تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 58

نام تاپيک: برنامه Visual Basic را با چه برنامه ای نوشته اند؟

پروفشنال Farahmand Farshidy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام عزیزم.
    یک چیز واضح است فتوشاپی را که ده ها استاد برنامه نویسی در طی سالیان متمادی ساخته اند یک نفر نمیتواند طراحی اش کند و نیز از قدیم گفته اند چرخ را دوبار اختراع نمیکنند! ولی این کلی بود! چون مطمئن هستم قصد ساخت مجدد فتوشاپ را ندارید!
    نه عزیزم!! اصلاً و ابداً قصد چنین گستاخی بزرگ را ندارم. من بینوا کجا و شرکتی به بزرگی Adobe کجا!!! فاصله بسیار زیاد بین ما وجود دارد. شرکتی به بزرگی Macromedia نتوانست حریف Adobe شود، من که
    از شما خیلی سپاس گزارم. از اینکه به فکر کاربران این انجمن هستید و به خصوص به فکر کاربرانی به مثل بنده که خیلی به رهنمایی های شما ضرورت داریم.
    همیشه مؤفق و کامگار باشید.
    با احترام
    فرهمند

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض معرفی کتاب در ضمینه برنامه نویسی VB.Net

سلام
    میبخشید دیر شد!

من نگاهی به کتابخانه خودم کردم، متاسفانه چیز مناسبی برای شروع از صفر پیدا نکردم، یعنی برای کسی که اصلاً و ابداً با هیچ زبانی کار نکرده یک کم سخت است، البته شاید کتاب مناسب تر هم باشد، حالا شما مطمئن هستید که با هیچ زبانی کار نکرده اید؟ یک کم فکرکنید شاید یادتان بیاید؟ شکی، شبه ای چیزی ندارید؟

و باز هم متاسفانه من کتاب زیادی برای نسخه 2005 ندارم، بجز چند موزد که راجب ASP.Net2 و ADO.Net2 است و البته یک سری PDF جال توجه و متاسفانه انگیلیسی!

اما در همه موارد توضیحات صفر داده نشده و یک کم آشنایی لازم است.
    مجدداً تاکید میکنم که سری به آموزشهای آقای تکنیک برتر هم بزنید. سوالی داشتید خودم هم در خدمت هستم.

کتابهای زیادی موجود است که من به ناچار به برخی از آنها اشاره میکنم.

کتاب نسبتاً کاملی است ولی برای 2003 است و کمی هم گران است ولی چیز خوبی است (در مورد OOP هم از کتابهای دیگر بیشتر توضیح داده) نسبتاً باحال بید.
    راهنمای جامع برنامه نویسان ویژوال بیسیک Net.
    نسخه : 2003
    نویسنده: هاروی دیتل و پل دیتل
    مترجم : بهرام پاشایی
    ناشر : نشر اتحاد (66401255)
    شابک : 3-65-5602-964
    صفحات : 1258 صفحه
    قیمت : حدود 11000 تومان

این یکی هم تقریباً مثل بالایی است!
    آموزش ویژوال بیسیک Net 2003. در 21 روز
    نویسنده: استیون هولزنر
    مترجم : علیرضا زارع پور
    ناشر : نص (66953883)
    شابک : 4-017-410-964
    صفحات : 694 صفحه
    قیمت : حدود 5200 تومان

کتاب مختصری در مورد VB7 که برای شروع ابدایی مناسب است.
    آموزش کاربردی Visual Basic.Net
    نویسنده: تونی مارتین و دومینیک سلی
    مترجم : بابک احترامی
    ناشر : دانش نگار (66416176)
    شابک : 2-40-5777-964
    صفحات : 423 صفحه
    قیمت : حدود 3700 تومان

کوچک ترین کتاب انتخابی من که فقط اصول اصلی را بیان کرده.
    ویژوال بیسیک VB.Net - .Net
    نویسنده: مت تکلیافری
    مترجم : محمد حسن مهدوی
    ناشر : خانه نشر هزاره - نشر و پخش آیدا (66401255)
    شابک : 7-7-93305-964
    صفحات : 256 صفحه
    قیمت : حدود 2000 تومان

چیز بدی نیست! پیشنهاد من خرید کتاب اولی به همراه این کتاب جدید است. (اگر بتوانید هزینه کنید)
    معرفی Visual Basic.Net 2005 برای برنامه نویسان
    نسخه : 2005
    نویسنده: شون کمبل
    مترجم : میر محمد جواد معتمد هاشمی
    ناشر : ناقوس (66966749)
    شابک : 8-5-96899-964
    صفحات : 333 صفحه
    قیمت : حدود 4500 تومان

در تمام کتوب قبلی راجب ADO.NET (ارتباط با بانک های اطلاعاتی) و ASP.NET (طراحی صفحات وب) هم بحث شده
    ولی کتابهای نیز مخصوص این دو موضوع نگارش شده اند و البته کدهایشان با VB است و مجبورند VB را هم یاد میدهند! مخصوصاً ASP.Net ها که توضیحاتشان در مورد VB هم خیلی کامل است

آموزش کامل ارتباط راحت با اقسام بانک های اطلاعاتی.
    آموزش گام به گام ADO.NET
    نویسنده: ربکا ریوردان
    مترجم : مهرداد توانا و سعید هراتیان
    ناشر : نقش سیمرغ (66953075)
    شابک : 7-41-7323-964
    صفحات : 541 صفحه
    قیمت : حدود 4000 تومان

آموزش کامل ارتباط راحت با اقسام بانک های اطلاعاتی از همان نویسنده! این یکی خیلی بهتر و جدید تر است ولی کمی گران تر است.
    گام به گام با ADO.NET 2.0
    نویسنده: ربکا ریوردان
    مترجم : عبدالوهاب فخریاسری
    ناشر : ناقوس (66966749)
    شابک : 6-244-377-964
    صفحات : 600 صفحه
    قیمت : حدود 7500 تومان

مرجع نسبتاً کاملی در طراحی صفحات وب با VB7 ولی یک کم قدیمی ایت مثل همان کتاب خیلی خوب اولی!
    مرجع کامل ASP.NET با مروری بر ASP
    نویسنده: استفان والتر
    مترجم : بابک احترامی
    ناشر : دانشگاه امیرکبیر واحد تفرش - دانش نگار (66416176)
    شابک : 3-45-5777-964
    صفحات : 606 صفحه
    قیمت : حدود 4700 تومان

این هم بد نیست ولی به کاملی قبلی نیست.
    کتاب آموزش ASP.NET
    نویسنده: جو مارتین
    مترجم : آزیتا ذوالنور و آنیتا ذوالنور
    ناشر : کانون نشر علوم (66494911)
    شابک : 2-10-8230-964
    صفحات : 456 صفحه
    قیمت : حدود 3500 تومان

برتری این یکی آن است که طراحی صفحات وب را با VB8 آموزش میدهد ولی به نظرم بخش Web Matrix بدرد ما ایرانی ها که با خود Visual Studio کار میکنیم نمیخورد.
    ASP.NET 2.0 with VB.NET 2005 and Web Matrix
    نویسنده: اولمن و کافمن و ساسمن
    مترجم : علیرضا زارع پور
    ناشر : نص (66412385)
    شابک : 7-072-410-964
    صفحات : 622 صفحه
    قیمت : حدود 5800 تومان

امیدوارم این کتابها مناسبتان باشند.
    منابع بسیار خوب دیگری هم برای استفاده از دیگر قابلیت های عظیم فریم وروک و تحت VB وجود دارد.

حتی در صورت تسلط میتوانید از منابع #C هم استفاده کنید چون VB8 و 2#C بسیار شبیه هم هستند و کدهایشان به راحتی قابل تبدیل است.

پروفشنال Farahmand Farshidy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام دوست عزیز!!
    نمیدانم از شما چگونه تشکری نمایم عزیزم زیرا مهربانی هایت بیشتر از این است که با یک تشکر ولو که از صمیم قلب هم باشد، قدر دانی گردند.
    کوشش میکنم تمام کتابهایی را که شما تأکید به مطالعه آنها نمودید، پیدا کنم. البته سعی و کوشش من در این خواهد بود تا نسخه PDF شده آنها را بیابم. اگر شما نسخه PDF این کتابها را در سایتی سراغ دارید، لطفاً آدرسش را برایم بنویسید. البته خودم هم در جستجوی شان هستم و همین آلان هم مشغول جستجو در سایت کتابخانه ایران هستم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .
    و یک بار دیگر هم از شما تشکر میکنم و امیدوارم تا همکاری هایتان را با بنده دوام دهید.
    با احترام
    فرهمند

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    متاسفانه و با عرض شرمندگی نسخه های Pdf خودم صرفاً انگلیسی هستند و البته هیچ وقت دنبالش نگشتم وگرنه شاید پیدا میکردم، در هر صورت در این مورد لینکی ندارم تاا کمکتان کمک ولی احتمال زیادی دارد که چیزهای خوبی پیدا کنید.
    موفق و پیروز باشید.

حـــــرفـه ای Mohsen6558's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2004
    محل سكونت
    آذربایجان

پيش فرض

سلام به دوستان نظر من اینه که درست مایکروسافت توی نوشتم ویژوال از C استفاده کرده اما نه این سی بلکه اونو باز کردن قویتر کردن و باهاش اینو درست کردن و به بازار ندادن تا دست رقبا نیافته

در ضمن توصیه من برای اولین آموزش C# هست به سادگی ویژ<ال به قدرتمندی C++ من هم به خاطر درس مجبور شدم وی بی آموزش ببینم و الا واسه بعد از کنکور برنامه ریختم کلا وی بی رو فراموش کنم C# یاد بگیرم اینم یه مرجع کامل :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by Mohsen6558; 16-06-2007 at 15:49.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    سلام به دوستان نظر من اینه که درست مایکروسافت توی نوشتم ویژوال از C استفاده کرده اما نه این سی بلکه اونو باز کردن قویتر کردن و باهاش اینو درست کردن و به بازار ندادن تا دست رقبا نیافته
    احتمالاً

در ضمن توصیه من برای اولین آموزش C# هست به سادگی ویژ<ال به قدرتمندی C++ من هم به خاطر درس مجبور شدم وی بی آموزش ببینم و الا واسه بعد از کنکور برنامه ریختم کلا وی بی رو فراموش کنم C# یاد بگیرم
    تند نرو دل انگیز بابا! اگر دلیلی بر چربیدن قدرت و سادگی #C نصبت به VB.Net دارید در خدمت هستیم!
    فقط بد نیست بدانید که من خودم در چندین تاپیک بحث در مورد #C و VB.Net در فروم های دیگر حضور داشتم و اگر بخواهم قرض ورزی نکنم و طرف VB.Net را نگیرم میگویم: دست آخر هیچ کدام از دو طرف نتوانستند دیگری را کنار بزنند.
    #C دیگر آن ++C نیست! به قول دوستی، به پای #C و VB.Net همان قل و زنجیر Net. را بسته اند!

البته من مدت هاست که دات نت کار میکنم و اصلاً نمیگویم VB.Net بهتر است یا #C بلکه میگویم برابر هستند و صرف علاقه شخص به سینتکس مهم است.
    Last edited by _H2_; 16-06-2007 at 17:30.

اگه نباشه جاش خالی می مونه rouhallah's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام مجدد!
    در مورد زبان سازنده من دیگر بحثی نمیکنم! شاید اگر طرف حسابمان آقای تکنیک برتر نبود این بحث را تا قیامت هم ادامه میدادم ولی به هرحال ایشان الکی چیزی نمیگویند (گرچه برایم هیچ تردیدی در نظریه ++C هم به وجود نیامده و هنوز به آن ایمان دارم ولی به نظر آقای تکنیک برتر هم احترام میگذاریم!)

اما در مورد بحث جداسازی دستورات، باید ببخشید داشت یادم میرفت! من اصولاً و به شدت فراموش کار هستم! (به طرز وحشتناک! ) ولی به یک باره جمعه یادم آمد که گفته بودم "باز میگردم!" ....
    ---------------------------------------------------------------------
    ما اعداد زیر را به عنوان دستور داریم و حالا میخواهیم آن را مثل CPU پردازش کنیم!:
    کد:
    خوب شروع میکنیم:
    - بایت اول xB8 است و بدون شک یک دستور است! و معنی آن این است که قرار است عددی دو بایتی در AX ریخته شود، پس تا اینجا به زبان اسمبلی قابل فهم برای ما میشود ???,mov ax
    - از قبل میدانیم که بایت x23 , x01 نمایانگر یک عدد دو بایتی است و این یعنی عدد x0123 (طبق قوانین پردازنده های اینتل، بایت با ارزش در آدرس بالاتر قرار میگیرد، پس x23 بایت اول و کم ارزش و x01 بایت بعدی و پر ارزش است) پس تا ایجنا به دستور mov ax,123H یا mov ax,291 میرسیم (291 عدد ده دهی x0123 میشود)
    - دستور قبلی تمام شد پس بایت بعدی حتماً کد دستور جدید است، پس xBB کد دستور است و به معنی ریختن عدد دوبایتی در BX است، پس به دستور ???,mov bx میرسیم
    - مجدداً دو بایت بعدی شامل یک عدد دو بایتی است که میشود عدد X0AC4 یا عدد 2756 و دستور جدید ما میشود mov bx,0AC4H یا mov bx,2756 .
    - چون دستور قبلی و دنباله هایش تمام شد! بایت بعدی مجدداً کد دستور جدید است، بایت بعدی xD8 است و این به معنی اضافه شدن محتویات bx به ax است، در اصل ax و bx با هم جمع میشوند و حاصل در ax ریخته میشود. و دستور اسمبلی میشود add ax,bx .
    - دستور قبلی دنباله ای نداشته و یک بایتی بوده و تمام شد و مجدداً بایت بعدی کد دستور جدید است ....

خوب ما با ترجمه این اعداد به سه دستور زیر رسیدیم:
    کد:
    و دیگر واضح است که در دستورات فوق ناشی از اجرا شدن آن اعداد باینری، دو عدد 291 و 2756 با هم جمع میشوند و حاصل در AX ریخته میشود که میتوان برای عملیاتهای بعدی مثل چاپ و نمایش و ... از آن استفاده کرد.

امیدوارم مشکلتان با چگونگی جداسازی دستورات از هم حل شده باشد.
    با تشكر از راهنماييتان
    من حرف شما رو قبول دارم اما اين در صورتي هست كه ما براي زبان ماشين بجاي برخي صفر و يكها معادلهايي قرار داده باشيم مثلاً براي سخت افزار تعريف كرده بايم كه كلمه AX چيه كه ميدونم اين تعاريف رو تو خود مدار سخت افزاري انجام ميدن
    ولي اگز اين كار رو انجام نداده باشن و فقط ما به جز دو كاراكتر 0 و 1 هيچ چيز ديگري رو نتونيم بكار بريم اون وقت چطوري اين مجموعه هاي صفر و يك از هم تفكيك ميشن چون بالطبع فاصله هم نميتونيم بكار بريم
    تازه اين كه خوبه
    اگه حتي اين دو كاراكتر 0 و 1 هم تعريف نشده بودند اون وقت بايد با قطع و وصل كردن مدار به رايانه صفر و يك رو ميفهمونديم و اون وقت مشكل جدي تري كه ايجاد ميشد اين بود كه اگر قطع جريان به معني صفر باشه چطور عبارتي كه دو تا صفر يا بيشتر كنار هم داره رو به رايانه بفرستيم و همين طور براي 1
    با تشكر

آخر فروم باز Mehran NZ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

اساتید محترم سلام ببخشید می پرم وسط بحث
    می تونم از شما اساتید یه سوال ساده بپرسم؟البته شرمنده که اینجا مطرح می کنم ولی بنظرم ایقدر مسخرس که ارزش تاپیک زدن نداره
    از طریق vb یا c یا .......می شه سایت طراحی کرد یا حتما باید php و html و..... بلد باشیم؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    با تشكر از راهنماييتان
    من حرف شما رو قبول دارم اما اين در صورتي هست كه ما براي زبان ماشين بجاي برخي صفر و يكها معادلهايي قرار داده باشيم مثلاً براي سخت افزار تعريف كرده بايم كه كلمه AX چيه كه ميدونم اين تعاريف رو تو خود مدار سخت افزاري انجام ميدن
    ولي اگز اين كار رو انجام نداده باشن و فقط ما به جز دو كاراكتر 0 و 1 هيچ چيز ديگري رو نتونيم بكار بريم اون وقت چطوري اين مجموعه هاي صفر و يك از هم تفكيك ميشن چون بالطبع فاصله هم نميتونيم بكار بريم
    تازه اين كه خوبه
    اگه حتي اين دو كاراكتر 0 و 1 هم تعريف نشده بودند اون وقت بايد با قطع و وصل كردن مدار به رايانه صفر و يك رو ميفهمونديم و اون وقت مشكل جدي تري كه ايجاد ميشد اين بود كه اگر قطع جريان به معني صفر باشه چطور عبارتي كه دو تا صفر يا بيشتر كنار هم داره رو به رايانه بفرستيم و همين طور براي 1
    با تشكر
    من اصلاً متوجه نمیشوم!!!! به نظر من خیلی واضح است که چگونه بلاک های اطلاعات جدا میشوند با وجودی که فضای سفید وجود ندارد و فقط صفر است و یک!
    شما با تفکیک دستورات مشکل داری یا تفکیک اطلاعات کلی در RAM، مثلاً اینکه یک عکس که در RAM است از کجا شروع میشود و کجا تمام میشود؟!

ضمناً قطع بودن جریان برابر نیست با صفر دیجیتال!!!
    جهت جریان است که صفر یا یک بودن را مشخص میکند ! این یک اصل ابتدایی در مدارت دیجیتال استريال شما اگر ورودی دیجیتالی را به جایی وصل نکنید این بدان معنا نیست که به آن صفر میدهید!!!

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    اساتید محترم سلام ببخشید می پرم وسط بحث
    می تونم از شما اساتید یه سوال ساده بپرسم؟البته شرمنده که اینجا مطرح می کنم ولی بنظرم ایقدر مسخرس که ارزش تاپیک زدن نداره
    از طریق vb یا c یا .......می شه سایت طراحی کرد یا حتما باید php و html و..... بلد باشیم؟
    لطف فرمودید!!!
    شما با ASP میتوانید مثل PHP و به کمک زبان های اسکریپتی کدنویسی صفحات را انجام دهید (VBScript یا JavaScript) و ASP.Net هم که برای خود تکنلرژی ای دارد!!( نه بابا اشتباه املایی نیست! شما همان تکنلرژی بخوانید! حالش بیشتره!)
    شما با ASP.Net و یکی از زبان های تحت دات نت مثل VB.Net و #C میتوانید صفحه وب را به سادگی برنامه های ویندوزی بسازید! (سایت خود مایکروسافت با ASP.Net است)
    حتی جالب آنجاست که اگر امکان دارد بخشی از کدها را به شما بدهند و اصلاً متوجه نشوید این کدها برای برنامه ویندوزی بود یا برای پروژه وب سایت!
    یعنی در ASP.net شما با سادگی و قدرت تمام میتوانید اقدام به ساخت دصفحات وب کنید (در صورت تسلط!)
    اصلاً اصرار من بر دات نت برای همین است! شما اگر یک زبان تحت دات نت را مسلط شوید، اولاً که در زبان های دیگر تحت دات نت هم تسلط خوبی پیدا میکنید و دو ماً محدوده عظیمی از پروژه ها و برنامه ها را قادر خواهید بود بسازید، بدون انکه بخواهید دات نت را با زبان دیگر تلفیق کنید و مدام بین زبان های مختلف سوییچ کنید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •