تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 494 از 544 اولاول ... 394444484490491492493494495496497498504 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,931 به 4,940 از 5435

نام تاپيک: اینترنت بر بستر فیبر نوری FTTH مخابرات، تانوما

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

دوستانی که فیبر نوری دارن آیا میشه از روتر میکروتیک دارای محفظه ی فیبر نوری (SFP) به جای مودم فیبر نوری استفاده کرد.
    نه توی اون محفظه باید آداپتور مخصوص GPON قرار داده بشه (با آداپتورهای فیبر فرق می کنه)، یک مدل قبلا میکروتیک داشت که الان discontinue شده و بعیده تو بازار پیدا بشه. پیدا هم بشه بعیده با OLT های رایجی که مخابرات استفاده می کنه مثل هواوی، زایکسل یا فایبرهوم سازگار باشه. قیمت بالایی هم داشت و عملا تهیه یک مودم و اتصالش به یکی از پورت های لن بسیار به صرفه تر هست.
    یک شرکت متفرقه البته این آداپتور را یکی دو سال پیش ساخته بود که با اکثر OLT ها سازگار بود. من باهاشون مکاتبه کردم، قیمت بسیار بالاتری میداد (اگر اشتباه نکنم بالای ۱۰۰ یورو + هزینه ارسال و ...) میشد که تست های سرعتش رو هم دیدم چندان تفاوتی نداشت.
    صرفا خوبیش این بود که برای سازمان ها و شرکت هایی که قصد استفاده از میکروتیک دارند، یک دیوایس (مودم) حذف میشد (مثلا تاثیر توی مصرف برق برای استفاده از UPS در مواقع قطعی برق و ...) که با یکی دو تا از پیمانکارای مخابرات مطرح کردم که نمونه تست تهیه کنیم، استقبال نشد.

2. 3 کاربر از karname بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2017

پيش فرض

داغون‌تر، بی در و پیکرتر و حال به هم زن‌تر از مخابرات، وجود خارجی نداره ...
    اومدن گفتن برج‌های شهرکتون رو فیبرکشی کرده‌ایم و هر کس خواست بیاد درخواست بده ...
    رفتیم مخابرات منطقه، یه آدم خواب‌آلود که معلوم بود اصلاً نمی‌دونه فیبر چیه، یه کاغذ فرمالیته گذاشت جلومون و یه شماره هم داد برای پیمانکار ...
    به پیمانکار زنگ زدیم، گفت ظرفیت FAT هشت‌تایی برج شما تکمیل شده و باید منتظر بمونید هفت نفر دیگه جور بشن که FAT جدید نصب کنیم!
    کلی مانع‌تراشی دیگه هم کرد که باید با مدیر شهرک نامه‌نگاری انجام بشه و مرکز سوئچ و OMC مخابرات اوکی بدن برای داون تایم و ...
    ولی گفت ما خارج از نوبت، درخواست داده‌ایم (مثلاً می‌خواست منت بذاره) و چند روز دیگه تماس بگیرید که مخابرات، موافقت‌ها رو انجام داده باشه و بیاییم برای نصب ...
    ۳ هفته بعد تماس گرفتیم و این دفعه چیزهای جدیدی تحویل داد که منم قاطی کردم و اصلاً نخواستم گوش بدم چی هست ...
    یعنی واقعاً باید این‌ها در تاریخ ثبت بشه که مخابرات کشوری، براش اهمیت نداره ۶۰۰ مشتری بالقوه یک شهرک مسکونی ...
    نتیجه این میشه که اغلب ساکنین از TD-LTE یا ADSL مرکزی (ترکیب وایرلس و ADSL) شرکتی گمنام با تعرفه‌های فوق‌العاده گرون استفاده می‌کنن (حتی ADSL خود مخابرات هم نه)
    از اون جایی که هنوز عصبانی بودم، با همون شرکت وایرلس صحبت کردم و قرار شد DSLAM مرکزی شهرک رو به VDSL ارتقا بده و رادیوهای وایرلس جدید نصب کنه با تعرفه‌های ویژه که هر کس هم باقی مونده، از اون جا اینترنت بگیره و مخابرات با هزینه‌هایی که برای فیبرکشی کرده بره سماق بمکنه تا فیبرهاش بپوسن ...
    بی‌جهت نیست که کمتر کسی از مردم عادی به فیبر استقبال نشون داده به جز چهارتا گیمر سمج و ...
    Last edited by آرین 0098; 29-05-2023 at 20:20.

4. این کاربر از آرین 0098 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

اومدن گفتن برج‌های شهرکتون رو فیبرکشی کرده‌ایم و هر کس خواست بیاد درخواست بده ...
    رفتیم مخابرات منطقه، یه آدم خواب‌آلود که معلوم بود اصلاً نمی‌دونه فیبر چیه، یه کاغذ فرمالیته گذاشت جلومون و یه شماره هم داد برای پیمانکار ...
    به پیمانکار زنگ زدیم، گفت ظرفیت FAT هشت‌تایی برج شما تکمیل شده و باید منتظر بمونید هفت نفر دیگه جور بشن که FAT جدید نصب کنیم!
    کلی مانع‌تراشی دیگه هم کرد که باید با مدیر شهرک نامه‌نگاری انجام بشه و مرکز سوئچ و OMC مخابرات اوکی بدن برای داون تایم و ...
    ولی گفت ما خارج از نوبت، درخواست داده‌ایم (مثلاً می‌خواست منت بذاره) و چند روز دیگه تماس بگیرید که مخابرات، موافقت‌ها رو انجام داده باشه و بیاییم برای نصب ...
    ۳ هفته بعد تماس گرفتیم و این دفعه چیزهای جدیدی تحویل داد که منم قاطی کردم و اصلاً نخواستم گوش بدم چی هست ...
    یعنی واقعاً باید این‌ها در تاریخ ثبت بشه که مخابرات کشوری، براش اهمیت نداره ۶۰۰ مشتری بالقوه یک شهرک مسکونی ...
    نتیجه این میشه که اغلب ساکنین از TD-LTE یا ADSL مرکزی (ترکیب وایرلس و ADSL) شرکتی گمنام با تعرفه‌های فوق‌العاده گرون استفاده می‌کنن (حتی ADSL خود مخابرات هم نه)
    از اون جایی که هنوز عصبانی بودم، با همون شرکت وایرلس صحبت کردم و قرار شد DSLAM مرکزی شهرک رو به VDSL ارتقا بده و رادیوهای وایرلس جدید نصب کنه با تعرفه‌های ویژه که هر کس هم باقی مونده، از اون جا اینترنت بگیره و مخابرات با هزینه‌هایی که برای فیبرکشی کرده بره سماق بمکنه تا فیبرهاش بپوسن ...
    بی‌جهت نیست که کمتر کسی از مردم عادی به فیبر استقبال نشون داده به جز چهارتا گیمر سمج و ...
    مشکل از اون پیمانکارست که میخواد یه پول بیشتری ازت بگیره همراه با منت.. وگرنه میتونی بری با رییس مرکز حرف بزنی و درخواست odn کنی و با پیمانکار دیگه اینکار رو انجام بدی و یا بهش اعلام کنی داره سنگ میندازه.. مشکل رو حل کنه. البته که حالا اگه با وایرلس بتونی کیفیت و سرعت خوبی بگیری. مقداری از هزینه خرید مودم و ... جلو افتادی و خوبه.

6. این کاربر از pipo4713 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2017

پيش فرض

سلام
    من فیبرم راه اندازی شده بعد خودم مودم رو تنظیم کردم با کمک 2020 بعد درخواست سریال نامبر رفته رسیده زیر دست پیمانکار تایید نکرده!!
    زنگ زده میگه خودم 300 میگیرم میام تنظیم میکنم گفتم چرا درخواست خودمو تایید نکردی گفت اگه تایید کنم با این تنظیماتی تو کردی ارسال شه و کار نکنه دفعه بعدی 600 میگیرم میام!!
    اینم بگم از اولش تنظیمات مودم و خود مودم جزو چیزی که روز اول اومد گفت نبود
    میخوام بدونم پیمانکار همچین حقی داره که اینجوری انحصاری کنه برا خودش همه چیو؟
    Last edited by SAMS60; 29-05-2023 at 23:45.

تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

سلام
    من فیبرم راه اندازی شده بعد خودم مودم رو تنظیم کردم با کمک 2020 بعد درخواست سریال نامبر رفته رسیده زیر دست پیمانکار تایید نکرده!!
    زنگ زده میگه خودم 300 میگیرم میام تنظیم میکنم گفتم چرا درخواست خودمو تایید نکردی گفت اگه تایید کنم با این تنظیماتی تو کردی ارسال شه و کار نکنه دفعه بعدی 600 میگیرم میام!!
    اصلا ربطی به پیماتکار نداره.. شما تماس بگیر ۲۰۲۰ بگو برای چی سریال مودم من رو ثبت نمیکنید؟؟ من چند روزه منتظر هستم.. دوباره ازت احتمالا میپرسه و تایید میکنه.. یا بهت زنگ میزنن سریع.. توی پنلت هم برو بنویس که از اونجا هم ببینن. تاحالا نشنیدم پیمانکار بخواد تایید کنه سریال رو.. به نظر الکی خواسته بهت جو بده چونکه مرکز باید تایید کنه.
    اگر تهران هستی کدوم منطقه؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2017

پيش فرض

مشکل از اون پیمانکارست که میخواد یه پول بیشتری ازت بگیره همراه با منت.. وگرنه میتونی بری با رییس مرکز حرف بزنی و درخواست odn کنی و با پیمانکار دیگه اینکار رو انجام بدی و یا بهش اعلام کنی داره سنگ میندازه.. مشکل رو حل کنه. البته که حالا اگه با وایرلس بتونی کیفیت و سرعت خوبی بگیری. مقداری از هزینه خرید مودم و ... جلو افتادی و خوبه.
    مشکل اینه که همه دارن سنگ‌اندازی می‌کنن و انگار هیچ تمایلی ندارن ... از کارمند مخابرات موقع ثبت نام بگیر تا پیمانکار و غیره و ذلک ...
    اصلاً درکش سخته شرکتی این طور از پریدن مشتری خوشحال باشه تا جذبش ...
    من با توجه به تجربه‌های دیگران در این تاپیک، می‌دونستم هفت خان رستم داره، ولی وقتی خودشون اومدن اعلام کردند فیبر کشیده‌ایم و می‌تونید درخواست بدید، فکر نمی‌کردم این قدر بی‌حوصله و بی‌میل باشن که حتی از روزی که رفتم مخابرات و اون فرم صوری رو پر کردم، حتی یک نفر هم تماس نگرفته.

10. این کاربر از آرین 0098 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2017

پيش فرض

منطقه 2 مرکز سلمان فارسی
    دیروز همه اینکارا رو کردم به 2020 هم گفتم سریال مودم رو بعد امروز فرستاده بودن مخابرات محلمون مثل اینکه..بعد یه خانومی تماس گرفت از 2020 گفت مرکز گفته مودمتو رویت نمیشه تو شبکه گفتم منظورتون همون سریال نامبره دیگه گفت آره با پیمانکارتون آقای فلانی هماهنگ کنید حتی اسم پیمانکارم گفت
    من چراغ مودم los خاموش و pon چشمک زن سبز دارم یعنی تونسته ارتباط بگیره منتها نمیدونم چرا باید 300 پول زور بدم..
    حالا سوالم از دوستان اینه تنظیم مودم کار خیلی سخت و پیچیده ای هست به جز تنظیمات wan؟ این پیمانکاره به اصطلاح گرامی انقدر تاکید میکنه که حتما من باید بیام؟
    Last edited by SAMS60; 30-05-2023 at 00:20.

12. این کاربر از SAMS60 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2015

پيش فرض

به یاد قدیم: اولا دست رییس مرکز نیست.. یک سقف داره برای باز کردن که این سقف رو خیلی وقته بدلیل پارتی بازیهای که میشد محدود اکانتینگ کردن و تا ۶۰۰ بیشتر نمیتونن برات باز کنن. اگر بخوان باز کنن باید مدارک ببری و نشون بدی که سرویس خانگی نمیخوای و باید مدارکت هم شرکتی باشه و بعد از تایید از حراست مخابرات استان و منطقه برات با شرایط باز میکنن! (اصلا مشکل مخابرات نیست!!)

به یاد جدید: با پیمانکار صحبت کن (تا دلت بخواد پیمانکار هست). پیمانکار ها چون از حراست مخابرات استان و منطقه تاییدیه دارند یکمی پول بیشتر بهشون بدی سریع کارت رو راه میندازن! توی خود مخابرات یا حراستش آشنا داشته باشی که خیلی سریع تر کارت راه میوفته تازه سرعت بیشتر هم بهت میدن! همیشه اولویت رو بزار روی پیمانکار نه خود مخابرات استان و منطقه ! پیمانکار برش بیشتری داره و مطمئن ان چند نفر بیشتر شما تو مخابرات استان و منطقه میشناسه. تنها راه حلش کمی خرج بیشتر ولی هیچی فیبر نمیشه !

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2017

پيش فرض

به یاد جدید: با پیمانکار صحبت کن (تا دلت بخواد پیمانکار هست). پیمانکار ها چون از حراست مخابرات استان و منطقه تاییدیه دارند یکمی پول بیشتر بهشون بدی سریع کارت رو راه میندازن! توی خود مخابرات یا حراستش آشنا داشته باشی که خیلی سریع تر کارت راه میوفته تازه سرعت بیشتر هم بهت میدن! همیشه اولویت رو بزار روی پیمانکار نه خود مخابرات استان و منطقه ! پیمانکار برش بیشتری داره و مطمئن ان چند نفر بیشتر شما تو مخابرات استان و منطقه میشناسه. تنها راه حلش کمی خرج بیشتر ولی هیچی فیبر نمیشه !
    قسمت اول پاسختون ظاهراً مربوط به افراد دیگه در مشکلات صفحات قبل هست ... در مورد قسمت دوم، متأسفانه نمیشه از پیمانکار دیگه‌ای استفاده کرد؛ چون فقط خودش از وضعیت فیبرکشی شهرک، برج‌ها و بقیه چیزها خبر داره ... البته همین هم خود مخابرات منطقه معرفی کرد ...
    اتفاقاً با وضعیت فعلی، همه چیز فیبر میشه ... با این همه مصائبش که تحفه‌ای بیش نبود برای ما ...
    Last edited by آرین 0098; 30-05-2023 at 00:45.

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

سلام
    195 شکایت بزن و بازرسی مخابرات و به رئیس و معاون مرکز اگه دستشون باپیمانکار تو یه کاسه نباشه هم بگو .. متاسفانه کافیه ببینن طرفشون زیاد وارد نیست. تنظیماتش اصلا کار پیچیده ای نیست هم رو روتر مود هم بریج مود. من شمال تهران هستم شما نزدیک باشی حاضرم بیام مجانی برات ست کنم حال پیمانکار رو بگیرم. میشه هم یه نت دیگه رو سیستم جور کنی ریموت کار کرد. حتما دیدی بازی در میارن و از مودم و سریال و ارتباط مطمئن هستی شکایت کن.
    Last edited by blackbird; 30-05-2023 at 14:28.

16. این کاربر از blackbird بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •