تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: .....

راي دهنده
137. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • .....

0 0%
  • .....

0 0%
Multiple Choice Poll.
صفحه 4 از 13 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 130

نام تاپيک: دلیل بی اعتنایی و دست کم گرفتن داوطلبان نسبت به دانشگاه آزاد چیست؟

آخر فروم باز MohandesMCD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    in the world of MAGNETS & MIRACLES

پيش فرض

اين قضيه دانشگاه آزاد كه ميگين دست كم ميگيرنش همش حرفهايي هست كه به بچه دبيرستاني ها ميگن و تو كلشون كردن
    در عمل و چيزي كه مسلما هر عقل سليمي ميگه كار بلد بودن شخص فارق التحصيل هستش.خودم چون عمران خوندم رو مثال ميزنم.شايد واسه استخدام بيان بگن چون معدلم 17 هستش قبولت ميكنيم ولي تا ببينن هيچي حاليم نيست با اردنگي ميندازن بيرون اصلا هم فرقي نداره آزاد هستي يا سراسري/ شريف هستي يا علي آباد كتول!
    بعضي دانشگاهاي آزاد واقعا سطح بسيار بالاتري نسبت به سراسري دارن مثل قزوين و علوم تحقيقات و تهران شمال
    اين دستمون هم كه ميگن سالن مد هستش(من 7ساله دارم ميشنوم اين حرفها رو) :
    اولا همه جوون هستن و از آدمهاي جوون نبايد انتظار پيرمرد بازي داشت اين غريزه طبيعي آدم هستش حالا يه عده ميخان بزنن تو سر اين غريزه مشكل خودشونه
    دوما درس خوندن بستگي به خودت داره.نه ميتوني بندازي گردن استاد نه گردن دانشگاه .اگه بخاي ميخوني اگه بخاي ميري دنبال گروه هاي سياسي اگه بخاي ميري دختر بازي! بنده امسال فارق التحصيل شدم دوستم هنوز رياضي يك رو هم پاس نكرده در حاليكه ورودي يك سال هستيم

اينكه ميگن كيلويي نمره ميدن احتمالا از خوش شانسيشون بوده.همين تهران جنوب و تهران مركز كه دوستانم اونجا هستن استادها 90% كلاس رو ميندازن.دوستم ميگفت من فكر ميكردم 15 ميشم شدم 8. خيلي ها افسردگي گرفتن از بس يك درسو با استاد گرفتن و همش افتادن
    الان رودهن يك سري رشته ها رو كارداني بدون كنكور ميگيره و هر بيسوادي پول داده داره اونجا درس ميخونه ولي كيلويي نمره نميدن كه بري پاس كني الكي

در مورد سوالهاي كنكور دانشگاه آزاد اينها همش يه بازيه و خوب دبيرستاني ها رو سرگرم ميكنه.شما ميري كنكور ميدي و تموم حالا آسون بوده سخت بوده يا قبول ميشي يا نميشي.بايد مثل كنكور ارشد سخت بگيرن كه گريتون در بياد؟ سوالهاي كنكور آسون باشه چه ربطي به دانشگاه داره؟
    ما دبيرستان بوديم ميگفتن بريد دانشگاه بعدش هتله هركاري خاستيد بكنيد ولي بدتر از قبل پوستمون رو كندن آخر هم ميگن شمايي كه از دانشگاه فارق التحصيل ميشي اون چيزي كه هستي 20% مربوط به دانشگاهته و 80% مربوط به خودتون و زحمتي كه براي تحصيلتون كشيديد(هميشه استثنا وجود داره حالا بعضي ها خيلي هتل و كشكي اومدن بالا .دليل نميشه واسه شما اين اتفاق بيفته)

2. 12 کاربر از MohandesMCD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Lord Farshad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

درود.

آقا سخت بود از بین این گزینه ها انتخاب کردن؛ چون نمیخواستم همشو انتخاب کنم. آخه متاسفانه شهریه و حرف مهین خانم و شهین خانم تاثیر داره در داوطلب ها.

اما به نگر (نظر) من مهم ترین دلیلش؛ اقدامات سیاسی و صدا و سیما هست. چون اونا نه تنها دانشگاه آزاد رو پوشش نمیدند؛ بلکه همیشه سعی در کوچک کردن و محقر و بد نشون دادنش هم بوده.

شاد و پیروز و سربلند باشید

داره خودمونی میشه safoora55's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

از قدیم گفتن مفت باشه کوفت باشه
    توی مملکتی که بین کد سیم کارتش فرق میذارن وقتی به یکی شماره میدی اول نگا می کنه ببینه کد یک هستی دو هستی...اون وقت شما بیا بپرس کدوم کد بهتر خدمات داره؟
    قبول دارم که بعضی واحد های آزاد تنه به دانشگاههای دولتی می زنن بعضی ها هم خیلی سطحشون پایینه از اون طرف هم خیلی از دانشگاههای دولتی سنار نمی ارزن ولی خوب کیه که این حرفها حالیش بشه که بابا فلان واحد آزاد ترازش اینه استاداش اونن...
    یک زمانی ابتدای تاسیس دانشگاه آزاد به دلیل شهریه ی بالا یی که داشت و نقدینگی کم ورود به دانشگاه از عهده ی هرکسی بر نمیومد عده ای هم بودند که پولشون از پارو بالا می رفت ولی بچه هاشون سربه هوا بودن اهل درس نبودن وقتی آزاد تاسیس شد فکر کردن چه خوب پول میدیم بچه هامو رو مدرک دار می کنیم احتمالا استادای بی جنبه ای هم بودن که بیشتر به این مسایل دامن میزدن(یکی از فامیل های ما استاد آزاده تا چندسال پیش روزی نبود که یکی از باباها با دسته گل و شیرینی نیان در خونه ی استاد اونم توی یه شهر دیگه حالا آدرس و شماره تلفن رو چطوری گیر میاوردن خدا میدونه)همین باعث شد که این مساله توی مردم جا بیفته که دانشگاه آزاد جای بچه پولدارهای بیسواده
    کمااین که توی جامعه ی ما مردم زیاد میونه ی خوبی با ثروتمندها نداشتن(مثل قضیه ی خرید سربازی)
    حالا با این پس زمینه شما بیا به مهین خانم بگو بچه ام توی دارقوزآباد مهندسی ساخت لنگه دمپایی قبول شده،کفش می بره ولی بگو تهران آزاد پزشکی قبول شده،میگه وا اینا مردمو می کشن آخه پول میدن مترک میگیرن!!!!!!!
    سرتون رو درد نیارم ولی این رشته سردراز دارد

5. 3 کاربر از safoora55 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه safoora55's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

حالا قبولی کارشناسی که هیچی ولی وقتی وقت ارشد برسه و مثل من خیلی خونده باشی و خوب هم خونده باشی اما به خاطر این که منابع سراسری رو کسی غیر از اساتید برتر نمی دونن اوناهم جز به دانشجوهای خودشون به کسی نمیگن و وقتی ازشون سوال کنی پنجاه تا کتاب(دقیقاپنجاه و دوتا) بهت معرفی می کنن میگن برو همه رو بخون
    وقتی میری سرجلسه بعضی سوالها معلوم نیست از تو کدوم آستینی دراومده که توی هفت تا کتاب می گردی جوابش در نمیاد
    وقتی درصدهات رو خیلی بهتر از دوستت میزنی ولی به خاطر معدل پایینتر(که اونم به خاطر سیستم ناقص پیام نور ده واحد صفر توش داری) رتبه ات خیلی پایینتر از بقیه ست و حساب می کنی با این معدل(14.5)هرچقدر هم که بالا بزنی عمرا روزانه تهران بیاری
    وقتی با رتبه ی بیست و یک ارشد وزارت بهداشت توی سراسری از ششصد اونورتر نمیری
    اون وقته که میگی جناب جاسبی هرچقدر هم که پول می گیری از شیر مادر حلالترت باشه برادر

7. این کاربر از safoora55 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

شما می خواید درس بخونید و برید دانشگاه که باهاش پز بدید یا اینکه برید سر کار و آیندتون رو بسازید؟

به عنوان کسی که چند ساله سرکار میره باید بگم که من در این چن سال که با مدرک مهندسی آزاد کار میکنم.تو چن تا شرکت معتبر سابقه دارم و جاهای زیادی هم برا مصاحبه رفتم.باید بگم تا حالا فقط یک جا به مدرک آزاد گیر دادن.جاهای خصوصی که براشون فرقی نداره وفقط کاربلدبودن رو می خوان .جاهای دولتی هم طبق قانون حق ندارن تبعیض قایل بشن.

خوب بریم سر مبحث بعدی.تواین جاهایی که من کار کردم با اینکه خیلی معتبر بودن ،بیشتر کارکنانش آزاد هستن و باید بگم بچه های آزاد تو بازار کار خیلی موفق هستن.

تو بحث فوق لیسانس هم که می دونید داستان چیه.من از بین هم دوره ای های خودم 80 درصد فوق رو تو دولتی قبول شدن! پس نگید سطح دانشگاه پایینه.حتی یکیشون هم که درسش خوب نبود بعد دو سال دیدم اسمش رو تو روزنامه تو تبلیغ یه موسسه کنکور ارشد زده بودن با رتبه زیر 50!!!

به نظر من اصل زندگی تو تلاشه و بچه های آزاد قدر پولی رو که میدن می دونن و خیلی پرتلاشن و تو بازار کار خیلی موفقن.بعضی واحدهای دورافتاده این دانشگاه ممکنه یه خورده امتحاناشون رو آسون بگیرن و لی جاهای خوبش واقعا پوس می کنن.دانشگاه ما که واقعا اذیتمون کرد.من تو چند تا درس تخصصی وبا خوندن زیاد و اینکه درسم هم خیلی خوب بود به زور نمره 14-15 اوردم.اکثرن هم یکی دوبار می افتادن.خلاصه سخت گیری ها زیاد بود.

یه نصیحت می کنم از من بپذیرید.به جای فک کردن به نو ع دانشگاه به فکر نوع رشته تحصیلی باشد.چون مثلا با فیزیک محض دانشگاه تهران باید بیکاری بکشید ولی با مدرک پزشکی یا مهندسی حتی دانشگاه ازاد واحد دوقوز آباد میتونید سریع مشغول به کار بشید.

والسلام

---------- Post added at 06:59 AM ---------- Previous post was at 06:55 AM ----------

از نظر عامه مردم البته علی الخصوص اونا که دانشجوی ازادی نداشتن آزاد و سراسری مثل همراه اول و ایرانسل می مونه!!

حالا هرچی بگی بابا ایرانسل جدیدتره .خدماتش خوبه .فلان وبهمانه... باز هم مردم ما فک میکنن سیم کارت برا کلاس گذاشتنه.این قضیه هم شبیه همونه

9. 5 کاربر از zoorg2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

با سلام

به نظر من دلیل اول اینه که در طی این سال های اخیر البته به جز مراکز تهران و چند جای دیگه توی جاهای دیگه هرکی امتحان بده قبول میشه که این یعنی خود دانشگاه آزاد داره تیشه به ریشه خودش و اعتبار دانشجویان این دانشگاه می زنه و من به برای مسئولان دانشگاه آزاد متاسفم که کیفیت رو فدای کمیت اون هم بیش تر از لحاظ مالی می کنن و در درجه دوم به نظرم هزینه های بالا علت بی اعتنایی و دست کم گرفتن دانشگاه آزاده و به نظرم سومیش هم همین دست انداختن مردمه که مثلا پارسال نتایج رو 10 شهریور دادن امسال جاسبی گفت نتایج را زود اعلام می کنیم تا ... بقیشو خودتون می دونید
    اما نشون به این نشون که امروز 10 شهریوره و هنوز حتی خبری از زمان اعلام نتایج نیست

با تشکر

اگه نباشه جاش خالی می مونه masih eia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

من یه چیزا نفهمیدم یعنی ما اگه مثلا دانشگاه یزد و هم علوم تحقیقات مکانیک آوردیم بریم آزاد؟؟؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه siafu's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

خوب اگه تهرانی هستی مگه دیوونه ای پاشی بری یزد؟؟
    دانشگاه علوم تحقیقات که بهتره! هزینه های رفت و آمد و... هم که داری

پروفشنال VahidDG2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    CAPCOM

پيش فرض

اين قضيه دانشگاه آزاد كه ميگين دست كم ميگيرنش همش حرفهايي هست كه به بچه دبيرستاني ها ميگن و تو كلشون كردن
    در عمل و چيزي كه مسلما هر عقل سليمي ميگه كار بلد بودن شخص فارق التحصيل هستش.خودم چون عمران خوندم رو مثال ميزنم.شايد واسه استخدام بيان بگن چون معدلم 17 هستش قبولت ميكنيم ولي تا ببينن هيچي حاليم نيست با اردنگي ميندازن بيرون اصلا هم فرقي نداره آزاد هستي يا سراسري/ شريف هستي يا علي آباد كتول!
    بعضي دانشگاهاي آزاد واقعا سطح بسيار بالاتري نسبت به سراسري دارن مثل قزوين و علوم تحقيقات و تهران شمال
    اين دستمون هم كه ميگن سالن مد هستش(من 7ساله دارم ميشنوم اين حرفها رو) :
    اولا همه جوون هستن و از آدمهاي جوون نبايد انتظار پيرمرد بازي داشت اين غريزه طبيعي آدم هستش حالا يه عده ميخان بزنن تو سر اين غريزه مشكل خودشونه
    دوما درس خوندن بستگي به خودت داره.نه ميتوني بندازي گردن استاد نه گردن دانشگاه .اگه بخاي ميخوني اگه بخاي ميري دنبال گروه هاي سياسي اگه بخاي ميري دختر بازي! بنده امسال فارق التحصيل شدم دوستم هنوز رياضي يك رو هم پاس نكرده در حاليكه ورودي يك سال هستيم

اينكه ميگن كيلويي نمره ميدن احتمالا از خوش شانسيشون بوده.همين تهران جنوب و تهران مركز كه دوستانم اونجا هستن استادها 90% كلاس رو ميندازن.دوستم ميگفت من فكر ميكردم 15 ميشم شدم 8. خيلي ها افسردگي گرفتن از بس يك درسو با استاد گرفتن و همش افتادن
    الان رودهن يك سري رشته ها رو كارداني بدون كنكور ميگيره و هر بيسوادي پول داده داره اونجا درس ميخونه ولي كيلويي نمره نميدن كه بري پاس كني الكي

در مورد سوالهاي كنكور دانشگاه آزاد اينها همش يه بازيه و خوب دبيرستاني ها رو سرگرم ميكنه.شما ميري كنكور ميدي و تموم حالا آسون بوده سخت بوده يا قبول ميشي يا نميشي.بايد مثل كنكور ارشد سخت بگيرن كه گريتون در بياد؟ سوالهاي كنكور آسون باشه چه ربطي به دانشگاه داره؟
    ما دبيرستان بوديم ميگفتن بريد دانشگاه بعدش هتله هركاري خاستيد بكنيد ولي بدتر از قبل پوستمون رو كندن آخر هم ميگن شمايي كه از دانشگاه فارق التحصيل ميشي اون چيزي كه هستي 20% مربوط به دانشگاهته و 80% مربوط به خودتون و زحمتي كه براي تحصيلتون كشيديد(هميشه استثنا وجود داره حالا بعضي ها خيلي هتل و كشكي اومدن بالا .دليل نميشه واسه شما اين اتفاق بيفته)
    درود بر شما

همه ی حرف ها و جوانب و واقعیت ها دقیقا در این پست بود دیگه حرفی نمیمونه برا گفتن

14. 4 کاربر از VahidDG2007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه siafu's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

با سلام

به نظر من دلیل اول اینه که در طی این سال های اخیر البته به جز مراکز تهران و چند جای دیگه توی جاهای دیگه هرکی امتحان بده قبول میشه که این یعنی خود دانشگاه آزاد داره تیشه به ریشه خودش و اعتبار دانشجویان این دانشگاه می زنه و من به برای مسئولان دانشگاه آزاد متاسفم که کیفیت رو فدای کمیت اون هم بیش تر از لحاظ مالی می کنن و در درجه دوم به نظرم هزینه های بالا علت بی اعتنایی و دست کم گرفتن دانشگاه آزاده و به نظرم سومیش هم همین دست انداختن مردمه که مثلا پارسال نتایج رو 10 شهریور دادن امسال جاسبی گفت نتایج را زود اعلام می کنیم تا ... بقیشو خودتون می دونید
    اما نشون به این نشون که امروز 10 شهریوره و هنوز حتی خبری از زمان اعلام نتایج نیست

با تشکر
    سلام
    نه خیلی از واحدها قبولیش اینطوری که میگی نیست... در ضمن به نظر من قطعا این یک مزیت و نقطه + هست که به سمتی برن که ورود رو راحت و خروج رو سخت کنند...
    اینا باید دانشجو زیاد بگیرن که هزینه هاشون در بیاد و دانشگاه رو درست کنن پس به هر دری میزنن که ظرفیت واحدشون رو افزایش بدن
    در مورد هزینه ها هم قبول دارم. مردم معمولی پرداخت این هزینه ها براشون سخته

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •