تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 46 از 176 اولاول ... 364243444546474849505696146 ... آخرآخر
نمايش نتايج 451 به 460 از 1760

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Hard Disk Drive►►►

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

در انتخاب هارد آداپتور دار به قدرت پاور سیستم هم باید توجه کرد؟ و قدرت پاور تاثیری در سلامت هارد دارد؟
    با توجه به اينكه هاردهاي اكسترنال آداپتوري پاور مستقل و جداگانه اي دارند ؛ چندان تحت تاثير پاور سيستم نيست .

سریال هارد روی خود جعبه نوشته شده؟یعنی بدون باز کردنش قابل دسترسیه؟ (برای چک کردن با کارت گارانتی)
    نه تنها روي جعبه بلكه روي برچسبي كه روي بدنه هارد اكسترنال چسبانيده شده نوشته شده .

تاکید فرمودید پریز آداپتور محکم باشه ، استفاده از محافظ برق رو توصیه می کنید؟ (با اینکه محافظ برقه و خوبه اما از طرفی وسایل دیگه مثل پاور و مودم و ... هم بهش وصلند ، مشکلی نیست؟)
    محافظهاي برق معمولي اگر ولتاژ خارج از محدوده مجاز باشه قطع ميكنند (مثلاً بالاتر از 250 و پايينتر از 170 ولت) . در واقع نوسان برق را اصلاح نميكنند . بهترين وسيله استابيلايزر هست .
    در مورد سوال آخر ، ميتونيد چند دستگاه را با آن متصل كنيد مشروط بر اينكه مجموع توان مصرفي اين دستگاهها از حداكثر توان خروچي محافظ بيشتر نشه .

- پارتیشن بندی کردن یا تک پارتیشن بودن تاثیری در عمر هارد دارد؟
    خير ، چند پارتيشن بودن يا تك پارتيشن بودن تاثيري در عمر مفيد هارد ندارد . البته اگر ويندوز روي هاردي نصب ميكنيد بهتر هست كه حداقل دو پارتيشن بسازيد . يكي براي ويندوز و ديگري براي فايلهاي غير ويندوزي .

اگر هارد اكسترنال از مدلهاي آداپتوري باشد می تواند به جلوی کیس وصل شود؟ استفاده از usbhub چطور؟
    ميتونيد از usbhub استفاده كنيد يا اينكه به usb هاي جلوي كيس متصل كنيد . البته در مورد usb هاي جلوي كيس دقت كنيد كه سيمهاي مربوط به usb جلوي كيس بدرستي نصب شده باشند . ديده شده كه بعلت نصب نادرست سيمها باعث سوخت فلش مموري و ... شده .

ببخشید هارد اکسترنال نداشتم تا حالا لیبل هارد داخلش رو میشه دید که بفهمیم کدوم سمت رو به بالاست؟ یا منظور برچسب یا نوشته های بدنه خارجی هارده؟
    خيلي ساده از لابلاي شبكه ها و منافذ تهويه ميتونيد بفهميد كه كدام طرف بايد رو به بالا قرار بگيره (درب فلزي نقره اي رنگ رو به بالا باشه) . در مورد هارد اكسترنال سيگيت Backup plus در اين پست ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) توضيح دادم . در مورد my book هم در اين پست توضيح ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) دادم .

2. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه ZEOS 59's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    شهسوار ( تنکابن )

پيش فرض

سیگیت و وسترن بگیری با دوام ترن و بیشترین خرابی رو توشیبا داره
    همونطور که عطا گفت لپتاپ روشن رو تکون دادن از مهمترین دلایل خرابی هارد لپتاپه
    ممنون.
    ميخوام يه هارد 500 بگيرم از وسترن واسه لپ تاپ
    سري بلكش بد گير مياد. بعد از اين سري كدومش بهتره؟بلو-گريين يا رد

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون.
    ميخوام يه هارد 500 بگيرم از وسترن واسه لپ تاپ
    سري بلكش بد گير مياد. بعد از اين سري كدومش بهتره؟بلو-گريين يا رد

مدلهای Green به خاطر ضخامت زیادی که دارند در اکثر لپتاپها قابل نصب نیست همچنین مدلهای Red بیشتر مناسب برای nas و موارد مشابه هست . پس اگر WD Black نمیتونید پیدا کنید و اگر میخواهید که حتماً از برند وسترن باشه اجباراً باید WD Blue را انتخاب کنید .

5. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ali_phd71's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    omidiyeh

پيش فرض

سلام دوستان
    من یه هارد 250 گیگ دارم که خیلی حجمش برام کمه و منی که اهل دانلود هستم رو خیلی اذیت میکنه
    یه هارد اکسترنال 1 ترابایت هم دارم که یه بار بدسکتور گرفت 800 گیگ اطلاعات ازش پرید
    الان دیگه میترسم زیاد ازش استفاده کنم
    میخوام یه هارد 1 ترا بخرم بذارم کنار همین هارد خود کامپیوتر.بنظرتون شدنیه؟سیستمم مال سال 2008
    میشه از هر دو هارد به طور همزمان استفاده کرد؟مشکلی بوجود نمیاره؟
    مثلا این 250 گیگ رو کامل فرمت کنم تک درایوش کنم اون هارد جدید رو پارتیشن بندیم کنم مثلا 3 درایو یکیش برای ویندوز؟؟؟؟؟
    منتظر راهنمایی هستم
    با تشکر

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    من یه هارد 250 گیگ دارم که خیلی حجمش برام کمه و منی که اهل دانلود هستم رو خیلی اذیت میکنه
    یه هارد اکسترنال 1 ترابایت هم دارم که یه بار بدسکتور گرفت 800 گیگ اطلاعات ازش پرید
    الان دیگه میترسم زیاد ازش استفاده کنم
    میخوام یه هارد 1 ترا بخرم بذارم کنار همین هارد خود کامپیوتر.بنظرتون شدنیه؟سیستمم مال سال 2008
    میشه از هر دو هارد به طور همزمان استفاده کرد؟مشکلی بوجود نمیاره؟
    مثلا این 250 گیگ رو کامل فرمت کنم تک درایوش کنم اون هارد جدید رو پارتیشن بندیم کنم مثلا 3 درایو یکیش برای ویندوز؟؟؟؟؟
    منتظر راهنمایی هستم
    با تشکر
    سلام .

اگر مادربردتان پورت SATA به تعداد كافي داشته باشه و اگر پاور سيستم در شرايط مناسبي باشه ميتونيد هارد يكترابايتي بخريد و در كنار هارد ديسك فعلي نصب كنيد و بطور همزمان از هاردها استفاده كنيد.

مشكلي نيست .

8. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    omidiyeh

پيش فرض

سلام .

اگر مادربردتان پورت SATA به تعداد كافي داشته باشه و اگر پاور سيستم در شرايط مناسبي باشه ميتونيد هارد يكترابايتي بخريد و در كنار هارد ديسك فعلي نصب كنيد و بطور همزمان از هاردها استفاده كنيد.

مشكلي نيست .
    این مشخصات سی پیو و مادربرد
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پاور هم قبلیش که خراب شده بود نزدیک بود هاردمو بسوزونه یکی جدید گرفتم glt hammer 3

حالا چطوره؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این مشخصات سی پیو و مادربرد

پاور هم قبلیش که خراب شده بود نزدیک بود هاردمو بسوزونه یکی جدید گرفتم glt hammer 3

حالا چطوره؟
    مادربرد چهار عدد پورت SATAII دارد و مشكلي با نصب و راه اندازي نخواهيد داشت . اما در مورد پاوري كه داريد مطمئن نيستم (برندش به گوشم نخورده و در مورد وات آنهم چيزي نگفتيد و به ميزان توان مورد نياز سيستم هم اشاره اي نكرديد . ميتونيد بريد اين [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و ميزان مصرف سيستم را محاسبه كنيد) .

11. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    omidiyeh

پيش فرض

Minimum PSU Wattage: 38 W

تنظیماتشو بلد نبودم دیگه نمیدونم خودش اتوماتیک سیستم رو بررسی کرده یا نه
    پاور قبلی 240 وات بوده فک کنم اورجینال خودش 6 سال کار کرد بنده خدا نیم سوز شده بود

دیگه مغازه داره که بهترین توی شهر ما بود گفت این واسه سیستمت کفاف میده
    فک کنم 80 واته

مدلش atx 300 real
    روش نوشته made in iran

چیکار کنم اصلا هارد بخرم نخرم می ارزه نمی ارزه
    پول نداریم سیستم رو عوض کنیم

اگه میدونید مشکلی نداره و ارزشش رو داره یه هارد 500 تا 1 رو معرفی کنید
    Last edited by ali_phd71; 21-01-2014 at 11:02.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

Minimum PSU Wattage: 38 W

تنظیماتشو بلد نبودم دیگه نمیدونم خودش اتوماتیک سیستم رو بررسی کرده یا نه
    پاور قبلی 240 وات بوده فک کنم اورجینال خودش 6 سال کار کرد بنده خدا نیم سوز شده بود

دیگه مغازه داره که بهترین توی شهر ما بود گفت این واسه سیستمت کفاف میده
    فک کنم 80 واته

مدلش atx 300 real
    روش نوشته made in iran

چیکار کنم اصلا هارد بخرم نخرم می ارزه نمی ارزه
    پول نداریم سیستم رو عوض کنیم

اگه میدونید مشکلی نداره و ارزشش رو داره یه هارد 500 تا 1 رو معرفی کنید
    موارد خواسته شده را بايد بصورت دستي وارد ميكرديد (اتوماتيك بررسي نميكنه) . به هر حال با توجه به اينكه ميخواهيد ويندوز را روي هارد جديد نصب كنيد ميتونيد سيگيت از سري 7200.14 انتخاب كنيد .

14. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    omidiyeh

پيش فرض

موارد خواسته شده را بايد بصورت دستي وارد ميكرديد (اتوماتيك بررسي نميكنه) . به هر حال با توجه به اينكه ميخواهيد ويندوز را روي هارد جديد نصب كنيد ميتونيد سيگيت از سري 7200.14 انتخاب كنيد .
    توی اون سایتی که معرفی کردید مواردی که میدونستم رو زدم و جوابش شد حداقل 234w

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •