تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 44 از 51 اولاول ... 34404142434445464748 ... آخرآخر
نمايش نتايج 431 به 440 از 507

نام تاپيک: تست هاردهای کاربران انجمن با برنامه HD Tune (نسخه دوم)

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اساتید محترم من سیستمم یک ساله یه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که حتی به خاطرش کل قطعاتو عوض کردم هاردم هم نو بود ولی باز این مشکل رفع نشد خیلی عجیبه
    این عکس رو به توصیه آقای vissoto اینجا میگذارم که از health گرفتم لطفاً راهنمایی کنید چجور از شر این مشکل راحت شوم!

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    با توجه به مطالبی که مطرح کردید (نقل و قولهای زیر) ، بعید میدونم مشکل سیستمتان از هارد دیسکها باشد .

خلاصه تصمیم گرفت هارد 500 گیگ وسترن رو تعویض کنم با یه کاویاربلک 1ترا 64 بافر 7400 که اونوقت کلی پولش شد و باز هم عیب سیستم برطرف نشد
    حالا جالب اینجاست این یکی سیستم همون هارد رو داره که وقتی روی اون سیستم بود عوضش کردم که دیگه ریست نشه ولی حالا اون هارد جدیده بدتر از این شده الان این راحت کار میکنه با این سیستم قدیمی!!
    در مورد CRC Error هم که در پست بالا (429) لینک گذاشتم . در مورد Current Pending Sector Count هم Sectorـهایی هستند که بدلايلي مثلاً وجود يك Error در هنگام خواندن ، در Firmware علامت گذاری میشوند و اگر در دفعات بعدي ، عملیات نوشتن بر روی این Sectorـها بدون مشکل و با موفقیت انجام شود پس مقدار Current Pending Sector Count کاهش پیدا میکند در غیر اینصورت آدرس آن Sector مشکلدار به G-list اضافه و با سکتورهای سالم remap خواهند شد . پس از remap شدن ، مقدار Current Pending Sector Count کم و به مقدار Reallocated Sectors Count اضافه میشود . Reallocation Event Count هم نشاندهنده تعداد عملیات انجام شده (موفق و یا ناموفق) برای جابجا کردن دیتاها از بدسکتوریهای remap شده به سکتورهای سالم و ذخیره هست .

پیشنهاد میکنم پس از انتقال کلیه اطلاعات ، یکبار هارد دیسک مورد نظر را با استفاده از برنامه ای که در سایت اصلی هست Zero fill کنید که البته همانطوریکه قبلاً هم گفتم فکر نمیکنم مشکل سیستمتان ناشی از هارد دیسکها باشد .

+

این تاپیک هم صرفاً جهت تست از هارد هست . لطفاً در همان تاپیکی که زدید ادامه بدید .

2. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

با درود و شادباش سال نو خدمت دوستان
    مشکلی برای هارد پی سی من پیش اومده. خواهش میکنم دوستان راهنمایی کنند:
    شش ماهی میشه که به پی سی قدیمی منزل یک هارد اینترنال IDE اضافه کردم و تا الان بدون مشکل کار میکرد. دیروز با یه فلش 8 گیگ یکسری اطلاعات اضافه از روی لپ تاپم را داشتم میریختم توی همین هارد. حدود چند ساعتی (شاید بیشتر از 5 ساعت) بود که پی سی روشن بود و اطلاعات داشت کپی میشد. آخر کار یکی از برنامه های تست سلامتی هارد (Hard drive inspector) یه ارور را نشون داد. گامپیوتر را خاموش و بعد روشن کردم. قبل بالا اومدن ویندوز ارور زیر را نشون میداد:
    Sec Slave Hard Disk: S.M.A.R.T. Status Bad, Back up and replace
    اما با F1 ویندورز بالا میومد و هارد و اطلاعات قابل مشاهده بود و حتی فیلم ها هم از روی همون هارد قابل پخش بود. چند بار ری استارت و خاموش روشن کردم. تمام دفعات همون پیام قبل بالا اومدن ویندوز میاد! بعضی وقتها یه بوغ متناوب میزنه و گاهی چند تا بوغ میزنه! منظم نیست. کیس را باز کردم و سوکت ها کندم و دوباره جا زدم! فقط یکبار درست بالا اومد (بدون ارور) و بقیه دفعات همون ارور را میده ولی ویندوز بالا میاد و اطلاعات را میبینم.
    نتیجه تست هارد با دو نرم افزار به این صورته:
    با Hard drive inspector:
    ارور: reliability 0% Bad
    با نرم افزار HD tune pro 5.
    ارور:reallocated sector sount (current: 130, worst: 130, Faild)
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.

داره خودمونی میشه ho3in_eblic's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

سلام

هارد من مدتی است که با مشکل برخورد کرده و در هنگام نصب ویندوز با خطا " windows cannot be inestalled to this disk, the disk may fail foon,..." مواجه میشم ولی ویندوز به درستی نصب میشه ولی در زمان استفاده از ویندوز با خطا سریعا از هاردتون بک آپ بگیرید مواجه میشم و بعد از مدتی ویندوزم خراب میشه، زمانی که نرم افزار HD Tune را نصب کردم و مطابق دستور العمل شما جلو رفتم در Benchmark در ابتدا کار زمانی که شروع را میزنم خطای Read error, test aborted میده. در قسمت health اخطار نوشته که عکس های اونو در پیوست قرار دادم. ممنونم اگر بنده را راهنمبایی بفرمایید.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

هارد من مدتی است که با مشکل برخورد کرده و در هنگام نصب ویندوز با خطا " windows cannot be inestalled to this disk, the disk may fail foon,..." مواجه میشم ولی ویندوز به درستی نصب میشه ولی در زمان استفاده از ویندوز با خطا سریعا از هاردتون بک آپ بگیرید مواجه میشم و بعد از مدتی ویندوزم خراب میشه، زمانی که نرم افزار HD Tune را نصب کردم و مطابق دستور العمل شما جلو رفتم در Benchmark در ابتدا کار زمانی که شروع را میزنم خطای Read error, test aborted میده. در قسمت health اخطار نوشته که عکس های اونو در پیوست قرار دادم. ممنونم اگر بنده را راهنمبایی بفرمایید.

سلام .

متاسفانه شما هیچ کاری نمیتونید انجام بدید . بهتر هست که هارد دیسک مورد نظر را به مراکز تخصصی ارسال کنید ولی هزینه ای هم از شما میگیرند که اگر صرف خرید یک هارد دیسک نو کنید منطقی تر هست مخصوصاً اینکه هارد دیسک فعلی شما 4160 ساعت کارکرد دارد . اگر هم هنوز معتقد هستید که خودتان میتوانید کاری انجام بدید ، میتونید با برنامه هایی مثل HDD Regenerator هارد دیسک را Scan & Repair کنید و یا حتی Zero fill کنید (پس از انتقال اطلاعات به هارد دیگر) . اینها حداکثر کاری که یک کاربر معمولی میتواند انجام دهد و نه بیشتر. اگر شانس بیارید وضعیت آن بدتر نشود مطمئن باشید که بهتر نمیشود . پیغامی که توسط ویندوز در مورد هارد دیسک ظاهر شده کاملاً گویا ، واضح و شفاف هست . اگر اطلاعات برای شما مهم هست لطفاً هارد دیسک را تعویض کنید و اطلاعات موجود در آنرا منتقل کنید .

6. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه ho3in_eblic's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

سلام .

متاسفانه شما هیچ کاری نمیتونید انجام بدید . بهتر هست که هارد دیسک مورد نظر را به مراکز تخصصی ارسال کنید ولی هزینه ای هم از شما میگیرند که اگر صرف خرید یک هارد دیسک نو کنید منطقی تر هست مخصوصاً اینکه هارد دیسک فعلی شما 4160 ساعت کارکرد دارد . اگر هم هنوز معتقد هستید که خودتان میتوانید کاری انجام بدید ، میتونید با برنامه هایی مثل HDD Regenerator هارد دیسک را Scan & Repair کنید و یا حتی Zero fill کنید (پس از انتقال اطلاعات به هارد دیگر) . اینها حداکثر کاری که یک کاربر معمولی میتواند انجام دهد و نه بیشتر. اگر شانس بیارید وضعیت آن بدتر نشود مطمئن باشید که بهتر نمیشود . پیغامی که توسط ویندوز در مورد هارد دیسک ظاهر شده کاملاً گویا ، واضح و شفاف هست . اگر اطلاعات برای شما مهم هست لطفاً هارد دیسک را تعویض کنید و اطلاعات موجود در آنرا منتقل کنید .
    ممنونم از راهنمایی شما ولی خوب دلیلش چیه که اینجوری شده؟!!

فکر میکنین چه مدت عمر داشته باشه هارد؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنونم از راهنمایی شما ولی خوب دلیلش چیه که اینجوری شده؟!!

فکر میکنین چه مدت عمر داشته باشه هارد؟
    یکی از دلایل ، ناشی از ضربه و شوک هست که در لپتاپها به خاطر قابل حمل و نقل بودن آن زیاد دیده میشود. مقدار G-sense Error Rate در قسمت Health میتونه تایید کننده این موضوع باشد .

9. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر فوتبال خارجی و مسابقه و سرگرمی Reza31001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

هارد لپ تاپ بعد یه سال کارکرد سرعتش شدید اومده پایین
    طوری که اوایل کپی کردن از یه درایو به درایو دیگه باسرعت 150 مگ انجام میشد الان رسیده به 20-30

یه بررسی بشه ممنون میشم
    من که چیزی سر در نمیارم

info

read

health

داره خودمونی میشه Raziel007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

با درود
    مقدار AAM معمولا بصورت پیش فرض چقدر هست و کم و زیاد کردن آن چه مزایا و معایب دارد؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با درود
    مقدار AAM معمولا بصورت پیش فرض چقدر هست و کم و زیاد کردن آن چه مزایا و معایب دارد؟
    سلام .

در صورتیکه هارد دیسک از AAM پشتيباني ميكند (در قسمت info برنامه HDtune گزینه Automatic Acoustic Management تیک میخورد) ميتوانيد با كاهش پرفورمنس هارد دیسک از صداي آن نیز کمی بكاهيد . در مورد مقدار پیش فرض هم در عکسی که گذاشتید مشخص هست (Default value : 128) .

13. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Raziel007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

دوستان یک عدد هارد Seegate 1 TB 7200.12 دست دوم گرفتم و تا فردا ساعت 13 مهلت تست دارم. برای همین چند تا تست با HD Tune گرفتم تا برام تحلیلش کنید چون خودم زیاد سر در نمیارم. آیا ارزش استفاده را داره و اینکه بافر هارد رو نتونستم پیدا کنم فکر کنم 32 باشه. ممنون میشم هرچه سریعتر نظرتان را بدید. با تشکر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •