تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 427 از 543 اولاول ... 327377417423424425426427428429430431437477527 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,261 به 4,270 از 5429

نام تاپيک: اینترنت بر بستر فیبر نوری FTTH مخابرات، تانوما

داره خودمونی میشه farzad021's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    OIII

پيش فرض

واقعا خوش بحالتون
    تو شهرستان ها سرعت رو محدود کردن رو 100 حتی با سرعت 50 مگ
    پهنا باند شهرهای کوچیک رو محدود کردن
    دوست عزیز اتصالاتتون رو چک کنید که حتما 1Gbps باشه. من هم این مشکلو داشتم و فکر می کردم روی ۱۰۰ مگ بسته شده ولی متوجه شدم مشکل از اتصالات هست. با اینکه کارت شبکه 1Gbps نشان میداد ولی سرعت واقعی ۱۰۰ بود (با تست کردن انتقال فایل در شبکه داخلی متوجه این موضوع شدم) و نمیدونم چطوری همچین اتفاقی افتاده بود. به هر حال با قطع و وصل کردن همه اتصالات کابلی و ریستارت کردن سیستم و تست دوباره در شبکه داخلی دیدم که مشکل حل شده و اسپیدتست که سرعت ۹۴ در دانلود و آپلود نشان میداد‌ رفت روی ۴۰۰ دانلود و ۲۰۰ آپلود.

یه سوالی از دوستان دارم. مودم من ۸۲۴۵ هوآوی هست ولی سرعت آپلود نصف دانلود هست. راهی هست برای اینکه سرعت آپلود رو هم برابر با دانلود کرد؟(تنظیمی داره مودم برای این موضوع؟) ممنون

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

سرویس فیبر نوری هم بر پایه Carrier Grade NAT هستش؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2020

پيش فرض

دوست عزیز اتصالاتتون رو چک کنید که حتما 1Gbps باشه. من هم این مشکلو داشتم و فکر می کردم روی ۱۰۰ مگ بسته شده ولی متوجه شدم مشکل از اتصالات هست. با اینکه کارت شبکه 1Gbps نشان میداد ولی سرعت واقعی ۱۰۰ بود (با تست کردن انتقال فایل در شبکه داخلی متوجه این موضوع شدم) و نمیدونم چطوری همچین اتفاقی افتاده بود. به هر حال با قطع و وصل کردن همه اتصالات کابلی و ریستارت کردن سیستم و تست دوباره در شبکه داخلی دیدم که مشکل حل شده و اسپیدتست که سرعت ۹۴ در دانلود و آپلود نشان میداد‌ رفت روی ۴۰۰ دانلود و ۲۰۰ آپلود.

یه سوالی از دوستان دارم. مودم من ۸۲۴۵ هوآوی هست ولی سرعت آپلود نصف دانلود هست. راهی هست برای اینکه سرعت آپلود رو هم برابر با دانلود کرد؟(تنظیمی داره مودم برای این موضوع؟) ممنون
    دوست عزیز هم مودم پورت گیگ داره هم لپ تاپ کارت شبکه 1 گیگ ساپورت میکنه .منظورتون از چک کردن اتصالات دقیقا چی هست؟
    چظور میشه انتقال داخلی تست کرد؟
    ممنون میشم به تلگرام من پیام بدی واقعا لطف میکنی
    mehranmehran1 آیدی تلگرام من هست
    مخابرات شهر میگه سرعت شهر رو محدود کردن .
    ممکنه بخاطر طرح 3 ساله که مودم و سیم کشی رایگان بوده همچین بشه؟ چوت یکسال از قرارداد 3 سالم مونده

- - - Updated - - -
    Last edited by mehranesfandiari; 07-03-2022 at 22:32.

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

یکی از دوستانی که الان به سرویس تانوما متصله داخل cmd عبارت cmd /k tracert 1.1.1.1 رو وارد کنه و اطلاعاتی که دریافت میکنه اینجا پیست کنه ببینیم اینم Carrier Grade NAT کردن یا نه اگه اینجور باشه که اصلا واسه سرور مناسب نیست

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    OIII

پيش فرض

دوست عزیز هم مودم پورت گیگ داره هم لپ تاپ کارت شبکه 1 گیگ ساپورت میکنه .منظورتون از چک کردن اتصالات دقیقا چی هست؟
    چظور میشه انتقال داخلی تست کرد؟
    ممنون میشم به تلگرام من پیام بدی واقعا لطف میکنی
    mehranmehran1 آیدی تلگرام من هست
    مخابرات شهر میگه سرعت شهر رو محدود کردن .
    ممکنه بخاطر طرح 3 ساله که مودم و سیم کشی رایگان بوده همچین بشه؟ چوت یکسال از قرارداد 3 سالم مونده

- - - Updated - - -
    اتصالات یعنی پورت مودم و سیستمتون 1Gbps باشه و از کابل شبکه Cat5e ، Cat6 یا بالاتر استفاده کنید.
    تست شبکه داخلی یعنی انتقال فایل بین 2 کامپیوتر در یک Local Network یا همون شبکه داخلی خودمون که برای شما که در منزل شبکه ندارید ، میشه وصل کردن 2 تا کامپیوتر به هم (اگر روتر با پورت گیگ دارید ، هر 2 رو به روتر وصل کنید ، اگر ندارید ، 2 تا سیستم رو با کابل به صورت مستقیم به هم وصل کنید) و share کردن یک فولدر در یکی از اونه سیستم ها و کپی کردن یک فایل که داخل اون فولدر هست به سیستم دیگر. یا اگر 2 تا سیستم ندارید ، جا به جایی فایل بین موبایلتون که به وای فای وصل هست و سیستم که با کابل وصل هست. اگر سرعت از 12 مگابایت بر ثانیه فراتر رفت ، سرعت اتصال روی 1Gbps هست.
    اگر دانش شبکه در حد Network + ندارید، نرم افزار LAN Speed Test رو دانلود کنید و تست کنید. خیلی راحت تر هست.
    اگر متوجه نشدید ، بگید بهتون پیام بدم.
    به حرف مخابرات که گفته سرعت شهر رو محدود کردن خیلی توجه نکنید. از سر بی سوادی و برای اینکه شما رو از سر خودشون باز کنن ، هزار جور حرف نسنجیده می زنن گاهی اوقات.
    و بعید میدونم به خاطر طرح شما باشه سرعت. طرح من پس پرداخت هست ، یک بار برگردوندم روی پیش پرداخت ، دیدم سرعت فرقی نکرد ، باز برگردوندم روی پس پرداخت. برای همین گمان نکنم سرعت اینترنت به طرح ربطی داشته باشه.
    Last edited by farzad021; 08-03-2022 at 08:44.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    OIII

پيش فرض

یکی از دوستانی که الان به سرویس تانوما متصله داخل cmd عبارت cmd /k tracert 1.1.1.1 رو وارد کنه و اطلاعاتی که دریافت میکنه اینجا پیست کنه ببینیم اینم Carrier Grade NAT کردن یا نه اگه اینجور باشه که اصلا واسه سرور مناسب نیست

خدمت شما. ولی طبق تست های من ، CGNAT نیست. چون چند تا سرویس مختلف رو روی پورت های مختلف tcp و udp تست کردم همه کار کردن. تنها پورتی که باز نمیشه گویا 80 هست (اگر راهشو پیدا کنم برای باز کردن اینجا میگم).
    مصیبت مخابرات اینه که قوانین مربوط به nat اش رو نمیشه دقیق پیدا کرد. مثلا مبین نت میگه udp روی سرویس های ما بسته اس ، درخواست بدید باز می کنیم. یا شاتل میگه چند تا پورت مثل 22 و ... بسته است ولی بقیه برای استفاده باز هستن. ولی مخابرات رو نه کسی میدونه چی بازه چی بسته اس نه کسی میگه

7. 2 کاربر از farzad021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2020

پيش فرض

اتصالات یعنی پورت مودم و سیستمتون 1Gbps باشه و از کابل شبکه Cat5e ، Cat6 یا بالاتر استفاده کنید.
    تست شبکه داخلی یعنی انتقال فایل بین 2 کامپیوتر در یک Local Network یا همون شبکه داخلی خودمون که برای شما که در منزل شبکه ندارید ، میشه وصل کردن 2 تا کامپیوتر به هم (اگر روتر با پورت گیگ دارید ، هر 2 رو به روتر وصل کنید ، اگر ندارید ، 2 تا سیستم رو با کابل به صورت مستقیم به هم وصل کنید) و share کردن یک فولدر در یکی از اونه سیستم ها و کپی کردن یک فایل که داخل اون فولدر هست به سیستم دیگر. یا اگر 2 تا سیستم ندارید ، جا به جایی فایل بین موبایلتون که به وای فای وصل هست و سیستم که با کابل وصل هست. اگر سرعت از 12 مگابایت بر ثانیه فراتر رفت ، سرعت اتصال روی 1Gbps هست.
    اگر دانش شبکه در حد Network + ندارید، نرم افزار LAN Speed Test رو دانلود کنید و تست کنید. خیلی راحت تر هست.
    اگر متوجه نشدید ، بگید بهتون پیام بدم.
    به حرف مخابرات که گفته سرعت شهر رو محدود کردن خیلی توجه نکنید. از سر بی سوادی و برای اینکه شما رو از سر خودشون باز کنن ، هزار جور حرف نسنجیده می زنن گاهی اوقات.
    و بعید میدونم به خاطر طرح شما باشه سرعت. طرح من پس پرداخت هست ، یک بار برگردوندم روی پیش پرداخت ، دیدم سرعت فرقی نکرد ، باز برگردوندم روی پس پرداخت. برای همین گمان نکنم سرعت اینترنت به طرح ربطی داشته باشه.
    مرسی
    فقط جسارتا میفرمایین که با وجود داشتن درگاه 1 گیگ هم لپتاپ هم مودم و داشتن کابل لن کت 6 باز هم ممکنه ایراد از سیستم باشه که سرعتم کم هست؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    OIII

پيش فرض

مرسی
    فقط جسارتا میفرمایین که با وجود داشتن درگاه 1 گیگ هم لپتاپ هم مودم و داشتن کابل لن کت 6 باز هم ممکنه ایراد از سیستم باشه که سرعتم کم هست؟
    خواهش می کنم. بله ممکنه ولی احتمالش خیلی کمه. نهایتا یک بار درایور کارت شبکه را Uninstall و دوباره install کنید دیگه نباید مشکلی باشه.

10. 2 کاربر از farzad021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

میگم دوستان اینا از کی تعرفه هارو اینقدر گرون کردن؟
    قبلا برا 420 گیگ میدادم 135 تومن ماهانه اونم با مصرف داخلی یک چهارم . الان باز کردم تمدید کنم دیدم 250 گیگ رو کردن 180 تومن. تعرفه قبلی رو هم حذف کردن.
    خیلی قشنگ و بر مبنای تایم لاین داره نت محدود میشه ...

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2020

پيش فرض

میگم دوستان اینا از کی تعرفه هارو اینقدر گرون کردن؟
    قبلا برا 420 گیگ میدادم 135 تومن ماهانه اونم با مصرف داخلی یک چهارم . الان باز کردم تمدید کنم دیدم 250 گیگ رو کردن 180 تومن. تعرفه قبلی رو هم حذف کردن.
    خیلی قشنگ و بر مبنای تایم لاین داره نت محدود میشه ...
    بله از امروز تعرفه فیبر نوری رو افزایش دادن و حجم تمام تعرفه ها 1/3 شده
    علی برکت الله

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (1 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

1. Pooriagh

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •