تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 65

نام تاپيک: چطور میتونم یک کلید فشاری را به کامپیوتر وصل کنم؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

جیگرت گاز گاز نشسته نمک نزده
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از الان رفتم تو stand by تا شما ایمیل بفرستی.

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    جیگرت گاز گاز نشسته نمک نزده

فرستادم، گرچه من دیگه برای بابامم کد VB6 نمینویسم، ولی کد شما را اثتثناً هم با VB8 نوشتم و هم با VB6.
    همانکاری را که گفتم باید انجام دهد، ولی تستشان نکردم، و ضمناً هر دو نمونه علاوه بر سورس شامل EXE کامپایل شده نیز هستند.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

سلام
    ایمیلتون رسید. خیلی ممنونم
    امشب میخوام تست کنم. باید مدار دوم که در سایتتون گذاشتید را ببندم دیگه؟

یه سوال در مورد این مدار دارم.
    چرا پایه های 18 تا 24 به GND وصل شده؟ و این GND دقیقا باید به کجا وصل بشه؟ در مدارات الکترونیک قطب منفی را اینطوری نشان میدن . این قطب منفی باید از کجا تامین بشه؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    سلام
    ایمیلتون رسید. خیلی ممنونم
    امشب میخوام تست کنم. باید مدار دوم که در سایتتون گذاشتید را ببندم دیگه؟

یه سوال در مورد این مدار دارم.
    چرا پایه های 18 تا 24 به GND وصل شده؟ و این GND دقیقا باید به کجا وصل بشه؟ در مدارات الکترونیک قطب منفی را اینطوری نشان میدن . این قطب منفی باید از کجا تامین بشه؟
    کمی یادم رفته ولی گمان کنم بر اساس نقشه اول برنامه درست شده!
    GND مخفف Ground است به معنی زمین، یعنی سطح ولتاژ مبداء = زمین مدار = صفر ولت مدار = شاسی مدار !!!! از لحاظ واقعی و علمی GND به نقطه ای اطلاق میشود که در محاسبات ولتاژ آن را صفر در نظر میگیریم! ولی در حالت عامیانه میتوان گفت GND همان قطب منفی منبع تغذیه است، که در این مورد جاری ما هم صادق است ولی از نظر علمی و مخصوص در مدارات الکتریکی با چند سطح ولتاژ مختلف دیگر نمی توان چنین چیزی را بیان کرد.
    مجدداً تاکید میکنم در مدارات تک ولتاژی، در مبانی محاسباتی و ریاضی الکترونیک، میگویم دو سطح اختلاف پتانسیل داریم، صفر ولت و مثلاً پنج ولت!
    ولی در حالت عامیانه میگوییم، قطب مثبت و قطب منفی!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

با این توضیحات اخرش من باید این Gnd را به کجا وصل کنم؟
    ایا پینی از خود پورت هست که بشه Gnd را به اون وصل کرد؟
    یه مورد دیگه هم هست:
    من نمیفهمم برای چی باید پایه های 18تا 24 به Gnd وصل بشن؟ اصلا این پایه ها چه کاری برای ما انجام میدن؟
    مگه برای وصل کردن کلید ما بیشتر از دو پایه نیاز داریم؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    با این توضیحات اخرش من باید این Gnd را به کجا وصل کنم؟
    ایا پینی از خود پورت هست که بشه Gnd را به اون وصل کرد؟
    یه مورد دیگه هم هست:
    من نمیفهمم برای چی باید پایه های 18تا 24 به Gnd وصل بشن؟ اصلا این پایه ها چه کاری برای ما انجام میدن؟
    مگه برای وصل کردن کلید ما بیشتر از دو پایه نیاز داریم؟
    ای داد بیداد!
    وقتی که دارید از یک منبع تغزیه خارجی استفاده میکنید، (مثلاً در مدار شکل یک کلیدها در همان مقاله! یا در بیشتر نمونه های مدارات نمونه برای LED !)

قطب مثبت آن آداپتور (5 ولت) را باید به نقطه مشخص شده وصل کنید (VCC-5V+) و قطب منفی را به محل GND

یعنی کلیه ی پایه های 18 الی 25 از داخل به هم وصل هستند و همه به قطب منفی پاور رایانه وصل شده اند.! (که ما در مداراتمان باز برای اطمینان، کاهش پارازیت، افزایش میزان آمپر و... این پایه ها را باز به هم وصل میکنیم!)

اما اگر بخواهید از شکل دوم استفاده کنید، نیاز به منبع تغذیه خارجی (مثل آداپتور 5 ولت) ندارید و کافیست بدون توجه به نقطه GND مدار را مونتاژ کنید! ولی در این حالت و اگر تضمین عملکرد برایتان مهم است نباید سیم متصل شده به کلید زیاد بلند باشد! (عدد دقیق نمیتوانم بگویم و دلایلش هم در همانجا ذکر شده!)

چون شاید منبع تغذیه 5 ولت مناسب نداشته باشید، برایتان کدها را برای استفاده از مدار دوم تغییر میدهم و مجدداً میفرستم، اینطوری به منبع تغذیه هم نیاز ندارید. (البته مدارات ورودی LPT شامل مقاومت های بالاکش (فارسی را پاس بداریم! ) هم هستند که ظریب اطمینان را برای مدار دوم بالا میبرند، ولی من آنها را لحاظ نکرده ام!)

داره خودمونی میشه mk110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

پولدار ميشم عزيز
    شما چرا اصرار داريد كه بصورت سخت افزاري از بيرون كامپيوتر يك كليد را بزنيد
    ميتوانيد با يك نرفزار كوچك اين كار را بكنيد و از نرم افزار تريدينگ خودتان عكس بگيريد و عكس را با تاريخ مشخص و با ليبل مشخص (مثلا USD/AUD) در مسير مورد نظر ذخيره كنيد.
    اگر اين بدردت ميخوره بگو تا برايت انجام بدم
    به اميد حق

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

H2 جان ایندفعه دیگه ترکوندی خدایی. بدجوری داره کارم راه میفته.
    mk110 عزیز شدیدا منتظر پیشنهاد شما هستم. فقط این نکته را در نظر داشته باشید که این نرمافزار برای کنترل قسمت دیگه ای از طرح استفاده میشه به این صورت که یه کلید فشاری ( احتملا رله ) باید به کامپیوتر وصل بشه و هر وقت فشرده شد سیستم از طریق وبکم عکس بگیره از جایی که تنظیم شده و سیو کنه

داره خودمونی میشه mk110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام
    هيچ مشكلي نيست .
    توضيح بدهيد آيا وب كم به همين كامپيوتر متصل است يا خير
    اگر بله كه با همين برنامه كه گفتم كار شما راه مي افته. وب كم شما يا يو اس بي هست يا پورت ويدئو داره و به كپچر كارت متصل كه هر دو را نرم افزاري ميشه كنترل كرد.

واگر نه پس وب كم نيست يك دوربن جداي از سيستم شماست كه آن را ميخواهيد كنترل كنيد كه اونوقت اين مدار ارائه شده دوستمون بايد عوض بشه به اين ترتيب كه شما يك كليد روي صفحه كليد را به اينكار اختصاص ميدهيد و وقتي فشرده شد از طريق يكي از پينهاي پورت موازي يك رله متصل به ترانزيستور بعنوان درايور فعال ميكنه
    تا اينجا بسه شما دقيق مراحل كار خودت را بصورت شماي كلي ترسيم كن من برنامه و سخت افزار را برايت آماده ميكنم و با پيك يا پست ميفرستم تا زياد درگير مراحل كار سخت افزاري نشي ( پورت موازي خيلي حساسه و با كوچكترين اشتباه در جريان اضافي بار و ولتاژ اضافه ميسوزد)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

طرحی که من باید روی کامپیوتر اجرا کنم بسیار سادست.
    طرح من شامل یک سنسور هست که به یک رله وصل میشه و فقط رله باید به کامپیوتر وصل بشه. پس نوع سنسور و.. هیچ ارتباطی به کامپیوتر نداره.
    هر وقت سنسور فعال بشه رله وصل میشه و وقتی رله وصل بشه کامپیوتر باید توسط دوربین عکس بگیره و سیو کنه.
    حتما میدونید که رله دقیقا مثل یه کلید ساده عمل میکنه.
    و فقط دو پایه ان باید به کامپیوتر وصل بشه. دقیقا مثل کلید.
    البته هنوز دوربین مناسب طرح تهیه نشده چون هنوز به اون مرحله نرسیدم. در حال حاضر نیاز به این برنامه دارم تا بتونم قسمت کامپیوتر و سنسور را تنظیم کنم.
    دقیقا چه جور سخت افزاری نیاز هست؟ اگر از ولتاژ خود کامپیوتر استفاده کنیم دیگه مشکلی نباید پیش بیاد درسته؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •