تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 8 اولاول 12345678 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 72

نام تاپيک: آموزش ميكروكنترلر Pic

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بعید میدونم این آی سی ها تو بازار ایران پیدا بشن اما اگرهم گیر بیان احتمالا یه 15 تومنی باید قیمتشون باشه.
    آی سی SMD اگه پایه هاش زیاد نباشه خودم لحیم میکنم.با پایه های زیاد تا حالا امتحان نکردم اما فک کنم یه سری سوکت یا بورد تبدیل پیدا بشه.از هویه هوای گرم هم میشه استفاده کرد که قیمتش زیاده.

داره خودمونی میشه eshgh_namordeh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام آقا پژمان - هنگام کامپایل کردن آی سی سری 18 در micro code studio باید از mpasm استفاده کنیم حالا وقتی mpasm را انتخاب میکنیم چند تا گزینه داره که میشه انتخاب کنیم یا غیر فعال که من نمیدونم چی هستند ولی توی رفتار مدار خیلی تاثیر داشتند لطف میکنی بگین اینها چی هستند:
    1-insert source file comments
    2- listing file
    3-macro spansion
    4- cross refrence file
    5- case sensitive

- inhx8m
    -inhx8s
    inhx32
    من فقط گزینه 2و 4 را انتخاب کردن تا میکرو درست کار کرد ، مثلا اگه 5 را انتخاب کنم میکروکار میکنه اما اطاتعات روی lcd نشون نمیده .
    و inhx32 را انتخاب کردم .

و سوال دوم :

حجم برنامه من خیلی زیاد شده دیگه آیسی جا نداره (Pic18f452) آیا راهی هست حجم برنامه کم بشه یا هر چیزی.. یا مجبورم برنامه را تا میشه مرتب کنم و بیخیال یک قسمتی از برنامه بشم ؟

و سوال سوم :
    این درسته که مثلا نرم افزار micro code studio خودش clear wdt را میزاره و نیازی نیست که ما در برنامه بزاریم ؟ چون من هنگام پراگرم کردن wdt on زدم میکرو درست کار میکنه ریست نمیشه .

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام.
    گزینه 1 باعث میشه که توضیحاتی که تو برنامه برای مفهوم شدن برنامه نوشتید ( بعد از علامت ' ) به فایل اسمبلی اضافه بشن.
    با فعال کردن گزینه 2 یه فایل با فرمت lst تولید میشه که اطلاعات برنامه مثل کدهای اسمبلی و مقدار متغیرها و خطاها و پیامها و... توش نوشته شده.
    وفتی گزینه ی 3 فعال باشه ماکروهای استفاده شده توسط اسمبلر به فایل lst تولید شده اضافه میشن که موجب افزایش حجم فایل lst میشن.اگه گزینه 2 فعال نباشه این گزینه هیچ تاثیری نداره.
    گزینه 4 باعث میشه که یه فایل بافرمت xrf تولید شه که تمام سمبل های استفاده شده توسط اسمبلر توش نوشته شده.
    با فعال کردن گزینه 5 اسمبلر به بزرگ و کوچک بودن حروف حساس میشه.

گزینه های 1 تا 4 هیچ تاثیری تو کد هگز تولید شده ندارن و فایلهای lst و xrf فقط برای اطلاع برنامه نویس هستن.

INHX8M برای میکروهای 8 بیتی استفاده میشه که یک فایل هگز معمولی تولید بشه.
    INHX8S مثل قبلیه فقط به جای فایل hex دوتافایل hxl و hxh تولید میکنه که به درد بعضی پروگرامرهای خاص میخوره و کاربرد چندانی نداره.
    INHX32 هم مثل اولیه اما برای میکروهای 16 بیتی که حافظه بیشتر از 64kbyte دارن باید این گزینه انتخاب شه.(ابته این گزینه هم برای میکروهای 8 بیتی و هم 16 بیتی به کار میره اما گزینه اول فقط بدرد میکروهای 8 بیتی میخوره)

اگه برنامه رو با بیسیک نوشتید بعضی دستورهارو که ممکنه خودتون به زبان اسمبلی بنویسید.(با دستور asm_endasm) غیر ازین به جز مرتب کردن نمیشه کاری کرد.( بهتر بود برنامه رو به زبان C تو MPLAB مینوشتید)

آره نرم افزار micro code studio خودش دستور اسمبلی CLRWDT رو هر جا که لازم باشه میزاره. اگه از WDT استفاده نمیکنید بهتره اول برنامه بنویسید : DEFINE NO_CLRWDT تا دیگه این دستور بیخودی اجرا نشه و میکروکنترلر سریعتر کار کنه.

4. این کاربر از Peji2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

متشکرم - پس روی این حساب من هیچ کدوم را انتخاب نمیکنم .
    هنگام کامپایل کردن 18f452 یک پیغام میده اما میکرو به درستی کار میکنه ، این پیغام برای چیه ؟ و چطوری میشه اصلاحش کرد :
    warning[217]: hex file format specified on command line

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

هر میکرو یه فایل ضمیمه با پسوند INC. داره. اون پیغام میگه که تو فایل ضمیمه ی pic18f452.inc تو فلان خط فرمت فایل هگزی که قراره تولید بشه به طور پیش فرض مشخص شده(که سه حالت داره : INHX8M_INHX8S_INHX32) . البته این پیش فرض اهمیتی نداره و شما هرچی تو قسمت تنظیمات MpAsm انتخاب کرده باشید فرمت کد تولید شده هستش.زیاد به این پیام توجه نکن! حالا اگه خاستید دیگه نشون نده برید تو همون فایل و همون خطی که تو پیغام گفته و اون مقدار پیش فرض رو پاک کنید.

7. این کاربر از Peji2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام - دو مدل میکرو در بازار هست که با نام یکسان فقط پسوند یکی a اضافه داره مثلا
    pic16f876- pic16f876a که قیمت اون که a داره خیلی بیشتره - چرا؟ چه تفاوتی با هم دارند؟
    Last edited by eshgh_namordeh; 05-06-2010 at 13:38.

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

حرف A مخفف Analog Comparator یا همون مقایسه کننده ی آنالوگه. تنها فرقی که اون دو تا آیسی با هم دارن اینه که Pic16F876A مقایسه گر آنالوگ داره اما اون یکی نداره.

10. این کاربر از Peji2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام/من شکل مداری ساعت دیجیتال با آی سی 8051 وسون سگمنت را لازم دارم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام /من شکل مداری ساعت دیجیتال با آ سی 8051 و سون سگمنت را لازم دارم

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام /من شکل مداری ساعت دیجیتال با آ سی 8051 و سون سگمنت را لازم دارم

بابا اینجا تاپیک PIC هست! تشیف ببر تو تاپیک 8051 دوستان اونجا جواب میدن..

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •