تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 412 از 543 اولاول ... 312362402408409410411412413414415416422462512 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,111 به 4,120 از 5428

نام تاپيک: اینترنت بر بستر فیبر نوری FTTH مخابرات، تانوما

کاربر فعال کلوپ گوشی ها h!tman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

چقدر پینگ زیبایی داری )
    من واقعا اپراتور چرند تر از شاتل ندیدم به عمرم. و با خودم عهد کردم که با دیال آپ کار کنم، با شاتل نه
    آذرخش های وب هم فقط توی عظیمیه کرج فعاله و هیچ جای دیگه سرویس دهی نداره .

به هر حال امروز رفتم مخابرات و گفتش اگر هزینه سیم کشی از FAT تا خونه رو تقبل میکنی پیمانکار بفرستم کارتو سریع راه بندازه بره
    هزینه هر متر کابل کشی فیبر رو ۱۰ تومن اعلام کردن
    مودم هم گفتن که تجهیزات منطقه مخابراتی شما روی مودم‌های FiberHome ست اپ شده

حالا سوالی که از دوستان دارم اینه که آیا مودم FiberHome AN5506-04-FS مودم مناسبیه؟و پورت گیگابیتی داره ؟
    قضیه پچ کورد و اینجور چیزا چیه؟ اصلا چه توصیه ای دارید برای راه اندازی و سر کله زدن با پیمانکار؟
    حس میکنم که انجام کارای کولونوسکوپی کمتر از سر و کله زدن با شرکت مخاربات (سهامی عام!) درد داشته باشه.
    آخرین بار ۶ ماه پیش اینجا پست کردم که رفتم و چه کارایی کردم.
    اولش باید ده بار میرفتم رییس مرکز رو میدیدم که لطف کنه و قبول کنه که با پول خودم، سیم کشی رو انجام بده.
    بعد از دهمین بار ! بهشون جای باکس fat و موقعیتش رو نقشه رو دادم و گفتم سریع انجامش بدید لطفا، شیرینیش محفوظ

بعد از ۲ روز رفتم ببینم وضعیت چطوریه و آیا سیمی از باکس FAT خارج شده و اکتیوش کردن ؟ دیدم که مخابرات لطف کرده خود باکس و تمام متعلقاتش رو کنده و برده
    هر چی بگم از طنز این خراب شده کم میکنه

2. 3 کاربر از h!tman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2020

پيش فرض

حس میکنم که انجام کارای کولونوسکوپی کمتر از سر و کله زدن با شرکت مخاربات (سهامی عام!) درد داشته باشه.
    اولش باید ده بار میرفتم رییس مرکز رو میدیدم که لطف کنه و قبول کنه که با پول خودم، سیم کشی رو انجام بده.
    بعد از دهمین بار ! بهشون جای باکس fat و موقعیتش رو نقشه رو دادم و گفتم سریع انجامش بدید لطفا، شیرینیش محفوظ

بعد از ۲ روز رفتم ببینم وضعیت چطوریه و آیا سیمی از باکس FAT خارج شده و اکتیوش کردن ؟ دیدم که مخابرات لطف کرده خود باکس و تمام متعلقاتش رو کنده و برده
    داداش فایبرهوم پورت گیگا داره هر 4 تا پورتشم ساپورت میکنن . فقط لپتاپ یا کامپیوترت باید پورت گیگا داشته باشن

4. این کاربر از mehranesfandiari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2020

پيش فرض

توی لن که تاثیری نداره همون سرعتی که مودم اصلی میده رو دریافت میکنه و روی پورت های لن خودش خروجی میده
    برای وایفای 6 بله اگر دیوایس هایی که بهش وصل میکنید از وایفای 6 پشتیبانی کنه روی فرکانکس 2.4 تا 500 مگ و 5 تا 2.5 گیگ پشتیبانی میکنه.
    اگر دیوایس وایفای 6 نداره روی 2.4 حدود 50-60 مگ و روی فرکانس 5 حدود 180 مگ میگیره. (اینترنت رو با این سرعت میگیره، اگر روی شبکه داخلی از روی سیستم خودتون استریم کنید این مقادیر خیلی بیشتر هست).
    البته این سرعت ها در بهترین حالت و نزدیک ترین حالت به روتر هست و طبیعتا با دور شدن از روتر کمتر میشه،
    عوامل دیگه مثل کیفیت ساخت وایفای دیوایس و قدرت پردازش هم تاثیر داره. مثلا من روی تلویزیون هوشمند روی فرکانس 5 حداکثر 30 مگ تونستیم دریافت کنم ولی با همون شرایط روی گوشی 150-180 مگ دریافت میکنم.
    خیلی عالی مرسی
    البته مودم هواوی که از وای فای 6 ساپورت میکنه علاوه بر فرکانس 5 استاندارد جدید وایفای 6 یعنی 160mhz رو هم پشتیبانی میکنه
    تست میگیرم میذارم

6. این کاربر از mehranesfandiari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2021

پيش فرض

منم دقیقا مثل شما یه ۶ ماه بیشتر همش میرفتم مخابرات به من که میگفتن کلا تو سطح استان تهران هیچ مخابراتی ثبت نام فیبر نوری نداره. اینجا مطرح کردم یکی از دوستان گفت که از بازرسی اقدام کن. منم ۱۹۵ شکایت کردم دفعه اول توجهی نکردن و گفتن ثبت نام نداریم. دفعه دوم با چندتا گوشی مختلف شکایت ثبت کردیم این دفعه تاثیر داشت و یکی از مخابرات تماس گرفت گفت مششگل چیه و گفتم برادر عزبز کوچه بالای ما فببر داره پایینی فیبر داره به ما هم بدید خلاصه گفت بیا باهاش رفتیم پیش مسئول فیبر که آدم بد قلقی بود کلی بحث باهاش آخر گفت میکشیم و هرچی خراببو مشکلی پیش بیاد مسئولش خودتونید گفتم باشه همه چی گردن من . بعد یک هفته اومدن تو چند ساعت کابل و کشیدن و چون خونه ما نوساز بود و از اول همه واحدا کابل کشی بود وصل کردن و تمام. بگذریم که کار چند ساعته و حدود ۷ ماه طول کشید ولی خب انجام شد. حالا دوهفتس کابل و کشیدن و منتظر فعال کردنشیم و انگار میمیرن یه کاریو بی دردسر انجام بدن. واقعا درد کار دولتی تو مملکت گل و بلبل ما بقول شما از کولونسکوپی هم بیشتره. اما بازرسی و ۱۹۵ شکایت کنید اگه نزدیک شما باکس هست که انجام شدنیه. ولی خوب ازونجایی که تمامیه کارمندهای مملکت با مردم پدر کشتگی دارن و لذت میبرن از اذیت کردن برای همین پروسه طولانیه. برای ما حدود ۲۰۰ متر کابل کشیدن .
    کابل مارو بدون هزینه تا خونه کشیدن و سرویس پس پرداخت ۱۶ مگ یک ساله زده تو پنل کاربری.
    Last edited by alirezabz; 24-12-2021 at 16:14.

8. 4 کاربر از alirezabz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه kenshikan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اينترنت

پيش فرض

اين مورد شايد کار مخابرات نباشه. دزدي زياد شده. يکي اين که دزداي مشنگ فرق سيم مسي و فيبر رو نمي دونن. اولي فروش مي ره، دومي تو بازار مشتري چنداني نداره. دوم اين که خود فت پلاستيکي (يا به قول ضايعاتي ها: لاکي) هست و خوراک آآب کردن و بازيافته

توي بلوار ما يه ساله فيبر کشيدن، بعد ول کردن. چند جا ديدم دزدا اومدن يه حلقه چند متري فيبر اوتدور يا مالتي کور رو که بايد از فت بره تو کوچه يا سر آپارتمان ها آويزون بوده رو کندن و بردن. البته تازگي ها فهميدن به کاهدون زدن و کمتر سراغش ميان، ولي همين کارشون باعث شد فيبر چند تا کوچه ناقص بشه و بعدا بايد فيوژن سنگين بخوره که در اون صورت به هيچ وجه مثل اولش نميشه.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

توی لن که تاثیری نداره همون سرعتی که مودم اصلی میده رو دریافت میکنه و روی پورت های لن خودش خروجی میده
    برای وایفای 6 بله اگر دیوایس هایی که بهش وصل میکنید از وایفای 6 پشتیبانی کنه روی فرکانکس 2.4 تا 500 مگ و 5 تا 2.5 گیگ پشتیبانی میکنه.
    اگر دیوایس وایفای 6 نداره روی 2.4 حدود 50-60 مگ و روی فرکانس 5 حدود 180 مگ میگیره. (اینترنت رو با این سرعت میگیره، اگر روی شبکه داخلی از روی سیستم خودتون استریم کنید این مقادیر خیلی بیشتر هست).
    البته این سرعت ها در بهترین حالت و نزدیک ترین حالت به روتر هست و طبیعتا با دور شدن از روتر کمتر میشه،
    عوامل دیگه مثل کیفیت ساخت وایفای دیوایس و قدرت پردازش هم تاثیر داره. مثلا من روی تلویزیون هوشمند روی فرکانس 5 حداکثر 30 مگ تونستیم دریافت کنم ولی با همون شرایط روی گوشی 150-180 مگ دریافت میکنم.
    روی شیائومی ۶ برای باند ۲ تا سرعت ۱۰۰ الی ۱۲۰ دریافت میکنه و برای باند ۵ هم تا حداکثری که سرویس ارایه بده میگیره مثلا تا ۵۰۰ بدون اختلال هر دو باند خوب کار میکنه..

11. این کاربر از pipo4713 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

اگر فیبر کشی براتون نشده باشه.. به احتمال زیاد به دلیل نداشتن پیوستگی از کابینت تا FAT و به اینکه نمایشی بوده و خیلی از مشترکین ایراد گرفتن و یا درخواست سرویس کردن و همینطور برای راحت کردن خیال خودشون که ما سرویسی برای ارایه ندارم .. کندن و بردن... و یا دزد کنده.. اگر گفتن دزد کنده شما درخواست کنید که دوباره وصل کنن بذارن چونکه برای مخابرات اون باکس کلا ۲۰۰تومن میوفته اما برای مشترک بصورت عادی بخواد بخره باید ۴۰۰ تا ۶۰۰ پرداخت کنه.

داره خودمونی میشه nasi1962's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    خراسان شمالی

پيش فرض

منم دقیقا مثل شما یه ۶ ماه بیشتر همش میرفتم مخابرات به من که میگفتن کلا تو سطح استان تهران هیچ مخابراتی ثبت نام فیبر نوری نداره. اینجا مطرح کردم یکی از دوستان گفت که از بازرسی اقدام کن. منم ۱۹۵ شکایت کردم دفعه اول توجهی نکردن و گفتن ثبت نام نداریم. دفعه دوم با چندتا گوشی مختلف شکایت ثبت کردیم این دفعه تاثیر داشت و یکی از مخابرات تماس گرفت گفت مششگل چیه و گفتم برادر عزبز کوچه بالای ما فببر داره پایینی فیبر داره به ما هم بدید خلاصه گفت بیا باهاش رفتیم پیش مسئول فیبر که آدم بد قلقی بود کلی بحث باهاش آخر گفت میکشیم و هرچی خراببو مشکلی پیش بیاد مسئولش خودتونید گفتم باشه همه چی گردن من . بعد یک هفته اومدن تو چند ساعت کابل و کشیدن و چون خونه ما نوساز بود و از اول همه واحدا کابل کشی بود وصل کردن و تمام. بگذریم که کار چند ساعته و حدود ۷ ماه طول کشید ولی خب انجام شد. حالا دوهفتس کابل و کشیدن و منتظر فعال کردنشیم و انگار میمیرن یه کاریو بی دردسر انجام بدن. واقعا درد کار دولتی تو مملکت گل و بلبل ما بقول شما از کولونسکوپی هم بیشتره. اما بازرسی و ۱۹۵ شکایت کنید اگه نزدیک شما باکس هست که انجام شدنیه. ولی خوب ازونجایی که تمامیه کارمندهای مملکت با مردم پدر کشتگی دارن و لذت میبرن از اذیت کردن برای همین پروسه طولانیه. برای ما حدود ۲۰۰ متر کابل کشیدن .
    کابل مارو بدون هزینه تا خونه کشیدن و سرویس پس پرداخت ۱۶ مگ یک ساله زده تو پنل کاربری.
    مبارکتون باشه تست هم اگر تونستید بزارید.
    واسه خیلی از دوستان دیدم که اذیت کردن بی دلیل. همش لج بازیه و شونه خالی کردنه.
    واسه منم تا قبل از اینکه کاریو انجام بدن خیلی اذیتم کردن، ولی بیشتر از جانب 2020 بود که سرِکارمون میزاشتن برای یک مدتی.
    ولی از وقتی با ریاستش ارتباطه مستقیم گرفتم عین بنز انجام دادن.
    موقعه انجامه عملیات، الحق تو سریعترین حالته ممکن انجام دادن. یعنی صفر تا صد کار تو دو هفته تموم شد، چه نصب FAT و کابل کشی و اتصاله اینترنت برای تمامیه واحدها.
    هزینه هایی هم که گرفتن حس میکنم نسبت به بقیه کمتر شده.
    هزینه های شما چقدر شد برای مودم و کابل کشی؟ مودمتون چیه دقیقا؟
    تو پنلتون زده پس پرداخت استاندارد یا محدود؟

14. این کاربر از nasi1962 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2021

پيش فرض

مبارکتون باشه تست هم اگر تونستید بزارید.
    واسه خیلی از دوستان دیدم که اذیت کردن بی دلیل. همش لج بازیه و شونه خالی کردنه.
    واسه منم تا قبل از اینکه کاریو انجام بدن خیلی اذیتم کردن، ولی بیشتر از جانب 2020 بود که سرِکارمون میزاشتن برای یک مدتی.
    ولی از وقتی با ریاستش ارتباطه مستقیم گرفتم عین بنز انجام دادن.
    موقعه انجامه عملیات، الحق تو سریعترین حالته ممکن انجام دادن. یعنی صفر تا صد کار تو دو هفته تموم شد، چه نصب FAT و کابل کشی و اتصاله اینترنت برای تمامیه واحدها.
    هزینه هایی هم که گرفتن حس میکنم نسبت به بقیه کمتر شده.
    هزینه های شما چقدر شد برای مودم و کابل کشی؟ مودمتون چیه دقیقا؟
    تو پنلتون زده پس پرداخت استاندارد یا محدود؟
    ما سه هفتست تقریبا کابل کشی کردن ولی خبری از اینترنت نیست. کابل کشی ما بدون هزینه بود و فقط پول مودم و گرفتن. مودم ۸۲۴۵ هواوی پورت سبز .
    برای نوع سرویس من بهشون گفتم ۵۰ مگ برای بزنید ولی اونا گفتن اول ۱۶ مگ بگیر بعد اگه خواستی سرویستو تغییر بده .تو پنل کاربری زده ۱۶ مگ ماهی ۱۸۰ گیگ بین الملل یک ساله پس پرداخت استاندارد. فعلا هم منتظر یک معجزه هستیم اینترنت و دایر کنن.
    Last edited by alirezabz; 28-12-2021 at 13:13.

16. این کاربر از alirezabz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

سلام دوستان
    اینترنت من الان نزدیک دو هفته هست که سرعت دانلود اومده روی سی سرعت آپلود اومده زیر یک!
    با ۲۰۲۰ تماس میگیرم ارجاع میده به پشتیبان اونم نمیتونه کاری کنه میگه دوباره زنگ بزن ۲۰۲۰
    خلاصه پاس کاری!
    موندم چیکار کنم راهی دیگه هست برا پیگیری؟!
    پارامترهای دریافتی مودم هم میگن مشکلی نداره!
    درکل پارامترها با موقعه ای که سرعتم‌خوب بود فرقی نکرده
    Last edited by as2008; 28-12-2021 at 15:24.

18. این کاربر از as2008 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •