تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 8 اولاول 12345678 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 72

نام تاپيک: آموزش ميكروكنترلر Pic

داره خودمونی میشه eshgh_namordeh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

میشه لطف کنید به من بگید در pic18f452 که این فیوز بیت ها را اگه on کنیم دقیقا چه کاری انجام میدند :
    1- low power system clock option
    2- power up timer

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با فعال کردن low power system clock option پالس ساعت میکرو از طریق اوسیلاتور RC داخلی Timer1 تامین میشه.درسته که این میکرو اوسیلاتور داخلی مجزا نداره اما میشه از نوسانساز Timer1 استفاده کرد.(شرمنده که اینو زودتر نگفتم)

هنگامیکه power up timer فعاله با وصل شدن مدار , شمارنده Power_Up فعال میشه و در طول این مدت میکرو در حالت ریست هست و بعداز حدود 72mS شمارش تموم میشه و بعد شمارنده OST فعال میشه و 1024 سیکل تاخیر ایجاد میکنه و بعد از اون میکرو کنترلر فعال میشه.تاخیر تایمر PWRT باعث میشه ولتاژ منبع میکرو به حالت عادی برسه و تایمر OST هم باعث میشه که بعد از عادی شدن وضعیت اوسیلاتور میکرو شروع به کار کنه.

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خواهش میکنم - بسیار خوب اطلاعات دارید واقعا ممنونم ، کسی جز شما واسه راهنمائی من نیست خیلی ممنونم .
    یعنی من میتونم اسیلاتور نگذارم و از همین low power system clock option استفاده کنم ؟ و اگه امکانش باشه فرکانس با همون دستور define osc 4 تنظیم میشه ؟ و اینکه برای نویز و دمای مختلف ... این مطمئن تر هست یا اینکه مقاومت خازن بگذارم ؟ چون دقت زیاد واسم مهم نیست الان هم مقاومت خازن گذاشتم اما اگه بشه از خودش استفاده کنم فکر کنم بهتر باشه

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

والا خودمم حسابی قاطی کردم .مثل اینکه تو این آی سی حتی Timer1 هم اوسیلاتور داخلی نداره و با فعال کردن اون بیت هم باید یک کریستال تا حداکثر 200khz به پایه های T1OSCI و T1OSCO وصل بشه.
    بازم شرمنده

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

فدات عزیز - مرسی از راهنمائیت
    این مداری که درست کردم اول با کریستال بود من هم مدار را طوری ساختم که تحریک کردند تازه برق بیاد توی میکرو و شروع به کار کنه ،شب بود ساعت 12 زنگ زدند گفتد مدار کار نمیکنه مجبور شدم برم میاوردم پائین کار میکرد میذاشتم سر جاش کار نمیکرد چشماش 4 تا شده بود خلاصه اوردمش خونه و گفتم نکنه از سرما باشه ، گذاشتم تو یخچال دیدم بله کریستال اگه در حال کار کردن نباشه توی دمای صفر درجه یخ میزنه اسیلاتور و رزونانتور و هر آی سی نوسانسازی هم که گذاشتم اگه کار نمیکرد یخ میزد دیگه کار نمیکرد ، مجبور شدم مقاومت خازن گذاشتم ، خوشبختانه دقت واسم مهم نبود - واسه همین گفتم اگه از کریستل داخلی خودش استفاه کنم شاید بهتر باشه . مرسی از راهنمائیت
    و یک سوال دیگه داشم برای کار با dspic باید نرم افزار جدیدی کار کنم ؟ pic را با basic کار میکنم آیا ds pic فرق میکنه ؟ مطلبی کتابی در موردش هست ؟ ممنون میشم توضیح کاملی بهم بدین از کجا شروع کنم چه نرم افزای و .... متشکرم.

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

احتمال داره که علت کار نکردن کریستال دوتا خازن اطرافش باشه .بعضی موقع ها هم لازمه از یه مقاومت استفاده کنید.
    برای dspic بهترین نرم افزار Mplab IDE هست که به همراه MPLAB C30 برای نوشتن برنامه به زبان C استفاده میشه و این نرم افزار ساخت خود شرکت میکروچیپه و تمام آی سی ها رو ساپورت میکنه.البته یه نرم افزار microc و microbasic مخصوص dspic هم هست اما قبلی بهتره.
    من که خودم از دیتاشیت و چندتا فایل pdf دیگه استفاده کردم که کافی بود.اگه کتاب میخاید یکی اینجا معرفی شده:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    نرم افزار proteus هم سری dspic33 رو داره که میتونید مدارو با اون آزمایش کنید اما عجیبه که dspic30 نداره!

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

راستی میکروهای جدید سری PIC32 هم ساخته شده.این میکروها 32 بیتی هستن و سرعتشونم خیلی زیاده و میتونن با فرکانس 72 مگاهرتز 72 میلیون دستور در ثانیه اجرا کنن!!!
    مثلا یکی از اونا به شماره PIC32MX360F512L این مشخصاتو داره:
    100پایه , 512k Flash , 2*spi , 2* I2C , 2*EUSART+INFRARED DECODER ENCODER , 5*CCP , PMP &PSP , 4*DMA channel
    7*16BIT I/O PORT , 2* 32BIT Timer , ....

این آی سی ها 120 دستورالعمل و همچنین ساعت و تقویم و آلارم داخلی و ضرب کننده و تقسیم کننده ی 32 بیتی هم دارن و مثل کامپیوترهای شخصی دارای حافظه cache هم هستن!
    فکر کنم با یکی از اینا میشه یه کامپیوتر در حد پنتیوم پرو (P1) ساخت!!

8. این کاربر از Peji2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خیلی خوبه - مرسی از راهنمائی خوبت -این PIC32MX360F512L ر ا دیگه باید با نرم افزار جدید باهاش کار کنیم آره ؟

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بله باید از نرم افزار MPLAB IDE 8.5 استفاده بشه.

11. این کاربر از Peji2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

راستی میکروهای جدید سری PIC32 هم ساخته شده.این میکروها 32 بیتی هستن و سرعتشونم خیلی زیاده و میتونن با فرکانس 72 مگاهرتز 72 میلیون دستور در ثانیه اجرا کنن!!!
    مثلا یکی از اونا به شماره PIC32MX360F512L این مشخصاتو داره:
    100پایه , 512k Flash , 2*spi , 2* I2C , 2*EUSART+INFRARED DECODER ENCODER , 5*CCP , PMP &PSP , 4*DMA channel
    7*16BIT I/O PORT , 2* 32BIT Timer , ....

این آی سی ها 120 دستورالعمل و همچنین ساعت و تقویم و آلارم داخلی و ضرب کننده و تقسیم کننده ی 32 بیتی هم دارن و مثل کامپیوترهای شخصی دارای حافظه cache هم هستن!
    فکر کنم با یکی از اینا میشه یه کامپیوتر در حد پنتیوم پرو (P1) ساخت!!
    قیمت این آی سی ها چند هست؟
    بعد چطوری آی سی های SMD رو روی برد میزنی؟ جای خاصی میبری یا خودت لحیم میکنی؟
    من از کار کردن با آی سی های چند قرن قبل خسته شده ام و میخوام برم دنبال اینا ولی نمیدونم چطوری بزارمشون روی برد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •