تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 49 از 827 اولاول ... 394546474849505152535999149549 ... آخرآخر
نمايش نتايج 481 به 490 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام دوسان عزیز .

من دیشب یه هارد 500 FreeAgent GoFlex خریدم . یک می خواستم بدونم از USB3 باید چه جوری استفاده کنم ؟

و در ضمن چگونه می شه تمام اطلاعات هارد Encrypt بشن ؟

باتشکر احسان

آخر فروم باز dooste.man83's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

سلام دوستان یه سوال داشتم من یدونه هارد
    SEGATE FreeAgent® GoFlex™ Desk External Drive 1TB گرفتم که این مدل 3.5 دکمه خاموش روشن نداره و سیستمش اینجوریه که وقتی‌ منبعی که به USB وصله خاموش می‌شه خود هارد تو حالت SLEEP میره حالا می‌خواستم بدونم بنظرتون اگه ۱ یا ۲ هفته از هارد استفاده نمیکنم بهتره از برق بکشمش یا لازم نیست؟
    و اینکه هارد اکسترنال ۳.۵ چقدر به ضربه و گرما حساسه؟
    راستی شنبه 76 تومن خریدمش...ممنون از دوستان
    Last edited by dooste.man83; 20-12-2010 at 01:12.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان یه سوال داشتم من یدونه هارد
    SEGATE FreeAgent® GoFlex™ Desk External Drive 1TB گرفتم که این مدل 3.5 دکمه خاموش روشن نداره و سیستمش اینجوریه که وقتی‌ منبعی که به USB وصله خاموش می‌شه خود هارد تو حالت SLEEP میره حالا می‌خواستم بدونم بنظرتون اگه ۱ یا ۲ هفته از هارد استفاده نمیکنم بهتره از برق بکشمش یا لازم نیست؟
    و اینکه هارد اکسترنال ۳.۵ چقدر به ضربه و گرما حساسه؟
    راستی شنبه 76 تومن خریدمش...ممنون از دوستان
    سلام
    صد در صد بهتره كه از برق بكشي
    اصولا هاردها بخاطر داشتن قطعات متحرك و فاصله خيلي نزديك هد با پلاتر نسبت به ضربه حساسن
    اگر هم ميتوني خيلي خوبه كه يه فن 12 سانتي هم پشتش بذاري خيلي موثره من بصورت عملي تجربه استفاده از فن رو دارم و در كاهش دما خيلي تاثير داره!!!!

4. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Advanced Ali-001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام.
    این ترنسند هم مدلهایی داره که ضد ضربه هستن وusb3ولی ضرفیت1ترابایت نداره....

پروفشنال solo8's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    ایران-گرگان

پيش فرض

سلام دوسان عزیز .

من دیشب یه هارد 500 FreeAgent GoFlex خریدم . یک می خواستم بدونم از USB3 باید چه جوری استفاده کنم ؟

باتشکر احسان
    استفاده از USB 3.0 عین USB 2.0 است فرقی نداره.
    منظورت خود هاردته؟یعنی هارد رو که وصل میکنی و میخوای باز کنی پیغام بده که رمز رو وارد کن؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام دوسان عزیز .

باتشکر احسان

سلام.

فکر نمیکنم داخل جعبه کابل usb 3 باشه باید یه کابل usb3 بگیری تا از قابلیت هایش استفاده کنی. فکر کنم 30-40 تومان باشه. فکر کنم فقط دو هارد فعلا هست که usb2 و usb 3 را باهم با یه کابل ساپورت میکنه. اونم transcend 25d3 و 25m3 هست. و ان قفل هم اگه نرم افزار ارایه شده با هارد قابلیت قفل اطلاعات داشته باشه میتونی استفاده کنی.
    مثلا در همین 25d3 نرم افزار قفل اطلاعات 256BIT- AES هست.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Home is where the heart is

پيش فرض

سلام دوسان عزیز .

باتشکر احسان
    برای رمزنگاری و محافظت من شدیدا پیشنهاد میکنم که از TrueCrypt استفاده کنین.

آخر فروم باز starn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

اگر 25m3 دارید usb 3 هست. تا انجایی که میدونم 25m3 سبز , 25m2 نارنجی هست. و اگر گارانتی شرکت I T R
    هست اصل میباشد.
    شماره شریال دستگاه رو در سایت اصلی ترنسند چک کنید.
    نه دوست عزیز مثل این که درست منظورمو بیان نکردم منظور از رنگ نارنجی رنگ چراغ هارد که با وصل کردن به یو اس بی روشن می شه میخواستم ببینم وقتی مدل های یو اس بی 3 رو هم وقتی به pc وصل می کنی چراغ هاردش نارنجی؟؟؟ چه موقع آبی می شه چون من توی بعضی از عکس ها دیدم چراغ آبی روشنه!
    مدل هاردمم 25m3
    Last edited by starn; 20-12-2010 at 20:07.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

نه دوست عزیز مثل این که درست منظورمو بیان نکردم منظور از رنگ نارنجی رنگ چراغ هارد که با وصل کردن به یو اس بی روشن می شه میخواستم ببینم وقتی مدل های یو اس بی 3 رو هم وقتی به pc وصل می کنی چراغ هاردش نارنجی؟؟؟ چه موقع آبی می شه چون من توی بعضی از عکس ها دیدم چراغ آبی روشنه!
    مدل هاردمم 25m3

وقتی با usb2 وصل کنی نارنجی میشه. و usb3 وصل کنی آبی.

پروفشنال solo8's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    ایران-گرگان

پيش فرض یه فناوری جدید وجالب

نازک‌ترین دیسک ۵۰۰ گیگابایتی با ضخامت ۷ میلیمتر

کمپانی هیتاچی تولیدکننده‌ی انواع هارددیسک و وسایل ذخیره‌ی اطلاعات، امروز از تولید اولین هارددیسک ۵۰۰ گیگابایتی که تنها ۷ میلیمتر ضخامت دارد، خبر داد. دیسک سخت به کار گرفته شده در این هارددیسک، بین تمام تولیدات صنعتی بالاترین حجم را دارد.
    طبق آمار IDC، بیست و دو درصد بازار به هارددیسک‌های وسایل همراه یا حجم ۵۰۰ گیگابایتی و در سایز ۲٫۵ اینچ اختصاص دارد. بنابر پیش‌بینی‌ها، این حجم بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ سالانه ۴۲ درصد افزایش می‌یابد. هیتاچی چنین هارددیسک‌هایی را در مجموعه‌ی کامل ظرفیت‌های ۲۵۰ گیگابایت ، ۳۲۰ گیگابایت و ۵۰۰ گیگابایت عرضه می‌کند که ۷۷ درصد نیازهای فعلی بازار وسایل همراه را در بر می‌گیرد.

در میان تولیدات کمپانی‌های بزرگ، تنها محصول صنعتی که به عنوان نسل دوم هارددیسک‌های وسایل همراه مطرح است، هارددیسک ۷ میلیمتری هیتاچی می‌باشد. بنابراین نسل دوم هارددیسک‌ها با ضخامت ۷ میلیمتر به زودی جایگزین نسل قبلی با ضخامت ۹٫۵ میلیمتر خواهد شد. استفاده از هارددیسک‌های جدید ۷ میلیمتری در مورد تمام هارددیسک‌های اینترنال و اکسترنال لپ‌تاپ‌ها و دستاپ‌ها و سرورها کاربرد گسترده خواهد داشت. در واقع محصول جدید هیتاچی یعنی سری [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، به عنوان یک نقطه‌ی عطف در صنعت ساخت هارددیسک‌ خواهد بود.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سری Hitachi Travelstar Z5K500 از نظر قیمت به ازای هر گیگابایت فضا و همچنین از نظر فضا بر حسب گیگابایت در هر میلیمتر مکعب حجم، در مقایسه با هارددیسک‌‌های معمولی ۱٫۸ اینچی و ۲٫۵ اینچی و نیز هارددیسک‌های حالت جامد (SSD)، بهترین هستند. این سری از هارددیسک‌ها، برای تمام سازندگان هارددیسک و تولیدکنندگان سیستم کامل، یک رقیب قدرتمند به شمار می‌روند.
    هیتاچی بزرگ‌ترین خط تولید هارددیسک‌های ۵۴۰۰ و ۷۲۰۰ دور بر دقیقه‌ای را در اختیار دارد و در آینده‌ی نزدیک، هارددیسک‌هایی خواهد ساخت که فضای کمتری اشغال می‌کنند و با استفاده از این هارددیسک‌ها، می‌توان لپ‌تاپها و وسایل هارددیسک‌دار با ضخامت کمتر تولید کرد. همچنین می‌توان فضای بیشتری برای باتری که حجیم‌ترین قطعه در وسایل همراه است، اختصاص داد و از این طریق توان الکتریکی مورد نیاز برای پردازنده‌های قوی‌تر را تامین کرد. حتی اگر در وسایل همراه از هارددیسک‌های نازک هیتاچی استفاده شود و ضخامت وسیله کاهش پیدا نکند باز هم یک مزیت دیگر مطرح می‌شود که به خنک‌کاری قطعات داخلی مربوط است. در واقع وجود فضای خالی برای بهتر به گردش در آوردن هوا بهتر از حجم اشغال شده توسط قطعات ضخیم است که هیچ کمکی به گردش هوا نمی‌کند.

طراحی هارددیسک‌های جدید هیتاچی به‌گونه‌ای است که صدای کمتری تولید می‌کنند. صدای این هارددیسک‌ها در مقایسه با اکثر صداهای محیط کم‌تر است. در حالت آرام شدت صوت آن حدود ۱٫۹ بل یا به عبارتی ۱۹ دسی‌بل است و در حالتی که عملیات خواندن و نوشتن روی هارد انجام می‌شود، صدای آن به ۲۱ دسی‌بل می‌رسد.
    این هارددیسک‌ها از نظر مصرف انرژی نیز مناسب‌تر هستند به طوری‌که در حالت خواندن یا نوشتن حدود ۱٫۸ وات انرژی مصرف می‌کنند و در حالتی که از هارددیسک استفاده‌ی چندانی نمی‌شود حدود ۰٫۵۵ وات انرژی مصرف می‌کنند.
    تمام هارددیسک‌های سری Z5K500 دارای ۸ مگابایت کش هستند و اتصال آن‌ها از طریق واسط SATA 3 GB/s انجام می‌شود. این سری
    ، از نسل دوم فرمت هارددیسک هیتاچی برخوردار است بنابراین اندازه‌ی سکتورهای هارددیسک از ۵۱۲ بایت به ۴۰۹۶ بایت یا به عبارتی ۴ کیلوبایت افزایش یافته است. همین مسأله باعث افزایش ظرفیت هارددیسک و بهتر شدن امکان تصحیح خطاها می‌شود.
    برای استفاده از سری جدید هارددیسک‌ها نیازی به اتصالات جدیدی نداریم و می‌توان روی کیس‌های معمول بازار از آن استفاده کرد، اما گسترش تولید هارددیسک‌های نازک‌تر، نیاز بازار به کیس‌هایی که برای استفاده‌ی بهینه از این هارددیسک‌ها طراحی شده باشند را افزایش می‌دهد.
    منبع:پیچگوشتی

12. این کاربر از solo8 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 6 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 6 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •