تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 9 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 89

نام تاپيک: آدولف هیتلر

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

سال ۱۹۴۵، آخرین عکس‌های هیتلر: در عکس اول او مشغول خوش و بش با یک سرباز نوجوان است و در عکس دوم او را در جلوی پناهگاهش در حال بررسی آثار تخریب بمب‌ها می‌بینیم:

2. 9 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پزشک انجمن S0R3N4's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

اون عکسی که هیتلر مشغول خوش و بش با یه سرباز جوانه؛آخرین باری بوده که هیتلر دیده شده و دیگه بعد از اون از پناهگاه بیرون نیومد...
    هیچ وقت...

4. 5 کاربر از S0R3N4 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن های فوتبال eman619rv's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    ϟ♄iяaz

پيش فرض

یک مستند انگلیسی در رابطه با ظهور رایش سوم ،هم اکنون از شبکه من و تو 1

دید انگلیسی این مستند مهمترین نکته ای هست که به چشم میاد.

یه جمله تاثیر گذار از این مستند" بیش از 900 دختر جوان از کمپ های نورنبرگ حامله برگشتند"

6. این کاربر از eman619rv بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای shabe.saket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Lost Island

پيش فرض

دوستان با عرض معذرت و فقط برای اطلاع خودم میپرسم...
    آیا در این تاپیک وقایع جنگ جهانی دوم و ظهور رایش بررسی میشه؟

آیا نباید ابهامات مطرح بشه؟

8. این کاربر از shabe.saket بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    طبیعت سبز

پيش فرض

سلام ...
    یه سوالی که پیش میاد اینه که هیتلر چه جوری به این نتیجه رسیده بود که نژاد خودشون بهترینه ؟ چه چیزی رو ملاک قرار داده بود واسه این ادعاش ؟ با توجه به این نکته که اکثر اروپاییها سفید پوستند!)

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

دوستان با عرض معذرت و فقط برای اطلاع خودم میپرسم...
    آیا در این تاپیک وقایع جنگ جهانی دوم و ظهور رایش بررسی میشه؟

آیا نباید ابهامات مطرح بشه؟
    هادی جان در حقیقت هر دو مدنظرن، ابهامات بررسی نیاز داره، بررسیهایی هم ابهامات رو مطرح میکنه(فلسفی شد: )
    ظهور دوران رایش سوم و جنگ جهانی و شخص هیتلر... مطالب تاریخی رو داریم، بررسیشون هم باید کرد.
    خوب مسایلی مطرحه...طبیعیه که در تاپیک علمی دیدگاه های مخالف و موافق رو در ابعاد گوناگون داریم و بایستی هردو مجال صحبت داشته باشند...اگر منظورت رو درست متوجه شده باشم.

11. 5 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای shabe.saket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Lost Island

پيش فرض

مسلمآ آدولف هیتلر یکی از نوابغ نظامی در دوران زندگی انسانهاست...
    همچنین حق فضای تنفسی از دست رفته برای آلمان، و بازگردانی آن محفوظ است.....

شخصیت هیتلر بسیار جذاب برای عموم مردم، و همچنین خواص هست...کسی است که با سخن رانی نیم ساعته براحتی میتوانست مردم را بسیج کند

یک لیدر عالی نظامی است که زیرمجموعه ها را براحتی کنترل میکرد...همچنین برش حرف ایشان اغواکننده بوده است...

و کسی منکر این موارد نیست.....

فقط میخواستم بدونم کسانی که آدولف هیتلر رو دوست دارند، نازیسم نژادی رو چجوری توجیه اخلاقی میکنند؟
    آیا اصلآ قبول دارند که نازیسم غیر اخلاقی است؟ یا از نظر آنها توجیه پذیره و نازیسم مشکلی نداره؟

اگر بله چگونه؟

13. 13 کاربر از shabe.saket بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام ...
    یه سوالی که پیش میاد اینه که هیتلر چه جوری به این نتیجه رسیده بود که نژاد خودشون بهترینه ؟ چه چیزی رو ملاک قرار داده بود واسه این ادعاش ؟ با توجه به این نکته که اکثر اروپاییها سفید پوستند!)
    تعریفی که نازی ها از نژاد آریایی داشتند به طور خاص نژاد نوردیک بود (پوست سفید با چشم آبی و موی روشن، که در فقط در شمال اروپا از جمله آلمان دیده میشه) بقیه رو آریایی خالص نمیدونستند. اینکه از کجا به این نتیحه رسیدند داستانش مفصله: اون موقع پیشرفته ترین تمدن و تکنولوژی رو کشورهایی داشتند که بازمانده های اقوام [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بودن. اقوام هندواروپایی هم با اینکه همه از لحاظ زبانی از یه خانواده هستن از لحاظ فیزیکی و نژادی بسیار متفاوتن که نشون میده هندواروپایی های الان همه از نسل هندواروپاییهای باستان نیستن، بعدا یه سری نظریه پردازها بنا به دلایلی استدلال کردند که نژاد نوردیک که گفتم، خالص ترین هندواروپایی ها هستند و نتیجتا نژاد برتر.
    بعد از قدرت گرفتن نازی ها این قضیه قاطی مسائل سیاسی شد و حتی نظریه پردازها و دانشمندهای آلمانی هم نظریاتشون (مخصوصا درباره منشا یهودی ها) بعضا با انگیزه های سیاسی و از روی تعصب بود.

15. این کاربر از danial_848 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    تـــبـــر یــــز

11

البته خیلی از داستانهای مربوط به نژادپرستی هیتلر افسانه و ساخته تبلیغات دشمنان نازیسم است، چون تاریخ را فاتحان نوشته اند.
    آمریکا و انگلیس خودشون بیشتر از همه نژادپرست بودند،
    ارتش آلمان بر خلاف ارتش آمریکا و انگلیس میان سربازانش تفکیک نژادی نداشت و ترکیبی از نژادها و فرهنگهای مختلف بود!
    آلمان نازی اگه نژادپرست بود پس چرا با ژاپن زرد پوست متّحد بود؟ چرا شصت هزار سرباز مسلمان عضو اس اس بودند؟

تبلیغات رسانه ای ضدّ آلمانی در آمریکا نوشتند که هیتلر نژادپرست چهار بار مدال طلای المپیک جسی اوونس رو نادیده گرفت؛ ولی خود جسی اوونس بعدها در سال 1970 در بیوگرافی خودش نوشت که:
    «من وقتی از مقابل هیتلر رد شدم او برخاست و با من دست داد، من نیز با او دست دادم؛ من فکر میکنم که رسانه ها در نکوهش بزرگمرد آلمان، عکس العمل بدی از خود نشان دادند»!!

و در پاسخ به دوستی که کشتار شصت میلیون جمعیّت رو به هیتلر نسبت داد، باید بگیم: کشتارهای هیتلر بیشتر بود یا دشمنانش؟
    بمباران شیمیایی هیروشیما و ناکازاکی کار هیتلر بود یا دشمنانش؟
    بمباران شهر درسدن آلمان که تعداد کشته‌هایش حتّی بیش از کشته‌های هیروشیما بود کار هیتلر بود یا دشمنانش؟
    بر اساس اسناد تاریخی،‌ هیتلر بارها و بارها به بریتانیا پیشنها صلح داد ولی جواب مثبتی دریافت نکرد.
    هیتلر حتّی هنگام فتح فرانسه راه را برای عقب نشینی نیروهای بریتانیا باز گذاشت تا سربازان بریتانیایی با خیال آسوده به وطنشان باز گردند!

دوستان، اخیرا یه مستند به نام Adolf Hitler - The greatest story NEVER told در بیست و سه قسمت توی یوتیوب هست و ادامه داره حتما ببینیدش.

17. 4 کاربر از polestar98g بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

البته خیلی از داستانهای مربوط به نژادپرستی هیتلر افسانه و ساخته تبلیغات دشمنان نازیسم است، چون تاریخ را فاتحان نوشته اند.
    آمریکا و انگلیس خودشون بیشتر از همه نژادپرست بودند،
    ارتش آلمان بر خلاف ارتش آمریکا و انگلیس میان سربازانش تفکیک نژادی نداشت و ترکیبی از نژادها و فرهنگهای مختلف بود!
    آلمان نازی اگه نژادپرست بود پس چرا با ژاپن زرد پوست متّحد بود؟ چرا شصت هزار سرباز مسلمان عضو اس اس بودند؟

تبلیغات رسانه ای ضدّ آلمانی در آمریکا نوشتند که هیتلر نژادپرست چهار بار مدال طلای المپیک جسی اوونس رو نادیده گرفت؛ ولی خود جسی اوونس بعدها در سال 1970 در بیوگرافی خودش نوشت که:
    «من وقتی از مقابل هیتلر رد شدم او برخاست و با من دست داد، من نیز با او دست دادم؛ من فکر میکنم که رسانه ها در نکوهش بزرگمرد آلمان، عکس العمل بدی از خود نشان دادند»!!

و در پاسخ به دوستی که کشتار شصت میلیون جمعیّت رو به هیتلر نسبت داد، باید بگیم: کشتارهای هیتلر بیشتر بود یا دشمنانش؟
    بمباران شیمیایی هیروشیما و ناکازاکی کار هیتلر بود یا دشمنانش؟
    بمباران شهر درسدن آلمان که تعداد کشته‌هایش حتّی بیش از کشته‌های هیروشیما بود کار هیتلر بود یا دشمنانش؟
    بر اساس اسناد تاریخی،‌ هیتلر بارها و بارها به بریتانیا پیشنها صلح داد ولی جواب مثبتی دریافت نکرد.
    هیتلر حتّی هنگام فتح فرانسه راه را برای عقب نشینی نیروهای بریتانیا باز گذاشت تا سربازان بریتانیایی با خیال آسوده به وطنشان باز گردند!

دوستان، اخیرا یه مستند به نام Adolf Hitler - The greatest story NEVER told در بیست و سه قسمت توی یوتیوب هست و ادامه داره حتما ببینیدش.
    بهتره منبع مطالب ذکر بشه، تا درستتر بشه بررسیشون کرد...

چند نکته...
    1-جدا از اصل ماجرا و تبلیغات بیش از حد و مانور روی قضیه اونز توسط رسانه های آمریکایی ، مطلب منقول از وی به این شکل و شدت بنظر صحت نداره :
    اونز گفته است که او و هیتلر برای یکدیگر دست تکان داده اند. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با اینحال بگفتهٔ برخی منابع انگلیسی زبان، هیتلر از پیشنهاد عکس انداختن با اونز بشدت خشمگین شد و استفاده آمریکاییان از سیاهپوستان در المپیک را خجالت‌آور خوانده بود. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اونز گفته است که هیتلر به او احترام گذاشته و دست تکان داد، در حالیکه رئیس جمهور آمریکا حتی به وی یک تلگرام نزد. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در حالی که هیتلر برای او یک عکس یادبود کابینه اش را با امضابی خودش تقدیم کرد. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اونس می گوید پس از همه این ماجراها با هیتلر، وقتی به کشور خودم برگشتم حق نداشتم جلوی اتوبوس سوار شوم. من برای دست دادن با هیتلر دعوت نشدم، ولی برای دست دادن با رییس جمهور خود مان هم به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دعوت نشدم. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آمریکا در این سالیان [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خود را می‌گذراند، و لذا دیدگاه اونز تعجب‌آور نیست. اونز از هیتلر بعنوان مردی «متین» یاد می‌کرد -ویکی

2-کارهای نازیها و متحدین در حین جنگ از جمله ساختن دو هنگ اس اس مسلمان از مسلمانان یوگسلاوی ، دارای مشابه در بین متفقین هم بود که هنگهایی با نژادها و ادیان گوناگون داشتند.
    بنظر من هر دو از ملل زیر سلطه استفاده میکردند، بخصوص در وجه عمومی و تبلیغاتی، یکی از مستعمرات قدیم و دیگری از متصرفات جدید.
    2-1-بعلاوه وضع مناطقی مثل بالکان بصورتی است که توان استفاده از اقوام رو در برابر هم میده...

3-در مورد پاسخ متقابل در جنگ تا جایی که اطلاع دارم جنگی در جهان صورت نگرفته که دارای پاسخ متقابل نبوده، بحث مجامع جهانی بیشتر بر سر مسئول جنگ افروزیه.
    و در مواردی هم، بعد از آغاز جنگ چه کسی اول بمباران هوایی را شروع کرد، چه کسی اول به مناطق غیرنظامی حمله کرد و...
    موارد حمله متقابل هم تقبیح میشوند ولی واقع این است که رخ میدهند. و استدلال یا در حقیقت بهانه هم این است که طرف مقابل شروع کرد.
    البته هیچکدام اینها و پالیسی سازمانهای بین المللی نمیتونه توجیه جنایات متفقین (بخصوص دو مورد واضح و کشتار بزرگ درسن و بمباران اتمی ژاپن) باشه و از جنایات جنگی هر دو طرف در اکثر بررسیها بدرستی با عنوان ضدبشری یاد میشه.
    Last edited by Arash4484; 21-08-2013 at 14:58.

19. 7 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •