تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 8 اولاول 12345678 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 77

نام تاپيک: تنظیم pc برای کمترین مصرف انرژی در هنگام دانلود شبانه؟

داره خودمونی میشه hami32's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    neverland!

پيش فرض

ممنون دوستان خوبم

مادربورد من هم گیگابایت هست,gigabyte GA-P31-DS3L

نمی دونم این برنامه ٍEPU, با گیگابایت هم سازگاره یا نه؟
    در ضمن smart doctor به چه منظوریه؟

تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    neverland!

پيش فرض

من برنامه dynamic energy saver رو نصب کردم اما ارور میده که با مودم شما سازگار نیست!!

برنامه ی دیگه ای نیست که بهش بخوره ؟

تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    neverland!

پيش فرض

من برنامه dynamic energy saver رو نصب کردم اما ارور میده که با مودم شما سازگار نیست!!

برنامه ی دیگه ای نیست که بهش بخوره ؟

آخر فروم باز shahin666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    البرز

پيش فرض

دوستانی که مادربورد Asus دارن و از این برنامه استفاده میکنن ویندوز 32 بیتی دارن دیگه ؟!
    چون من ویندوزم 64 بیتی هست و اجازه نصب رو نمیده
    حالا آیا این برنامه نسخه 64 بیتی هم داره یا نه؟

داره خودمونی میشه DANCE6410's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Kermanshah

پيش فرض

من خودم هفته ای 4 روز دانلود شبانه دارم به غیر از خاموش کردن مانیتور بهترین گزینه نصب برنامه EPU مادربرد هست . مادربرد من Asus هست و وقتی سیستم در حالت بیکاری یا Idle هست تمام قطعات سخت افزاری رو به کمترین مقدار مصرف انرژی تبدیل میکنه.
    برنامه IDM هم که اصلا CPU مصرف نمیکنه و در حد 1 درصد و بیشتر اوقات 0 درصد . یعنی سیستم در حالت Idle شناسایی میشه و نرم افزار مذکور تنظیماتشو برحسب اون انجام میده .
    این نرم افزار هم که اکثر مادربرد های امروزی یا تمامشون دارند .
    بطور مثال در حالت بیکاری توان CPU در حد 2 میشه که در لود کامل 95 وات هست .
    این نرم افزار میتونه برق کارت گرافیک ، رم ، سی پی یو ، فن و چیپست مادربرد رو در حالت بیکاری به کمترین مقدار ممکن برسونه.

من بیش از 15 ماهه که سیستمم شبانه روز روشن،حتی مجبور شدم یه یو پی 600 تومنی بگیرم تا نوسان و قطعی برق خاموشش نکنه دانلود هم دارم زیاد،من اینو طوری کانفیگ کردم که در حالت IDLE فقط سی پی یو بدون فن،هارد اینترنال،یه --- و مادر بورد روشن باشه.تمام فن های سیستم رو هم میخابونه "براشون لالائ میگه"
    دوستانی هم که گفتن مونیتور رو خاموش کن،در صورت خاموشی مونیتور که گرافیک خاموش نمیشه اما اگه گرافیک رو خاموش کنی مونیتور هم میخوابه "تو 95 درصد ال سی ها این امکان به صورت خودکار عمل میکنه،"اگه بهش سیگنال نرسه بعد 6 دقیقه خاموش میشه"
    Last edited by DANCE6410; 09-01-2011 at 01:11.

آخر فروم باز esi222's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

دوستان دیگه یادبگیرن هر مشکلی یه راه حلی داره،اگه میخواین پست الکی بزنین که هیچی اگه نه وقتی چیزی رو بلد نیستین جواب نددن مگه مجبورین،"ببخشید"

من بیش از 15 ماهه که سیستمم شبانه روز روشن،حتی مجبور شدم یه یو پی 600 تومنی بگیرم تا نوسان و قطعی برق خاموشش نکنه دانلود هم دارم زیاد،من اینو طوری کانفیگ کردم که در حالت IDLE فقط سی پی یو بدون فن،هارد اینترنال،یه --- و مادر بورد روشن باشه.تمام فن های سیستم رو هم میخابونه "براشون لالائ میگه"
    دوستانی هم که گفتن مونیتور رو خاموش کن،در صورت خاموشی مونیتور که گرافیک خاموش نمیشه اما اگه گرافیک رو خاموش کنی مونیتور هم میخوابه "تو 95 درصد ال سی ها این امکان به صورت خودکار عمل میکنه،"اگه بهش سیگنال نرسه بعد 6 دقیقه خاموش میشه"
    دوست عزیز بهتر بود با لحن قشنگتر حرفتو میگفتی اینجوری به خیلیا برمیخوره
    منم با همین EPU کار میکنم که واقعا عالیه
    حالا اشکال کارش کجاس که شما اینجوری توپیدی به همه
    شما هم بهتر بود جای اینکه بگی خودم اینجوری کانفیگ کردم که .... بگی که طریقه کانفیگت چی و چطور بوده تا همه یه چیزی یاد گرفته باشن و هم اینکه به قول خودت پستت الکی نباشه
    به نظر من لحن حرف زدن و احترام گزاشتن به نظر دوستان خیلی مهمه
    موفق باشید

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

سلام خدمت دوستان گرامی .
    چند تا سوال داشتم درباره مصرف سیستم و تعیین درصد هزینه قبض برق های جدیدی که میاد چون تو خونه همه منو مقصر میدونن که چرا قبض برق 5000 تومنی شده 30000 تومن.
    این سیستم چند ماهی میشه گرفتم
    MB==>Asua p5q turbo
    CPU==> E8400
    VGA==> XFX 4850
    RAM==>2 gb 800mhz
    power==>585 grean
    monitor==>20500 samsung
    HDD==>320 samsung

اول بگم که من بیشتر وقتمو به خوندن مقاله واینترنت میگذرونم وکمی هم بازی و فیلم مثلا 15 تا 20 درصد.

حالا چندتا سوال؟
    1) این سیستم جزء سیستم های پر مصرف محسوب میشه؟

2) چطور مصرف تک تک قطعات رو میشه حساب کرد و همچنین من میخوام بدونم در شبانه روز چند دقیقه یا چند ساعت سیستمم روشن بوده آیا نرم افزاری در این زمینه هست که پول برقو همه رو حساب کنه کار ما رو راحت کنه؟

3) من EPU رو برای مادر بوردم قبلا نصب کردم خیلی خوب بود مثلا سرعت cpu رو از 3 به 2 گیگا هرتز کم میکنه و در عوض دور فن رو از 1800 به 800 در حالت بیکار میرسونه!! که خیلی عالی بود برای معضل صدای بلند فن. و یا مصرف برق رمو با کاهش فرکانس از 800 به 400 کم میکنه. اما سوال من اینه که در این نرم افزار همه رو دستکاری میکنه مگر کارت گرافیک که غیر فعال هست چرا؟ پیغام میده که باید smart doctor نصب کنم مگه این برنامه برای بهینه کردن کارت گرافیک asus نیست؟ آِایا راهی هست که سرعت GPU کارت گرافیک را به حداقل برسونم مثل cpu چون عملا موقع خوندن متن یه قطعه بیکار برق مصرف کن هست.

4) یه سوال دیگه اینکه پاور من که 585 واته آیا در هر ساعت 585 وات برق تحویل سیستم داخلی میده ؟ حالا چه بخواد سیستم استفاده بکنه چه نکنه؟اگه اینجوری باشه که واویلا میشه که!!

5) هزینه هر کیلو وات برق مصرفی جدیدا چقدر شده بعد از اجرایی شدن یارانه ها و فرمول تصاعدی مربوط به چه ساعاتی از شب است؟
    ببخشید زیاد پرسیدم .
    با تشکر.

تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    neverland!

پيش فرض

آخرش که من تو این تاپیک جوابمو نگرفتم که چکار باید بکنم و چه برنامه ای رو باید نصب بکنم..؟..!..؟

بعضی از دوستان میگن که خاموش کردن مانیتور کافیه و بعضی میگن که نه با خاموش کردن مانیتور گرافیک خاموش نمیشه...؟!!...

آخر فروم باز Amir Varasteh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بعضی از دوستان میگن که خاموش کردن مانیتور کافیه و بعضی میگن که نه با خاموش کردن مانیتور گرافیک خاموش نمیشه...؟!!...
    نه آقا کی گفته گرافیک با خاموش کردن مانیتور خاموش میشه ؟!!

تنها راه همون مانیتوره و همچنین این نرم افزاری که دوستان دادن.

آخر فروم باز esi222's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

سلام خدمت دوستان گرامی .
    چند تا سوال داشتم درباره مصرف سیستم و تعیین درصد هزینه قبض برق های جدیدی که میاد چون تو خونه همه منو مقصر میدونن که چرا قبض برق 5000 تومنی شده 30000 تومن.
    این سیستم چند ماهی میشه گرفتم
    MB==>Asua p5q turbo
    CPU==> E8400
    VGA==> XFX 4850
    RAM==>2 gb 800mhz
    power==>585 grean
    monitor==>20500 samsung
    HDD==>320 samsung

اول بگم که من بیشتر وقتمو به خوندن مقاله واینترنت میگذرونم وکمی هم بازی و فیلم مثلا 15 تا 20 درصد.
    حالا چندتا سوال؟
    1) این سیستم جزء سیستم های پر مصرف محسوب میشه؟
    نه یه سیستم معمولی نه پرمصرف نه کم مصرف

2) چطور مصرف تک تک قطعات رو میشه حساب کرد و همچنین من میخوام بدونم در شبانه روز چند دقیقه یا چند ساعت سیستمم روشن بوده آیا نرم افزاری در این زمینه هست که پول برقو همه رو حساب کنه کار ما رو راحت کنه؟
    درمورد نرم افزاری که گفتی اطلاعی ندارم.اما درمورد مصرف قطعات،معمولا رو اطلاعات خود دفترچش یا هرچیز دیگه در حالت فول و Idle رو نوشته.
    3) من EPU رو برای مادر بوردم قبلا نصب کردم خیلی خوب بود مثلا سرعت cpu رو از 3 به 2 گیگا هرتز کم میکنه و در عوض دور فن رو از 1800 به 800 در حالت بیکار میرسونه!! که خیلی عالی بود برای معضل صدای بلند فن. و یا مصرف برق رمو با کاهش فرکانس از 800 به 400 کم میکنه. اما سوال من اینه که در این نرم افزار همه رو دستکاری میکنه مگر کارت گرافیک که غیر فعال هست چرا؟ پیغام میده که باید smart doctor نصب کنم مگه این برنامه برای بهینه کردن کارت گرافیک asus نیست؟ آِایا راهی هست که سرعت GPU کارت گرافیک را به حداقل برسونم مثل cpu چون عملا موقع خوندن متن یه قطعه بیکار برق مصرف کن هست.
    آره EPU کارش عالیه.درمورد کارت گرافیک که کالیبرش نکرده باید روش کلیک کنی و اون آدرسی رو که داده بری درایورشو دانلود کنی که اونم کالیبره میکنه.درضمن خود گرافیک ATI برنامه کاتالیست داره که درحالت بیکاری سرعت GPU و Memory رو کم میکنه...
    4) یه سوال دیگه اینکه پاور من که 585 واته آیا در هر ساعت 585 وات برق تحویل سیستم داخلی میده ؟ حالا چه بخواد سیستم استفاده بکنه چه نکنه؟اگه اینجوری باشه که واویلا میشه که!!
    اول اینکه این پاور واسه سیستمت خیلی زیاده.
    دوم اینکه نه ایجوری که میگی نیست در حالت فول لود این میزان مصرف میکنه یعنی وقتی که تمام قطعه ها درحالت لود کامل باشن مثلا اینکه همزمان تمام USBها،CD ROMها،گرافیک،و... درحالت لود کامل باشن که از لحاظ منطقی تقریبا غیر ممکنه.
    5) هزینه هر کیلو وات برق مصرفی جدیدا چقدر شده بعد از اجرایی شدن یارانه ها و فرمول تصاعدی مربوط به چه ساعاتی از شب است؟
    نیدونم

آخرش که من تو این تاپیک جوابمو نگرفتم که چکار باید بکنم و چه برنامه ای رو باید نصب بکنم..؟..!..؟

خوب این که بدیهیه با خاموش کردن مانیتور ، گرافیک خاموش نمیشه
    با این کار فقط میشه جلوی مصرف مانیتور رو گرفت که پر مصرف ترینشه.راه دیگه ای هم غیر از همون EPU که خودم دارم استفاده میکنم به ذهنم نمیرسه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •