بفهمید سی پی یو ولتاژ نیاز داره باید تست پایداری بگیرید و از روی اتفاقایی که در پایداری سیستم میفته متوجه بشین
    هرچه ولتاژ سی پی یو بالاتر بره دمای سی پی یو هم بیشتر میشه برای افزایش ولتاژ اگر نیاز بود
    به سایت سازنده برید و مدل سی پی یو ی خودتون رو بیارید و ببینید تا چه مقداری ولتاژ رو ساپورت میکنه
    بعد اگه نیاز بود اضافه کنید اگر نیاز نبود که هیچی
    اگر سیستم بوت نشد صفحه آبی با کد 101 اومد کرش کردن هنگ کردن و موقع تست ارور دادن از علامت هایی هست که نشانه ی کمبود ولتاژ سی پی یو هست
    با عذرخواهی از دوستان من موقع تست بازی مدال افتخار رو هم در پس زمینه در حال اجرا داشتم که خود بازی حدود 50-60 درصد سی پی یو رو مشغول نگه می داره(دلیل دمای زیاد) تو تست جدید دما از 65 بالاتر نرفت در ضمن این sisoftsandra حدود 2 دقیقه سی پی یو رو رو فول لود نگه می داره این مقدار کافیه برای ارزیابی اوری که انجام دادم من چند بار پروسه رو تکرار کردم و تغییر زیادی تو دما نبود. بهترین نرم افزار برای تست این موقعیت چیه و اگه میشه لینکشم بذارید

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

من از کولر colermaster tx3 استفاده کردم سیستم هم تهویش خوبه.
    به نظر شما بهترین و معقول ترین فرکانس یرای این پردازنده طوری که نه من پول الکی برای k داده باشم و نه بهش فشار بیاد و یه پرفرمانس خوب بده به من (بیشتر تو بازیها مد نظرمه) چند می تونه باشه
    به طور کلی اور بهینه این سی پی یو چند بوده تو سایتها و کاربرای دیگه.
    اگه رو همین فرکانس نگهش دارم با همین وضعیت دما و کولینگ خیلی بهش فشار میاد؟
    دمای عادیش رو 38 تا 41 هست تو بازیها هم از 65 بالا نرفته فقط موقع فول لود و بنچمارکینگ رفت رو 73 اونم فقط یکی از هسته هاش بقیه تا 68 رفتن(تمام اینها بعد از اور هست قبلش رو 3.7 اور شده بود و دماش تو فول لود از 60 بالاتر نمی رفت)در ضمن دمای خود سی پی یو رو در hwmonitor و speed fan صفر نشون میده یا -60 درجه! میزنه جفتشونم اپدیتن فقط با نرم افزار خود اسوس می تونم دمای سی پی یو رو ببینم که موقع فول لود تا 78 رفت این درسته یا دمای خود هسته ها
    بایوس مینتون رو آپدیت کنید و از یه ورژن جدیدتر نرم افزار hw monitor استفاده کنید
    این دما یعنی 78 بالاست باید کنترلش کنید
    کار بعدی بزارید قابلیت idle سی پی یو از تو ستاب فعال باشه که دائم رو آخرین حد فرکانس نباشه
    فن سی پی یو تون رو هم برید تو ستاب و حالت smart fan رو غیر فعال کنید بزارید با حداکثر دورش بچرخه
    نتیجرو بگید

با عذرخواهی از دوستان من موقع تست بازی مدال افتخار رو هم در پس زمینه در حال اجرا داشتم که خود بازی حدود 50-60 درصد سی پی یو رو مشغول نگه می داره(دلیل دمای زیاد) تو تست جدید دما از 65 بالاتر نرفت در ضمن این sisoftsandra حدود 2 دقیقه سی پی یو رو رو فول لود نگه می داره این مقدار کافیه برای ارزیابی اوری که انجام دادم من چند بار پروسه رو تکرار کردم و تغییر زیادی تو دما نبود. بهترین نرم افزار برای تست این موقعیت چیه و اگه میشه لینکشم بذارید
    دما خوبه با نرم افزار prime 95 حدود 30 دقیقه تست گرفتین ؟
    با نرم افزار hw monitor در لود چقدر نشون میده
    اگه با پرایم هم چندین بار تست گرفتید و دما بالاتر از 65 نرفته خوبه و مشکلی نداره کولرتون گفتید چیه؟

تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    MW2

پيش فرض

دوستان شما که دارین زحمت میکشین این همه با هم بحث می‌کنین هر کی‌ طریقه اور کلاک با سی‌ پی‌ یو i7 2600k یا i5 2500k خودشو و تست بعد از اور کلاک خودشو به صورت تصویری و با توضیح بذاره تا امثال من آماتور از تجربیات شما استفاده کنیم
    Last edited by police-force; 05-06-2011 at 12:14.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

دوستان شما که دارین زحمت میکشین این همه با هم بحث می‌کنین هر کی‌ طریقه اور کلاک با سی‌ پی‌ یو i7 2600k یا i5 2500k خودشو و تست بعد از اور کلاک خودشو به صورت تصویری و با توضیح بذاره تا امثال من آماتور از تجربیات شما استفاده کنیم
    دوست من اصلا کار سختی نیست افزایش ضریب سی پی یو و در صورت نیاز دادن ولتاژ نیاز به تغییر هیچ پارامتری هم نیست
    شما فقط دوتا نرم افزار hw monitor و prime 95 به همراه نرم افزار cpu-z رو تهیه کنید اصلا مشکل نیست
    Last edited by mehrdad mm; 03-06-2011 at 21:46.

تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    MW2

پيش فرض

دوست من اصلا کار سختی نیست افزایش ضریب سی پی یو و در صورت نیاز دادن ولتاژ نیاز به تغییر هیچ پارامتری هم نیست
    شما فقط دوتا نرم افزار hw monitor و prime 95 به همراه نرم افزار cpu-z رو تهیه کنید اصلا مشکل نیست
    mehrdad جان من چند تا سوال داشتم توی پست ۳۱ شاتی که از قسمت بایوس گذاشتم قسمت
    Core current limit نیازی به تغییر داره ؟
    و spread spectrumچرا باید به حالت دسیبل تغییر داد?

اگه زحمتتون نمی‌شه یه توضیح مختصر درمورد همشون بدین ممنون میشم
    آخه من به کمک چند تا ویدئو که توی یوتیوب هست اور کردم واسه همین در مورد کارایی‌ بعضی‌ از قسمتها چیزی سر در نیاوردم
    Last edited by police-force; 03-06-2011 at 22:07.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

mehrdad جان من چند تا سوال داشتم توی پست ۳۱ شاتی که از قسمت بایوس گذاشتم قسمت
    Core current limit نیازی به تغییر داره ؟
    و spread spectrumچرا باید به حالت دسیبل تغییر داد?

اگه زحمتتون نمی‌شه یه توضیح مختصر درمورد همشون بدین ممنون میشم
    آخه من به کمک چند تا ویدئو که توی یوتیوب هست اور کردم واسه همین در مورد کارایی‌ بعضی‌ از قسمتها چیزی سر در نیاوردم
    در مورد شات میشه مجدا تو همین پست بزارید من پیدا نکردم
    در مورد سوال دوم این گزینه بهتره غیر فعال باشه تا سیگنالها و امواج محیطی روی فرکانس سی پی یو تاثیر نزارن
    توصیه شده برای اور غیر فعا کنید قابلیت turbo boost هم که باید غیر فعال کنید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •