تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 402 از 577 اولاول ... 302352392398399400401402403404405406412452502 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,011 به 4,020 از 5766

نام تاپيک: Ubuntu

آخر فروم باز nightmare's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

عزیز من اومدم نصبش کنم نصب نشد و حالا که درایوی رو که آدرس دادم اونجا نصب کنه رو تست کردم حجمش از 40 گیگ شده 20 گیگ 20 تاش کم شده در صورتی من نصبش نکردم حالا این 20 تا رو چه جوری باید برگردونم ؟
    در ضمن این پیام که میزارم یعنی کل هارد رو پاک کنه یا نه فقط همون درایو رو پاک میکنه ؟
    erase and use entire disk

erase and use entire disk کل هارد شما رو پاک می‌کنه و اوبونتو رو نصب میکنه.

احتمالاً شما یه فضای ۲۰ گیگی از اون پارتیشن رو جدا کردین.

بزارید یه مثال بزنم. فرض کنیم هارد شما SATA هست و فقط یه هارد دارید که توشم ویندوز نصبه.

حالا میخواید اوبونتو رو کنار ویندوز توی اون هارد نصب کنید.
    اولین چیزی که نیاز دارید اینه که توی اون هارد یه فضای خالی (یعنی کاملاً خالی و بدون پارتیشن) داشته باشید. چون اوبونتو توی پارتیشن‌های خالیه ویندوز نصب نمیشه و پارتیشن‌های مخصوص خودش رو داره.

بنابر مثال، وقتی شما گزینه نصب manuall رو انتخاب کنید، یه لیستی شبیه لیست زیر دارید:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    sda منظور هارد ساتای شماست و حرف a یعنی این اولین هارد شماست (در صورتی که هارد دوم داشته باشید اون میشه b ـ)
    sda1 یعنی اولین پارتیشنی که روی هاردتون دارید و فرمتش ntfs هست. این پارتیشن می‌تونه همون درایو C ویندوزتون باشه. (به سایزش دقت کنید)
    sda2 هم با توجه به اینکه ntfs هست، میتونه پارتیشن دوم یا مثلاً درایو D ویندوز باشه.

اما برای نصب اوبونتو، باید روی free space کلیک کنید و Add بزنید تا پارتیشن اون رو بسازید. بسته به اینکه چه مقدار فضا در free space دارید مقدار پارتیشن اوبونتو رو تعیین کنید و تقریباً 1 یا 2 گیگ هم برای فضای Swap در نظر بگیرید.

mount point پارتیشن نصب اوبونتو باید علامت / باشه. نوع اون رو هم در قسمت Use As میتونی روی Ext4 تنظیم کنید.
    بعد از اینکه پارتیشن ریشه ( / ) رو ساختید، دوباره روی free space دکمه‌ی Add رو بزنید تا فضای swap هم ایجاد کنید. (توی قسمت mount point گزینه swap area ـ )

بعدش هم دکمه‌ی install رو میزنید تا نصب شروع بشه.

2. 2 کاربر از nightmare بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    ایــــــــــــران

پيش فرض

erase and use entire disk کل هارد شما رو پاک می‌کنه و اوبونتو رو نصب میکنه.

احتمالاً شما یه فضای ۲۰ گیگی از اون پارتیشن رو جدا کردین.

بزارید یه مثال بزنم. فرض کنیم هارد شما SATA هست و فقط یه هارد دارید که توشم ویندوز نصبه.

حالا میخواید اوبونتو رو کنار ویندوز توی اون هارد نصب کنید.
    اولین چیزی که نیاز دارید اینه که توی اون هارد یه فضای خالی (یعنی کاملاً خالی و بدون پارتیشن) داشته باشید. چون اوبونتو توی پارتیشن‌های خالیه ویندوز نصب نمیشه و پارتیشن‌های مخصوص خودش رو داره.

بنابر مثال، وقتی شما گزینه نصب manuall رو انتخاب کنید، یه لیستی شبیه لیست زیر دارید:

کد:
    sda منظور هارد ساتای شماست و حرف a یعنی این اولین هارد شماست (در صورتی که هارد دوم داشته باشید اون میشه b ـ)
    sda1 یعنی اولین پارتیشنی که روی هاردتون دارید و فرمتش ntfs هست. این پارتیشن می‌تونه همون درایو C ویندوزتون باشه. (به سایزش دقت کنید)
    sda2 هم با توجه به اینکه ntfs هست، میتونه پارتیشن دوم یا مثلاً درایو D ویندوز باشه.

اما برای نصب اوبونتو، باید روی free space کلیک کنید و Add بزنید تا پارتیشن اون رو بسازید. بسته به اینکه چه مقدار فضا در free space دارید مقدار پارتیشن اوبونتو رو تعیین کنید و تقریباً 1 یا 2 گیگ هم برای فضای Swap در نظر بگیرید.

mount point پارتیشن نصب اوبونتو باید علامت / باشه. نوع اون رو هم در قسمت Use As میتونی روی Ext4 تنظیم کنید.
    بعد از اینکه پارتیشن ریشه ( / ) رو ساختید، دوباره روی free space دکمه‌ی Add رو بزنید تا فضای swap هم ایجاد کنید. (توی قسمت mount point گزینه swap area ـ )

بعدش هم دکمه‌ی install رو میزنید تا نصب شروع بشه.
    متوجه شدم حالا که ابونتو نصب نشده و این درایوی که دادم هم اینجوری شده باید چه کار کنم اون 20 گیگ برگرده ؟
    در ضمن میخوام ابونتو رو نصب کنم دیگه نصب نمیکنه باید چه کار کنم خیلی گیر کردم

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

متوجه شدم حالا که ابونتو نصب نشده و این درایوی که دادم هم اینجوری شده باید چه کار کنم اون 20 گیگ برگرده ؟
    در ضمن میخوام ابونتو رو نصب کنم دیگه نصب نمیکنه باید چه کار کنم خیلی گیر کردم

عزیز ناراحت نشی اما خیلی کم توضیح میدی، مثلاً اینکه میگی نصب نمیکنه، خودش می‌تونه یه دنیا دلیل داشته باشه.
    من که همینطوری نمیدونم چه پیغامی میده که نصب نمیکنه

نگران اون ۲۰ گیگ نباش. اگر توی ویندوز هستی، از Start Menu برو توی Run ( یا کلید ویندوز رو نگه دار بعد R رو بزن).

توی Run تایپ کن diskmgmt.msc و Enter کن.

برنامه Disk management ویندوز باز میشه و لیست تمام درایو‌ها و پارتیشن‌ها میاد. اونایی که مطمئنی پارتیشن ویندوزت هستن که هیچی. اما پارتیشن‌های دیگه‌یی که ایجاد شده (همین ۲۰ گیگ آخری) رو اونجا میتونی پیدا کنی و کلیک راست بزنی و Delete ـ .

اگرم اصلا ویندوز نداری، فکر می‌کنم داخل خود سی دی لایو اوبونتو، یه برنامه هست به اسم Gparted .

کد:
    اونو اجرا کن و پارتیشن ۲۰ گیگی که ایجاد شده رو حذف کن. مراقب باش پارتیشن‌های دیگه رو پاک نکنی منو نفرین کنی

5. این کاربر از nightmare بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    ایــــــــــــران

پيش فرض

عزیز ناراحت نشی اما خیلی کم توضیح میدی، مثلاً اینکه میگی نصب نمیکنه، خودش می‌تونه یه دنیا دلیل داشته باشه.
    من که همینطوری نمیدونم چه پیغامی میده که نصب نمیکنه

نگران اون ۲۰ گیگ نباش. اگر توی ویندوز هستی، از Start Menu برو توی Run ( یا کلید ویندوز رو نگه دار بعد R رو بزن).

توی Run تایپ کن diskmgmt.msc و Enter کن.

برنامه Disk management ویندوز باز میشه و لیست تمام درایو‌ها و پارتیشن‌ها میاد. اونایی که مطمئنی پارتیشن ویندوزت هستن که هیچی. اما پارتیشن‌های دیگه‌یی که ایجاد شده (همین ۲۰ گیگ آخری) رو اونجا میتونی پیدا کنی و کلیک راست بزنی و Delete ـ .

اگرم اصلا ویندوز نداری، فکر می‌کنم داخل خود سی دی لایو اوبونتو، یه برنامه هست به اسم Gparted .

کد:
    اونو اجرا کن و پارتیشن ۲۰ گیگی که ایجاد شده رو حذف کن. مراقب باش پارتیشن‌های دیگه رو پاک نکنی منو نفرین کنی
    سلام
    دوست من این کاری گفتید کردم و درایو اصلی رو پیدا کردم دیلت کردم همه درایوهام پاک شد به غیر از ویندوز و یک درایو نرم افزارم بقیه پاک شد راهی برای بازگردوندن درایوهام نیست ؟
    اگر هست کمک کنید

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    دوست من این کاری گفتید کردم و درایو اصلی رو پیدا کردم دیلت کردم همه درایوهام پاک شد به غیر از ویندوز و یک درایو نرم افزارم بقیه پاک شد راهی برای بازگردوندن درایوهام نیست ؟
    اگر هست کمک کنید

... !

برنامه برای بازگردانی پارتیشن‌هایی که حذف شدن هست. فقط دیگه با هیچ ابزاری به پارتیشن‌ها دست نزن که امکان برگشتنشون بره بالاتر.

TestDisk نرم‌افزار اُپن سورس و قابل استفاده در تمام سیستم‌عامل‌هاست. اما کار باهاش یکم مهارت میخواد :

کد:
    پیشنهادم به شما نرم‌افزار EASEUS Partition Recovery هست که اونم رایگانه ولی تحت ویندوز اجرا میشه.

لینک دانلود (8.3 مگابایت) :

کد:
    راهنمای تصویری برنامه :
    کد:
    اگر به امید خدا پارتیشن‌هات برگشت،
    اکیداً بهت توصیه میکنم قبل از نصب لینوکس راهنما‌ها و آموزش‌های نصبش رو تا حدودی که مسلط بشی بخونی.

بعدش برنامه VirtualBox رو در ویندوز نصب کن و لینوکس رو به صورت مجازی توش بریز. حسابی تمرین کن. میتونی اول ویندوز بریز بعد لینوکس که شبیه موقعیت فعلی خودت بشه.

آموزش و لینک دانلودش هم سرچ کنی زیاده.

واقعاً ناراحت شدم. امیدوارم پارتیشن‌هات برگرده.

8. این کاربر از nightmare بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز مهندس الهه's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام

چجوری میتونم از دی وی دی اوبونتو استفاده کنم ؟
    به جای نصب پکیجها از اینترنت از دی وی دی نصب کنم

مثلا این دستور رو که میزنم
    sudo apt-get install wine
    از اینترنت برنامه رو دانلود میکنه
    چجوری میشه از تو دی وی دی نصب کرد این برنامه ها رو ؟
    اوبونتوم هم 10.10 هستش

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

اوبونتوم هم 10.10 هستش
    البته باید در مورد dvd بگم که طبق گفته ی سایت اوبونتو، نسخه ی dvd زبان های بیشتری رو داره. برای کاربر عادی همون cd بهتره... اینم منبع:
    کد:
    اینم متن انگلیسیش:

Don't be confused, even though DVDs can hold far more data than the typical Ubuntu CD, the main benefit of the DVD downloads is to get access to all of the available language packs. Most people will be fine with the standard CD installer. There are fewer download locations for the DVD images and this list is updated less frequently than for the CD images.
    +

کد:
    Last edited by nightmare; 28-03-2011 at 05:01.

11. این کاربر از nightmare بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

سلام دوستان عزيز.خيلي معذرت ميخوام كه پريدم وسط تاپيكهاي شما.
    من تو نصب ابونتو10.10 مشكل دارم.وقتي ميرم تو محيط نصب و اينيستال رو ميزنم بعد از چند دقيقه كه نقطه ها همش قرمز ميمونه سيستم هنگ ميكنه.
    .رم من 256 وسي پي يوم2.6سلرون و فضاي خالي 28 گيگ.البته ابونتو 8.4 رو راحت نصب ميكنم
    خواهش ميكنم كمك كنيد.
    ممنون

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

سلام

اوبونتوم هم 10.10 هستش
    در تکمیل صحبت بالای دوستم،

خیلی ها فکر می کنند اوبونتو هم مانند دبیان هست، در صورتی که اینطور نیست، و بر خلاف دبیان که در چند دی وی دی بسته هاش رو ارائه می کنه، اوبونتو همچین کاری انجام نمی ده و سی دی و دی وی دی اوبونتو در واقع همون سی دی و دی وی دی اول دبیان هست با پکیج های کمتر.
    در ضمن این رو هم بگم، سی دی های تکمیلی مانند هما، فقط شامل بسته های معروف و مورد استفاده ی کاربران عادی هستند، و گرنه توجه به اینکه بسته های دبیان (که اوبونتو هم اونها رو مورد استفاده قرار می ده با تغییرات) در 8 دی وی دی ارائه میشه! که خوب کمی حساب و ضرب و جمع و البته با یک کمی این طرف و آن طرف میشه حدود 23 24 گیگ بسته نرم افزاری.
    بنابراین فکر نکنید که در اون دی وی دی اوبونتو همه چیز است! کما اینکه دوستمون نقل قولی هم از سایت اوبونتو کردند که فقط بسته های زبان ها رو داره.

هنوز هم داشتن اینترنت شرط لازم هست به نظر من، و البته دیگه در دنیای امروز داشتن اینترنت با سرعت مناسب فکر کنم از داشتن یک کامپیوتر مناسب ضروری تر هست! وقتی الان یخچال و گاز و ماشین لباسشویی هم به اینترنت وصل میشن!!

سلام دوستان عزيز.خيلي معذرت ميخوام كه پريدم وسط تاپيكهاي شما.
    من تو نصب ابونتو10.10 مشكل دارم.وقتي ميرم تو محيط نصب و اينيستال رو ميزنم بعد از چند دقيقه كه نقطه ها همش قرمز ميمونه سيستم هنگ ميكنه.
    .رم من 256 وسي پي يوم2.6سلرون و فضاي خالي 28 گيگ.البته ابونتو 8.4 رو راحت نصب ميكنم
    خواهش ميكنم كمك كنيد.
    ممنون
    اول اینکه دوست عزیز سیستم شما کمی ضعیف هست، مخصوصا رم شما که 256 هست واقعا کم هست، ولی اینگونه مشکلات دو حالت داره، یا سی دی شما مشکل داره، یا بایوس سیستم شما به روز نیست (که البته با توجه به سیستم شما این مورد منتفی هست) یا مشکلاتی مانند متوقف شدن ناگهانی یک سرویس و ...
    کاری که شما باید بکنید این هست که در صفحه ی اصلی منوی بوت، f6 رو بزنید و بعد esc رو بعد یک خط برای شما هست که قابل ادیت شده در اونجا دنبال کلمه ی splash بگردید و اون رو به nosplash تغییر بدید و enter رو بزنید حالا ببینید وقتی سیستم شما فریز میشه چه اروری می ده و یا در کدام مرحله هست.

14. 3 کاربر از taia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

در تکمیل صحبت بالای دوستم،

اول اینکه دوست عزیز سیستم شما کمی ضعیف هست، مخصوصا رم شما که 256 هست واقعا کم هست، ولی اینگونه مشکلات دو حالت داره، یا سی دی شما مشکل داره، یا بایوس سیستم شما به روز نیست (که البته با توجه به سیستم شما این مورد منتفی هست) یا مشکلاتی مانند متوقف شدن ناگهانی یک سرویس و ...
    کاری که شما باید بکنید این هست که در صفحه ی اصلی منوی بوت، f6 رو بزنید و بعد esc رو بعد یک خط برای شما هست که قابل ادیت شده در اونجا دنبال کلمه ی splash بگردید و اون رو به nosplash تغییر بدید و enter رو بزنید حالا ببینید وقتی سیستم شما فریز میشه چه اروری می ده و یا در کدام مرحله هست.
    تو صفحه اول واميسه
    اما احساس ميكنم پيشرفت كرده.دفعه هاي قبل درايو دي وي دي زود واي ميساد اما حالا دير وايساد.
    اگه من توزيع ديگه لينوكس رو بگيرم درست ميشه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •