تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 9 اولاول 123456789 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 87

نام تاپيک: مــبــاحــث مــرتــبــط بــا اعــداد اول

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض یک کلام، ختم کلام!

سلام به همه دوستان

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض یک کلام، ختم کلام!

سلام به همه دوستان

می خوام ثابت کنم این آقا دروغ گفته.

از اینجا شروع می کنم که همونطور که می دونید براکت هر عددی کوچکتر و یا مساوی با خود آن عدد است. پس اگر براکت هر عددی رو بر خود آن عدد تقسیم کنیم، جواب برابر با یک و یا کوچکتر از یک خواهد بود.

حالا به فرمول پروفسور نگاه کنید. ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    به توان آن توجه کنید که یک براکت است. داخل این براکت، براکت یک عدد (یعنی براکت عدد ((2m)!+1)/(2m+1) ) ضربدر معکوس خود این عدد شده (یا به عبارتی براکت عدد مذکور تقسیم بر خود آن عدد شده). که همان طور که گفتیم یک عدد کوچکتر یا مساوی با یک است. پس حاصل براکت این "عدد کوچکتر یا مساوی با یک" (که توان فرمول را تشکیل می داد) برابر با یک یا صفر است.

در نتیجه این فرمول 2 حالت بیشتر ندارد:

1- اگر توان صفر باشد آنگاه H(m)=2 که عدد اول است

2- اگر توان یک باشد آنگاه H(m)=2m+1 که یک عدد فرد است و می دونیم که هر عدد فردی اول نیست.

این به اصطلاح پروفسور حتی نگفته که مقالش تو کدوم مجله معتبر چاپ شده و فقط به مجله رشد آموزش و پروش ارجاع داده!!!

اگر یک جستجو تو گوگل به زبان انگلیسی بکنید می بینید که خبری نیست.

من از رادیو متاسفم که بدون تحقیق که آیا این قضیه درسته یا نه شروع به تو بوق کردن می کنه!!

فقط باعث شده یه جورایی معروف بشه!!! خوب راهی والله!!!
    Last edited by sir_reza; 22-11-2007 at 08:18.

داره خودمونی میشه negarine's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

فرمول رو دیدم...اگه واقعا جزء صحیح باشه که حرف بالایی کاملا درسته و 2m+1 همیشه اول نیست
    ولی اگه چیز دیگه ای هست...بهتره روشن کنین.
    منم فکر نمیکنم با این فرمول به جایی رسید.

اگه نباشه جاش خالی می مونه Dolphin 7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

يه سوال فني

مي شه بگين اين اعداد اول موارد كاربردش چيه؟
    يه جا خوندم واسه پسورد گذاشتن رو كامپيوتر كاربرد داره ولي نفهميدم به چه درد پسوردگذاري مي خوره
    اگه كسي در مورد اينكه اعداد اول چه ربطي به پسوردگذاري داره و موارد كابرد ديگشم مي دونه بگه

اگه نباشه جاش خالی می مونه rouhallah's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

يه سوال فني

مي شه بگين اين اعداد اول موارد كاربردش چيه؟
    يه جا خوندم واسه پسورد گذاشتن رو كامپيوتر كاربرد داره ولي نفهميدم به چه درد پسوردگذاري مي خوره
    اگه كسي در مورد اينكه اعداد اول چه ربطي به پسوردگذاري داره و موارد كابرد ديگشم مي دونه بگه
    سلام دوست برای این به درد پسوورد گذاشتن میخوره که هنوز فرمولی برای دنباله این اعداد بدست نیومده
    و تا وقتی این طوری باشه خب میشه به صورت تصادفی یک عدد اول رو در پسوورد گذاشت
    اما اگه یک زمانی دنباله این اعداد پیدا بشه و بشه مثلاً با فرمولی عدد اول n ام رو بدست آورد دیگه این اعداد بدرد پسوورد گذاشتن نمیخوره

تاريخ عضويت
    Oct 2007

5

سلام دوست برای این به درد پسوورد گذاشتن میخوره که هنوز فرمولی برای دنباله این اعداد بدست نیومده
    و تا وقتی این طوری باشه خب میشه به صورت تصادفی یک عدد اول رو در پسوورد گذاشت
    اما اگه یک زمانی دنباله این اعداد پیدا بشه و بشه مثلاً با فرمولی عدد اول n ام رو بدست آورد دیگه این اعداد بدرد پسوورد گذاشتن نمیخوره
    چطوري با يه فرمول مي شه پسورد كامپيوترو پيدا كرد؟
    مثلا اگه من پسورد كامپيوترمو بذارم 36578 يه فرمول چطوري مي تونه اينو پيدا كنه؟ مگه نبايد يكي يكي عددا رو امتحان كنه ؟
    فرمول موقعي كاربرد داره كه يه چيزي يه نظمي داشته باشه و بشه با اون فرمول و نظمي كه داره بشه يه عدديو پيدا كرد خب حالا اون عددي كه من انتخاب كردمو از رو كدوم نظم مي خواد پيدا كنه؟
    اولا كه شايد من عددو شانسي و الكي انتخاب كرده باشم دوما به فرض كه يه دليلي داشته كه اونو انتخاب كردم ولي اون دليل يه چيز ذهني ممكنه باشه مثلا ممكنه تاريخ تولد خودم يا يه نفر ديگه باشه يا شماره تلفن خونمون باشه يا چيز ديگه ولي اون فرمول كه ديگه اينا رو نمي تونه در نظر بگيره كه پس چطوري با يه فرمول مي شه پسورد كامپيوترو پيدا كرد؟

تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

تو فرمول بالا فك كنم اون چيزايي كه شبيه براكته ( [ ] ) ولي بالاش خط نداره علامت گرد كردن رو به بالا باشه چون يكي از بر و بچ كه ازش پرسيدم علامت گرد كردن رو به بالا چيه يه شكلي مث همينو واسم توضح داد
    اگه اون علامت علامت گرد كردن رو به بالا باشه من فرمولشو تو فلش نوشتم و تست كردم ولي واسه چن تا عدد اول كار مي داد و واسه بقيش ديگه مشكل پيدا مي كرد به اضافه اينكه چون فرمولش فاكتوريل داره واسه به دس آوردن يه عدد اول دو رقمي بايد محاسبات چن صد رقمي انجام بديم
    حالا اگه كسي مي دونه اون علامت همون علامت گرد كردن رو به بالاس يا نه بگه كه من فرمولشو بنويسم و جواباشو به دس بيارم و خبرشو بتون بدم
    Last edited by Dolphin 7; 27-11-2007 at 21:21.

حـــــرفـه ای mir@'s Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    اون سر دنیا

پيش فرض

رو به پايينه دلفين جون

تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

از حد اقل كلمات استفاده كردي كه نكنه بش ماليات بخوره؟
    چي رو به پايينه؟ علامت گرد كردنو مي گي؟ مطمئني؟ اگه اونو مي گي يكي از بچه ها گفت اگه علامت جزء صحيح يا براكت دندونه هاي بالا رو نداشت (يه چيزي مث همين [ ] ) علامت گرد كردن رو به بالاس يعني اشتبا گفته؟
    مگه بالم بش نرسه مي دم كوسه بخورتش

حـــــرفـه ای mir@'s Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    اون سر دنیا

پيش فرض

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •