تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: نظر سنجی حذف شد

راي دهنده
0. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • با احترام

0 0%
  • تیم مدیریت انجمن

0 0%
صفحه 451 از 2403 اولاول ... 3514014414474484494504514524534544554615015519511451 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,501 به 4,510 از 24027

نام تاپيک: اینترنت استان گیلان

اگه نباشه جاش خالی می مونه foa.neh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

به سلامتی رفتم ثبت نام کردم
    الان من یه یوزر ،پسور،مودم tp-linkدارم
    البته تازه ثبت نام کردم و هنوز فعال نشده ولی میخوام برا نصبش راهنماییم کنید یا آدرس تاپیک آموزشی رو بزارید،ممنون
    قابل ذکره که فعلا هیچ چیزه دیگه ای به من ندادن یعنی برا تنظیم مودم اطلاعات خاصی نمیخواد؟؟

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

البته تازه ثبت نام کردم و هنوز فعال نشده ولی میخوام برا نصبش راهنماییم کنید یا آدرس تاپیک آموزشی رو بزارید،ممنون
    قابل ذکره که فعلا هیچ چیزه دیگه ای به من ندادن یعنی برا تنظیم مودم اطلاعات خاصی نمیخواد؟؟
    اگه اندیشه ای که خیچ کاری نمی خواد بکنی مودمو وصل کن به اسپلیتر، کامپیوتر و برق بعد یه کانکشن بساز و صبر کن تا چراغ ADSL مودمت روشن شه
    بعد می تونی وصل شی اینترنت

دوستان سرعت منم خیلی کمه، 30 استانداردش کردن اینگاری (با اینکه 128 استفاده می کنم ولی خطم با 256 فعال شده و از اونم استفاده می کنم که سیستم اکانتینگ پارس دال اورده! )
    کلی دانلود داشتما تو این 15 روز درست میشه یا باید برم به فکر ماه بعد؟

3. این کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

ممنون از راهمنایی
    یعنی vpi/vci که تو دفترچه راهنما نوشته هم نمیخواد
    برا اتصال از کابل شبکه استفاده کنم یا usb و همچنینbridge , pppoe کدوم؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه bios2bb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

اتفاقا میخواد... کشک نیست که... روتر ADSL ها...

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

خوب دقیقا چی میخواد تا بگیرم:
    تو دفترچه همراه مودم نوشته vpi/vci و encapsulation رو میخواد
    ولی نگفتید با چه نوع اتصالی مودمو به pc وصل کنم (من یدونه از این وایرلسای usbهم دارم که بعدا میخوام adsl رو باهاش شر کنم)
    با تشکر

پروفشنال mtx891's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

ممنون از راهمنایی
    خودتو خیلی درگیر نکن تو همین تالار جواب همه سوالات هست یه هفته طول میکشه چراغت ثابت بشه منم مثل خودت هیچی نمیدونستم توضیحات دوستان رو بخونی متوجه میشی فقط چون هنوز مراحل اداری کامل نشده نمیتونی به اینتر نت وصل شی اون دفترچرم بنداز دور یه اموزش که از همین تارار دانلود کردم برات با لینک مستقیم میزارم کارت راه میوفته

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    برات کم حجمشم کردم که با دایلاپ دردسر نکشی

8. این کاربر از mtx891 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه bios2bb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

ممنون از راهمنایی
    کابل شبکه دردسرش کمتره ولی من خودم از USB استفاده میکنم چون پورت شبکم درگیره...
    مودم رو هم رو حالت PPPoE یا NAT تنظیم کنی بهتره. چون هم پایداری خط رو افزایش میده و هم اگه کارایی میکنی که به IP آدرس مربوط میشه، تا موقعی که مودم رو خاموش روشن نکردی، میتونی حالشو ببری. خودمونی بخوام بگم میشه همون IP Static خودمون...
    از اصطلاحاتی که به کار بردین بنظر میرسه که میدونید چطور میشه مودم رو کانفیگ کرد... مگه اینکه منظورتون از تنظیمات چیز دیگه باشه؟!
    البته اینم متذکر بشم که در اندیشه VPI=8 و VCI=35 اما در پارس وی VPI=0 و VCI=59.

مودم TP-Link هم که اگه اون 30 تومنی رو گرفته باشین، بهتون پیشنهاد میکنم پسش بدین چون صوت میکشه... و جاش ASUS AM602 یا اگر از وسایل بی سیم استفاده میکنید، 604 بگیرید (البته اگر بتونید مارک Symphony که قبلا پارس آنلاین ارائه میداد و کپ ASUS و فقط جای ASUS نوشته Symphony و بعضی ها فکر میکردند که تقلبیه، که اینطور نیست رو گیر بیارید، نور علی نور میشه چون splitter داخلی داره و تلفن رو به پشت مودم وصل میکنید که حتی اگه مودم خاموشم باشه شما میتونید از تلفن استفاده کنید و دیگه نیازی نیست که دو رشته سیم آویزون که splitter سنگینش کرده و چیز یقوری در میاد رو استفاده کنید). اگر هم جنس امریکایی دوست دارید NETGEAR DG834 و یا وایرلسش NETGEAR DG834Gv5 رو بگیرید. تمام این مدل هایی که گفتم رو میتونید در سایت asus.com و netgear.com ببینید. قیمتاشونم مناسبه بین 60 تا 90 تومن... مثل بقیه مودم ها...

البته اگر مثل من دانلودر حرفه ای هستید ، پیشنهاد میکنم که ASUS RT-N13U رو بگیرید که اصلا یچیز دیوانه ایه... خیلی توضیح نمیدم:
    1.جای اینکه PC رو روشن بزارین فقط Router رو روشن میزارین و یه فلش مموری یا هارد اکسترنال بهش وصل میکنید. تفاوت مصرف برقو خودتون حساب کنید... مخصوصا با این طرح هدفمند کردن یارانه ها...
    2. در ماه حداقل 150 ساعت کمتر از کامپیوتر استفده میکنید که 20% طول عمر PC تون رو افزایش میده...

البته یکی از مودم های با سیم بالا رو هم باید بگیرید...

اینم لینکش تو سایت سازنده:
    کد:
    اینم تاپیکش تو فروم خودمون:
    کد:
    اگرم manual کانفیگ مودم رو خواستید، بگید تا بزارم...
    Last edited by bios2bb; 31-05-2010 at 17:40.

10. 2 کاربر از bios2bb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

با تشکر فراوان از راهنمایی دوستان و از این که وقت میزارید خیلی ممنونم
    من تو ADSL تازه کارم و فعلا همین مودمی که گرفتم دیگه پس نمیگرین زیاد مهم هم نیست حالا یه مدت کار میکنم فوقش یکی دیگه میگیرم
    فعلا باید صبر کنم تا خط وصل بشه (چند روز دیگه)
    یاعلی

اگه نباشه جاش خالی می مونه birak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

...

ای کاش اینترنت مخابرات استان گیلان راه بیفته تا اینا بدونن رقابت یعنی چی ........

به نظر می یاد اون PAP های اصلی با هم تبانی کردن سرعت شاتل تهران هم همون 32 هست (از دوستان شنیدم)
    به هر حال دارن گند می زنن به هر چی اینترنته
    من هم امیدوار بودم با اومدن مخابرات رقابت بیشتر بشه و شرکتای بومی لااقل قیمتاشون یه دفعه بشکنه... اما بدیبختی اینجاست که سرویس مخابرات اصلا چنگی به دل نمیزنه مثل سرویس وایمکس ایرانسل همه شاکی هستن ... سرعت 128 زیر 16 کیلو بایته و هیچ کس هم تو تهران درست حسابی پاسخگو نیست ... به نظرم با این وضع و اوضا اگه نیان بهتره !!! چون به جای رقابت واسه شرکتای بومی بد آموزی دارن ! می ترسم باعث بشن همین نیمه کیفیتی که داریم از بین بره و فقط خاطرش باقی بمونه !
    البته خیلی خوبه که همه مردم رو مجبور کنن یکی دو ماه اجباری از مخابرات سرویس بگیرن !!! اونوقت قدر سرعت تشویقی ( که در اصل غیر قانونی هست ) رو حسابی میدونن ! همش هم غر نمیزنن چرا 2 شبه سرعت از 20 بیشتر نمیشه !
    در مورد گند زدن به کل اینترنت کاملا موافقم ! باید مدال طلای جهانی بهشون بدن چون از نظر سرعت طبق تست سایت speednet ایران جزو چند تا کشور آخر دنیا بعد از عراق قرار گرفته !!! اونم با سرعت متوسط حدود 500 کیلو بیت ... فکر میکنم سرعتای همین چند تا ISP خودمون رو اگه حساب نمیکردن میانگین سرعت زیر 64 میشد !! بازم دم شمالیا گرم که آبروداری کردن با این سرعتای تشویقی باعث شدن میانگین کشور یه کم بالا بره !!!
    ...اولا 10 تومن... میتونی خودتم نصب کنی... ولی پارس در هر دو صورت میگیره... کلاس بالاست دیگه...
    اقا دمت گرم... زودتر میگفی... حالا کی درست میشه؟ نشه میریم پارس ویا...
    از کی تا حالا گرفتن زورکی پول راه اندازی نشانه کلاس بالا شده ؟! اتفاقا شرکتی که اجباری این پول رو نمیگیره نشون میده یه قدم کوچولو به سمت احترام به انتخاب مشتری و رعایت حقوقشون نزدیک تر شده .
    شرکت محترم "گیلانت" 15 تومن پول راه اندازی میگیره ! پس از همه با کلاس تره ؟!
    راستی .. اول تابستون طبق قول مردونه ای که در حضور همه دادی چه اندیشه بهتر بشه چه نشه میری پارس . هیچ اما و اگری قابل قبول نیست !
    Last edited by birak; 31-05-2010 at 19:00.

13. 2 کاربر از birak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال T I G E R's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

اصلا ICP یک چیز من دراوردیه فکر کنم... تو اینترنت که اینتور میگه...

خوب دوست عزیز حالا میشه کلا تعریف کنید وظایف و تفاوت های این اصطلاحات چیه؟

Internet Service Provider
    Internet Connection Provider
    Private Access Provider
    نگاه کن دوست عزیز این رده بندی شرکت های مربوط به اینترنت در ایران

1- مخابرات (نقش خدا رو بازی میکنه و هر بلایی سر بقیه میتونه بیاره)

2- PAP ( وظیفه تامین پهنای باند کشور رو بعهده دارند ولی از زمانیکه مخابرات دخالت کرده و اجازه افزایش پهنای باند رو به PAP ها نمیده اونها رو دچار مشکل کرد)
    در حال حاضر PAP ها ADSL و اینترنت پر سرعت برای کاربران کل کشور تامین میکنند (جدیدا مخابرات هم وارد عمل شده )

3- ICP که مخفف Internet Center Provider هستش که پهنای باند و برخی انکانات دیگر رو روی وب ارائه میدن
    این شرکت ها پهنای باند موردنیار رو خودشون بصورت مستقل تامین میکنند و البته برخلاف PAP ها بصورت جامع نیستند بلکه محدود و یا منطقه ای هستند
    در حال حاضر اکثر ICP های ایران (که البته محدودند) خودشون ISP هستند یعنی به ارئه خدمات اینترنتی در سطح کاربران می پردازند

4- ISP که به شرکت هایی گفته میشه که خدمات اینترنتی در سطح کاربران رو انجام میدن
    ISP برای اینکه پهنای باند خودش رو تامین کنه یا باید از مخابرات پهنای باند بگیره یا از یه شرکت ICP در استان یا شهر خودش
    چون خودش نمی تونه بصورت مستقل پهنای باند تامین کنه (برخلاف ICP ) بهمین خاطر یه درجه از ICP پایین تره
    البته اگه ISP بخواد خدمات Adsl ارئه کنند باید نمایندگی یه PAP رو بگیرند

در حال حاضر شرایط برای ICP ها خوب نیست چون منهای شرایط سختی که برای گرفتنش هستش ؛
    با توجه به تصمیمات مخابرات عملا اینگونه شرکت ها زیان دهی میکنند
    قبلا اندیشه پهنای باندش رو خودش تامین میکرد
    بعد که اومد در بخش ADSL و خواست بصورت وسیع کار کنه تصمیم گرفت با PAP عصر انتقال داده ها همکاری کنه و نمایندگیش رو بگیره

15. این کاربر از T I G E R بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •