تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 14 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 134

نام تاپيک: دوربین جدید فوجی Fujifilm HS20

اگه نباشه جاش خالی می مونه lpix's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

بله سافت بودن و انحراف و ... رو داره اما نتیجه ای که میده ارزشش رو نداره ؟؟؟
    اینکه ارزشش رو داره یا نه بستگی به نیاز هر فردی داره. ممکنه افت کیفیت برای یکی چندان مهم نباشه و برای یکی دیگه فوق العاده مهم باشه.

یه لنز معادل این 30x چند ملیونه ، فکر کنم یه لنز 300mm حدود 16x زوم بده درسته
    پس با اون کیفیت شاید نچندان عالی زوم 30x با 450 تومن ارزش زیادی داره نه
    این جملات شما نشون میده که منظور منو متوجه نشدین. همونطور که دوست عزیزمون هم گفتن در لنزهای دوربین های SLR این واژه معادل 30X بی معنیه. در لنزهای قابل تعویض حداکثر زومی که یه تک لنز داره برابر با حدود 15X هستش (حاصل تقسیم بیشترین فاصله کانونی به کمترین).
    HS20 فاصله کانونی از 24mm تا 720mm داره . فاصله کانونی 24mm تا 720mm برابره به چند تا لنز در slr ها. وقتی شما کار چند تا لنز رو از یه لنز نه چندان مرغوب انتظار دارین باید منتظر عواقبش مثل افت کیفیت هم باشید.

اگه نباشه جاش خالی می مونه masoud glx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    Abroad

پيش فرض

دوست عزیز شما که مقداری اطلاعات مفید عکاسی دارید بهتره سراغ DSLR ها برید تا کامپکت ها یا SLR Like ها ... حتی G12 ممکنه اغناتون نکنه . پیشنهاد میدم بعد از رفع و گذر این دوره بی ربط و فجیع گرونی دوربین های دیجیتال به فکر یه DSLR مناسب باشید تا لذت عکاسی رو کاملا بچشید .

همگی دوستان شاد باشید و سلامت

3. این کاربر از masoud glx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

دوست عزیز شما که مقداری اطلاعات مفید عکاسی دارید بهتره سراغ DSLR ها برید تا کامپکت ها یا SLR Like ها ... حتی G12 ممکنه اغناتون نکنه . پیشنهاد میدم بعد از رفع و گذر این دوره بی ربط و فجیع گرونی دوربین های دیجیتال به فکر یه DSLR مناسب باشید تا لذت عکاسی رو کاملا بچشید .

همگی دوستان شاد باشید و سلامت
    اتفاقا چند وقت پی فرصنی پیش اومد و با 500D یکی از دوستان کمی کار کردم و به این نتیجه رسیدم که باید DSLR بخرم. اگه اوضاع مالی اجازه میداد که الان یه 550D گرفته بودم با سه تا لنز. ولی خوب دیگه چه میشه کرد.

یا باید به فکر دست دوم باشم یا دوربینی در حد HS20 یا G12 . ولی G12 زومش خیلی پایینه. گرون هم هست. الان هم منتظر Sony HX100v هستم تا ببینیم چی کارست.

حـــــرفـه ای ELSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

هیچ کدوم از سوپر زوم ها کیفیت درست و حسابی ندارن. کیفیت hs10 هم خیلی پایین بود. hs20 هم که هنوز درست و حسابی تست نشده و نمیشه گفت کیفیتش خوبه یا نه.
    به نظر من بهتره منتظر بود
    نظر شماست و کاملا اشتباه

مفهوم زوم و 30 ایکس و اینها کاملا اشتباه هستش !! یه پست کامل نوشته بود که پیداش نکردم ولی توی این پست هم یه توضیحاتی دادم ... :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کی گفته ارزش نداره ؟ به نظر من هم ارزش داره ولی همونطور که گفتم بحث من برای کلیت موضوع بودش .

باز که فرمودید 30 ایکس !! این عبارت چند ایکس کلا اشتباه هستش ... این جمله لنز 300 مم زوم 16 ایکس داره هم کاملا اشتباهه یعنی از پایه و اساس هــــــا !! لنز 300 مم بر فرض پرایم بودن فوکال 300 مم رو میتونه نشون بده همین !! اصلا زوم هم نداره !!!! یعنی شما دوربین رو که روشن کردی روی همون فوکال 300 مم فیکس شده و خـــــلاص ! اما اگر فرض کنیم مثلا 70-300 هستش لنزمون خوب در اینصورت از فوکال 70 تا 300 مم میتونیم زوم کنیم ولی باز هم میگم اصلا مهم نیست این مقدار زوم چقدره !! بلکه مهم اینه که از چه بازه ای تا چه بازه ای زوم میشه یعنی مثلا در این لنز از 70 مم تا 300 مم .

توضیحات بیشتر رو توی همون پست که لینک کردم دادم .
    سوالی هست در خدمتم .
    نمی دونم چه اصراری دارید که بگید من مفهوم زوم رو نمی دونم
    غلط یا درست ، عبارتی هست که استفاده میشه و تبدیل به یه استاندارد شده ، نشده ؟؟؟
    منظور من از مثال اون لنز 300mm اینه که 16x یا 16 برابر از محلی که ایستادید و دوربین دستتونه بزرگ نمایی دارید ((عکس جلو تر از محل دوربین هست))دیگه نمی دونم منظورم از زوم رو چه جوری بگم
    میدونم اگر یه لنز 28-720 داشته باشیم زوم کم تری نسبت به 24-720 داریم چون 4mm لنز دوم واید تره

کیفیت رو جناب masoud glx توضیح دادن
    درسته که از لحاظ اپتیکی روی سوژه زوم می کنیم ولی چون یه لنز با محدوده خیلی خیلی وسیع فاصله کانونی داریم کیفیت اپتیکی خود لنز به خصوص در ابتدا و انتهای فواصل کانونی پایین میاد

و اینکه من هیچ کامپکت سوپر زومی نمی خوام. به نظر من زوم بالای 15X فقط کیفیت رو کم می کنه و تقریبا به هیچ دردی هم نمی خوره. عکس هایی رو که با hs10 یا hs20 در زوم های بالا گرفته شده رو اگه ببینید منظورم رو متوجه میشید.

من دوربینی می خوام با تنظیمات دستی زیاد و زوم پایین که میشه G12 یا Nikon P7000 یا SLR.
    پایین میاد اما نه اون قدر که بگید ارزش نداره اصلا اون قدر نیست
    اگر چاپ کنید ،در ابعاد بسیار بزرگ در حد یه دیوار این مشکلات ممکنه دیده بشه ، اگر نه توی یه LCD 20 شما نمی تونید افت کیفیت رو حتی تشخیص بدید
    بازم گفتید "زوم بالای 15X فقط کیفیت رو کم می کنه و تقریبا به هیچ دردی هم نمی خوره" چون شما از یه چیز خوشتون نمیاد یا بهش نیاز ندارید دلیل نمیشه اون رو کلا تکذیب کنید

نکته مهم اینه که فقط من شما و آقا مسعود این مطالب رو نمی خونیم ، تعداد زیادی کاربر این مطالب رو میخونند و نظر شخصی و اشتباه شما ممکنه اون ها رو به اشتباه بندازه و خرید درستی نداشته باشند

من بالای 4gig فیلم و عکس و صفحه ذخیره شده از انواع دوربین دارم پس نمونه دیدم

اینکه ارزشش رو داره یا نه بستگی به نیاز هر فردی داره. ممکنه افت کیفیت برای یکی چندان مهم نباشه و برای یکی دیگه فوق العاده مهم باشه.

این جملات شما نشون میده که منظور منو متوجه نشدین. همونطور که دوست عزیزمون هم گفتن در لنزهای دوربین های SLR این واژه معادل 30X بی معنیه. در لنزهای قابل تعویض حداکثر زومی که یه تک لنز داره برابر با حدود 15X هستش (حاصل تقسیم بیشترین فاصله کانونی به کمترین).
    HS20 فاصله کانونی از 24mm تا 720mm داره . فاصله کانونی 24mm تا 720mm برابره به چند تا لنز در slr ها. وقتی شما کار چند تا لنز رو از یه لنز نه چندان مرغوب انتظار دارین باید منتظر عواقبش مثل افت کیفیت هم باشید.
    شخص من هرچی دوربینم زوم داشته باشه بازم برام کمه
    چون از عکاسی از حیوانات ، بسیار لذت میبرم
    چرا بی معنیه وقتی مثلا 30x یا 30 برابر بزرگ نمایی داره (از محل دوربین)

6. 4 کاربر از ELSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه cold398's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

دوستان این مدل هم زمان فیلم برداری و در حین زوم کردن صدای موتور زومش توی فیلم می افته ؟

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

دوستان این مدل هم زمان فیلم برداری و در حین زوم کردن صدای موتور زومش توی فیلم می افته ؟
    موتور زوم که نداره ، زومش دستی هست
    اما فکر نکنم بی هیچی باشه

9. 3 کاربر از ELSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

نظر شماست و کاملا اشتباه

)
    مفهموم کیفیت به بزرگ بودن نیست. باید نویز کمی داشته باشه. شارپ باشه و ... . این تستیه که روی HS10 توسط Dpreview انجام شده. و همینطور واسه G12 رو می تونید ببینید. نمودارهای کیفیت رو یه ذره توجه کنید. فک نکنم نظر منه و کاملا هم اشتباهه

پایین میاد اما نه اون قدر که بگید ارزش نداره اصلا اون قدر نیست
    اگر چاپ کنید ،در ابعاد بسیار بزرگ در حد یه دیوار این مشکلات ممکنه دیده بشه ، اگر نه توی یه LCD 20 شما نمی تونید افت کیفیت رو حتی تشخیص بدید
    بازم گفتید "زوم بالای 15X فقط کیفیت رو کم می کنه و تقریبا به هیچ دردی هم نمی خوره" چون شما از یه چیز خوشتون نمیاد یا بهش نیاز ندارید دلیل نمیشه اون رو کلا تکذیب کنید

)

بحث کیفیت و مگا پیکسل از هم جداست. شما می تونید با یه موبایل هم عکسهای خیلی بزرگی بگیرید و توی مونیتور 20 اینچی هم ببینیدشون. پس چرا یه موبایل نمی گیریم ؟ عکس های HS10 شارپ نیستن.
    من هیچ وقت نگفتم از زوم زیاد خوشم نمیاد. خیلی هم دوست دارم زوم بالایی داشته باشم. ولی وقتی عکس های HS10 و حتی همین HS20 رو در زوم 30 ایکس می بینم واقعا به این نتیجه می رسم که این زوم زیاد به هیچ دردی نمی خوره.

نمی دونم چه اصراری دارید که بگید من مفهوم زوم رو نمی دونم
    غلط یا درست ، عبارتی هست که استفاده میشه و تبدیل به یه استاندارد شده ، نشده ؟؟؟
    منظور من از مثال اون لنز 300mm اینه که 16x یا 16 برابر از محلی که ایستادید و دوربین دستتونه بزرگ نمایی دارید ((عکس جلو تر از محل دوربین هست))دیگه نمی دونم منظورم از زوم رو چه جوری بگم
    میدونم اگر یه لنز 28-720 داشته باشیم زوم کم تری نسبت به 24-720 داریم چون 4mm لنز دوم واید تره
    این حرف شما از ریشه غلطه
    ببین دوست من زوم بر حسب ایکس برای هر لنز تعریف میشه. نه بر اساس فاصله از سوژه. زوم برابره با نسبت تقسیم بیشترین فاصله کانونی بر کوچکترین فاصله کانونی هر لنز. مثلا برای HS20 با فواصل کانونی 24 و 720 زوم 30 ایکس رو داریم که برابره با نسبت تقسیم 720 بر 24. کانن یه لنز 100-400 به قیمت بالای یه ملیون داره که زومش بر حسب ایکس میشه 4 ایکس.
    و به هیچ وجه تعریف زوم بر حسب فاصله از سوژه رسم نشده و استفاده نمیشه. اگه یه ذره در مورد لنزها مطالعه کنید منظور من و جناب مسعود رو متوجه میشید.

نکته مهم اینه که فقط من شما و آقا مسعود این مطالب رو نمی خونیم ، تعداد زیادی کاربر این مطالب رو میخونند و نظر شخصی و اشتباه شما ممکنه اون ها رو به اشتباه بندازه و خرید درستی نداشته باشند

من بالای 4gig فیلم و عکس و صفحه ذخیره شده از انواع دوربین دارم پس نمونه دیدم
    )
    واقعا این نکته رو خودتون هم توجه کنید. منم به اندازه کافی نمونه عکس دارم. حداقل 100 تا عکس از این HS20 دارم. و دقیقا به دلیل دیدن این عکس هاست که ازش دارم نا امید میشم.
    Last edited by lpix; 03-05-2011 at 21:28.

اگه نباشه جاش خالی می مونه masoud glx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    Abroad

پيش فرض

خطاب به Elsin عزیز :

گفته شما صحیحه ... از اونجاییکه این تاپیک مربوط به همه علاقمندهای این دوربین هستش پس نظرات شخصی چندان نمیتونه دخیل باشه . همونطور هم که چند پست پیش گفتم این دوربین ارزش خرید داره و اون مسئله کاهش کیفیت یا سافت شدن و غیره در کلیت مطرح هستش و با اینکه وجود داره ولی خوب با توجه به کاربری و پرداختی که میشه هنوز کاملا رضایت بخشه .

در مورد زوم من هنوز معتقدم که کامل مشرف نیستید به موضوع ... نه اینکه نمیدونید دوست عزیزم .
    زوم یک استاندارد هستش برای هر نوع لنزی که پرایم نباشه . یعنی لنزی که دارای بازه فوکال باشه نه فقط یک فوکال .
    من باز هم میگم ... ، 16 ایکس که نوشتید هیچ ارتباطی به بزرگنمایی نداره ! حالا خارج از این موضوع که ربطی هم به لنز 300 نداره و لنز 300 روی کراپ فاکتور 1.6 یک مقدار فوکال ارائه میده یعنی 480 مم . روی کراپ فاکتور نیکون یعنی 1.5 یک مقدار دیگه یعنی 450 مم ، روی فول فرم هم که همون 300 ... الی آخر . . . به هر حال این موضوع مطالعه زیاد میخواد چون تعریف بزرگنمایی ، فاصله ، قطر لنز ، سایز سنسور و . . . همگی پیچیده و دخیل هستن .

در مورد اون 28-720 و 24-720 درست می فرمایید . زوم کمتر هستش ولی هر دو نهایتا یک فاصله مشابه رو در دسترس میزارن .

در مورد موتور زوم هم که در HS20 نداریم و دستی هستش خدا رو شکر فقط در مورد فیلمبرداری ... بله ! صدای موتور فوکوس در فیلم وجود خواهد داشت که برای دوربین های چند هزار دلاری DSLR هم همینطوره !! البته اگر پورت ورودی میکروفن داشته باشه این مشکل حل میشه .

خوب ، به نظرم زیاد این تاپیک منحرف شده
    بقیه بحث های اینچنینی توی تاپیک دیگه ای باشه بهتره .
    موفق باشید .
    Last edited by masoud glx; 03-05-2011 at 23:20.

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

مفهموم کیفیت به بزرگ بودن نیست. باید نویز کمی داشته باشه. شارپ باشه و ... . این تستیه که روی HS10 توسط Dpreview انجام شده. و همینطور واسه G12 رو می تونید ببینید. نمودارهای کیفیت رو یه ذره توجه کنید. فک نکنم نظر منه و کاملا هم اشتباهه
    اتفاقا هست البته به اندازه سنسور ، مثل مثالی که زدید اندازه سنسور G12 خیلی بزرگ تر از HS10 پس کیفیتش هم خیلی بهتره

بحث کیفیت و مگا پیکسل از هم جداست. شما می تونید با یه موبایل هم عکسهای خیلی بزرگی بگیرید و توی مونیتور 20 اینچی هم ببینیدشون. پس چرا یه موبایل نمی گیریم ؟ عکس های HS10 شارپ نیستن.
    من هیچ وقت نگفتم از زوم زیاد خوشم نمیاد. خیلی هم دوست دارم زوم بالایی داشته باشم. ولی وقتی عکس های HS10 و حتی همین HS20 رو در زوم 30 ایکس می بینم واقعا به این نتیجه می رسم که این زوم زیاد به هیچ دردی نمی خوره.
    بعد از نوشتن بیشتر از 500 پست توی تاپیک " مشاوره خرید دوربین عکاسی" می دونم چی به چیه ،

این حرف شما از ریشه غلطه
    ببین دوست من زوم بر حسب ایکس برای هر لنز تعریف میشه. نه بر اساس فاصله از سوژه. زوم برابره با نسبت تقسیم بیشترین فاصله کانونی بر کوچکترین فاصله کانونی هر لنز. مثلا برای HS20 با فواصل کانونی 24 و 720 زوم 30 ایکس رو داریم که برابره با نسبت تقسیم 720 بر 24. کانن یه لنز 100-400 به قیمت بالای یه ملیون داره که زومش بر حسب ایکس میشه 4 ایکس.
    و به هیچ وجه تعریف زوم بر حسب فاصله از سوژه رسم نشده و استفاده نمیشه. اگه یه ذره در مورد لنزها مطالعه کنید منظور من و جناب مسعود رو متوجه میشید.
    درست میگید من هم متوجه هستم

واقعا این نکته رو خودتون هم توجه کنید. منم به اندازه کافی نمونه عکس دارم. حداقل 100 تا عکس از این HS20 دارم. و دقیقا به دلیل دیدن این عکس هاست که ازش دارم نا امید میشم.
    من بسیار به این موضوع اهمیت میدم ، کسایی که کمکی میخواهند رو گمراه نکنم
    اما شما اصلا به این موضوع توجه ندارید

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

خطاب به Elsin عزیز :

گفته شما صحیحه ... از اونجاییکه این تاپیک مربوط به همه علاقمندهای این دوربین هستش پس نظرات شخصی چندان نمیتونه دخیل باشه . همونطور هم که چند پست پیش گفتم این دوربین ارزش خرید داره و اون مسئله کاهش کیفیت یا سافت شدن و غیره در کلیت مطرح هستش و با اینکه وجود داره ولی خوب با توجه به کاربری و پرداختی که میشه هنوز کاملا رضایت بخشه .
    ممنون از شما که منطقی هستید

در مورد زوم من هنوز معتقدم که کامل مشرف نیستید به موضوع ... نه اینکه نمیدونید دوست عزیزم .
    زوم یک استاندارد هستش برای هر نوع لنزی که پرایم نباشه . یعنی لنزی که دارای بازه فوکال باشه نه فقط یک فوکال .
    من باز هم میگم ... ، 16 ایکس که نوشتید هیچ ارتباطی به بزرگنمایی نداره ! حالا خارج از این موضوع که ربطی هم به لنز 300 نداره و لنز 300 روی کراپ فاکتور 1.6 یک مقدار فوکال ارائه میده یعنی 480 مم . روی کراپ فاکتور نیکون یعنی 1.5 یک مقدار دیگه یعنی 450 مم ، روی فول فرم هم که همون 300 ... الی آخر . . . به هر حال این موضوع مطالعه زیاد میخواد چون تعریف بزرگنمایی ، فاصله ، قطر لنز ، سایز سنسور و . . . همگی پیچیده و دخیل هستن .
    بله کاملا قبول دارم
    پرایم منظور ثابته درسته ، مثل 50mm های معروف

بریم سر مطلبی که من دنبالشم
    مثلا این Tamron 18-270mm

18mm (29mm equiv) 270mm (432mm equiv)
    Tamron 18-270mm زومش 432-29 و HS20 هم 720-24 ، می خواهم بدونم اگر دو دوربین رو( 7D با 18-270mm رو با HS20 ) کنار هم بزاریم و تا تله کامل بریم زومی که HS20 میکنه دوبرابر 7D با 18-270mm هست ؟؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •