تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 4 اولاول 1234
نمايش نتايج 31 به 37 از 37

نام تاپيک: دوربين ديجيتال

کاربر حرفه ای
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من اول تقسیم بندی دوربین های دیجیتال Sony رو بگم.

1. High definition video که به علت قیمت بسیار بالا اصلا فکرش رو هم نکن.
    2. DVD که دوربین هایی هستن که مستقیما روی DVD ضبط می کنند و کیفیت خوبی دارند ولی باز هم کمی گرانند.
    3. MINIDV که دوربین های با کیفیت نسبتا خوب هستند )بستگی به نوع دارد) و قیمت مناسب دارند.
    4. Digital8 که چیزی بین دیجیتال و آنالوگ هستند.
    5. Hi8 که ارزانترین مدل ها هستند.
    6. MicroMV که کوچکترین ها هستند.

ها در شرکت Sony دو نمونه Hi8 تولید کرده و هر دو نوع خیلی ارزانتر از اون قیمتی هستند که می خوای خرج کنی و بالطبع امکاناتشون هم کمتره. MICROMV هم که Sony فقط یکی زده که اونم خیلی گرونه.
    می مونه فقط digital8 که اون هم ارزونتر از حد مطلوب شماست ولی امکاناتش بد نیست. اما بیشتر کسایی باش کار می کنن که قبلا با دوربین های آنالوگ کار کردن.(البته این از شنیده های منه و خودم دلیل دقیقش رو نمی دونم ) ولی کلا تصویرشون خیلی ضعیفتر از DVD هاست. من به شخصه تمایلی به این مدل ندارم.
    اما دوربین های مدل DVD و مدل MINIDV باقی ماندند. مدل MINIDV ارزانتر و با کیفیت VCD و یا کمی بهتردرست شده. بد نیستند ولی کیفیت DVD ها بهتره. بسته به مدل این minidv ها تصویر با کیفیت متفاوت تولید می کنند. من با مدل هایی از همین دوربین Sony از نوع MINIDV کار کردم که کیفیتشون فوق العاده بوده و حجم File ذخیره شده اون روی کامپیوتر به بیش از 1.5 گیگ برای 45 دقیقه رسیده (البته این مقدار بستگی به فرمت فایل ذخیره شده هم داره اما می خوام بگم که دوربین باید خودش در حد اون کیفیت ضبط کرده باشه که بشه با اون کیفیت Capture کرد. چرا که اگر دوربین اون کیفیت را نداشته باشه و شما با فرمت دارای کیفیت بالا ذخیره کنیدتصویر مناسبی نخواهید داشت.) . از طرفی DVD ها کیفیتشون در حالت کلی بهتره و نسل جدید دوربین های دیجیتال هستند اما گرانتر هستند و ممکنه بالای 600 تومن در بیان . به علاوه چون مستقیما روی DVD ضبط می کنند باید DVD Player داشته باشی تا بتونی ببینی ولی خوب چون ظرفیت DVD بالاست بنابراین این دوربین ها می تونن فیلم را با کیفیت بهتر ضبط کنند.
    البته یک مزیت خیلی خوبی که مدل DVD داره اینه که دیگه نیاز به Capture ندارن. حالا خود شما باید تصمیم بگیری که چه بخری با توجه به اینکه برای دیدن فیلم های گرفته شده با مدل DVD به DVD Player نیازه ولی از طرفی دیگه نیازی به Capture نیست. همانطور که گفتم برای کار خانگی کیفیت مدل MINIDV کاملا مناسب و کافیه به خصوص که شما نمی خوای زیاد از حد هزینه کنی. به لینک زیر هم یه سری بزن . از اون جا خیلی راحت می تونی با توجه به پولت متوجه بشی که چی می تونی بخری. زیاد نیازی نیست که اطلاعات خیلی فنی بدونی با همون قیمت می شه متوجه شد چی به کار شما میاد . (البته اگر تو ایران پیدا کنی – اگر بگردی پیدا می کنی) فقط یک نکته اساسی بگم اونم اینه که حتما قبل از خرید از کسانی که دوربین مورد نظر شما را دارند (این افراد را در فروم های ایرانی یا خارجی می تونی پیدا کنی ) بپرس که Nightshot این دوربین چطور کار می کنه. چون در خیلی از دوربین ها می نویسند که مجهز به Nightshot ولی عملا وقتی اون رو فعال می کنی پردازنده دوربین نمی کشه و تصویر خراب یا بریده بریده می شه.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ?

حـــــرفـه ای hadi_gamer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان خيلي از راهنمايي شما ممنون.
    آقاي Rashidahwazian, توضيحات خوبي بود.خيلي ممنون.لينكها هم خيلي خوب بود.
    من با صحبتهايي كه با ديگران داشتم و همچنين مدلهايي كه شما گفتيد فكر كنم يك دوربين mini dv مدل hc40 يا hc42 مدلهاي ايده آلي باشند.خيلي ممنون.

کاربر حرفه ای
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

به نظر من هم اين گزينه هايي كه گفتي حرف ندارن. موفق باشي.

آخر فروم باز armin_goooodboy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

سلام دوستان
    من یه دوربی دیجیتالن خیلی معمولی واسه کارای معمولی می خوام
    قیمتش حداکثر 100000 تومن باشه
    چه دوربینی رو پیشنهاد می دید؟
    راستی کانن یه دوربین جدید داده بیرون(power shot sd500)
    کسی می دونه قیمتش چنده؟ اگه می دونید مدل اس دی 400 رو هم بگید
    مرسی

تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

?????????????????
    بابا عجله ایه
    لطفا

حـــــرفـه ای saghy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

سلام
    دوست عزيز آرمين
    با قيمت و كاري كه احتمالا شما از دوربين انتظار داري طيف گسترده اي هست كه ميتوني بگيري . به نظر من BENQ-- AOSTA كارشون خوبه در ظمن تو اين قيمت CCD هم ميتوني بگيري.

تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

saghy, عزیز
    میشه مشخصات کاملشون رو بدی
    چون می خوام ببینم کیفیتش چطوریه
    یعنی چند پیکسله؟
    زومش چقدره؟ خروجی هاش چی هستند؟
    و...................
    در ضمن اگه ممکنه قیمت دقیق canon power shot sd500 رو هم می خواستم
    ممنون

صفحه 4 از 4 اولاول 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •