تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 58

نام تاپيک: گوشی، تبلت یا لپ تاپ مسئله اینست!

اگه نباشه جاش خالی می مونه mojtaba_14's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    رو ویبره

پيش فرض

نه این hp slate 500 که ایران من دیدم،799 دلاره،اینم مشخصاتش،این خیلی کند بود:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

لینوکس ها چی؟ واسه کار با صفحه لمسی خوبن؟ مثل سوزه یا اوبونتو

نه این hp slate 500 که ایران من دیدم،799 دلاره،اینم مشخصاتش،این خیلی کند بود:
    با asus slate اشتباه گرفتم
    آره hp slate دیدم مشخصاتش پایین بود. فکر کنم در حد موتورولا زوم باشه
    Last edited by tiyam 01; 17-03-2011 at 00:32.

حـــــرفـه ای Pami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

خب ، بحث جالبی اینجا هست که منم دوست دارم وارد بشم
    اول اینکه انتخاب بین این 3 سخت افزار سخت نیست فقط کمی نیاز به آینده نگری و همینطور وضعیت استفاده شما داره .
    قبل از هر چیز باید وضعیت بازارهاشون رو نگاه کنیم ، بازار موبایل برای کاربرها مخصوصا ما ایرانی ها کاملا اشباع شده هست ، هرکسی الان حداقل یک گوشی موبایل داره و اگر هم نداشته باشه با چند هزار تومن میتونه سیم کارت بخره + یک هزینه در حد تبلت ها و خرید یک اسمارت فون .
    پس تشنه بودن به تکنولوژی تو زمینه موبایل برای کاربرها نسبت به لپ تاپ و مخصوصا تبلت کمتر هست .
    بازار لپ تاپ هم تو کشور ما چند سالی هست رونق خوبی داره و با اینکه تمام مدلهای حرفه ای صنعت لپ تاپ وارد کشور نمیشن و یا دیر وارد میشن اما هنوز جایگاه خوبی داره .
    و اما بازار تبلت ، بازار تبلت ها تو ایران کاملا نوپا هست و اگر بخواهیم با لپ تاپ مقایسه کنیم درصد ناچیزی از لپ تاپ فروش ها استارت فروش تبلت ها رو زدن .
    صحبت ها تا اینجا به معنی این هست که با توجه به وضعیت بازار ما ، هزینه کردن برای تبلت و لپ تاپ عاقلانه تر از خرید گوشی موبایل هست .

و اما انتخاب کاربر ، پلتفرم های مختلف موبایل رو کاری نداریم ، هرچند صنعت موبایل های هوشمند و تبلت ها بسیار شبیه به همدیگه هستند ولی کاربردها فرق میکنه .

کسی که یک لپ تاپ برای استفاده های حرفه ای داره به نظر من نباید بودجه اش رو با خرید Netbook تلف کنه ، برای همچین اشخاصی خرید تبلت در اولویت هست ، حتی با هزینه بیشتر ، چون کارایی تبلت در اینجا از یک نت بوک بیشتر خواهد بود و داشتن دو دستگاه با پلتفرم ویندوز چندان جالب نمیشه .

و اما خود تبلت ها ، یک طرف آیپد و اندروید قرار میگیرن ، یک طرف هم تبلت های مبتنی بر ویندوز و در موارد کمی مبتنی بر لینوکس
    این دوتا با همدیگه تو ساختار تفاوت دارن .
    تبلت های ویندوزی به عبارتی دقیقا جایگزین با درصد شباهت بالا به Netbook هستن و به عبارتی شما یک نت بوک با قابلیت صفحه لمسی میخرید ، اما تبلت های مبتنی بر اندروید و یا آیپد اینگونه نیستن ، پردازنده و چیپ گرافیکی و کلا امکانات با تبلت های ویندوزی فرق میکنه ، از طول عمر بالای باتری این تبلت ها نسبت به تبلت های ویندوزی گرفته تا پشتیبانی و راحتی استفاده و ... .

پس من اینطور خلاصه میکنم :

اگر در حال حاضر لپ تاپ خوبی دارید که از قدرت پردازشی اون راضی هستید ، خرید تبلت اندرویدی یا آیپد رو مدنظر داشته باشید .
    اگر لپ تاپ ندارید ، اولویت در خرید لپ تاپ هست چون نقش کاراتر و مفیدتر از تبلت ها برای شما دارند .
    اگر هم قصد خرید Netbook دارید حتی الامکان تبلت نخرید ، چون با اینکار Netbook تون میفته گوشه خونه و خاک میخوره .

کلا به تبلت ها بین کاربرد یک لپ تاپ و موبایل قرار میگیرن .

4. 5 کاربر از Pami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال تالار .Net senaps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

من چند نفر رو می شناسم که تبلت(ایپد) دارن و pc ندارند،یکیشون هفته ای یه بار باید بیاد دفتر ما،موزیک بریزه رو هارد،بعد سینک کنه!!!!نمی دونی چه گرفتارییه!!

علیرضا،فرا صبح بهم اس ام اس بزن که سرمو بکوبم به دیوار مغازه!! از دست این مشتری ها! من فکر میکردم که اینجوری فقط تو ایلام پیدا میشه!! البته خوبه طرف ما ایفون داره نه تبلت!

خب ، بحث جالبی اینجا هست که منم دوست دارم وارد بشم
    بسیار عالی...واقعا ممنون از شرکتتون توی بحث...

کسی که یک لپ تاپ برای استفاده های حرفه ای داره به نظر من نباید بودجه اش رو با خرید Netbook تلف کنه ، برای همچین اشخاصی خرید تبلت در اولویت هست ، حتی با هزینه بیشتر ، چون کارایی تبلت در اینجا از یک نت بوک بیشتر خواهد بود و داشتن دو دستگاه با پلتفرم ویندوز چندان جالب نمیشه .
    موافقم! داشتن دو تا دستگاه نوت بوک و نت بوک کنار هم،واقعا اشتباه...من هر دو رو دارم هرچند روی هردوشون لینوکس نصب کردم(تصور کن! سونی بدونه رو لپ تاپ های گرون و خوشکلش،اوبونتو نصب کردن خودش رو دار میزنه از دست من!) ولی واقعا نوت بوکه رو دستم مونده به خاطر اینکه نت بوکم کارهام رو راه میندازه و دلیلش هم اینه که سبک تره!کیبردش هم گاهی خیالم رو راحت میکنه که باهاش نمیشه تایپ کرد!!
    این تاچ پد هاشون اعصاب ادم رو موقع تایپ کردن خورد میکنه!!ادم میخواد کل لپ تاپ رو با پیز ها روی دیوار همسطح کنه!!

اگر لپ تاپ ندارید ، اولویت در خرید لپ تاپ هست چون نقش کاراتر و مفیدتر از تبلت ها برای شما دارند .
    با این قسمت مخالفم...کسی که کل فعالیتش،فیلم دیدن و بازی کردن و صدالبته چک کردن فیس بوکش و گذاشتن کامنت"چه سک سی شدی عزیزم!" روی فیس بوک دوستاشه و تویت کردن " الان حالم خیلی بده حوصله هیچی رو ندارم!"،مسلما یه نوت بوک،میتونه خرج اضافی باشه! با توجه به امکانات مولتی مدیای یه تبلت،حتی یه تبلت معمولی 300 تومنی،احتمالا بتونه طرف رو راضی کنه!!

اگر هم قصد خرید Netbook دارید حتی الامکان تبلت نخرید ، چون با اینکار Netbook تون میفته گوشه خونه و خاک میخوره .
    راستش،این دو تا هیچوقت با هم دیگه قاطی نمیشن!! یکیش کاملا مولتی مدیا،و دیگری کاملا برای محیط های مبتنی بر نوشتن طراحی شده...
    من واقعا تعجب میکنم گاهی از سوالات برخی دوستان،مبنی بر ایکه تبلت بخرم یا نت بوک/نوت بوک! ضمن اینکه برخی تفاوت نوت بوک و نت بوک رو هم نمیدونن که درد سر رو چند برابر میکنه!!

من،معتدم که مولتی مدیا دوست ها،تبلت براشون بهترین گزینه هستش و اگه پولشون کمه،همون اسمارت فون!!
    اونایی هم که به قول دوستان،تولید محتوی میکنن نت بوک ها بهترین گزینه ها هستن....

---------------
    پامی گرامی:
    برای پیشبردن بحث از این حالت راکد،اگر امکانش هست این بحث رو یه خورده ادامه بدیم، که اساسا یک دانشجو،بین نت بوک و نوت بوک،باید کدوم رو انتخاب کنه؟ و اینکه ایا،مثلا برای یه دانشجوی برنامه نویسی و یا دانشجوی فناوری اطلاعات و یا مثلا مهندسی برق!(سه گروه کاملا متفاوت!)،تفاوتی هم میکنه که نت بوک دارن با وزن 1 کیلو یا نوت بوک با وزن 2-3 کیلو؟!
    منظور،بحث نیازها هستش....
    و اینکه،کلا پیشنهاد شما، و دلایلتون برای اینکه به شخصی لپ تاپ یا نت بوک بدین،چیه و چجوری مشخص میکنین که کی کدوم رو ورداره؟ ایا بحث،فقط در حد کارهای سبک و سنگینه یا اینکه نوت بوک و نت بوک،تفاوت های عمده ی دیگه ای هم دارن؟

6. 3 کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Pami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

ممنونم دوست عزیز

خب اول از همه این رو که بولد کردی پاسخ بدم :

یک دانشجو،بین نت بوک و نوت بوک،باید کدوم رو انتخاب کنه؟
    یک دانشجو با توجه به نیازش تو دوران دانشجویی و مواردی مثل انجام پروژه ها و تحقیق و ترجمه و راحتی استفاده و ... باید اول یک لپ تاپ تهیه کنه ( نه نت بوک نه تبلت ) . چون با خریدن تبلت و نت بوک هم خودش رو از راحتی استفاده و باز بودن دستش تو انجام کارها محروم کرده هم از امکانات .
    اگر قرار باشه تبلت جای یک گوشی اسمارت رو بگیره مطمئن باشید جای لپ تاپ رو نمیتونه بگیره چون هم از نظر قدرت سخت افزاری بسیار فاصله بینشون هست هم از نظر امکانات و گستره استفاده .

مثلا برای یه دانشجوی برنامه نویسی و یا دانشجوی فناوری اطلاعات و یا مثلا مهندسی برق!(سه گروه کاملا متفاوت!)،تفاوتی هم میکنه که نت بوک دارن با وزن 1 کیلو یا نوت بوک با وزن 2-3 کیلو؟!
    بله تفاوت میکنه ! یه دانشجوی رشته مهندسی برای استفاده از نرم افزارهای تخصصی سنگین اصلا نمیتونه روی نت بوک که از ویندوز استفاده میکنه حساب کنه چه برسه به تبلت . حالا وزن عامل بعدی هست ، اول قدرت دستگاه . این وسط عاملی که تعیین کننده میشه بودجه طرف هست ، لپ تاپ های 13 اینچی قدرتمندی داریم که به با لپ تاپ های مالتی مدیا و گیمینگ 17 اینچی برابری میکنن و بعضا قدرتمند تر ، البته با قیمت بسیار بالاتر ! و در این بین اصلا تبلت جایی نداره .

به نظر من باید اول خواسته ها و کاربردهای شخص شفاف باشه تا بتونه انتخاب کنه ، قرار دادن گوشی موبایل هم در کنار انتخاب تبلت و لپ تاپ چندان جالب نیست ، میشه گفت تبلت و لپ تاپ هنوز یک وسیله اختیاری هستن ولی گوشی موبایل جزو ضروریات حساب میشه و نمیشه حذف کرد یا اجازه انتخاب گذاشت .

حرف شما رو هم مبنی بر کاربری که نیاز وب گردی داره رو قبول دارم ، اینجور افراد شاید با تبلت کارشون راه بیفته ولی مسلما نمیشه از کنار نداشتن لپ تاپ گذشت ، بعضی جاها واقعا نمیشه تبلت رو جایگزین یک لپ تاپ کرد و هنوز فاصله بین این دو زیاد هست ، مگر اینکه تبلت های ویندوزی رو در نظر بگیریم که مثل تبلت های اندرویدی و آیپد جا افتاده نیستن و گزینه های خیلی کمتری هستن .

8. 2 کاربر از Pami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Lord007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

به نظر من بهترین حالت یه تبلتیه که هر وقت بخوای بشه بهش کیبورد وصل کرد(می دونم که همچین تبلتی وجود داره) و اینکه سیستم عاملش ویندوز باشه(اینو نمی دونم هست یا نه)

10. این کاربر از Lord007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال iMosi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

باتری.............خیلی مهمه

داره خودمونی میشه The last remaining's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

آخه مشکل اینجاست که شما خیلی دارید موضوع رو تخصصی بررسی میکنید
    ببینید الان همین رضا که این موضوع رو شروع کرده رو تصور کنید
    خوب این بدبخت شاید نتونه هم یه گوشی ردیف بخره هم یه تبلت داشته باشه
    (شرمنده رضا جان گند زدم بهت )
    الان شما مثلا تبلتها شاخی مثل آیپد2 رو (البته نسخه ی GSM) رو با کاربرد گوشی تصور کنید (البته اگه جواد بازی درنیارید و به جای این که یه تبلت 10 اینچی رو بگیرید دم گوشتون یه هندسفری تهیه کنید) و بخواید مقایسش کنید با گوشیهای روز چه میدونم مثل گالکسی اس2 آرتکس و اپتیموس تری دی کدوم رو انتخاب میکنید؟
    چند درصد ما حاضریم از بین تبلت و گوشی تبلتها رو انتخاب کنیم؟
    هر چی که دلت میخواد میگی بعد میگی شرمنده؟
    ولی دستت درد نکنه خلاصه این تاپیک و هم زدی دست سینپس هم درد نکنه که پیشنهادش رو داد دست من هم درد نکنه که استارتش رو زدم

13. 2 کاربر از The last remaining بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

بسیار ممنون از پامی عزیز...من خودم همه ی اینها رو دارم(نت بوک،نوت بوک!) و داشتم(اسمارت فون!! تبلت!) خوشحال شدم که پاسخ دادین...به پیشبرد بحث خیلی کمک میکنه در ادامه...امیدوارم که سایر دوستان هم بیان تو بحث و بحث رو جلو ببریم!چون خیلی خوب داره جلو میره...

یک دانشجو با توجه به نیازش تو دوران دانشجویی و مواردی مثل انجام پروژه ها و تحقیق و ترجمه و راحتی استفاده و ... باید اول یک لپ تاپ تهیه کنه ( نه نت بوک نه تبلت ) . چون با خریدن تبلت و نت بوک هم خودش رو از راحتی استفاده و باز بودن دستش تو انجام کارها محروم کرده هم از امکانات .
    وقتی یه دانشجوی ازاد،داره ترمی 700 تومن پیاده میشه،فکر میکنم پرداخت کردن 1 تومن برای یه لپ تاپ خیلی گرون باشه..مخصوصا دانشجوی کامیپوتر!
    به شخصه،الان نت بوک سونی رو دارم ولی قبلا،نت بوک های لونا و ای پی سی رو استفاده کردم،کلا برای کارهای من داشنجوی نرم افزار با قیمت 500 تومن وقاعا عالیه نت بوک سونی! خیلی هم خوشکله و به جرات میتونم بگم موقع استفاده،خیلی ساده پوز دوستانی رو که لپ تاپ های گنده از دل و یا اچ پی دستشون میگیرن و بعد از ترم اول،الان دست راستشون که باهاش کیف لپ تاپ رو میگیرن شده شبیه ارنولد!!! رو زدم....
    به نظر من،غیر از استفاده های تخصصی داشنجو که مثلا یه دانشجوی عمران یا مهندسی الکترونیک نیاز داره،یه نت بوک خیلی راحت میتونه جواب گوی کارها باشه....
    به شخصه،همین که نت بوکم، netbeans رو لود کنه،(17 ثانیه طول میکشه!) شروع میکنم به برنامه نویسی و اکثر زبان ها رو هم سپورت میکنه و البته،بخاطر زمان کلاس های 3 واحدی،نیاز به شارژ باطری هم ندارم...در صورتی که ترم اول،همیشه با سایرین سر پریز برق دعوا داشتیم که کی لپ تاپش رو وصل کنه!!(هر چند ترم اول،واقع نیاز انچنانی نبود،ولی چون همه لپ تاپ میاوردن همه می بردیم لپ تاپ ها رو و تنها کارشون،نشون داد دستکتاپ ها به همدیگه بود!!

"این پست رو ادامه میدم فعلا داداشم در زد و گفت ترپل داره بازی میکنه!(کشتی کج...!!!)شرمنده رفقا"

به نظر من باید اول خواسته ها و کاربردهای شخص شفاف باشه تا بتونه انتخاب کنه
    تایید میشه!

به نظر من بهترین حالت یه تبلتیه که هر وقت بخوای بشه بهش کیبورد وصل کرد(می دونم که همچین تبلتی وجود داره) و اینکه سیستم عاملش ویندوز باشه(اینو نمی دونم هست یا نه)
    خوب،استفاده ی عمده ی تبلت ها،اپ هایی هستش که براشون اومده و مطمئن هستم که ویندوز،فقط در سطح pc و xbox میتونه طرفش رو تامین بکنه و در این بخش،کم میاره....حتی نرم افزار های pc هم بهدرد تبلت نمیخورن!!
    به نظر من،شما میتونید به یه نت بوک یا نوت بوک فکر کنین!! یا اینکه منتظر باشین که نسخه های تبلتی ویندوز بیاد بیرون که احتمالا تا قبل از 8 به درد نمیخورن...اسپنسر کلی از کیلک بی بی سی فارسی،از استیو بالمر پرسید که دستگاه ها اذیت میکنن،ایا برنامه ای برای اونها دارین؟(ویندوز هفت بر روی تبلت اختصاصی بشه!) و اون گفت که مشکلی نیست! و همین هم خوبه و وعده ی ویندوز 8 رو داد...!!
    اگه تا وقتی ویندوز 8 میاد تو بازار،ماها هنوز قوانین کپی رایت نداشتیم،اونوقت میتونه کولاک کنه ولی فعلا،ویندوز نه برای موبایل و نه برای تبلت حرفی برای گفتن نداره....و همچنین مطمئنم توی ایران،با قیمت اصلی،کلا ویندوز هیچ حرفی برای گفتن نداشت!

باتری.............خیلی مهمه
    اپل،تو زمینه ی باطری خیلی خوب کار میکنه لامصب!! البته نت بوک ها کلا 10 ساعت عمر داره باطریشون نمیدونم چرا نت بوک خوشکل و سک سی اپل هم 10 ساعت عمر داره؟!

هر چی که دلت میخواد میگی بعد میگی شرمنده؟
    به دل نگیر!! این بچه کلا مخش تاب داره!! به دل نگیر....

دوستان،اگر دوست دارن،میتونن راجع به بحث من و پامی نظر بدن یا اینکه بحث رو در مورد باطری ها و نمایش گر ها ببریم و اینکه اساسا کدوم یک،برای چه جور اشخاصی بهتره....اینجوری،ممکنه به یه جمع بندی هم بتونیم برسیم!
    Last edited by senaps; 17-03-2011 at 22:18.

15. این کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

برای طرفداران کل کل در مورد اپل و اندروید!!!
    مرورگر های تحت اندروید،52%سریعترن از مرورگر های ios..چه درتبلت و چه در ایفون!!
    به رفقای اندرویدی تبریک میگم!!
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

17. این کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •