تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 9 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 86

نام تاپيک: روزه (کلیه اخبار و مباحث مرتبط با روزه داری)

ناظر انجمن هنر هفتم hp722's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    Loneliness

پيش فرض

در ضمن به شما توصیه میکنم در ماه رمضان به بیمارستان های مختلف رجوع کنین و افرادی رو که به دلیل روزه گرفتن دچار انواع و اقسام مشکلات جسمی شدن رو بررسی کنین.
    این افرادی که شما می فرمایید به حتم مشکلات جسمی یا بیماری داشتن و با این حال روزه گرفتن که نباید بگیرن.روزه برای افرادی که بیمار هستن اصلا حرامه ولی برای کسانی که از سلامت بدنی برخوردارن هیچ مشکلی نداره

2. 4 کاربر از hp722 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    یه جایی نزدیک خـــدا

پيش فرض

دوست عزیز .
    در مورد فواید روزه انواع و اقسام صحبت ها شده و توی هر سایتی میتونی یک سری مطالب کپی شده از این طرف و اون طرف رو مطالعه کنی .
    همه هم بدون منبع .

من هم با توجه به این که فقط روی قسمت خوب قضیه (راست و دروغش رو خبر ندارم) مانور داده شده میخواستم که اطلاعاتم رو در مورد ضررهای اون کامل کنم.
    در ضمن به شما توصیه میکنم در ماه رمضان به بیمارستان های مختلف رجوع کنین و افرادی رو که به دلیل روزه گرفتن دچار انواع و اقسام مشکلات جسمی شدن رو بررسی کنین.
    بله دوست گرامی . این برمیگرده به اصرار طرف یا ناآگاهی از بیماری ، که اصرار به روزه گرفتن داره . من ابتدای صحبت هام عرض کردم جز مواردی که دکتر منع کرده . چند سالی که ماه رمضان تو فصل گرم تابستون افتاده و فشار گرما باعث افت فشار و گرما زدگی میشه .... شما که این همه به بیمارستان مراجعه میکنید میتونید دلیل بیماری روزه داران رو جویا شید ......

هرکس بسته به شرایط جسمی و بدنی که داره و تا حدی که تحمل داره میتونه روزه بگیره ....

پ ن : ببخشید محمد جان پستت رو ندیدم .

4. 3 کاربر از Eblis 2011 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

که بعد از نهایت 12 الی 15 ساعت با استفاده از مواد غذایی بدن دوباره میتونه هم پروتئین از دست رفته رو تامین کنه و هم گلوکز رو...
    در پزشکی همیشه گفته شده که بهترین نوع غذاخوردن اینه که به مقدار کم و در فواصل کم خورده بشه
    وقتی بعد از یک مدت زمان طولانی مثل 12 تا 15 ساعت بدن گرسنه بمونه و به یکباره حجم عظیمی از مواد غذایی (افطار) وارد بدن بشه کلی به بدن ضرر میرسونه

این افرادی که شما می فرمایید به حتم مشکلات جسمی یا بیماری داشتن و با این حال روزه گرفتن که نباید بگیرن.روزه برای افرادی که بیمار هستن اصلا حرامه ولی برای کسانی که از سلامت بدنی برخوردارن هیچ مشکلی نداره
    اتفاقا این افراد مشکل خاصی نداشتن .
    یکی از اقوام بنده به دلیل همین روزه داری حالش خراب شد و به بیمارستان رسوندمش که در اونجا به وفور نمونه های مشابه رو دیدم .
    استفراغ های خونی ...

6. 4 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

دوستان من... واقعن جای تاسف داره... یه بار دیگه نگاه به پست اول کنیــد ببینید سوال چی پرسیدن..
    دوستمون میگه مضرات روزه چیه.. جای اینکه تیکه بندازین به صورت علمــی بگین مضراتش چیه.. تمام!
    اگه هم میبینید اطلاعاتی در این زمینه ندارین ، بهتره تاپیک رو شلوغ نکنید.. کسی میخواد در مورد فواید
    صحبت کنه ، بره یه تاپیک بزنه "فواید روزه" اونجا با خیال راحت در مورد فوایدش بگید.. بحثی نیست.

موضوع تاپیک مشخصه.. مگه شما وقتی توی امتحانهای دبیرستان بهتون میگن مضرات فلان چیز رو نام
    ببرید ، شما اینطوری جواب میدین :

" ببین استاد جون ، شما نمیفهمی ، این چیزی که شما میگی کلی فواید داره. اصلن شما میخوای یه
    دسیسه راه بندازی! "

اینجاست که استادتون یک خط میکشه روی جوابتون.

دوستمون گفته مضرات چیه.. یه سوال ساده ! میدون جنگ که نیست.. !

یادتونه اول بحث چی گفتم؟

به هر جهت.. اگه تاپیک به صورت منظم و علمی و بدور از تعصب ( تعصب در هیچ جهتی ) دنبال بشــــه هیچ مشکلی نیست..

چرا گفتم احتمال این هست کــه تاپیک ترش بشه ؟ در گذشته بحثهای این چنینی زیاد بوده و در آخر وقتی به تاپیک نگاه میکردی
    همه چیز داخل تاپیک دیده میشد به جز صحبت علمی.. امیدوارم این تاپیک از اون حالت مصون بمونه. چون ما هم اینجا یه سری
    مسئولیتها بر گردنمون هست

از دوستان میخوام که در این گونه مباحث هوای ما رو هم داشته باشن

مرسی.
    بحثهای نامرتبط ازین به بعد پاک میشن

آرامش خودتون رو حفظ کنید. + ادامه

8. 9 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن زیست شناسی، پزشکی raana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

در پزشکی همیشه گفته شده که بهترین نوع غذاخوردن اینه که به مقدار کم و در فواصل کم خورده بشه
    وقتی بعد از یک مدت زمان طولانی مثل 12 تا 15 ساعت بدن گرسنه بمونه و به یکباره حجم عظیمی از مواد غذایی (افطار) وارد بدن بشه کلی به بدن ضرر میرسونه

یکی از اقوام بنده به دلیل همین روزه داری حالش خراب شد و به بیمارستان رسوندمش که در اونجا به وفور نمونه های مشابه رو دیدم .
    استفراغ های خونی ...
    دوست عزیز من گفتم املاح از دست رفته میتونه با تغذیه صحیح به بدن برگرده.....تغذیه صحیح ... من به هیچ وجه اینو تایید نکردم
    که یک دفعه حجم عظیمی از مواد غذایی وارد بدن بشه......چون در این صورت باعث به هم خورد متابولیسم بدن میشه....

استفراغ خونی نشونه ی سابقه ی بیماری گوارشی هست....بله اگر کسی بیماری گوارشی هر چند خفیف داشته باشه
    و روزه بگیره مطمئنا این وضعیت براش پیش میاد....

10. 6 کاربر از raana بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    یه جایی نزدیک خـــدا

پيش فرض

دوستان من... واقعن جای تاسف داره... یه بار دیگه نگاه به پست اول کنیــد ببینید سوال چی پرسیدن..
    دوستمون میگه مضرات روزه چیه.. جای اینکه تیکه بندازین به صورت علمــی بگین مضراتش چیه.. تمام!
    اگه هم میبینید اطلاعاتی در این زمینه ندارین ، بهتره تاپیک رو شلوغ نکنید.. کسی میخواد در مورد فواید
    صحبت کنه ، بره یه تاپیک بزنه "فواید روزه" اونجا با خیال راحت در مورد فوایدش بگید.. بحثی نیست.

موضوع تاپیک مشخصه.. مگه شما وقتی توی امتحانهای دبیرستان بهتون میگن مضرات فلان چیز رو نام

" ببین استاد جون ، شما نمیفهمی ، این چیزی که شما میگی کلی فواید داره. اصلن شما میخوای یه
    دسیسه راه بندازی! "

یادتونه اول بحث چی گفتم؟

امین جان چرا شلوغش میکنی ؟ بحث داره خیلی منطقی پیش میره . چون به مذاق شما خوش نیومده تایپک بیراهه رفته ؟
    جای تاسف داره . اگه الان نظرات همه این بود که روزه مضره و بدرد نمیخوره تایپک رو روال بود و همه چی آروم بود .

خیلیا اومدن هم از مضرات صحبت کردن هم از فوایدش ..... بقیه دیگه میمونه قضاوت که برعهده طراح سوال .... شما که به عنوان قاضی نشستی و داری قضاوت میکنی باید عادل باشی . هم نظرات موافق نظر خودت و هم نظرات مخالف نظر خودت رو باید بشنوی .

چون شما مخالی بقیه هم باید مخالف باشن ؟
    چون شما میگی روزه مضره بقیه هم باید اینو بگن تا تایپک رو روال باشه ؟

امیدوارم پستم حذف نشه .

12. این کاربر از Eblis 2011 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

دوست خوب.. Eblis 2011 این نشون میده شما هیچ توجهی به حرفها نداری و هرطور که خودتون دوست داری برداشت میکنی ، یه بار دیگه میگم حرفمو با دقت بخون:

دوستمون در مورد مضرات روزه سوال پرسیدن ، بنابراین در این تاپیک فقط باید در مورد مضرات و اون هم با پشتوانه ی علمی بحث بشه..

بحثهای دیگه در این تاپیک جایی ندارند. من هیچ تعصبی ندارم.. اگر اینجا تاپیک فواید روزه داری بود ، و کسی در مورد مضراتش حرف میزد ، بدون شک باهاش برخورد
    میکردم.. میتونید امتحان کنید.

دیگه جایی برای بحث نمیبینم.

14. 5 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی Saeed Dz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض نقل قول های صفحه ی 2

از شما که کاربر فعال انجمن موضوعات علمی هستید بعیده این حرف. باید الگو باشین اما متاسفانه ...

من یاد گرفتم تو این انجمن حرفی رو از روی منبع بزنم. واقعا درستشم همینه . وگرنه حرفی که معلوم نیست از کجا اومده که نشد جواب .....
    فلان دکتر گفته که نشد منبع . منبع باید معتبر باشه و ثابت شده باشه .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    این مغالطه هنگامی رخ می دهد که برای واداشتن کسی به قبول یک نتیجه، به جای شواهد به عواطف او توسل شود. کسی که مرتکب این مغالطه می شود امیدوار است که شنونده اش باوری را بر پایه احساساتی بپذیرد که با آن باور همراه می شود. احساساتی مانند خشم، عداوت، ترس، افسوس، معصیت یا هر چیز دیگر. توسل به عواطف می تواند کاملا صریح باشد مثلن شعار حامیان یکی از نامزدهای انتخاباتی در یک کشور این بود "در دلتان می دانید که حق با اوست" اما اغلب توسل به عواطف این قدر صریح نیست. ممکن است مانند تبلیغات و سخنرانی های پر شور و شر سیاسی، به بیانی بلاغی باشد که آکنده از مضامین عاطفی باشد. منطقیون قرون وسطی این مغالطه را "توسل به توده" نام نهاده بودند زیرا یکی از آشکارترین نمونه آن "عوام فریبی" های مرسوم خطیبان است. همچنین این مغالطه می تواند به شکل تصویری باشد که دارای بار عاطفی قوی است.

ببینید من یه توضیحی بدم در مورد منبع و مطلب و این موضوعات. منبع باید جایی ارائه بشه که شما استناد میکنی یا با توجه به چیزی یک تحلیل ارائه میکنی (یعنی دقیقن کاری که خبرگذاری ها میکنن) اونهم به خاطر اینکه متغییرها و شرایط و ... معلوم بشه و این درحالیکه اون مطلب که قرار دادم نکته ی مبهمی نداشت و به خودی خود یک منبع بود با توضیحات کامل. ضمن اینکه من گفتم هر کسی! میتونه درستیش رو بررسی کنه و یک راه هم برای کسانی قرار دادم که حتی به مسائل تئوری اعتقادی ندارن.
    دوستمون علیرضا هم منبعی ارائه کردن.
    دوستان عزیز مطالبی که در مورد کاتابولیسم در تاپیک مطرح شده، جزء مباحث بنیادی در پزشکی هستن که در درس بیوشیمی ارائه میشن. میتونین کتاب بیوشیمی هارپر رو مطالعه کنین تا در موردش اطلاعات کافی کسب کنین.
    ما خیلی کارها رو میکنیم که میدونیم چقدر برای سلامتی ما بده.سیگار میکشیم.قلیون میکشیم.مواد غذایی چرب استفاده میکنیم و خیلی چیزهای دیگه و همه ی این کارها رو انجام میدیم حالا به روزه رسید چون سخته و حالا خدام یچیز از ما خواسته هزار و یک دلیل میاریم تا خودمون رو توجیه کنیم تا نگیریم

این نظر شخصیه منه و شخص یا اشخاص بخصوصی رو هدف قرار نگرفته ام
    +
    استدلال شما بر اينه كه هر شخصي با هر ميزان سواد درباره هر چيزي ميتونه اظهار نظر كنه در صورتي دليل داشته باشه.... يعني مثلا يه راننده كاميون با سوم ابتايي ميتونه اگه دليل درست داشت درباره جراحي غده هيپوفيز اظهار نظر كنه و مقاله بده !!!!!!!!!
    در این مغالطه شخص به جای این که به محتوای سخن بپردازد، به تکذیب و تخطئه گوینده و خاستگاه آن می ‌پردازد. منشا این مغالطه این تصور نادرست است که امکان ندارد یک عقیده صحیح و مستدل از سوی کسی که دارای موقعیت مناسب علمی و اجتماعی و... نیست، ارائه شود.

مثال: سیگار برای سلامتی زیانی ندارد؛ همین پزشکانی که این کتاب را درباره زیان ‌های دخانیات نوشته، خود سیگار می‌ کشد.
    Last edited by Saeed Dz; 28-02-2013 at 22:23.

16. 3 کاربر از Saeed Dz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    یه جایی نزدیک خـــدا

پيش فرض

استفراغ های خونی ...
    دوست عزیز شما که همه چیز رو میدونی . هدفت از طرح سوال چی میتونه باشه ؟
    شما معتقدی که روزه مضره و روحرفتم هستی با دلیل و مدرک ( افراد بیمار بیمارستان ) .... دیگه چیزی نمیمونه واسه گفتن .

از مضرات روزه گرفتن خبر داری و سوال پرسیدی که مضراتش چیه ؟
    نمیدونم والا . الله اعلم . با توجه به پست های شما در مورد دین و اسلام و این حرفا جسارتا باید عرض کردم هدفی جز بولد کردن مضرات روزه نداشتی .

این مغالطه هنگامی رخ می دهد که برای واداشتن کسی به قبول یک نتیجه، به جای شواهد به عواطف او توسل شود. کسی که مرتکب این مغالطه می شود امیدوار است که شنونده اش باوری را بر پایه احساساتی بپذیرد که با آن باور همراه می شود. احساساتی مانند خشم، عداوت، ترس، افسوس، معصیت یا هر چیز دیگر. توسل به عواطف می تواند کاملا صریح باشد مثلن شعار حامیان یکی از نامزدهای انتخاباتی در یک کشور این بود "در دلتان می دانید که حق با اوست" اما اغلب توسل به عواطف این قدر صریح نیست. ممکن است مانند تبلیغات و سخنرانی های پر شور و شر سیاسی، به بیانی بلاغی باشد که آکنده از مضامین عاطفی باشد. منطقیون قرون وسطی این مغالطه را "توسل به توده" نام نهاده بودند زیرا یکی از آشکارترین نمونه آن "عوام فریبی" های مرسوم خطیبان است. همچنین این مغالطه می تواند به شکل تصویری باشد که دارای بار عاطفی قوی است.

ببینید من یه توضیحی بدم در مورد منبع و مطلب و این موضوعات. منبع باید جایی ارائه بشه که شما استناد میکنی یا با توجه به چیزی یک تحلیل ارائه میکنی (یعنی دقیقن کاری که خبرگذاری ها میکنن) اونهم به خاطر اینکه متغییرها و شرایط و ... معلوم بشه و این درحالیکه اون مطلب که قرار دادم نکته ی مبهمی نداشت و به خودی خود یک منبع بود با توضیحات کامل. ضمن اینکه من گفتم هر کسی! میتونه درستیش رو بررسی کنه و یک راه هم برای کسانی قرار دادم که حتی به مسائل تئوری اعتقادی ندارن.
    دوستمون علیرضا هم منبعی ارائه کردن.
    تحمیل نکن نظرتو به کسی . از شما مدرک خواستم از ارائه دادنش عاجز بودی و یه دلیل بچه گونه آوردی . پس شما مغلطه کردی نه بنده .

دوست خوب.. Eblis 2011 این نشون میده شما هیچ توجهی به حرفها نداری و هرطور که خودتون دوست داری برداشت میکنی ، یه بار دیگه میگم حرفمو با دقت بخون:

دوستمون در مورد مضرات روزه سوال پرسیدن ، بنابراین در این تاپیک فقط باید در مورد مضرات و اون هم با پشتوانه ی علمی بحث بشه..

بحثهای دیگه در این تاپیک جایی ندارند. من هیچ تعصبی ندارم.. اگر اینجا تاپیک فواید روزه داری بود ، و کسی در مورد مضراتش حرف میزد ، بدون شک باهاش برخورد
    میکردم.. میتونید امتحان کنید.

دیگه جایی برای بحث نمیبینم.
    امین جان . این سوال دقیقا برمیگرده به اعتقادات طرف . که با نیت قبلی داره اعتقادات من و دیگران رو زیر سوال میبره .

متاسفم برای عدالت افراد این انجمن . با تهدید و جبر سعی در سکوت میکنین و تهدید به اخطار .

این آخرین پست بنده در این تایپک بود . یا علی .
    Last edited by Eblis 2011; 28-02-2013 at 22:19.

18. 2 کاربر از Eblis 2011 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن هنر هفتم hp722's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    Loneliness

پيش فرض

دسیسه راه بندازی! "

یادتونه اول بحث چی گفتم؟

میدونی برادر والا ما آرامشون رو حفظ کردیم و بنده خیلی آروم پیش رفتم ولی دوستانی که مخالف عرایض بنده و بعضی دوستان بودن علیه ما جبهه گرفتن

من گفتم به شخصه روزه خوبه ولی خب ضعف های عضلانی و پایین بودن فشار رو هم داره و بقیه هم نظراتشون رو گفتن ولی دوستانی که مخالف هستن با لحن بد و توهین آمیزی جواب میدن

شما به عنوان ناظر هر دوطرف قضیه رو ببین

20. 2 کاربر از hp722 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •