تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 453 از 904 اولاول ... 353403443449450451452453454455456457463503553 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,521 به 4,530 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام دوستان
    یه پارس مدل ۸۷ هست که خونگی بود! یعنی حدود ۵هزارتا کار کرده اکثرا تو خونه بوده و فقط واسه اینکه باتری نخوابه استارت میخورده
    هفته پیش موقع استارت زدن روشن نشد! اول فکر کردم مشکل از باتری هست ، باتری رو سوار یه ار دی کردم روی اون کار میکرد... صدای پمپ بنزین قبل از استارت رو هم چک کردم ، شمع ها رو هم چک کردم مشکلی نداشت... چند مقاله توی نت خوندم نوشته بود ممکنه مشکل از تایمینگ سوپاپ ها باشه؟ ایا ممکنه؟ باتوجه به اینکه ماشیت تقریبا یک ساله که توی خونه هست.؟!
    آخی مثل مال من
    ببینید برای ماشین همونطوریکه کارکردن یا دویدن زیاد مضره خوابیدن هم ضرر داره
    منظور شما اینه که استارت نمی خوره یا استارت میخوره و نرماله ولی روشن نمیشه؟
    باتری ماشین باید زیر شارژ و دشارژ باشه تا سالم بمونه و بیشترین عمر رو داشته باشه پسباید حد اقل یه دور حسابی باش بزنید تا فابده داشته باشه وگرنه بست باتری رو باز کنید بهتره
    بقول دوستمون اگه بنزین دارید و مطمئنید که ماشین طبیعی استارت میخوره ( برای چک کردن این موضوع چراغ ها را روشن کنید و بعد استارت بزنید) اونوقت که خیلی چیزا می تونه باشه از سوختن فیوز تا خرابی حتی اتومات استارت و یا هوا گرفتن یا خرابی ف ی ل ... بنزین
    با هل روشن کردن ماشین های تسمه دار کار خوبی نیست ولی برای یکبار ایرادی نداره میتونید اونو هم امتحان کنید
    موفق باشید و از ماشینتون استفاده کنید

2. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام به دوستان عزیز
    ی پراید مدل 84 دارم 140 تا کار کرده از اولم دست خودم بوده . جاده خاکی زیاد رفته . ماشین مشکل خاصی نداره الان فقط میخواستم بدونم چه چیزایی بعد این مدت باید عوض بشه . شاید چیزی یادم رفته باشه

تو سرعت گیر ها و چاله ها خیلی خشک تر از بقیه ماشین هاست . علتش چیه؟ کمک ها رو دوسال پیش عوض کردم

ی سوال دیگه اینکه لازمه کاتالیزور ماشین تعویض بشه؟ تاثیری داره؟
    دوست گرامی کاتالیزور برا چی؟
    ماشین که زیاد با جاده پر دست انداز در گیری داره تمامی قطعه های لاستیکی در معرض خرابی قرار می گیرند
    شما از جلو و لاستیک های میل موج گیر شروع کنید و بقیه قطعه های جلوبندی رو چک - آچار کشی و در صورت جرابی پارگی و له شدگی با جنس مناسب عوض کنید . لاستیک های بالای سر کمک - دسته موتور و گیرباکس - لاستیک های اکسل و تعادل عقب رو هم چک کنید .
    منجیت های اگزوز رو حتما بازرسی نید دهانه ورودی منیفولد به اگزوز رو چک کنید
    لاستیک های ماشیت سالم و بالانس و تنظیم باشند
    و نکته مهم بعدی حما چک کردن تمامی خاک گیر های فرمان و پلوس و آچار کشی و گریس کاری چرخ و فرمان باشه
    و همچنین تعویض بموقع و زود هنگام ف ی ل هوا و روغن و بادگیری موادمدرون موتور چون خاک بسیار آزار دهنده است برای موتور
    برای رون ماشین هم درب ها و لاستیک های دور درب و تنظیم و آچار کشی درب ها و قسمت های دیگه ای که به صدا می افتند هم موثره
    موفق باشید

4. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه SAMI EB's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013
    محل سكونت
    IR 66- IR13

پيش فرض

سلام دوستان
    یه پارس مدل ۸۷ هست که خونگی بود! یعنی حدود ۵هزارتا کار کرده اکثرا تو خونه بوده و فقط واسه اینکه باتری نخوابه استارت میخورده
    هفته پیش موقع استارت زدن روشن نشد! اول فکر کردم مشکل از باتری هست ، باتری رو سوار یه ار دی کردم روی اون کار میکرد... صدای پمپ بنزین قبل از استارت رو هم چک کردم ، شمع ها رو هم چک کردم مشکلی نداشت... چند مقاله توی نت خوندم نوشته بود ممکنه مشکل از تایمینگ سوپاپ ها باشه؟ ایا ممکنه؟ باتوجه به اینکه ماشیت تقریبا یک ساله که توی خونه هست.؟!
    سلام
    علاوه بر مواردی که دوستان گفتند جعبه فیوز کالاسکه ای و رله ی دوبل نیز چک بشه و هچنی چند تا فیوز پشت جعبه ECu هم اونا را هم چک کنید .
    نه تایمینگ سوپاپ ها موقعی بهم میریزه که ماشین چند دندونه تایم رد کرده باشه یا تسمه تایم پاره بشه یا اینکه معکوس شدید داده بشه و ماشین با هل دادن روشن بشه معمولا در این مواردتسمه یک یا دو دندونه رد میکنه .
    راستی این ماشین چرا اینقدر کم کارکرده واقعا 5 هزار کیلومتر تو مدت حدود 6 سال خیلی کمه .

6. 2 کاربر از SAMI EB بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام
    علاوه بر مواردی که دوستان گفتند جعبه فیوز کالاسکه ای و رله ی دوبل نیز چک بشه و هچنی چند تا فیوز پشت جعبه ECu هم اونا را هم چک کنید .
    نه تایمینگ سوپاپ ها موقعی بهم میریزه که ماشین چند دندونه تایم رد کرده باشه یا تسمه تایم پاره بشه یا اینکه معکوس شدید داده بشه و ماشین با هل دادن روشن بشه معمولا در این مواردتسمه یک یا دو دندونه رد میکنه .
    راستی این ماشین چرا اینقدر کم کارکرده واقعا 5 هزار کیلومتر تو مدت حدود 6 سال خیلی کمه .
    یه نکته رو هم اضافه کنم این که درسته ماشین شما 5000 کارکرده ولی تعویض تسمه تایم و تسمه دینام و روغن ضروریه و حتی ممکنه ف ی ل بنزین هم گرفتگی پیدا کنه و همینطور تایر های ماشین برای راه طولانی و سرعت بالا و هوای گرم باید عوض بشند حتی ممکنه جلو بندی و قطعه های لاستیکی اون نیاز به تعیض پیدا کنند

8. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

دوست گرامی کاتالیزور برا چی؟
    ماشین که زیاد با جاده پر دست انداز در گیری داره تمامی قطعه های لاستیکی در معرض خرابی قرار می گیرند
    شما از جلو و لاستیک های میل موج گیر شروع کنید و بقیه قطعه های جلوبندی رو چک - آچار کشی و در صورت جرابی پارگی و له شدگی با جنس مناسب عوض کنید . لاستیک های بالای سر کمک - دسته موتور و گیرباکس - لاستیک های اکسل و تعادل عقب رو هم چک کنید .
    منجیت های اگزوز رو حتما بازرسی نید دهانه ورودی منیفولد به اگزوز رو چک کنید
    لاستیک های ماشیت سالم و بالانس و تنظیم باشند
    و نکته مهم بعدی حما چک کردن تمامی خاک گیر های فرمان و پلوس و آچار کشی و گریس کاری چرخ و فرمان باشه
    و همچنین تعویض بموقع و زود هنگام ف ی ل هوا و روغن و بادگیری موادمدرون موتور چون خاک بسیار آزار دهنده است برای موتور
    برای رون ماشین هم درب ها و لاستیک های دور درب و تنظیم و آچار کشی درب ها و قسمت های دیگه ای که به صدا می افتند هم موثره
    موفق باشید
    ممنون از جوابت .
    بعضیا میگن کاتالیزور بعد از چند سال راه ها ی خروجیش بسته میشه و در توان و شتاب ماشین و همچنین مصرف بنزین تاثیر میذاره .

قطعات مصرفی مثل فیلتر و ... رو حواسم هست همیشه به موقع عوض میکنم

منظورت از منجیت همون لاستیک ها مهار کننده اگزوزه؟ اگه اون رو میگی که تازگی عوض کردم پاره شده بود .

لاستیک های اکسل و تعادل عقب ؟؟؟؟ نمیدونم چیه . ی توضیح میدی؟

ممنون

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

سلام
    تو تصادف گرچه شدید نباتشه ولی دسته موتور های ماشین آسیب میبینه یعنی پاره میشه . دسته موتور ها را که حتما باید عوض کردید باشید .
    لاستیک به جای گیر نمیکنه .
    میل موج گیر قرقره ی فرمون و خود رینگ و دیسک ترمز را از نظر تاب دیدیگی بررسی کنید به نظر من اول ببرید پیش جلوبندی ساز تا مواردی که گفتم را حتما چک کنه .
    زاویه چرخ ها بعد تصادف تغییر نکرده یعنی رفته باشه داخل یا اومده باشه بیرون .
    ممنون از راهنماییتون پیش جلوبندی ساز بردم گفت مشکلی خاصی نداره از اون جهت.
    یه نکته رو هم بگم وقتی ماشین خلاصه اون حالت پیش نمیاد یعنی میل به توقف نداره.
    یکی از دوستام گفت که احتمالا مشکل از استاپ موتوره که کثیفه یا باید عوض شه ، که البته ربطی به تصادف فکر نمیکنم داشته باشه

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

ممنون از جوابت .
    بعضیا میگن کاتالیزور بعد از چند سال راه ها ی خروجیش بسته میشه و در توان و شتاب ماشین و همچنین مصرف بنزین تاثیر میذاره .

قطعات مصرفی مثل فیلتر و ... رو حواسم هست همیشه به موقع عوض میکنم

منظورت از منجیت همون لاستیک ها مهار کننده اگزوزه؟ اگه اون رو میگی که تازگی عوض کردم پاره شده بود .

لاستیک های اکسل و تعادل عقب ؟؟؟؟ نمیدونم چیه . ی توضیح میدی؟

ممنون
    بله دوست گرامی کاتالیزور یکم توی نفس تاثیر داره ولی فکر نمی کنم نیازی بع تعویضش باشه
    کار خوبی کردید سالم بودن اگزوز واشی گلویی اونو از بین نمبره
    عقب پراید بین دو چرخ و همچنین دقیقا زیر درب عقب اگهه نگاه کنید چند تا لولا مانند میبینید که اینا لاستیک دارند و به مرور خشک و یا از تنظیم بیرون میان
    اگر هم خواستید کمک فنر عقب رو عوض کنید شاید مدل CNG بهتر باشه قوی تره برا شما که خاکی زیاد می برید

12. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Capcom's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

اینجور که شما میگی
    ماشین اصلا بنزین داره ؟
    بله ، ولی اخرین بار که بنزین زدیم ، فک کنم 4-5 ماه گذشته ممکنه رسوب کرده باشه!؟

آخی مثل مال من
    ببینید برای ماشین همونطوریکه کارکردن یا دویدن زیاد مضره خوابیدن هم ضرر داره
    منظور شما اینه که استارت نمی خوره یا استارت میخوره و نرماله ولی روشن نمیشه؟
    باتری ماشین باید زیر شارژ و دشارژ باشه تا سالم بمونه و بیشترین عمر رو داشته باشه پسباید حد اقل یه دور حسابی باش بزنید تا فابده داشته باشه وگرنه بست باتری رو باز کنید بهتره
    بقول دوستمون اگه بنزین دارید و مطمئنید که ماشین طبیعی استارت میخوره ( برای چک کردن این موضوع چراغ ها را روشن کنید و بعد استارت بزنید) اونوقت که خیلی چیزا می تونه باشه از سوختن فیوز تا خرابی حتی اتومات استارت و یا هوا گرفتن یا خرابی ف ی ل ... بنزین
    با هل روشن کردن ماشین های تسمه دار کار خوبی نیست ولی برای یکبار ایرادی نداره میتونید اونو هم امتحان کنید
    موفق باشید و از ماشینتون استفاده کنید
    ممنون برای پاسخ
    استارت میخوره و نرماله ولی روشن نمیشه...

سلام
    ممنون برای پاسخ..
    حقیقت به این علت که من سال 87 رفتم دانشگاه بعد هم خدمت! کسی هم خونه نبود که از ماشین استفاده کنه!

یه نکته رو هم اضافه کنم این که درسته ماشین شما 5000 کارکرده ولی تعویض تسمه تایم و تسمه دینام و روغن ضروریه و حتی ممکنه ف ی ل بنزین هم گرفتگی پیدا کنه و همینطور تایر های ماشین برای راه طولانی و سرعت بالا و هوای گرم باید عوض بشند حتی ممکنه جلو بندی و قطعه های لاستیکی اون نیاز به تعیض پیدا کنند
    ممنون برای پاسخ
    پش مشکل میتونه خیلی وسیع باشه

14. این کاربر از Capcom بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

بله ، ولی اخرین بار که بنزین زدیم ، فک کنم 4-5 ماه گذشته ممکنه رسوب کرده باشه!؟

ممنون برای پاسخ
    استارت میخوره و نرماله ولی روشن نمیشه...

ممنون برای پاسخ..
    حقیقت به این علت که من سال 87 رفتم دانشگاه بعد هم خدمت! کسی هم خونه نبود که از ماشین استفاده کنه!

ممنون برای پاسخ
    پش مشکل میتونه خیلی وسیع باشه
    نگرانش نباشید ماشین ممکنه 10 15 سال بخوابه و بعد راه میوفته شما به این چیزاش رسیدگی کنید و واقعا برای تایر ها اتیاط به خرج بدین
    اگه ف ی ل بنزین رسوب نگرفته باشه یه امتحان کنید مقداری بنزین رو بکشید و ببینید چه رنگو بویی داره و اگه کمه اونو زیاد کنید
    ماشینو با دنده 2 و در شیب کم با سرعت پایین با هل فقط یکبار روشن کنید
    اینجوری نیست که هر دفه روشن کردن با هل دندانه رد کنه فقط احتمال داره و این کمه
    فکر کنم اگه هنوز از ماشین استفاده نمی کنید بهتره که بست باتریو باز کنید و زمانی که خواستید استفاده روو شروکنید یه رسیدگی و چک کامل انجام بدین و با خیال راحت از ماشین نو تون استفاده کنید. البته کیفیت رو نمی دونم ولی ظاهر از مدل آخر 87 به بعد یه کم عوض شده در تو دوزی و این حرفا
    و یادآوری کنم بیمه فراموش نشه

16. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

5

سلام ماشينم Pride SABA مدل ٨٧ رو سرعت ١٠٠ يا ٩٥ ميلرزونه بسيار احساس ميكنم الانه لاستيكهاي جلو ماشينم ازجا دربياد جلوبندي ندارم يا بالانس نياز داره راهنمايي لطفا مرسي
    Last edited by fokahi110; 21-04-2014 at 20:56.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 4 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 4 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •