تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 65

نام تاپيک: چطور میتونم یک کلید فشاری را به کامپیوتر وصل کنم؟

داره خودمونی میشه mk110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

عزيز برادر

براي فعال كردن كامپيوتر حتما نبايد رله وصل كرد. هر چند رله باعث ايزوله شدن مدار ميشود.
    نوع سنسور را اگر ميفرموديد دقيقا نقشه مناسب كار را شسته و رفته برايتان ميكشيدم و ضمنا برنامه مناسب فعال سازي دوربين هم بايد نوشته شود.
    سوال من اين است كه اگر شما ميخواهيد توسط يك سنسور از اوضاع مطلع باشيد چرا ديگر كامپيوتر بكار ميبريد.
    يك دوربين ديجيتال ارزان در حد 50000 تومان بخريد . سنسور Pir را توسط مدار واسط به آن متصل نماييد و از اوضاع و احوال عكس بگيريد و بعدا براحتي مموري دوربين را در كامپيوتر تخليه و عكسها را آرشيو نماييد.
    من چنين پروژه ايي را را حدود 7 سال پيش براي يك اداره كه نياز به كنترل داشت با دوربينهاي اون زمان كه حافظه هاي 4 مگابايتي داشتند ساختم و بخوبي جواب داد و حدود 2 سال مورد مصرف قرار گرفت و با ارزان شدن تجيزات كنترلي و مراقبتي سيستم به چندين ست با قابليتهاي بيشتر ارقاء يافت.
    فكر كنم پروژه شما هم در همين حد باشد بيخود كامپيوتر خودت را روشن نذار.
    كل اين طرح با 50 يا 60 هزارتومان قابل ساخت است. اگر همين بدرت ميخوره و سنسور مورد نظرت همونه كه گفتم بگو تا طرح كامل را با معرفي يك دوربين خوب هم برايت بفرستم.

خدا ياور شما باشد.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

بسیار ممنون از همکاریتون
    جریان از این قرارا هست که یک حسگر در منطقه خاصی از زمین قرارا میگیره و هر وقت که خودرویی از روی سنسور عبور کنه سیستم باید عکسبرداری کنه.
    البته ممکنه خودروها سرعت زیاد داشته باشند. مثلا 100 کیلومتر در ساعت و یا حتی بیشتر . به همین خاطر باید سرعت سیستم و عکسبرداری بالا باشه و کیفیت عکس گرفته شده هم در حدی باشه که بشه پلاک خودرو را خواند.
    سنسوری هم که صحبتش شد دقیا یک کلید است که طول زیادی داره و یک خط چند متری را پوشش میده.
    لطفا اگر در مورد سنسور هم پیشنهادی دارید مطرح کنید. چون در بازار نتونستم همچین چیزی پیدا کنم و الان پیگیر هستم که خودم همچین سنسوری بسازم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

یه مسئله ای هم که یادم رفت بگم اینه که اکثر دوربینهای موجود در بازار وقتی کلید گرفتن عکس را فشار میدید 1 ثانیه بعد عکس میگیره که با توجه به سرعت بالایی که خودرو ممکنه داشته باشه از دیدرس دوربین خارج میشه و عکس گرفته شده یا تار میشه یا اصلا کارایی نداره

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    انشا ا... که زودتر پولدار بشید!!!! ولی فعلاً یک کم باید خودتان را از پول های عزیزتر از جان دور کنید و به فکر خرید یک دوربین با پدر و مادر دار باشید!

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام
    ببنيد اين پروژه چند سالي است كه عملا به اجرا درآمده اما هنوز وزارت راه و نيروي انتظامي مجاب به بكار گيري سيستم داخلي نشده و من خودم دو سال است كه پيگير اين موضوع هستم ولي متاسفانه موفق نشده ام آنها را راضي كنم.
    البته اين را گفتم كه از سابقه كار در ايران آگاه باشيد اما اگر فقط براي دانش افزايي خودتان است كه ميتوانم كمكتان كنم من در مرحله اول فكر كردم براي كار تريدينگ خودتان ميخواهيد.
    اگر هم ميخواهيد واقعا دنبال كار را بگيريد اول برويد سراغ نيروي انتظامي خدمت سردار رويانيان اگر ايشان موافقت كردند از شما بخرند آنوقت بقيه كار را پيگيري كنيد
    اما براي اطلاع شما عرض ميكنم براي انجام اينكار سنسور خاصي نميخواد و سنسور بكار برده شده بسيار ارزان و مدار كنترلي نيز ساده است و جمعا با 10 هزار تومان اين بخش ساخته ميشود . اما پرهزينه ترين بخش خود دوربين و جعبه محافظ و نصب سيستم است كه براي كارهاي جاده ايي شما بايد با استانداردهاي آي پي 6 در صنعت برق و الكترونيك آشنايي كامل داشته باشيد و سيستم خود را مبتني بر آن استانداردها بسازيد تا حداقل هاي لازم را براي بازاريابي سيستم را اخذ كنيد.
    دوربين با لنز وايد - دريچه شاتر 1/70- سيستم ultra auto iris از ويژه گيهاي اصلي است كه بايد در نظر داشته باشيد ( چنين دوربيني با مشخصات كامل پس از چند ماه تحقيق و بررسي بر روي دوربينهاي موجود در ايران و نمونه هاي موجود در بازارهاي چين ژاپن فرانسه انگليس و آلمان كه قابل خريد براي ما ايراني ها بود طي چند گزينه بدست آمده و در حال حاضر در اختيار من است البته چندين شركت و گروه ديگر هم روي اين موضوع كار كرده اند و به نتايج خوبي هم رسيده اند اما همه آنها به بن بست اصلي همان عدم توجه صاحب اصلي مواجه شده اند كه در حال مذاكره هستند )

موضوع بعدي كه شما بايد به آن توجه كنيد اگر ميخواهيد فقط عكس بگيريد كه هيچ اما اگر نياز به پردازش تصوير و استخراج شماره و ارسال آن به مركز نيز مورد نظر باشد بايد به خيلي مسائل ديگر نيز فكر كني.
    يعني با اين تفصيل شما واقعا بايد بصورت تيمي كار كنيد و انفرادي به نتيجه رسيدن يكمقدار دور از فهم و عقل است چون هم هزينه بالايي براي تحقيق بايد صرف كنيد البته اگر پولدار باشيد شايد بشه.
    البته عزيز برادر من نميخواهم شما را منصرف كنم و نااميدتان كنم اما اگر واقعا چنين پروژ ه ايي را ميخواهيد انجام بدهيد و بعنوان ابتكار يا اختراع هم مطرح بكنيد بايد به موارد گفته شده توجه كنيد .
    اگر ميخواهيد تنها اين كار را انجام دهيد اولا بايد بدانم چه سن و سالي داري و تحصيلاتت در چه سطحي است و البته از سوال اوليه تان حدودا ميشود حدس زد كه از الكترونيك و مخابرات ديجيتال و پردازش اطلاعات چنداني نداريد (ببخشيد اين طوري ميگم چون عادت دارم با افرادي كه روبرو ميشوم و سوالي دارند بطور واضح همه جوانب كار را روشن كنم و قصدم بي احترامي نيست چون هر كسي را بهر كاري ساخته اند و من هم قائل به خواستن توانستن است هستم ) به هر صورت همه جوره در خدمت هستم و از پاسخ به شما انشا الله خسته نميشوم.

راستي توي اون سايتهاي فاركس دلار مولار را بيخيال شدي يا به نتيجه ايي رسيده ايي ما را هم بي خبر نساز.

يا حق
    Last edited by mk110; 30-06-2007 at 20:52.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

خیلی ممنون از راهنماییتون
    حقیقتش من اصلا اطلاع نداشتم که این طرح قبلا ساخته شده و ....
    راستی چطوری مشه فهمید طرحی که میخوام کار کنم قبلا ساخته شده یا نه؟
    لطفا در مورد سنسور یه مقدار توضیح بدید که اسمش چیه و چطوری کار میکنه چون من خیلی دنبالش گشتم ولی پیدا نکردم. فقط سیستم loop detector برای همچین چیزایی ساخته شده بود که اون هم از نظر کارایی محدودیت داشت و بیشتر برای پشت چراغ قرمز استفاده میشد نه برای جاده های بین شهری و ماشینهای در حال حرکت با سرعت بالا.
    در اینترنت هم که سرچ کردم فقط یه شرکت روی همچین طرحی کار کرده بود اما اون فقط برای ورودی پارکینگها بود و سیستم استخراج شماره پلاک از عکس را هم کار کرده بود.
    از بابت کم سوادی هم حق با شماست . من دانشجوی عمران هستم و اطلاعات مختصری هم که در الکترونیک دارم از دوره دبیرستان است که البته دیگه خیلی قدیمی شده.
    در مورد فارکس هم من به عنوان کشی که دو سال وقتو انرژی خودش را روی این کار گذاشته به همه پیشنهاد میکنم اگر تا حالا شروع به این کار نکردن اصلا وارد این کار نشن چون نسبت به وقت و انرزی که میزاری نتیجه نمیگیری. البته من ضرر نکردم اما اگر برگردم به دو سال پیش دیگه سراغ این بازار نمیرم. اختراع و اکتشاف با همه کمبودهایی که هست لذتش بیشتره و ارزشش را داره

تاريخ عضويت
    Aug 2006

7

سلام
    همانطور كه فرموديد بهترين لذت كسب علم و دانش و تجربه علي الخصوص در زمينه هاي نيازهاي جديد مردم است.
    عزيز جان براي آنكه بفهمي چه چيزي ساخته شده راه هاي متعددي وجود داره كه بهترين راه همين سرچ در اينترنت است . روشهاي مختلف جستجو را بايد بكار ببري . تقريبا تمام موارد بلاخره يك جايي در اينترنت ميتواني پيدا كني .
    اگر هم از موضوعات داخلي ميخواهي بطور مستقيم مطلع بشي همون راه اول هم ميشه و هم درخواست دادن در همين انجمن هاست . البته من هم اطلاعات تمام چيزايي كه بعنوان اختراع يا ابتكار در ايران ثبت شده و يا پايان نامه ها و مقالات گوناگون را با توجه به ارتباطاتم با مراكز علمي و تحقيقي در اختيار دارم اما مجاز به انتشار عمومي آن نيستم.
    اگر مورد خاصي در نظرت بود بگي سعي ميكنم بموقع كمك كنم.
    اما در مورد سنسور همانطور كه توضيح دادم روشهاي متعددي را ميتوانيد بكار بگريد كه من روشهاي زير را پيشنهاد ميكنم.
    روش راديويي ( سنسورهاي فركانس بالا Uhf راداري)
    سنسور التراسونيك
    انعكاس نور مادون قرمز با ***** ضد نور خورشيد و وسايل نقليه و لنز متمركز كننده

گروه من در سيستم ارائه شده روش اول و دوم را استفاده كرده ايم و تا سرعت هاي 200 كيلومتر در ساعت را براحتي آشكار و با دقت بالا بكار گرفتيم.

براي دوربين هم نوع بخصوصي را با تغييرات خاص بصورت الكترو مكانيكي طراحي كرديم كه بسيار كارآمد بود .
    براي سيستم كنترل و پردازش تصوير هم از Dsp دوبل استفاده كرديم.

كل پروژه تا به جواب قطعي و با استاندارهاي بين المللي برسد چيزي در حدود 15 ميليون تومان در طي 9 ماه هزينه در بر داشت . اما براي توليد انبوه و يا بعبارتي محصول نهايي ما 400 هزارتومان قيمت گذاري شده اما متاسفانه تا الان نتوانستيم وارد قرارداد اجرائي شويم( ميرن از چيني ها ميخرن كه كپي نسخه انگليسي است )

يا حق

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

اینطور که از توضیحات شما متوجه شدم کارایی طرح شما با چیزی من فکر میکردم فرق داره.
    شما سیستمی طراحی کردید که خودروهای با سرعت غیر مجاز را تشخیص میده و از اونا عکسبرداری میکنه. درسته؟
    مبنای کار شما سرعت غیر مجاز بده.
    یعنی وقتی از التراسونیک استفاده میکنید با فرستادن موج و تجزیه و تحلیل موج برگشتی از نظر زمان و.. خودروهایی که سرعت بیشتر از حد مجاز دارند را شناسایی میکنیدو عکسبرداری انجام میدین.
    پس با این حساب در جاده های دو طرفه هم میتونید اینکار را انجام بدید.

شما هزینه پروژه را چطوری تامین کردید؟ من اگر بخوام طرحی متفاوت از طرح شما و انچه که تا حالا ثبت شده کار کنم چطوری میتونم هزینه های ان را تامین کنم؟ چون با توضیحاتی که شما دادین هزینه ها بیشتر از اونی است که من فکر میکردم

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

عزيز جان همانطور كه از درون نوشته هايم بر مي ايد ما يك گروه تحقيقاتي هستيم و با انجام امور تحقيقي در زمينه هاي مختلف ( بيشتر برق و الكترونيك مكانيك ) و فروش آن به مستريان خاص داراي درآمد مناسبي براي ادامه كار هستيم .
    اما اگر بيشتر در زمينه هاي علمي تحقيق كنيد متوجه ميشويد كه هزينه تحقيقات علي الاخصوص در زمينه هاي خاص بسيار زياد است و بهمين دليل اغلب كساني كه به اين ميدان پاميگذارند خيلي زود جا ميزنند و بدنبال را ديگر كسب درآمد براي گذاران زندگي ميروند . اما يك محقق واقعي معمولا داراي صبر و استقامت بالاتري نسبت به افراد هم طراز خود در زمينه هاي علمي است.

طرح خودمان را هم توضيح دادم اين پروژه هم سرعت و هم پلاك را با دقت 100 درصد تا سرعت 200 كيلومتر در ساعت تشخيص ميدهد و شماره از درون عكس بصورت رييل استخراج و از طريق فرستنده راديويي به مركز كنترل ارسال ميشود ( ديتا شامل خود عكس - سرعت - شماره پلاك - ساعت - تاريخ )

اگر پروژه شما همين باشد يا نباشد فرقي نميكند . منظورم اين است كه نميگويم شما آن را انجام ندهيد چون در دنياي علم انجام كار موازي هميشه اتفاق مي افتد فقط كسي برد ميكند كه بتواند بازار ارائه آن را زودتر بيابد به اصطلاح مستري را مجاب به خريد كالاي خود كند . پس اگر شما هم كار مشابه انجام دهيد مهم نيست شايد بتوانيد مسئولين را راضي به خريد كنيد و يا حتي قبل از ساخت آنها را وادار به تامين هزينه تحقيقي كنيد.

اما پيشنهاد من به شما با توجه به اينكه در رشته عمران تحصيل ميكنيد اين است كه از اين فرصت بدست آمده براي دانش افزايي خودتان در همان زمينه بيشتر بكوشيد و بسياري موضوعات وجود دارند كه هنوز دانش بشر براي آنها پاسخ مناسبي پيدا نكرده منظورم روشهاي ساخت سريع خانه ( البته پيشرفتهايي خوبي در دنيا بوده ولي در ايران متاسفانه هنوز قدمهاي اوليه است ) است ميتوانيد روشهاي گوناگون را مطالعه كنيد و يك روش مناسب را براي اقليم ايران بهبود ببخشيد . البته به شرطي كه هزينه حداقل 50 درصد روشهاي فعلي فلزي - بتني باشد.

البته موارد زيادي در اين رشته علمي مطرح است كه همانطور كه قبلا هم گفتم اگر مايل بوديد در خدمت شما هستم.

در پناه حق باشيد

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

عزيز برادر
    من توضيحات كاملي را براي شما اينجا نوشتم اما بعد از چند دقيقه ديدم حذف شده . نميدانم چه مشكلي داشته يا اينكه اين سرور فروم خراب شده اما دوباره توضيح ميدهم.

اول اينكه من تك كار نميكنم و بصورت گروهي كار ميكنيم
    دوم كارهاي ما بيشتر در زمينه برق و الكترونيك مخابرات و مكانيكه البته در امور ديگر هم فعال هستيم
    سوم با فروش بعضي از تحقيقات و همچنين اخذ سفارش از جاهاي مختلف تامين هزينه و درآمد مي كنيم.

پروژه كنترل خودرو ما بطور كامل و صنعتي ساخته شده با رعايت تما استانداردهاي بين المللي سيستمهاي الكترونيكي جاده ايي .
    سرعت خودرو از هر دو جهت از فاصله 70 متري با حداكثر سرعت 200 كيلومتر در ساعت آشكار شده و پلاك خودرو فارسي و انگليسي بصورت آن تايم استخراج شده و به مركز كنترل ارسال ميشود ( ديتا شامل عكس خودرو و پلاك شماره استخراج شده - سرعت - موقعيت - تاريخ و ساعت )

هيچ منعي براي اجراي اين پروژه براي شما و يا ديگران نيست . هركس ميتواند اقدام كند شايد شما بتوانيد مسئولين را وادار به خريد محصول خودتان بكنيد.

براي تامين هزينه تحقيقات بايد بتوانيد كارهاي انجام شده خودتان را بفروشيد و يا بصورت نيمه وقت در جايي با دستمزد مناسب كار كنيد.

همانطور كه ميدانيد انجام كار تحقيقي زمانبر و هزينه بر است و بايد صبر و حوصله زياد داشته باشيد و بعبارتي يك محقق و پژوهشگر نبايد زود جا خالي كند. البته نگاه نكنيد به اين برنامه هاي پخش شده از راديو و تلويزيون كه يك نفر يا دو نفر مي آيند و ميگويند با 20000 تومان فلان پروژه را اختراع كرديم و اگر دولت پشتيباني كند ميتوانيم با يك چهارم قيمت توليد كنيم.( منظورم توهين يا زير سوال بردن نيست بلكه عدم آشنايي با كارهاي واقعي است ) خير بسياري از سيستمها كه الان به آساني در اختيار مردم دنيا ميباشد با صدها ساعت كار كارشناسي و بررسي همه جوانب بوده و الان ميبينيم دستگاههايي هستند كه در بدترين شرايط سالها بدون نقص خاص كار ميكنند.

نمونه انچيز كه گفتند خودمان اختراع كرديم همين دستگاه كلونايزر بود كه متاسفانه فردي يا افرادي با سو استفاده از ناآگاهي مسئولين در زمينه هاي علمي آمدند قطعات يك كامپيوتر و مانيتور و فاكس و پرينتر و وبكم را درون يك محفظه قرار دادند و اسمش را گذاشتند اختراع و بودجه ميلياردي گرفتند و كارخانه راه انداختند و آخر سر يك دستگاه بيرون دادند كه چهار برابر يك پي سي خانگي هزينه داشت در حاليكه از چند سال پيش در ژاپن و اروپا نونت بوكها و لپ تاپهايي بود و هست كه همه آنچيزها كه كلونايزر داره را داشته و داره تازه باكيفيت بسيار بالا - حجم كمتر - پرتابل - ارزانتر - دقيقتر و دهها قابليت بهتر و اون فرد فكر ميكرد مردم اين را نميدانند پس بهتر است خودش را جا بزند . البته من اميدوارم خدا هدايتشان كند.

سرت را دراوردم اگر سوالي داشتي باز در خدمتم.

يا حق

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •