تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 12 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 117

نام تاپيک: تاپیک اختصاصی مقایسه آنتی اسپایور ها

حـــــرفـه ای vtn54's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز

امروز دوست بسیار عزیزم Persian.Boy یک تست جالب درباره آنتی اسپایورها معرفی کردند که با اجازه ایشان خدمتتان

معرفی می شود این تست که این ماه توسط مجله اینترنتی مشهور PCWorld با همکاری شرکت معتبر AV-Test.org

انجام شده است آخرین نسخه از شش آنتی اسپایور مشهور را تقریبا به طور جامع و کامل با هم مقایسه کرده است .

همه این آنتی اسپایورها بر روی سیستم عامل ویستا تست شده اند به جز Lavasoft's Ad-Aware 2007 Plus که نسخه

مخصوص ویستا در زمان انجام تست نداشته است و بر روی ویندوز XP SP2 تست شده است ( که امتیاز 77 و درجه خوب گرفته

است ولی چون نتایج آن به صورت کمی و در جدول اریه نشده است روی آن بحث نمی شود ) تعداد نمونه های به کار

رفته بسیار زیاد بوده و مجموعا شامل 110,000 بدافزار شامل انواع Adware, Spyware, Rootkit بوده است . نمونه ها

به سه دسته Adware, Spyware, Rootkit تقسیم شده اند و نتایج هر کدام به صورت جداگانه ذکر شده است :

همانطور که می بینید در جدول ارایه شده نتایج مربوط به این شش آنتی اسپایور در کنار یکدیگر عرضه شده است .نتایج دسته بندی

شده است : ابتدا قیمت محصولات با هم مقایسه شده است که برای ما اهمیت چندانی ندارد ( هر چند در امتیاز نهایی منظور

شده است ) .در ردیف سوم کارکرد کلی آنتی اسپایورهای مربوطه را می بینید که AVG Anti-Spyware 7.5 و Spyware Doctor 5.0

هر دو کارکرد بسیار خوبی داشته اند کارکرد SpySweeper 5.5 و Windows Defender 1.1 در حد قابل قبول ارزیابی شده است

ولی Spybot Search & Destroy 1.4 کارکرد بسیار ضعیفی از خود به نمایش گذاشته است .در ردیف بعدی کارکرد این آنتی اسپایورها

بر علیه adware ها در سه مرحله با هم مقایسه شده است : در مقابله با adware های غیرفعال یعنی آنهایی که دانلود شده

ولی هنوز روی سیستم نصب نشده است Spyware Doctor 5.0 کارکرد خوبی داشته است و به دنبال آن AVG Anti-Spyware 7.5

متوسطی دارد SpySweeper 5.5 علارغم نام بلند آوازه اش کارکرد ضعیفی در این مورد از خود نشان داده است که حتی از ویندوز دفندر

نیز بدتر است در مورد Spybot هم که اصلا بهتر است صحبت نکنیم .در مقابله با adware های فعال یعنی آنهایی که روی سیستم

نصب شده اند میزان شناسایی همه آنتی اسپایورها جز Spybot با 100 درصد بسیار خوب است Spybot حدود 70 درصد adware های

فعال را شناسایی کرده است ولی علارغم میزان شناسایی بالا جز اسپایور دکتر قدرت پاک کنندگی یا Disinfection بقیه آنتی اسپایورها

در مقابله با adware های فعال بسیار پایین است . در ردیف بعدی کارکرد این آنتی اسپایورها بر علیه spyware ها باز در سه مرحله

با هم مقایسه شده است که در مقابله با spyware های غیر فعال AVG Anti-Spyware میزان شناسایی خوبی دارد ولی بقیه آنتی اسپایورها

در این زمینه به صورت باور نکردنی ضعیف عمل کرده اند حتی میزان شناسایی اسپایور دکتر ( هر چند نسبت به بقیه بهتر است )

نیز بسیار پایین و تقریبا غیر قابل قبول است در مقابله با spyware های فعال روی سیستم میزان شناسایی AVG Anti-Spyware

و اسپایور دکتر مناسب و با هم برابر است ولی قدرت پاک کنندگی اسپایور دکتر به مراتب بهتر است .اسپای سویپر هم از نظر

شناسایی و هم از نظر قدرت پاک کنندگی spyware های فعال در حد متوسط می باشد . Spybot میزان شناسایی متوسطی

داشته ولی قدرت پاک کنندگی آن بسیار پایین است .از همه عجیب تر نتایج مربوط به ویندوز دفندر در این زمینه است میزان

شناسایی spyware های فعال و به طبع آن قدرت پاک کنندگی این برنامه در حد صفر است ! در ردیف بعدی میزان شناسایی

Rootkit های غیرفعال توسط آنتی اسپایورها با هم مقایسه شده است که میزان شناسایی AVG Anti-Spyware بسیار عالی و در

حد 100 در صد نمونه های تست شده بوده است .میزان شناسایی اسپایور دکتر کمی کمتر و در حد 89 درصد است که باز رقم

بسیار مناسبی است .اسپای سویپر با 40 درصد کارکرد متوسطی دارد ( با توجه به اینکه مقابله با روت کیتها از وظایف اصلی یک

آنتی اسپایور نیست ) و Spybot و ویندوز دفندر هم نشان داده اند قدرت شناسایی روت کیتها را ندارند .در قسمت بعدی

Behavior-based detection این آنتی اسپایورها در شش مورد با هم مقایسه شده است که در واقع نوعی هوش مصنوعی برای

مقابله با کدهای بدخیم ناشناخته است .همانطور که می بینید در این قسمت بر خلاف موارد قبلی اسپای سویپر و ویندوز دفندر

کارکرد بسیار مناسبی از خود به نمایش گذاشته اند و به دنبال انها اسپایور دکتر و Spybot نیز کارکرد قابل قبولی دارند ولی

متاسفانه AVG Anti-Spyware در این قسمت بسیار ضعیف عمل کرده است . در ردیف بعدی میزان موارد مثبت کاذب مربوط به هر

کدام از این برنامه ها را می بینید ( مثبت کاذب یعنی اینکه آنتی اسپایور مورد نظر یک فایل سالم را به اشتباه به عنوان یک فایل

آلوده معرفی کند و هر چه میزان آن کمتر باشد بهتر است ) که همه آنها به جز AVG Anti-Spyware نتایج مناسبی داشته اند ولی

تعداد موارد مثبت کاذب AVG Anti-Spyware قابل توجه است . در ردیف بعدی سرعت اسکن این برنامه ها با هم مقایسه شده

است که سریعترین آنها اسپای سویپر و کندترین آنها Spybot بوده است .بقیه ردیفها همانطور که می بینید به مقایسه سایر

ویژگیهای این برنامه ها با همدیگر پرداخته است که نیازی به شرح و توصیف بیشتر ندارد .

این تست اگر چه فقط شش آنتی اسپایور را با هم مقایسه کرده است و برنامه های مشهور و خوب بسیاری را از قلم انداخته است

ولی از آنجا که توسط سازمانهای معتبری انجام شده و تقریبا هر جنبه ای از یک آنتی اسپایور را مد نظر قرار داده و با هم مقایسه

کرده است تست بسیار مفیدی است و نتایج بسیار جالبی هم به دست می دهد که دوستان عزیز می توانند از آن در انتخاب آنتی اسپایوری

برای سیستمشان کمک بگیرند . به طور کلی بر اساس نتایج این تست :

1.به هیچ عنوان دور و بر Spybot Search & Destroy نگردید چون اگر چه رایگان است ولی سپردن سلامت سیستم بدست آن جز

پشیمانی نتیجه ای نخواهد داشت .

2.اسپای سویپر اگر چه Behavior-based detection ( یا اگر ترجیح می دهید هوش مصنوعی ) بسیار خوبی دارد ولی با در نظر

گرفتن قدرت شناسایی متوسط و قدرت پاک کنندگی پایین آن به نظر من گزینه مناسبی نمی باشد.

3.ویندوز دفندر در واقع یک Anti-Adware است نه یک آنتی اسپایور چون میزان شناسایی اسپایورها توسط آن بسیار پایین و در حد

صفر است ولی دو حسن بزرگ دارد : رایگان است و Behavior-based detection بسیار خوبی دارد این یعنی اینکه اگر روی

سیستمتان فعال باشد می تواند جلوی نصب بسیاری از Adware یا Spyware های شناخته شده یا ناشناخته را بگیرد .

4.AVG Anti-Spyware با توجه به این تست بهترین دیتابیس را در بین این آنتی اسپایورها دارد و به ویژه در زمینه شناسایی ا

اسپایورها و روت کیتها کارکردی بسیار عالی دارد و با توجه به اینکه قدرت پاک کنندگی قابل قبولی دارد ولی Behavior-based detection

آن ضعیف است می توان از آن به صورت غیر فعال برای اسکن دوره ای سیستم استفاده کرد و از این نظر نسخه را یگان با نسخه

پولی هیچ فرقی ندارد .

5.اسپایور دکتر آنتی اسپایور بسیار خوبی است و نصب آن به تنهایی روی سیستم کافی می باشد .

منابع :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2. این کاربر از vtn54 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Viren's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Rasht

پيش فرض

سلام

دلیل اینکه این تاپیک خاک خرده رو کشیدم بیرون!!

آقای vtn54

شما گفتید که نصب Spyware Doctor به تنهایی روی سیستم کافیه

یعنی اگه اینو نصب کنم لازم نیست آنتی ویرس یا فایروال نصب کنم؟

حـــــرفـه ای vtn54's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

سلام

دلیل اینکه این تاپیک خاک خرده رو کشیدم بیرون!!

آقای vtn54

شما گفتید که نصب Spyware Doctor به تنهایی روی سیستم کافیه

یعنی اگه اینو نصب کنم لازم نیست آنتی ویرس یا فایروال نصب کنم؟
    خیر دوست عزیزمنظور من این است که در صورت نصب آن نیازی به آنتی اسپایور دیگری نیست وگرنه خودتان هم می دانید

که آنتی اسپایور جای آنتی ویروس و فایروال را نمی گیرد.

آخر فروم باز Viren's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Rasht

پيش فرض

منظورتون رو فهمیدم

داره خودمونی میشه mehdiney navaz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

سلام انتی اسپایور AVG ANti-SPyware 7.5 دارم بعد از چند روز کار کردن دیگه اکتیو نمیشه .چطور میشه اکتیوش کرد
    درباره بهترین انتی اسپایور و رتبه بندی سایتهای معتبر چه انتی اسپایوری رو پیشنهاد میدید ؟
    ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه zhina_gian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سلام انتی اسپایور AVG ANti-SPyware 7.5 دارم بعد از چند روز کار کردن دیگه اکتیو نمیشه .چطور میشه اکتیوش کرد
    درباره بهترین انتی اسپایور و رتبه بندی سایتهای معتبر چه انتی اسپایوری رو پیشنهاد میدید ؟
    ممنون
    اگر شما از این برنامه بصورت غیر فعال استفاده میکنید نیازی به اکتیو کردن آن ندارید چون بعد از تمام شدن مدت
    آزمایشی آن به نسخه مجانی تبدیل میشود. یعنی آپدیت ... اسکن و قدرت پاک کنندگی آن باقی میماند.

پروفشنال hadi_balaa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    یه جای این کره خاکی

پيش فرض

من شخصا از pest patrol , spyware terminator, spyware doctor, trojan remover و spython همزمان دارم رو سیستمم استفاده می کنم اما در این بین گمنام تر ها کارایی بهتری از خودشون نشون میدن . به نظر من pest patrol خیلی ضعیف شده و هیچ نشانی از اون برنامه قدرتمند نداره. اما spyware doctor همچنان کارش خوبه . spyware terminator هم با اون که مجانیه ولی خیلی گسترده و خوش ساخته و یه سد چند لایه در برابر اسپایور ها ایجاد میکنه به خصوص که با آنتی ویروس مجانی و سبک و قوی clamwin ادغام میشه .
    Last edited by hadi_balaa; 29-01-2008 at 17:19.

حـــــرفـه ای majid20's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

چندى پیش مطلب جالبى در روزنامه جام جم ارائه شد ... در این مطلب برنامه اى معرفى شد که با نصب بر روى فلش و نصب فلش به کامپیوتر قربانى تمام پسوردها سریعا به فلش منتقل شده بدون اینکه هیچ آنتى ویروسى متوجه اون بشه

البته مطلب در تاپیک زیر مطرح شده

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    خب این مطلب 100% درست نبود و چندین آنتى ویروس براساس هوش مصنوعى خود اون روا شناسایى میکنند(ناد32 ، کسپرسکى، آویرا)

من همین تست رو خواستم بر روى آنتى اسپای هاى موجود بر روى سیستمم انجام بدم از جمله
    Spyware Doctor ، AVG AntiSpyware ، SUPERAntispyware

نکته جالب این بود که منهاى
    AVG Antispyware هیچکدومشون نتونستند فایل آلوده رو شناسایى بکنند

چندین آنتى اسپاى دیگه هم نصب کردم اما بازهم شناسایى درستى انجام ندادند

البته این تستى که انجام دادم اصلا بیانگر قدرت مطلق و یا ضعف برنامه اى نیست و فقط میخواستم یه مثالى براى حرفم بیارم که AVG Antispyware در مقابله با اسپایورها بسیار بهتر از هر آنتى اسپاى دیگه اى عمل میکنه

البته AVG در مقابله با Adware ها به خوبى Spyware Doctor نمیکنه و این یه دلیل دیگه که میگن سعى کنید از ترکیب چند آنتى اسپاى غیرفعال کنار هم استفاده کنید تا نقاط ضعف هم رو بپوشونند (این نکته رو از vtn54 عزیز یاد گرفتم و همیشه به اون توجه دارم)

موفق باشید

اگه نباشه جاش خالی می مونه zhina_gian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

من همین تست رو خواستم بر روى آنتى اسپای هاى موجود بر روى سیستمم انجام بدم از جمله
    Spyware Doctor ، AVG AntiSpyware ، SUPERAntispyware

نکته جالب این بود که منهاى
    AVG Antispyware هیچکدومشون نتونستند فایل آلوده رو شناسایى بکنند

AVG AS برنامه خوبیه و من همیشه ازش استفاده میکنم. البته در کنارش نباید A-Squared رو فراموش کرد. این برنامه
    بسیار عالی عمل میکنه و من نصب اون رو به همه کسانی که سرعت اینترنت خوبی دارند توصیه میکنم چون این
    برنامه هر چند هفته یک بار کل انجین اسکنش رو تغییر میده. و این تغییر هم از طریق آپدیت امکان پذیره.

حـــــرفـه ای majid20's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

AVG AS برنامه خوبیه و من همیشه ازش استفاده میکنم. البته در کنارش نباید A-Squared رو فراموش کرد. این برنامه
    بسیار عالی عمل میکنه و من نصب اون رو به همه کسانی که سرعت اینترنت خوبی دارند توصیه میکنم چون این
    برنامه هر چند هفته یک بار کل انجین اسکنش رو تغییر میده. و این تغییر هم از طریق آپدیت امکان پذیره.

zhina_gian عزیز برنامه اى که معرفى کردى در حال حاضر بصورت a-squared Free 3.5 و a-squared Anti-Malware 3.5 ارائه میشه و تا اونجا که من گشتم گویا کرکى براى Anti-Malware نیست

اول اینکه فرقشون چیه؟

دوما آیا نتیجه تستى از این برنامه در اختیار دارى؟ (بالاخص تستهایى که در کنار بقیه آنتى اسپایورها انجام شده باشه)

موفق باشید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •