تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدامیک از دلایل زیر را عامل اصلی کاهش ازدواج میدانید ؟

راي دهنده
725. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مسائل مالی و آینده ی مبهم

578 79.72%
  • مهریه

112 15.45%
  • عدم اعتماد به جنس مخالف

195 26.90%
  • از بین رفتن اعتقادات

86 11.86%
  • سایر دلایل

151 20.83%
Multiple Choice Poll.
صفحه 49 از 328 اولاول ... 394546474849505152535999149 ... آخرآخر
نمايش نتايج 481 به 490 از 3272

نام تاپيک: چرا ازدواج میکنم / نمیکنم ؟

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

سلام دوستان

راستیتش مشکل من اینه که تکلیفم با خودم مشخص نیست و یا به قول معروف ثبات فکری ندارم ....

یه روزی عاشقم و خوش برخورد ساعتی بعد دلنگران و اخمو ....یه روزی دوست دارم با همه خوب باشم ...ساعتی دوست دارم رو زمین نباشم

میدونید چرا ...چون یه روز همه چی برام مهمه ...ساعتی بعد هیچی حتی خدا هم برام مهم نیست

شما باشید دخترتون رو دست من میسپارید ...؟؟؟

پول دارم..قیافه و تحصیلات و شعور و فهم و درک و توانایی اجتماعی همه ردیفه ولی یه نفرو میخام که درد منو داشته باشه و مستقل باشه و صبر میکنم همچین ادمی رو پیدا کنم ...امدوارم دیر نشه
    دوست خوبم حس بلاتکلیفی و سردرگمی واسه خیلی هامون بعضا پیش میاد اما با این شدتی که شما توصیف میکنید یک کمی عجیب بنظر میرسه(مگراینکه اغراق کرده باشید) وگرنه اینهمه نوسان در شما شاید لازم باشه با یک مشاور(یا روانشناس) مشورتی داشته باشید تا با راهکارهای ایشون بتونید به یک ثبات فکری دست پیدا کنید
    Last edited by Atghia; 04-11-2012 at 20:02.

2. این کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه neda_traveler's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

ببينيد پسرا
    يك نكته خيلي واضخ بگم
    ما دخترا هزارم عاشق بشيم تا حدي دوم مياريم
    ما هزارم عاشق باشيم نمي تونيم قبول كنيم هر روز سيب زميني پخته بخوريم بخاطر عشقمون
    بعدش عشقمون سرد ميشه و ميفهمميم اشتباه كرديم
    پس بهتر شما هم عاقلانه تصميم بگيريد

4. 5 کاربر از neda_traveler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

همه خانواده ها که مث نیستم خیلی از خانوادهها حداقل تا سن 20-21سالگی دختر اجازه نمیدن بحث ازدواج تو خونه مطرح بشه خیلی خانواده ها هستن که غیر پول چیزای دیگه ای هم براشون مهمه

+

دغدغه های من برای ازدواج گاهی احساس میکنم خیلی فرق میکنه باموضوعات این تاپیک
    درسته منم که گفتم برای خیلی از افراد و حتی خانواده بعضی از چیزها (ارزش ها و عقاید و ...) نه بیشتر از پول اما کمترم اهمیت نداره

میشه بفرمایید دغدغه های شما چیه تا متوجه فرقش بشیم

سلام دوستان

راستیتش مشکل من اینه که تکلیفم با خودم مشخص نیست و یا به قول معروف ثبات فکری ندارم ....

یه روزی عاشقم و خوش برخورد ساعتی بعد دلنگران و اخمو ....یه روزی دوست دارم با همه خوب باشم ...ساعتی دوست دارم رو زمین نباشم

میدونید چرا ...چون یه روز همه چی برام مهمه ...ساعتی بعد هیچی حتی خدا هم برام مهم نیست

شما باشید دخترتون رو دست من میسپارید ...؟؟؟

پول دارم..قیافه و تحصیلات و شعور و فهم و درک و توانایی اجتماعی همه ردیفه ولی یه نفرو میخام که درد منو داشته باشه و مستقل باشه و صبر میکنم همچین ادمی رو پیدا کنم ...امدوارم دیر نشه
    اینکه شما تکلیفت با خودت مشخص نیست تا حد زیادی تقصیر شما نیست خیلی از افراد هستند (هم مجرد هم متاهل) حتی توی سن های بالا هنوز نمیدونند از زندگی چی میخوان و یا هدفشون چیه (درحالی که زن و بجه دارند) و دچار این سردرگمی و بلاتکلیفی که شما گفتی هستند ودلایل زیادی داره که مثلا یکیش شرایط بد مالی هست که طرف نمیتونه دنبال علایقش بره و در نهایت دچار سردرگمی میشه و ثبات شخصیتی و فکریش رو از دست میده و شاید هم در انتها به پوچی برسه و من همیشه گفتم این جور افراد زندگی نمیکنند که زنده بمونند بلکه چون زندن مجبور به زندگی کردن هستند و خیلی هم بده متاسفانه

دقیقا

پس چرا وقتی ی دختر قبل ازدواج میاد میگه اوکی من ی حداقل هایی میخوام میاین جبهه میگیرین؟(البته همه نه) از اول صاف و صادق بودن بهتر نیست؟ اینکه اول تکلیف خودمون و با طرف روشن کنیم بهتر نیس ؟
    بله از اول صادق بودن خوبه اما شما نمیتونی همیشه شرایط رو هم ثابت نگه داری شرایط که تغییر کنه احساس و به طبع اون افکار و رفتار آدمها هم تغییر میکنه و اون موقعست که اختلاف نظر ها زیاد میشه و کم کم منجر به اختلافات بیشتر و ... میشه پس اینکه از اولشم صادق باشیم و تکلیفمون رو با طرف روشن کنیم بازم تضمینی نمیتونه باشه چون آینده غیر قابل پیش بینی هستش

6. 2 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

ببينيد پسرا
    يك نكته خيلي واضخ بگم
    ما هزارم عاشق باشيم نمي تونيم قبول كنيم هر روز سيب زميني پخته بخوريم بخاطر عشقمون
    دقیقا هیچ وقت عشق نمیتونه حرف اول و آخر رو بزنه (تازه اگر عشقی وجود داشته باشه که فکر کنم اونم معمولا آخر فیلم های هندی وجود داشته باشه) که این قضیه فقط مربوط به خانوم ها نیستش یه آقا هم نمیتونه بگه چون تو عشقمی من حاظرم از همه چیزم بگذرم (پس خانوم و آقا نداره) عقل و منطق هم بد نیستش که اگر یه ازدواج از سر احساس و جو گرفته شدن باشه خدا به آخرش رحم کنه .

پ. ن = این چرا آروم و قرار نداره {{{}}}

8. این کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

درسته منم که گفتم برای خیلی از افراد و حتی خانواده بعضی از چیزها (ارزش ها و عقاید و ...) نه بیشتر از پول اما کمترم اهمیت نداره

میشه بفرمایید دغدغه های شما چیه تا متوجه فرقش بشیم

اینکه شما تکلیفت با خودت مشخص نیست تا حد زیادی تقصیر شما نیست خیلی از افراد هستند (هم مجرد هم متاهل) حتی توی سن های بالا هنوز نمیدونند از زندگی چی میخوان و یا هدفشون چیه (درحالی که زن و بجه دارند) و دچار این سردرگمی و بلاتکلیفی که شما گفتی هستند ودلایل زیادی داره که مثلا یکیش شرایط بد مالی هست که طرف نمیتونه دنبال علایقش بره و در نهایت دچار سردرگمی میشه و ثبات شخصیتی و فکریش رو از دست میده و شاید هم در انتها به پوچی برسه و من همیشه گفتم این جور افراد زندگی نمیکنند که زنده بمونند بلکه چون زندن مجبور به زندگی کردن هستند و خیلی هم بده متاسفانه

بله از اول صادق بودن خوبه اما شما نمیتونی همیشه شرایط رو هم ثابت نگه داری شرایط که تغییر کنه احساس و به طبع اون افکار و رفتار آدمها هم تغییر میکنه و اون موقعست که اختلاف نظر ها زیاد میشه و کم کم منجر به اختلافات بیشتر و ... میشه پس اینکه از اولشم صادق باشیم و تکلیفمون رو با طرف روشن کنیم بازم تضمینی نمیتونه باشه چون آینده غیر قابل پیش بینی هستش
    ببينيد پسرا
    يك نكته خيلي واضخ بگم
    درست میگید عزیزم ولی همیشه هم اینجوری نیستا من خودم سراغ دارم کسایی رو که سالها اینقدر سازگاری با شرایط بدشون داشتن و کنار اومدن که بعد با همسرشون روز به روز پیشرفت داشتن!
    اون که شما میگی درمورد همه دخترا درست نیستش
    دقیقا

پس چرا وقتی ی دختر قبل ازدواج میاد میگه اوکی من ی حداقل هایی میخوام میاین جبهه میگیرین؟(البته همه نه) از اول صاف و صادق بودن بهتر نیست؟ اینکه اول تکلیف خودمون و با طرف روشن کنیم بهتر نیس ؟
    الان این دوستمون درست میگه اون اولش یکسری حداقل ها تعریف بشه بعد مشکلات کمتر میشه
    اقای 100دلاری ببینید درسته که شرایط تغییر میکنه ادما عوض میشن و این حرفا ولی میشه درصد اطمینان رو بالا برد
    همونطور که گفتم بعصی ها اون اولش برای بدست اوردن دل طرف خودشیرینی میکنن ! اما اگه صادق باشه طرف خب احتمال جا زدنش در اینده کم میشه(هرچند به صفر نمیرسه هیچوقت)
    بعد در مقوله ازدواج قبول کنید که هیچ چیز صددرصد قطعیت نداره(هم در مورد پسر هم دختر) نمیشه با اطمینان 100%حرف زد اما میشه ضریب اطمینان رو با تکیه بر شناخت طرف افزایش داد!

10. این کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

دوستان خواهشا کل کل رو بزارید کنار

هم دخترا و هم پسراها تا حدی میتونن دوام بیارن...اونم بستگی به روحیات و خلقیات خودشون داره

من منظورم از اون پست این نبود که هیچی نباشه و دختر خانم هم فقط تحمل کنه.........به خدا انقدر تو اطرافم دیدم بعد از 1 سال زندیگ که شور و حال عاشقی روزهای اول فروکش کرده و زندگی حالت عادی و نرمال خودش رو گرفته.خانمها به همسرانشون فشار میارن بابت لوازم خانگی و غیره

من میخوام بگم حس چشم و هم چشمی خیلی بده.میخوام بگم این فرهنگ غلطی که الان تو جامعه ما جا افتاده و انگار کسی هم نیست که کاری برای از بین بردنش انجام بده داره زندگی هارو داغون میکنه

چرا وقتی یه تلویزیون 32 اینچی تو خونه هست.به خاطر همین رقابتهای الکی بین زنان .سال بعد باید به تلویزیون led 56 اینچ تبدیل بشه.ما که سالی یه بار از ماکروفر استفاده نمیکنیم چرا باید جدیدترین مدلش رو بخریم

به خدا همین حس زشت خانمهاست که باعث شده حتی به تولیدات داخلی هم ضرر بزنیم..............شدیم جامعه ای مصرف گرا.......مصرف گرایی که فقط از اروپایی و امریکایی خرید میکنه........

این یعنی اصراف تو هزینه ها.این یعنی از دست دادن ثروت.......این یعنی رقابت نفسانی.......

12. 5 کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

دوستان خواهشا کل کل رو بزارید کنار

هم دخترا و هم پسراها تا حدی میتونن دوام بیارن...اونم بستگی به روحیات و خلقیات خودشون داره

من منظورم از اون پست این نبود که هیچی نباشه و دختر خانم هم فقط تحمل کنه.........به خدا انقدر تو اطرافم دیدم بعد از 1 سال زندیگ که شور و حال عاشقی روزهای اول فروکش کرده و زندگی حالت عادی و نرمال خودش رو گرفته.خانمها به همسرانشون فشار میارن بابت لوازم خانگی و غیره

من میخوام بگم حس چشم و هم چشمی خیلی بده.میخوام بگم این فرهنگ غلطی که الان تو جامعه ما جا افتاده و انگار کسی هم نیست که کاری برای از بین بردنش انجام بده داره زندگی هارو داغون میکنه

چرا وقتی یه تلویزیون 32 اینچی تو خونه هست.به خاطر همین رقابتهای الکی بین زنان .سال بعد باید به تلویزیون led 56 اینچ تبدیل بشه.ما که سالی یه بار از ماکروفر استفاده نمیکنیم چرا باید جدیدترین مدلش رو بخریم

به خدا همین حس زشت خانمهاست که باعث شده حتی به تولیدات داخلی هم ضرر بزنیم..............شدیم جامعه ای مصرف گرا.......مصرف گرایی که فقط از اروپایی و امریکایی خرید میکنه........

این یعنی اصراف تو هزینه ها.این یعنی از دست دادن ثروت.......این یعنی رقابت نفسانی.......
    آقا حمید دیگه با این شدتی که شما هم میگید نیستش دیگه
    من کلا نمیدونم چرااینجا هرکسی میاد نظر میده یک مسئله رو تعمیم میده به همه
    خب خانومها حس زشت! چشم و هم چشمی دارند ، شما فکر کردید اقایون نیستند؟ من به جونه خودم میشناسم اقایونی رو که همین حس زشت زنونه رو دارن! ماشین رو با هزاری بدبختی و زحمت تعویض میکنن از باجناق کم نیارن و امثالهم! والا!
    درهرصورت عمل پسندیده ای نیستش خانومای این مدلی هم کم نیستن
    اما اینم یک خاصیت اخلاقی هستش اگر بنابر پیش رفتن جامعه به این سمت باشه با این شدتی که میگید نمیشه
    یکسری ها ذاتا این اخلاقو دارن بله ممکنه ماهیانه بخوان هی دکوراسیون عوض کنن!
    ولی اونایی که تحت تاثیر جامعه...ممکنه بعدازمدتی تمایل به تنوع داشته باشن اما نه دیگه در اون حد! نه دیگه در حد زیر قرض رفتن و بدبختی و فلاکت!
    کل کل هم نیستش که! جو خوب شده دوتا خانوم گل به جمع اضافه شدن مایه مسرت ماست!
    منتهی خواهشا دوستان در شوخی هاشون یک کمی رعایت کنن

14. 4 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

من از اولش حرف زدم نه از وسطش.اون شرایطی که عوض میشه بعد از ازدواجه که حالا هزار و ی مشکل ممکنه پیش بیاد زندگی بالا پایین زیاد داره مهم اولشه وقتی اولش صادقانه صحبت کنی و طرف شرایطت و قبول کنه دیگه اینده مهم نیست اون شخص موظفه با همه شرایط شما کنار بیاد چون شما روقبول کرده حتی اگه هر روز سیبزمینی بخوره .
    اول اینو بگم ما داریم بحث میکنیم نه کل کل پس بعضی ها برداشت اشتباه کل کل رو نداشته باشند که اگر اینجوری باشه حرف نزنیم بهتره .

درسته شما از ابتدا گفتین متوجه این صحبتتون شدم و میگم همون بالا و پایینی که فرمودید وقتی طرفین وارد زندگی میشن و به وجود میاد که میشه همون شرایط خوب و بد زندگی باعث میشه تا بعد از ازدواج همون حرف هایی که طرفین با صداقت تمام در ابتدا و اول ازدواج بهم گفتند و شرایطی رو هم که در ابتدای ازدواج برای هم مشخص کردند و با هم کنار اومدن نقض کنند و از بین بره پس نمیشه گفتش آینده مهم نیست و همچنین اون وظیفه ای هم که شما فرمودید باید با همه شرایط کنار بیاد و شاید درست هم باشه در واقعیت زندگی با تغییر شرایط و یا همون بالا و پایین های زندگی ممکنه از بین بره پس قاطعانه نمیشه گفت باید .

در ضمن فراموش نکنیم اکثر زوج ها (چه خانوم یا آقا) از ابتدا با قصد و نیت صادق بودن و پذیرفتن شرایط یکدیگر میان جلو برای ازدواج و هر تغییر در رفتار و حرف و عمل بعد از ازدواج به وجود میاد نه از ابتدا یا قبل از ادواج همون طور که اکثر طلاقها هم بعد از ازدواج هستش اما با قصد و نیت خوب و درکمال صداقت و پذیرفتن شرایط یکدیگر زندگی رو شروع کردند .

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

معلم تاریخمون اون روز میگفت که : الان کسی که ازدواج می کنه نباید عاشق بشه چون اگه با همون عشق بره تو جامعه بعدش که چند تا سرکوفت میخوره افسرده میشه و برمیگیرده و آدمیم که افسرده شه نمی تونه زندگی کنه و ..

تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

[

اها.پس اون پسر یا دختر موقع ازدواج هنوز نمیدونسته چی میخواسته .؟ پس میرسیم به مهمترین بحث یعنی خودشناسی.اونی که میخواد ازدواج کنه اول باید خودشو بشناسه. نیاز هاشو بشناسه بدون چی میخواد بر اساس اون ازدواج کنه وقتی نمیدونی چی میخوای وقتی به بالا پایین زندگی رسیدی یهو همه چی میخوای
    جالبه شما یه دفعه رفتی داخل بحث خود شناسی

آره اینم خوبه اما اگر قرار بود همه اول خودشون رو بشناسند بعد برن سراغ ازدواج اونوقت دیگه یا باید هیچ کسی ازدواج نمیکرد یا باید هیچ طلاقی نبود

شما که فکر نمیکنی تمام کسایی که ازدواج نکردند خودشون رو نشناختند یا تمام کسایی که ازدواج کردند خودشون رو شناختند

قبول واقعیت انقدر سخته

18. این کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •