تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 51

نام تاپيک: راهـــنـــمـــایـــی : سیستم بدون مانیتور تا 1 تومن ...

اگه نباشه جاش خالی می مونه EXXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

\این هم پیشنهاد خوبیه، بله باهاتون موافقم اگه اصلا آور نمیکنن این کار بهتره.

همون طور که گفتم احتمال خیلی زیاد میدم پردازنده های با پسوند غیر K رو میشه مقداری آور کرد...
    اگه مطمئن شدم میگم.
    خیر اور نمیشه.

ایشون اگه هم بخوان آور کنن با افزایش ضریب این کارو انجام میدن، میشه بگید رم با باس بالاتر چه تاثیری در آورکلاک با Multiplier داره؟
    افزایش ضریب که اسمش اور نیستدر حالت معمولی هم خودش اور میشه.تازه انقدر کمه که ارزش نداره و باید قید یه چیزاییو بزنن.
    رم با باس بالاتر در حالت اور برای سندی خیلی تاثیر گزاره.اینو که دیگه باید میدونستین.

2. این کاربر از EXXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

خیر اور نمیشه.

با وجود چیپست های Z68، P67 مقداری میشه 2400 رو آور کرد، تا 3500 میشه برد. چون 2400 Locked Multiplier نیست، Limited Multiplier هست.

افزایش ضریب که اسمش اور نیست
    پس چی هست غیر از افزایش ضریب راه دیگه ای برای آور سندی بریج ها وجود نداره، چون BCLK رو نمیشه افزایش داد(باعث ناپایداری میشه)

در حالت معمولی هم خودش اور میشه.تازه انقدر کمه که ارزش نداره و باید قید یه چیزاییو بزنن.
    در حالت معمولی آور نمیشه، Turbo میشه که اصلا ربطی به آور نداره.

رم با باس بالاتر در حالت اور برای سندی خیلی تاثیر گزاره.اینو که دیگه باید میدونستین.
    تاثیرش رو شما بگید، ببینیم چی هست، من بالاتر توضیح دادم...

4. 2 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه EXXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

با وجود چیپست های Z68، P67 مقداری میشه 2400 رو آور کرد، تا 3500 میشه برد. چون 2400 Locked Multiplier نیست، Limited Multiplier هست.
    خب عزیز دل این که شما میگی همون توربو هست که اسمشو نمیشه گزاشت اور.اور به یه چیزه دیگه میگن.
    توی این عکس هم چیزه خاصی نیست و فقط گفته محدودیت مولتی که همه اینو میدونن لازم نبود خودتونو واسه عکس خسته کنین
    چون 2400 Locked Multiplier نیست، Limited Multiplier هست.
    مگه LOCHEK multi هم داریم عزیز؟(نیهالم)

پس چی هست غیر از افزایش ضریب راه دیگه ای برای آور سندی بریج ها وجود نداره، چون BCLK رو نمیشه افزایش داد(باعث ناپایداری میشه)
    عزیزم این که مشخصه شما چرا تکراره مکررات میکنی؟

من گفتم میشه با BCLK اور کرد؟نگفتم دیگه حرف تو دهنه ادم میزارین

در حالت معمولی آور نمیشه، Turbo میشه که اصلا ربطی به آور نداره.

عزیزم حرفه منو میزنی که منم میگم نمیشه و اون هم توربو هست.
    یکباا با سندی بریج کار کنین متوجه میشین.یا کلا یکبار با خانواده نیهالم کار کنین منظوره منو میفهمین.
    تاثیرش رو شما بگید، ببینیم چی هست، من بالاتر توضیح دادم
    تاثیر که داره و زیاد هم داره.

وقت ندارم زیاد لینک بزارم چون سرم شلوغه ولی فعلا چندتا بنچ میزام تا بفهمی جریان چیه.
    Last edited by EXXTREME; 07-08-2011 at 13:07.

6. این کاربر از EXXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

توی این عکس هم چیزه خاصی نیست و فقط گفته محدودیت مولتی که همه اینو میدونن لازم نبود خودتونو واسه عکس خسته کنین
    خوب محدوده، شما چی گفتی:

خیر اور نمیشه.
    ولی اشتباه گفتی، مقداری آور میشه.

عزیزم این که مشخصه شما چرا تکراره مکررات میکنی؟

من گفتم میشه با BCLK اور کرد؟نگفتم دیگه حرف تو دهنه ادم میزارین
    شما خوبی عزیز؟ توی همین پست قبلیت نگفتی:

افزایش ضریب که اسمش اور نیست

Turbo با OC فرق میکنه این چند بار... ربطی به هم ندارن.

یکباا با سندی بریج کار کنین متوجه میشین.یا کلا یکبار با خانواده نیهالم کار کنین منظوره منو میفهمین.
    عجب...!

وقت ندارم زیاد لینک بزارم چون سرم شلوغه ولی فعلا چندتا بنچ میزام تا بفهمی جریان چیه.
    این تاثیره رم در آورکلاکه؟ این چه ربطی به حرف من داشت؟ بنچمارک شما تاثیر باس و زمان تاخیر رم در یکی از نرم افزار هاست، هیچ ربطی هم به آور نداره!

لطفا دیگه ادامه ندید حرف های من در آوردی و الکی رو... اگه سوالی یا ابهامی بود در خدمتم.

موفق باشید.

8. 2 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Doctor.Freeman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    مــــ شــــ هــــ د (ع)

11

وای دوستان بحثتون خیلی پیشرفته شد من هیچی سر در نمیارم . اگه ممکنه نتیجه رو به من یه طوری بگین که بفهمم چه سیستمی بگیرم ... ممنون .

کاربر فعال انجمن سخت افزار mersoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهران| نام: محمد

پيش فرض

خب عزیز دل این که شما میگی همون توربو هست که اسمشو نمیشه گزاشت اور.اور به یه چیزه دیگه میگن.
    توی این عکس هم چیزه خاصی نیست و فقط گفته محدودیت مولتی که همه اینو میدونن لازم نبود خودتونو واسه عکس خسته کنی
    این که سقف ضریب مجاز با سقف توربو متناسب است موجب شده تصور کنید تمام موضوع مربوط به توربو است اما اگر دقت کنید این تصویر قصد دارد از ضریب فرکانس در نسل دوم i7ها و i5ها در نسخه ی غیر K سخن بگوید و بیشینه اورکلاک اجازه داده شده را بیان کند.
    توربو نوعی اورکلاک است که با اجازه اولیه کاربر به تشخیص سیستم در دوره های زمانی محدود و به تعداد هسته های متغیر اعمال میشود. پس به راحتی قابل تمایز از اورکلاک دستی است.
    اینکه ما بتوانیم موجب شویم پردازنده با فرکانسی ثابت و بالاتر از مقدار مرجع کار کند آیا ارتباطی به الگوریتم توربو دارد؟ خیر، این عمل را اورکلاک خانند. زمانی که از میزان ناچیز افزایش Base Clock به علت وجود ring bus صرفه نظر کنیم اورکلاک در این نسل محدود به گروه K و در یک سقف کوتاهتر (حدود 500 مگاهرتز) i7ها و i5ها نسخه ی غیر K خاهد بود.

مگه LOCHEK multi هم داریم عزیز؟
    از دید کاربر؟ بله برای مثال i3 های همین نسل در گروه غیر K.

به وضعیت پردازنده ی زیر که یک i5-2500 بدون پسوند است نگاه کنید:

این پردازنده توانسته ضریب فرکانس 38 را روی برد P67 قبول کند و ضمن غیر فعال بودن توربو به صورت ثابت در حالت 3.8 گیگاهرتزی فعالیت نماید. شاید با به خاطر آوردن عدد 3.7 گیگاهرتز در فیلد مشخصات این پردازنده که سقف توربو را نشان میداد تصور کنید اورکلاک انجام شده بی ارزش است اما توجه داشته باشید که توربو 3.7 گیگاهرتز را تنها روی یک هسته اعمال میکند و در وضعیت 4هسته ای قادر نیست فرکانس این پردازنده را بالاتر از 3.4 گیگاهرتز ببرد.

11. 2 کاربر از mersoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال jonerex's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

این که سقف ضریب مجاز با سقف توربو متناسب است موجب شده تصور کنید تمام موضوع مربوط به توربو است اما اگر دقت کنید این تصویر قصد دارد از ضریب فرکانس در نسل دوم i7ها و i5ها در نسخه ی غیر K سخن بگوید و بیشینه اورکلاک اجازه داده شده را بیان کند.
    توربو نوعی اورکلاک است که با اجازه اولیه کاربر به تشخیص سیستم در دوره های زمانی محدود و به تعداد هسته های متغیر اعمال میشود. پس به راحتی قابل تمایز از اورکلاک دستی است.
    اینکه ما بتوانیم موجب شویم پردازنده با فرکانسی ثابت و بالاتر از مقدار مرجع کار کند آیا ارتباطی به الگوریتم توربو دارد؟ خیر، این عمل را اورکلاک خانند. زمانی که از میزان ناچیز افزایش Base Clock به علت وجود ring bus صرفه نظر کنیم اورکلاک در این نسل محدود به گروه K و در یک سقف کوتاهتر (حدود 500 مگاهرتز) i7ها و i5ها نسخه ی غیر K خاهد بود.

از دید کاربر؟ بله برای مثال i3 های همین نسل در گروه غیر K.

به وضعیت پردازنده ی زیر که یک i5-2500 بدون پسوند است نگاه کنید:

این پردازنده توانسته ضریب فرکانس 38 را روی برد P67 قبول کند و ضمن غیر فعال بودن توربو به صورت ثابت در حالت 3.8 گیگاهرتزی فعالیت نماید. شاید با به خاطر آوردن عدد 3.7 گیگاهرتز در فیلد مشخصات این پردازنده که سقف توربو را نشان میداد تصور کنید اورکلاک انجام شده بی ارزش است اما توجه داشته باشید که توربو 3.7 گیگاهرتز را تنها روی یک هسته اعمال میکند و در وضعیت 4هسته ای قادر نیست فرکانس این پردازنده را بالاتر از 3.4 گیگاهرتز ببرد.
    من با محمد و عرفان کاملا موافقم وقتی فرکانس بالا میره و فرکانس ثابت میشه حدودا از 1.5 به 3.5 تغییر میکنه و قدرت سیستم هم بالا یا اور میشه و تاثیر زیادی داره اسمش اور نباشه حتما مینی اور میشه

13. 2 کاربر از jonerex بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال jonerex's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط EXXTREME;6338187

[IMG
    http://images.anandtech.com/graphs/graph4503/39744.png[/IMG]

اینکه شما گذاشتی از برنامه های تست هست در بازی و برنامه های کابردی تاثیر ناچیزی داره

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

15. 2 کاربر از jonerex بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Doctor.Freeman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    مــــ شــــ هــــ د (ع)

11

بجه ها من تصمیم گیری کردم نسبت به این قطعات . از بحث های شما ها سر در نمیارم . نسبت به حرفهاتون این سیستمی که من مد نظرم هستش رو انداز بر انداز کنید . تا پس فردا باید بخرم ... ممنون از همه گی

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::::
    CPU : Intel Corei5 2400
    Ram : Corsair XMS3 4GB - 2*2 GB
    Hard : Seagate 500GB
    DVD-R Liteon Sata
    Case : Magnum 2
    VGA : GainWard 570 GTX Phantom
    Power : Green GP635 B-US
    MainBoard : Asus P8Z68-V

----------------------------------

یه سوال : اگه پولم کم اومد گرافیک رو به جای 570 - 560 بردارم یا نه ؟

با تشکر از همه گی

آخر فروم باز sasan816's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Malaga

پيش فرض

حالا به نظر ارزش این همه اختلاف قیمت رو داره توی بازی؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •