تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 4 اولاول 1234
نمايش نتايج 31 به 40 از 40

نام تاپيک: مشکل با سیستم

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

اشکال از فن کارت گرافیکتونه. به علت وجود گرد و خاک، خوب نمیچرخه و تعداد دورش کم شده. باید فن رو روغن کاری کنید. بلدید؟

---------- Post added at 11:50 PM ---------- Previous post was at 11:48 PM ----------

اهان حواسم نبود. روی سیستم رفیقتون کار کرده.
    خمیر سیلیکون ماده ی خنک کننده cpu هستش. بین cpu و فن قرار داره. فن cpu رو بردارید. خمیری سفید رنگ باید بین فن و cpu باشه. اگه پودر شده باشه اشکال از همین جاست.
    دمای سی پی یو ولی نرماله

کاربر فعال انجمن عکاسی sara_program's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

یک پیشنهاد. تک تک اجزای سیستمتون مثل پاور، رم، سی پی یو رو با سیستم دوستتون امتحان کنید.

ولی من بازم میگم عیب از سی پی یو هستش

راستی وقتی پاور، خازنش باد کرده باشه یا سوخته باشه، اهم زیادی به سی پی یو میره و باعث میشه سی پی یو خوب کار نکنه. ایکاش سیستمتون پیشم بود. تا حالا سیستمی رو نشده که تعمیر نکرده باشم شکر خدا.

---------- Post added at 12:09 AM ---------- Previous post was at 12:04 AM ----------

بازم میگم cpu یا لق می زنه یا داغ میکنه. خلاصه هر چی هست از cpu هستش. مورد اینطوری زیاد داشتم. cpu رو خمیر سیلیکون زدم و فن cpu را روغن کاری کردم و محکم جا زدم. مثل بنز کار کرده.

3. این کاربر از sara_program بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

یک پیشنهاد. تک تک اجزای سیستمتون مثل پاور، رم، سی پی یو رو با سیستم دوستتون امتحان کنید.

ولی من بازم میگم عیب از سی پی یو هستش

راستی وقتی پاور، خازنش باد کرده باشه یا سوخته باشه، اهم زیادی به سی پی یو میره و باعث میشه سی پی یو خوب کار نکنه. ایکاش سیستمتون پیشم بود. تا حالا سیستمی رو نشده که تعمیر نکرده باشم شکر خدا.

---------- Post added at 12:09 AM ---------- Previous post was at 12:04 AM ----------

بازم میگم cpu یا لق می زنه یا داغ میکنه. خلاصه هر چی هست از cpu هستش. مورد اینطوری زیاد داشتم. cpu رو خمیر سیلیکون زدم و فن cpu را روغن کاری کردم و محکم جا زدم. مثل بنز کار کرده.
    پس چرا تو نصب ویندوز یا وقتی درایور کارت گرافیک روش نصب نیست خوب کار میکنه
    پاور و رم و هارد رفیقم رو انداختم رو این سیتسم باز خاموش کرد مانیتور رو

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

به صورت openیعنی قطعمات کامل باز بشه و بیرون کیس بسته بشه و بیرون از کیس تست بشه

6. 2 کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

به صورت openیعنی قطعمات کامل باز بشه و بیرون کیس بسته بشه و بیرون از کیس تست بشه
    سیستم به صورت open تست کردم.
    همه قطعات جز سی دی رم رو اوردم بیرون و تست کردم و بدون مشکل کار کرد. در ویندوز 7 و بدون نصب گرافیک
    بعد سیستم رو داخل کیس بستم و روشن کردم 5 دقیقه بعد خاموش کرد مانیتور رو
    جریان چیه؟

پروفشنال imanpod's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سیستم به صورت open تست کردم.
    همه قطعات جز سی دی رم رو اوردم بیرون و تست کردم و بدون مشکل کار کرد. در ویندوز 7 و بدون نصب گرافیک
    بعد سیستم رو داخل کیس بستم و روشن کردم 5 دقیقه بعد خاموش کرد مانیتور رو
    جریان چیه؟
    والا من به دو تا چیز شک دارم :
    یکی screen refresh rate هست که البته [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قبل از من اشاره کرده بود ولی مسنکه زیاد جدی نگرفتی . با انواع و اقسام refresh rate ها سیستم رو تست کن .
    مورد دوم هم که شک دارم کابل اتصال مانیتور به کارت گرافیکت هست (حالا فرقی نمیکنه دیجیتال باشه با آنالوگ) .
    احیانا با بایوس کارت گرافیک از طریق nibitor و ... ور نرفتی که ؟ یا سیستم رو اورکلاک نکردی که ؟
    در نهایت دما و مقادیر دیگه ی کارت گرافیک رو با GPUZ تست کن و اگه تمام موارد بالا که گفتم درست بود ، احتمالا بافر کارت گرافیکت مشکل داره که این مشکل با زیر 20 هزار تومن درست میشه . شاید با ریبال کردن چیپ گرافیک هم مشکلت حل شه که اون رو هم بهتره بدی بیرون انجام بدن . احتمال ضعیف شدن پاور خیلی کمه .

راستی مشخصات قطعات سیستمت + عمری که ازشون گذشته رو هم بگی بد نیست .
    Last edited by imanpod; 21-03-2012 at 21:01.

9. 2 کاربر از imanpod بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

اگه سيستم به صوورت open درست كار ميكنه و داخل كيس تصوير ميره اين ميتونه به خاطر يك اتصال بدنه باشه كه بايد چك بشه
    در حالت open حتما درايور نصب باشه و با درايور نصب شده چك بشه

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

اگه سيستم به صوورت open درست كار ميكنه و داخل كيس تصوير ميره اين ميتونه به خاطر يك اتصال بدنه باشه كه بايد چك بشه
    در حالت open حتما درايور نصب باشه و با درايور نصب شده چك بشه
    والا تو ین ویندوز 7 یو اس بی فلش کار نمیکنه و نتونستم راهش بندازم
    اما همین بدون نصب درایور در داخل کیس خاموش میشه اما همین وضع در خارج کیس سالم هست و کار میده
    این اتصال کوتاه چطور رفع میشه/؟

داره خودمونی میشه loveglance90's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    sky

پيش فرض

دوست عزیز اگه درست متوجه شده باشم این کارا رو بکن
    1-لق نبودن سی پی یو
    2-پاور رو چک کن
    3-مادر برد رو از روی کیس باز کن و روی میز(روی موکت یا فرش نه!!!)روشن کن
    اگه بازم خاموشی داشتی و مادر بردت حدودا واسه 1-2 سال پیش است که همینطوره احتمالا خازن های اکترولیتی روی مین برد رو چک کن یه علامت بعلاوه روی خازن است که اگه خراب باشه بیرون زده(بر امده شده)که باید همش عوض بشه

90 در صد علل خاموشی ناگهانی خازن های مدار مجتمع است

13. این کاربر از loveglance90 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن عکاسی sara_program's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

اگه سيستمتون خارج از كيس درست كار ميكنه اشكال از كيستونه. احتمالأ كيستون برق داره. دست بذاريد ببينيد برق داره يا نه. كيستون بهتره كه كنار لوله آهني مثل لوله گاز نباشه.
    شما جاي كيستون را كلأ عوض كنيد ببينيد مشكل حل ميشه يا نه. اگر نشد كيستون رو عوض يا تعمير كنيد. منظورم فقط كيسه، جدا از مادربرد.

صفحه 4 از 4 اولاول 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •