تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 63

نام تاپيک: میخوام برنامه نویسی رو شروع کنم

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    اولاً باز این پیر انجمن VB ما را آب کرد!

دوماً
    در مورد اين مطلب دوست عزيز مي شه مدركي يه نمونه كدي لطف كنيد ؟ اگر بخواييم پايتون رو با زبانهاي دات نتي مقايسه كنيم تقريبا تا سه برابر مختصر تر هست ! كه اين در بعضي مواقع تا 10 برابر هم مي رسه !!
    چشم! ما پیرمرد حرف گوش کنی هستیم ولی باور کنید با پایتون شفیق شما مشکلی ندارم!

عزیز جان من نمیخواهم بحث کنم ولی چون خودتان گفتید من مثالهایی اندک از قابلیت ها و تعداد خطوط برنامه نویسی را می آورم به هر کدام شک داشتید بگویید تا کدش را بگذارم ولی قبول کنید که الآن کدها زیاد میشود.

من که از اول هم قصد کوبیدن پایتون شفیقتان را نداشتم ولی به شما پیشنهاد میکنم اگر خواستید چیزی را بکوبید دست روی قوی ترین نقطه قوت آن نگذارید!!!!!

باز تاکید میکنم که تعداد خطوط زیاد هم ملاک نیست ولی اگر ملاک باشد بدون تردید و باقطعیت میگویم که VB.Net و همتایش C#.Net در صدر هرم کدنویسی کم قرار دارند، چون شما فرمودید، چشم!
    لطف کنید و انصافاً همین نمونه ها را بگویید در پایتون شفیقتان چند خط میشود؟
    تمام دستورات زیر بدون هیچ نوع Include خارجی استف نه اینکه بگویم فلان ActiveX را بیاورید و آنگاه با یک خط کد کار انجام میشود.

هر چه یادم بیاید بدون ترتیب مینوسم، چون اتخاب یک کلاسس ماژول اتز بین چندین هزار کلاسس ماژول و بعد هم انتخاب یک تک دستور از بین ده ها دستور یک کلاسس مازول کار زیاد ساده ای نیست.
    نکته آخر آنکه تمام امکانات فوق هم در وب و هم ویندوز و یک رایانه واحد جواب میدهند و اصولاً فرقی ندارد.
    ----------------------------------------------------------------------------
    1- ارتباطات سطح سوکت برای دو رایانه در یک شبکه و اجرای دستور یکی در دیگری
    (مثلاً شما از اینجا دستور بدهید و photoshop در آن طرف بالا بیاید.)

کمتر از 10 خط کد نویسی برای هر سمت!

2- تبدیل IP به نام دامنه و تبدیل نام دامنه به IP
    برای هر کدام 1 خط

3- تبدیل تاریخ [شمسی-قمری-چینی-ابری-ژاپنی-تایوانی و 4 تقویم دیگر] به میلادی
    2 خط (و مشابه پایتونش ... البته اینکه کلاسسی در 100 خط تعریف کنید و بعد در دو خط استفاده کنید این میشود کد 102 خطی، گفتم یادآوری کنم یکبار دوستان نامش را کد دوخطی نگذارند.)

4- تبدیل تاریخ میلادی به [شمسی-قمری-چینی-ابری-ژاپنی-تایوانی و 4 تقویم دیگر]
    4 خط

5- به دست آوردن اطلاعات فرهنگی یک فرهنگ یا کشور خاص (مثلاً واحد پول! یا فرمت نمایش اعداد، اعشار دارد؟ چند رقم و...)
    1 خط کد اولیه و برای هر آیتم مورد نظر 1 خط دیگر

(کلاسسها و قسمتهای دیگر دات نت هم از اطلاعات فرهنگ و تقویم استفاده میکنند و شما میتوانید با وراثت تقویم و فرهنگ جدید بسازید و به ماژولهایی که برای موارد کارشان مصرف کننده هستند بدهید، واقعاً این دات نت خیلی بسته است!!!!!!!!!!)

6-تغییر زبان تایپی کیبورد در برنامه های ویندوزی
    1 خط

7- بازکدن یک فایل متنی و اضافه کردن متن به انتهای ان و بستن آن
    1 خط!

8- اکسن تمام کلاسس ها و نوع های تعریفی در یک dll کامپایل شده به جهت لیست کردن محتویات و امکانات و یا پیدا کردن کلاسس خاصی که از کلاسسی وراثت دارد یا نام خاصی دارد.
    کمتر از 10 خط !

9- ارسال ایمیل
    2 خط! (به طور وحشتناکی جالب است!)

10- پخش یک فایل wav در ویندوز
    2 خط

11- دانلود یک فایل zip یا تصویر یا ... و ذخیره در محل مورد نظر هارد (با صرف کد نویسی و بدن نمایش هیچ پنجره ای)
    2 خط!!

12- آپلود فایل در صفحات وب
    1 خط! (این یکی را خیلی خوشحال میشوم بدانم در پایتون شفیق چند خط میشود.)

13- حفظ وضعیت و محتویات کنترلرها در وب و صفحات ASP.Net به طوری که در بین submit ها و نمایش مجدد محتویات حفظ شود!
    صفر خط کد!!! انجام به طور خودکار (خودتان میدانید در زبانهای دیگر چه دردسری دارد!)

14- اعتبار سنجی مقادیر ورودی در صفحات وب (مثلاً جایی باید کاربر ایمیلش را ندهد ولی چیزی وارد کند که از نظر دستوری ایمیل نباشد!)
    فقط یک خط کد ان هم در بلاک HTML نیاز دارد و در مازول اصلی کد نویسی هیچ کدی نمیخواهد!

15- ذخیره کل یک جدول در یک فایل XML و باز یابی یک جدول از یک فایل XML
    برای هر کدام کمتر از 10 خط کد.

16- نمایش یک جدول از بانک اطلاعاتی در صفحات وب و با قابلیت Page بندی و مثلاً هر صفحه 20 آیتم!
    هیچ خط کد نویسی مستقیم! فقط به کنترل DataGrid و DataSource نیاز دارد که در بلاک html می آیند (... aspataGrid>)یعنی هیچ دستور VB.Net یا C#.Net ای شما نخواهید دید.

17 - تغییر سایز runtime تصویر و ارسال برای نمایش در صفحات وب
    کمتر از 10 خط

18- ساخت یک لیست پیوندی برای استفاده و نگه داری شاخه های شی ای!
    1 خط

19- ساخت یک Collection معمولی و یا Sort شده که جستجو در ان به صورت الگوریتم فوق سریع Binary (هر تست حذف نصب آیتمها) صورت میگیرد
    1 خط

20- جستجوی Binary در یک آرایه عددی Sort شده
    1 خط !

21- ساخت نمونه از حافظه به حالت Stack یا LIFO (آخرین ورودی-اولین خروجی) یا خشابی
    1 خط

22- ساخت نمونه از حافظه به حالت (FIFO) (اولین ورودی-اولین خروجی) یا صف
    1 خط

23- ساخت یک تصویر Runtime به همراه نوشتن یک متن روی آن (یک کار ساده گرافیکی، که کاربرد هم دارد، مثلاً برای اعتبار سنجی و جلوگیری از حملات dos قابل استفاده میشود)
    3 خط کد!
    اگر با قابلیت RightToLeft برای متون فارسی نیاز باشد، میشود 4 خط کد!
    (بیشتر زیانهای دیگر هنوز در ترسیمات گرافیمی RightToLeft را ندارند.)

24-به دست آورن پوشه های سیستمی ویندوز-یا رنگها و فونتهای استاندارد تنظیم شده در ControlPanel برای قسمت های مختلف (برای برنامه های غیر وبی)
    1 خط کد برای هر کدام.

25- لیست فونت های نصب شده برای برنامه تحت ویندوز
    2 خط

26- ارتباط با پورت سریال رایانه و ارسال اطلاعات
    حدود 5 خط

27- تبدیل یک String با توجه به Encoding مورد نظر به آرایه بایتی (مثلاً برای ذخیره دستی در فایل یا ارسال با فورمت دلخواه و...) اغلب زبانها انجام میدهند ولی صرفاً یا Unicode هستد یا Ascii ولی دات نت UTF-8 و UTF-7 و UTF-32 و BigEndian را هم دارد و اجازه تولید فرمت خاص جدید خودتان را هم میدهد (واقعاً این دات نت چقدر بسته است!!!!!)
    1 خط کد!!!

28- ساخت ریسمان جدید و به همراه دستور شروع به کار ریسمان جدید برای انجام موازی
    2 خط

29- قابلیتهای runtime بسیار قوی، که اصلاً برخی زبانها بکل فاقد آن هستند.
    به دست آوردن نام توابع و متدها و رویدادهای عضو یک کلاسس
    در حدود 5 تا 10 خط میتوان کل اعضای یک کلاسس را پیاده کرد و مثلاً یک چیزی شبیه کاوشکر داخل فایل dll ساخت
    (کلاسسها را نشان دهد، اعضای کلاسس ها و اینکه هر کدام چه پارامتری میگیرند و چه پس میدهند و در صورت نیاز ساخت new کلاسس و اجرای دستور و...)
    قابلیتهای runtime دات نت به حدی قوی است که اغلب متوجه نمیشوند اصلاً آدم چه میگوید و بیان اغلب آنها نیاز به مثالهای زیادی دارد.

30- کد لازم برای دادن یک فایل و تحویل گرفتن فشرده شده آن روی هارد و یا از فشردگی خارج کردن فایل آن و به همراه کدی که بین این تبدیلات فایل را با الگوریتم های بسیار پیچید (حق انتخاب با شماست) و User و Pass های امنیت را تضمین کرد.
    کمتر از 10 با کد الگوریتم رمز گذاری

31- نمایش دیالوگ Save و Open و Print و... استاندارد ویندوز
    2 خط کد برای هر کدام.

32- Resize پنجره های برنامه و حرکت کنترلرها در موقعیت جدید با توجه ابعاد جدید.
    صفر خط! اغلب نیاز به کد نویسی ندارد!
    مثلاً تمام کنترلرهای دات نت در مورد حفظ فاصله شان با طرفین قابل تنظیم هستند.
    یعنی در تمام زبانها کنترلرها همواره فاصله خود را از Top و Left والد خود حفظ میکنند و اگر بخواهیم در دیالوگ Option دکمه Apply در سمت راست باشد یا در پنجره های RightToLeft بخواهیم Label سمت راست ثابت باشد، باید در رویداد Resize چیدمان را از نو انجام دهیم، در حالی که در دات نت اغلب نیازی به این کار نیست.
    این را انصافاً میگم
    من Visual با Basic و ++C و Assembaly کار کرده ام و در VB و ++VC تجربه ساخت پنجره را داشته ام (به کرات) واقعاً دچار سردرد میشدم و حالم گرفته میشد وقتی که پنجره ای باید قابلیت تغییر سایز میداشت و من باید برایش رویداد Resize را کد نویسی میکردم و کنترلرها را برحسب ابعاد فعلی پنجره تغییر محل میدادم، ولی در دات نت تا حالا فقط یک بار کد تغییر سایز نوشتم، آنهم چون میخواستم یک کنترل در زمان تغییر ابعاد والد نوعی خیلی خاصی جابه جا شود و دیگر بجز مورد فوق تا حالا در دات نت نیازی به کد نویسی Resize پیدا نکرده ام و تازه بیشتر هم پنجره هایم قابلیت تغییر سایز دارند.
    حالا پایتون شفیق شما را نمیدانم ولی بعید میدانم بی نیاز از کد Resize باشد...

33- وب سرویس
    در حد 4 الی 5 خط
    توجه مهم:
    نمیدانم کد پایتونی که شما نوشتید دقیقاً چه بود ولی اگر کد فوق کد راه اندازی باشد، خیلی بی انصافی به خرج داده اید براداران!!!! منظورم ان است که شما یک تابع با صدها خط کد تعریف کنید و بعد ان را در یک خط فراخوانی کنید این نمیشود کد یک خطی!!!!

واقعاً دیگه نمیدانم کدام طرف رابگم!!
    بزرگترین مزیت زبانهای OpenSource قیمت و پول است!!!! نفس بشریت! که به علت آنکه ایرانی ها اصولاً پول برایشان اصلاً و ابداً اهمیت ندارد مورد فوق زیاد مطرح نمیشود!!!!
    پیشنهاد میکنم به پست زیر هم نگاهی کنید که مطلب را بیشتر توضیح داده ام که در مورد ASP.Net و PHP در آنها بحث شده

forum.p30world.com/showthread.php?t=135777
    forum.p30world.com/showthread.php?t=54774

سروران عزیز p30 فعلاً بای! فردا هم انلاین نیستم از شرم راحتید!

پروفشنال Bayazee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

- پایتون یک زبان برنامه نویسی رایگان و متن باز (open source) هست.‮میتوانید متن آن و خود برنامه را به رایگان از اینترنت دریافت یا در توسعه آن همکاری کنید .

- پایتون را میتوانید در تمام سیستم عامل ها اجرا کنید. ‬شما‮ ‬می‮ ‬تونید‮ ‬یک‮ ‬برنامه را‮ در ویندوز ‬بنویسید‮ ‬و‮ ‬سپس‮ ‬بدون‮ ‬تغییر‮ ‬روی‮ لینوکس ‬یا‮ مکینتاش‬ یا‮ ‬هر‮ سیستم عامل ‬و‮ سخت افزار ‬دیگری‮ ‬که‮ ‬پایتون ‬روی‮ ‬آن‮ ‬نصب‮ ‬باشد‮ ‬اجرا‮ ‬کنید‮
    .
    ...
    ممنون از اطلاعات جامع و مختصر دوست عزيز
    پايتون زبان بسيار گسترده و به معناي واقعي همه كاره هست ! از برنامه نويسي وب سايت ، سرورهاي قوي و حرفه اي ،‌ برنامه هاي تحت شبكه ، مديريتي ، رياضي و محاسباتي گرفته تا كار با ديتا بيس هاي مختلف و حتي گيم و گرافيك و ... در سيستم هاي مختلف و سخت افزار هاي متعدد هم قابل اجراست ! براي مثال pymite
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    مفسر پايتون براي ميكروكنترالر ها و پردازنده هاي 8 بيتي هست ! يعني مي شه برنامه هايي با پايتون براي ربات ها و سخت افزار هاي مختلف نوشت كه نسبت به ساير زبانهاي مشابه چون اسمبلي بسيار بسيار راحتتر و سريعتر خواهد بود . پايتون روي موبايل ها هم اجرا مي شه .
    ولي باز سواي اين بحث ها هر كسي مي تونه با توجه به سليقه و نوع كارش از زبانهاي مختلفي استفاده كنه . هيچ كدوم بد يا خوب نيست ! مقايسه اينها هم نسبي مي تونه باشه ! و هر كدوم در جاي خودش مي تونه كاربردي باشه !

کاربر فعال انجمن مقالات هـک و امنیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    U /\/ |< /\/ 0 \/\/ N

پيش فرض

دستت مرسي h2

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

سلام
    اولاً باز این پیر انجمن VB ما را آب کرد!

دوماً
    چشم! ما پیرمرد حرف گوش کنی هستیم ولی باور کنید با پایتون شفیق شما مشکلی ندارم!

عزیز جان من نمیخواهم بحث کنم ولی چون خودتان گفتید من مثالهایی اندک از قابلیت ها و تعداد خطوط برنامه نویسی را می آورم به هر کدام شک داشتید بگویید تا کدش را بگذارم ولی قبول کنید که الآن کدها زیاد میشود.

من که از اول هم قصد کوبیدن پایتون شفیقتان را نداشتم ولی به شما پیشنهاد میکنم اگر خواستید چیزی را بکوبید دست روی قوی ترین نقطه قوت آن نگذارید!!!!!
    ...
    سلام
    مرسي از جوابتون . اولا بگم كه قصد من از دفاع از پايتون نظرات شخصي بنده نيست ! كه هيچ وقت دوست ندارم نظراتم تحميل بشه ! فقط از اينكه مي بينم هم وطنانم تب زبانهاي بسته مايكروسافت رو دارند كه واقعا اونارو به يك مصرف كننده صرف تبديل مي كنه ناراحت مي شم ! نمي دونم خبرد دار بوديد يا نه مايكروسافت در فكر ايجاد استاندارد ها و قوانيني هست كه ضربات جبران ناپذيري رو ممكنه در پي داشته باشه ! فرمت تمامي نرم افزار هاي خودشو كاملا مخفي و انحصاري خواهد كرد ! در اين بين خيلي ها از آزادي موجود در تكنولوژي هاي آزاد و مزيت هاي اون باخبر نيستند . پس اين وظيفه افرادي مثل من هست كه بيام اينجا بحث كنم و براي مثال زباني مثل پايتون كه مظلوم واقع شده دفاع كنم ! وگرنه بيكار نيستم كه الكي اينجا بحث كنم . من با چند تا شركت نرم افزار همكاري مي كنم و شديدا مشكل زماني دارم با اين وجود اينگونه بحث هارو وظيفه خودم مي دونم . از شما و بحث شما هم ممنونم .
    در مورد بحث كوتاه بودن بحث روي ساينتكس هست نه چند مثال خاص ! من اين مثال هاتونو ديدم . در 90 درصد موارد كدهاي پايتون مي تونه كوتاهتر باشه ! حالا بحثي ندارم شايد بشه يك بخشي از كد رو به عنوان يك ماژول نوشت و بعد ادعا كرد كه من فلان برنامه رو در يك خط نوشتم ! يا از ماژول ها و كتابخانه هايي كه در خود كتابخانه هاي زبان نيستند استفاده كرد ! اين بحث بحث جالبي هست و در زبان پايتون روش زياد كار شده ! شايد براي بسياري يك بحث بي اهميت و حتي مسخره و بچه گانه بياد ولي مبحثي در پايتون هست به نام Python One Liners كه سعي مي كنه هر برنامه اي رو در يك خط بنويسه !‌ و اين رو در سطح ساينتكس انجام مي دن نه با استفاده از ماژول ها و توابه آماده ! در اين حالت كد باز هم قابل فهم و واضح (حداقل براي برنامه نويس آشنا به زبان پايتون !) هست . چند مثال :

1. كد زير نام يك فايل رو به عنوان پارامتر هنگام اجرا مي گيره . فايل رو باز مي كنه . اونو مي خونه . سپس با منطق ------ اونو رمزگشايي مي كنه و دوباره در فايل جديدي كه اونرو هم از ترمينال و به عنوان پارامتر گرفته ذخيره مي كنه !

کد:
    اين البته يك كد معمولي هست كه شايد در زبانهاي ديگه هم بشه همچين كاري كرد .

2. كد تك خطي زير :
    کد:
    خروجي :
    کد:
    كه تا 128 بيت چاپ مي كنه .
    و مثال هاي زياد كه مي تونيد از گوگل پيدا كنيد . اما اين مختصر بودن از ساينتكس هست ! نمي دونم منظورمو مي تونم برسونم يا نه ! براي مثال در پايتون اومده تگ هايي چون اكولاد يا لغاتي چون begin و end رو كه نشون دهنده شروع قطعه كد و خاتمش هست رو برداشته ! و بجاش از تو رفتگي استفاده مي كنه ! پس كد كوتاهتر شده و برنامه نويسي سريعتر مي شه !‌ در ضمن طرف مجبوره برنامه هايي زيبا بنويسه ! نمي شه همينطوري كد هارو زير هم نوشت رفت جلو !‌ كد ها حتما خوانا خواهند بود چون يك قانونه !‌ روشهاي بسياري هم براي مختصر نويسي هست ! براي مثال چند نمونه بسيار زيبا و كاربردي رو توضيح مي دم .
    کد:
    فكر مي كنم توضيح زيادي نخواد ! اعداد زوج تا 100 رو چاپ مي كنه . به امكان ادغام حلقه و شرط توجه داريد ؟ به اين مي گم مختصر نويسي لحاظ شده از لايه ساينتكس كد !
    آخرين مثال ! كد زير رو در نظر بگيريد :
    کد:
    اين كد طول لغات موجود در جمله رو حساب كرده و چاپ مي كنه . خروجي :
    کد:
    اين كد مي تونه حاصل كار كسي باشه كه تازه پايتون ياد گرفته ! اما كسي كه آشنايي خوبي با اين زبان داره شايد همچين چيزي بنويسه :
    کد:
    همونطور كه مي بينيد منطق و ساينتكس زيان هست كه روشهايي براي مختصر نويسي فراهم مي كنه ! و در اين خلاصه نويسي بر خلاف زباني چون پرل خوانايي برنامه حفظ مي شه !‌و اين واقعا يك هنره !
    حالا ممكنه در زباني مثل ...دات نت ماژولي باشه كه با يك تابع يا API تاريخ شمسي امروز رو بده ! خوب اين يك چيز طبيعي هست ! اما مي خواستي خودت اين ماژول رو بنويسي چند خط مي شد ؟!؟! و آيا خود اين ماژولي كه نوشته شده حجمش چقدره ؟ كل زبان پايتون 10 مگ هست !!!‌ با كل كتابخونه هاي استانداردش و مفسرش و ... .

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

لازم بود حواب اين خطارم بدم :

وب سرویس
    در حد 4 الی 5 خط
    توجه مهم:
    نمیدانم کد پایتونی که شما نوشتید دقیقاً چه بود ولی اگر کد فوق کد راه اندازی باشد، خیلی بی انصافی به خرج داده اید براداران!!!! منظورم ان است که شما یک تابع با صدها خط کد تعریف کنید و بعد ان را در یک خط فراخوانی کنید این نمیشود کد یک خطی!!!!

واقعاً دیگه نمیدانم کدام طرف رابگم!!
    بزرگترین مزیت زبانهای OpenSource قیمت و پول است!!!! نفس بشریت! که به علت آنکه ایرانی ها اصولاً پول برایشان اصلاً و ابداً اهمیت ندارد مورد فوق زیاد مطرح نمیشود!!!!
    خوب وب سرويس شما هم حتما از كدهاي دروني استفاده مي كنه ! ولي كد بنده وب سرور هست ! نه وب سرويس !! وب سروري كه ريگوست هندل مي كنه !!‌و البته اين برنامه با ماژول هاي استاندارد پايتون نوشته مي شه ! پس وقتي شما مي خواييد يك وب سرور بسيار قوي بنويسيد به كد هاي بسيار كوتاه نياز داريد ! چون فكر همه چيز قبلا شده !
    در مورد برداشت شما از اپن سورس و نرم افزار آزاد كاملا ابزار تاسف مي كنم ! اين برداشت غلط و كاملا اشتباه هست ! همين بود كه نام free رو به open source تغيير دادن ! آزاد بودن مهمه دوست عزيز نه رايگان بودن ! نرم افزار اپن سورسي داريم كه ميليون ها تمون قيمتشه !! اما آزادي كامل و حق هرگونه تغيير و ديدن كد ها هم همراه برنامه به شخص خريدار داده مي شه ! پيشنهاد مي كنم كمي از مزيت هاي اپن سورس و نرم افزار آزاد مطالعه كنيد .
    براي نمونه آيا چيزي از OOXML شنيديد ؟ احتمالا نه ! يه جستجويي تو گوگل بكنيد يا اينجارو بخونيد :
    کد:
    چون احتمالا موضع بي اهميتي به نظر بياد و حتي نريد ببينيد چي هست چند خطش رو مي ذارم اينجا :

استاندارد پیشنهادی شرکت مایکروسافت به شماره ISO/IEC DIS 29500، که در صورت موفق شدن در مراحل رأی‌گیری سازمان بین‌المللی استاندارد، ایزو، به استاندارد بین‌المللی تبدیل خواهد شد، خطری بالقوه برای کاربران، تولیدکنندگان، شرکت‌ها، سازمان‌ها و جریان‌های مستقل نرم‌افزاری، و به‌خصوص نهضت نرم‌افزارهای آزاد و جوامع کوچک‌تر زبانی، به‌خصوص فارسی‌زبانان است. ....
    مي بينيد ! به اين مي گن شما آزاد نيستيد ! مجبوريد قبول كنيد ! چون تمامي حقوق نرم افزارهاتون مال يكي ديگه هست ! و شما با پولي كه مي ديد اجازه استفاده بسيار محدود اونو فقط براي يك نفر مي خريد !!‌ همين ! اما تو نرم افزار آزاد مي تونيد بگيد من نرم افزار رو خريدم !‌ چون مي تونيد كدشو ببينيد ، تغيير بديد و حتي دوباره بفروشيدش !!‌ به اين مي گن آزادي . البته بحث بسيار مفصلي هست و از حوصله جمع خارج !‌

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

جناب Bayazee , نگرانی و دقدقه ی شما نصب به انحصار طلبی مایکروسافت شدیدا جای تقدیر داره.

در مورد زبان پایتون هم خیلی خوب , با حوصله و کامل توضیح دادید . برای من که یک مبتدی در زبان پایتون هستم خیلی مفید بود. فکر نمی کنم جای شک و شبحه ای باقی مونده باشه. با تلاش افرادی مثل شما برای جامعه اوپن سورس , امید ها برای مقابله با انحصار طلبی زنده میمونه. بازم تشکر می کنم ازتون.
    Last edited by sudotux; 05-09-2007 at 00:21.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

جناب Bayazee , نگرانی و دقدقه ی شما نصب به انحصار طلبی مایکروسافت شدیدا جای تقدیر داره.

در مورد زبان پایتون هم خیلی خوب , با حوصله و کامل توضیح دادید . برای من که یک مبتدی در زبان پایتون هستم خیلی مفید بود. فکر نمی کنم جای شک و شبحه ای باقی مونده باشه. با تلاش افرادی مثل شما برای جامعه اوپن سورس , امید ها برای مقابله با انحصار طلبی زنده میمونه. بازم تشکر می کنم ازتون.
    خواهش مي كنم دوست عزيز . همونطور كه گفتم اينكارو همچون وظيفه اي براي خودم مي دونم . اميدوارم مفيد باشه و بتونم هرچند اندك كمكي كرده باشم . تازگي ها حركت به سمت نرم افزار آزاد كمي رشد داشته . (در ايران) افراد بيشتري علاقمند مي شند و مي رن دنبالش . قبلا كه وضعيت بدتر بود ! خيلي ها اسم خيلي از تكنولوژي ها و نرم افزار هاي آزاد رو هم نشنيده بودند ! اميدوارم سرعت رشد اين حركت بيشتر بشه و روزي شاهد اين باشيم كه هم وطنان ما هم همچون بقيه كشور ها سهمي در اين تكنولوژي ها داشته باشند و آزادانه بتونند از نرم افزار ها استفاده كنند .
    از علاقه و پيگيري شما هم ممنونم . اميدوارم موفق باشيد .

پروفشنال c0dest0rm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

حسین جان و bayazee عزیز!
    واقعا متشکرم!
    پیش به سوی پایتون!
    و زبان های لینوکسی!
    من رفتم کتاب پایتون دانلود کنم!

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

حسین جان و bayazee عزیز!
    واقعا متشکرم!
    پیش به سوی پایتون!
    و زبان های لینوکسی!
    من رفتم کتاب پایتون دانلود کنم!
    اگر انگلیسیت خوبه پیشنهاد می کنم با کتاب Beginning Python: From Novice to Professional شروع کن. خیلی کامل و راحت توضیح داده و حدود ۶۰۰ صفحه هست.

کد:
    کتاب Dive Into Python هم خوبه و ترجمه این کتاب در دست اقدامه و تا الان دو فصل از این کتاب ترجمه شده. اصل کتاب و ترجمش رو میتونی از لینک های زیر دانلود کنی.
    کد:
    در ضمن سایت pylearn.com هم یادت نره.

کاربر فعال انجمن مقالات هـک و امنیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    U /\/ |< /\/ 0 \/\/ N

پيش فرض

دست اپن سورسيها درد نكنه
    راجع به سوكت پروگرامينگ با پايتون مقاله اي دارين؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •