تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: این تایپ از نظر شما

راي دهنده
55. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • خوب

34 61.82%
  • متوسط

10 18.18%
  • بد

11 20.00%
صفحه 38 از 40 اولاول ... 2834353637383940 آخرآخر
نمايش نتايج 371 به 380 از 393

نام تاپيک: اطلاعات عمومی

آخر فروم باز بی باک بی بال's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

کوتاه اما جالب : ماهی قرمز
    پریزاد بیوه جنگاوری بود که سالها پیش در جنگهای ایران و دشمنان کشته شده بود پریزاد دو دختر نوجوان داشت آنها مستمند و بینوا بودند و در هنگام عید تنها شیرینی آنها آب بود . صدای شیپوری که مژده بهار میداد لبخند در چهره غم گرفته آنها باز آورد ، دو فرزند پیاله آب را به پریزاد دادند تا نخست مادر کمی آب بنوشد چشمان پریزاد از این همه غم پر از اشک بود هنگامی می نوشید دو قطره اشک از چشمانش در آن پیاله افتاد .
    دختران پریزاد هنگامی که پیاله را گرفتند شگفت زده دیدند در آب ، دو ماهی سرخ بسیار زیبا بازی می کنند .
    هر سه با خنده و هیجان به آن ماهی ها نگاه می کردند . صدای در برخواست ! چه کسی می توانست باشد ؟
    در پشت در اُخُس ( اردشیر سوم پادشاه هخامنشی ) بود او گفت برای من از رنج شما سخن ها گفته اند دیروز به نزدیکان گفتم روز نخست نوروز را در خانه شما خواهم بود و آمدم که شادی را به شما هدیه کنم اما از پشت در صدای خنده های شما را می شنیدم !
    پریزاد و دختران داستان ماهی ها را گفتند اخس بسیار گریست و گفت وقتی فرزندان ایران اینچنین گرفتار غم و تنهایی باشند پادشاهی را ارزشی نیست .
    دستور داد یکی از باغهای پادشاهی ایران را به آنها بدهند و برای شادی آنها هر کاری از دستش بر می آمد انجام می داد .
    زندگی شاد آنها نتیجه رنج هایی بود کشیده بودند همانگونه که ارد بزرگ اندیشمند فرهیخته کشورمان می گوید : روزهای سخت بهایی ست که باید برای سرافرازی پرداخت .
    از آن زمان بر سفره هفت سین ایرانیان ماهی سرخ میهمان شد و تا کنون هر سال همراه نوروز زیبای ماست

2. 4 کاربر از بی باک بی بال بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

من تایپیک رو خیلی خوب دیدم.
    همه ی صفحات رو دمبال نکردم ولی اگه از نیروگاه هسته ای چرنوبیل اطلاعاتی گفته نشده من بزارم.

آخر فروم باز Lamanta's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ™Tehran

پيش فرض

حداقل به ترتیب الفبا میزاشتی و تیتراش رو توی پست اولت میزاشتی
    اینجوری خیلی شلوغ شده و آدم باید همه ی صفحه ها رو بخونه.

5. این کاربر از Lamanta بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Divpic's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    جلوی مانیتور...!!

پيش فرض

پست 14 رو نگاه کن. البته تلفظ خدا در زبان لاتین زئوس هست. نه رئوس.
    یه سری اشکالات داره. غلط املایی هاش به کنار. کار خیلی قشنگی کردی این تاپیکو زدی. اما شما یه منبع درست و مطمئن پیدا نمی کنی برای این کار.
    همه ی باستان شناس ها میدونن که قدیمی ترین سکه ، سکه ی متعلق به سناخریب پادشاه آشور هست که 700 سال قبل از میلاد تهیه شده.
    پس ( آيا مي دانيد:اولين مردماني كه سکه را در جهان ضرب كردند ايرانيان بودند) درست نیست. یا مورخین معتقدند الفبا رو فنیقی ها اخترع کردند و ایرانی ها از اونها گرفتند. این ها رو هر آدمی با مطالعه ی تاریخ میتونه بفهمه.
    ( آيا مي دانيد:اولين مردماني كه قاره آمريكا را كشف كردند ايراينان بودند و كريستفكلب و واسكودوگاما بر اثر خواندن كتابهاي ايراني كه در كتابخانه واتيكان بوده بهفكر قاره پيمايي افتادند.) اینو قبول دارم چون درسته.
    یه انتقاد دیگه. مطالب تکراری خیلی زیاده.
    ضمنا همه اش رو یا چند تا چند تا هم میشد سرهم کنید! اینجا پست زیاد داشتن و ستاره گرفتن جایزه نداره.....!!!!
    موفق باشید

7. این کاربر از Divpic بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    جلوی مانیتور...!!

پيش فرض چند چیز که هر ایرانی باید بداند

* به نام *

** كردار نيك پندارنيك گفتار نيك **

خدا از ديد ايرانيان:

هرودوت ميگويد: ايرانيان بر خلاف ما يونانيان ( 484 پيش از مـيلاد مسيح ) عقيده به چند خدا بودن دنيا ندارند در نتيجه معابد و منابر براي خدايــــــــان نيز ندارند. آنان پرستش چندين خدا را كه در مصر و يونان امري رايج است را مايه حـــماقت مي دانند.

به اعتقاد من اين تفكر از انجا سرچشمه مي گيرد كه ايرانيــــــان خدا را مانند ما داراي جسم نمي دانند. عقيده ما بر وجود خدا و اثبات آن وجود جـسم مادي آن است ولي آنان خلاف اين را مي انديشند. پس خدا پرستي آنان با ملــــــــــــــتهاي ديگر متفاوت است.

براي نمونه ايرانيان براي سپاسگزاري از :

خورشيد، مايه روشني دهنده زندگي
    آب ، مايه نجات و حيات جهان
    آتش، مايه، قدرت، نور اهورامزدا و گرمابخش
    خاك، مايه نماد و بزرگي خداوند
    ماه، نماد مهر و بزرگي خداوند

هدايايي را نثار مي كردند و سپاس خود را از خداوند خودشـــــــان به جاي مي آوردند. ايرانيان براي هر بزرگي و نعمتي كه از طرف خداوند ( اهــــورامــــزدا ) به آنان داده شـده بود نگهباني ( ايــــــزد ) را در ذهن خود به وجود آورده بودند تا او را مـــامور نگهداري پاسداري از اين نعمت الهي كنند. براي نمونه آناهيتا نگهـــــــــــــبان و پاسدار آب بود.

جاي بسيار شگفتي است كه شاهنـشاهان و مردمان ايـــران زمين در نخستين زمان هاي تاريخ كه بشريت در جهل و حماقت قوطه ور بوده اند از دانشي شايــسته و خردي نيك برخوردار بودند. ولي اقوامي متجاوزرگر به نام تازي سونوشـــــــــت اين ملت كهن را دگرگون كردند و به سياهي كشاندند.

در متون پهلوي پس از اسلام قسمت بر " آمدن شــاه بهرام ورجاوند " درباره يورش سپاه اسلام و مژده پايان دادن اين فرهنگ توسط بهرام ورجاوند چنين آمده است:

كي باشد كه پيكي آيد از هندوستان

كه بگويد آمده آن بهرام شاه از دوده كيان

كه درفش آراسته دارد بر آئين خسروان

مردي آيد و بگويد ما چه ديديم از دشت تازيان

ببستند پادشاهي از خسروان ــ نه با هنر ــ نه به مردي ــ بلكه با افسوس و ريشخند

زن و خواسته هاي شيرين و باغ و بوستان ــ جزيه بر نهادند بر مردمان

پس از ما بيايد آن شاه بهرام ورجاوند از دوده كيان تا بياوريم كين از تازيان

مزگت ها ( مسجد ها ) را فرو نهيم و برنشانيم به جايشان آتشان

بتكده ها را بركنيم و پاك كنيم از جهان

در اين متن پهلوي ايراني پس از اسلام آمده است كه شـــــــــخصي نجات دهنده براي رهايي سرزمين ايران شهر از دست تازيان به نام شاه بـــــهرام ورجاوند خواهد آمد و بتكده هاي تازيان را ويران ميــــــــــــــكنند و به جايش آتش كهن ايـــــــــــــــــــــرا ن و كردار نيك ــ گفتار نيك ــ پندار نيك ــ را جاي گزينش خواهد كرد.

شعار جهاني زرتشت نيز حاكي از درستي و پاك منشي ايرانــــــــــــــــــــ ــــــــيان است.

" راه در جهان يكي است و آن هم راستي است "

سپاه تازي كه به نام خدا به كشور ما يورش آورد به اين بهانه كه ايرانيــــــــــان كافر مجوس و گبر هستند توانست اين يورش شرمگين تاريخ بـــشريت را سرپوش بگذارد حال كه تاريخ قضاوت ميكند و دنيا به روشني فرياد مي زند ايرانيان باستان نخـــستين مردمان يكتا پرست بوده اند وظيفه ما چيست؟ پس گوشه اي از سنگ نوشـــــته هاي ايران پيش از اسلام را بررسي مي كنيم تا ببينيم آيا به گــــــــــــــــفته سپاه اسلام گبر ــ مجوس و كافر بوديم كه باعث شد اين چنين سرزمين هاي ما را غـــــارت كنند؟ زنان و دختران ما اسير شوند؟ كاخ هاي باستاني ويران شوند؟ و در نهايت الله تازي جايگزين اهورامزدا خداي مهر و دوستي شود؟

لوح شاهنشاهي آريامن به سال 640 پيش از ميلاد:

آريارمن شاه بزرگ. شاه شاهان. شاه در پارس پسر چیش پيش شاه. نوه هخامنش آريامن شاه گويد: اين كشور پارس كه من دارم داراي اســـــــــــــبان خوب، مردان و زنان خوب است. به خواست اهورامزدا من شاه در اين كــــــــشور هستم. اهورامزدا به من ياري ارزاني فرمايد.

سنگ نبشسته شاهنشاه كوروش بزرگ در پاسارگاد 550 پيش از اسلام:

خداوند بزرگ كشورها را به دست من سپرده است. من در اين كـــــشورها به خواست اهورامزدا آرامش برقرار كردم.

كتيبه هاي به دست امده از پاسارگاد:

اهورامزدا اين كشور را به من عطا كرده است. كه من نگهدارش باشم. به لــــــطف اهورامزدا من پادشاه اين كشورم. اهورامزدا به من ياري دهد. براي كــــــــــــسي كه اهورامزدا را مي پرستد قدرت هست شادماني هست. اهورامـــــزدا بزرگ است. او كوروش را شاه كرد. او جهان را آفريد. آسمان پر از شگفتي را آفريد. بشر را آفريد و براي او خوشي آفريد ( نيك بدانيد كه ناخوشي ها از آن اهريمنان است )

خداي بزرگ است اهورامزدا که زمين را آفريد، كه آن آسمان را آفريد، كه مردم را آفريد، كه شادي را براي مردمان آفريد، كه داريوش را شــــــاه كرد، كه به داريوش شاه شهرياري را، كه بزرگ و داراي اسبان و مردان خوب است، ارزاني فرمـــــود.

فرمان شاهنشاهي اردشير پاپكان به مناسبت تاجگذاري ــ 224 :

سپاس و ستايش باد خدايي را كه نعمت هايش را به ما اختصاص داد و ما را مشمول عنايت خود ساخت. خدايي كه كشور ما را ( ايران ) دوباره آرام ساخت و مردم را از شورش ( هرج و مرج ) به اطاعت در آورد. او را چنان كه شايسته است مي ستاييم و از نعمت هايش كه به ما ارزاني كرده است قدرداني ميكنيم.

اي مردم بدانـــــيد كه من همه تلاش خودم را در راه برقراري عدالت ــ ايجاد رفاه براي رعيت ــ آباد سازي و رونــق كشور ــ نيكي به بندگان ــ حفظ يگانگي ملي و بازسازي خرابيها به كار خواهم گرفـت.

آري ما چنين مردماني بوديم شايد افسوس خوردن به گذشته خود كاري بيـــهوده باشد اما به ياد آوردن چنين روزهايي لازم و ضروريست و ما ايرانيان بايد در سايه اتحاد و فداكاري به دور از تعصب هاي قوميتي ميهن را بشوريم از وجود مـــــــــــنحوس آيين تازيان و تازي صفتان و به اصل خود كه همانا در سايه:
    كردار نيك گفتار نيك و پندار نيك به وجود مي آيد درآييم.

منابع :

متون پهلوي، جاماسب جي دستور منوچهر جي جاماسب ــ اسانا
    آداب و رسوم ايرانيان، استاد هاشم رضي، گنجينه اوستا

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    جلوی مانیتور...!!

پيش فرض

اولین پول کاغذی زمان ایلخانان ساخته شد. نه زمان صفویه و قاجار.

آخر فروم باز بی باک بی بال's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

من تایپیک رو خیلی خوب دیدم.
    همه ی صفحات رو دمبال نکردم ولی اگه از نیروگاه هسته ای چرنوبیل اطلاعاتی گفته نشده من بزارم.

11. این کاربر از بی باک بی بال بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

حادثه ی اتمی چرنوبیل !!!
    حادثه اتمی چرنوبیل

حادثه اتمی چرنوبیل بدترین حادثه اتمی، غیرنظامی، تاریخ جهان است که در رآکتور شماره ۴ نیروگاه چرنوبیل اکراین در ۲۶ آوریل ۱۹۸۶ اتفاق افتاد. این راکتور از رآکتورهای RBMK بود.

حادثه

در ۲۵ و ۲۶ آوریل متصدیان راکتور برای انجام آزمایشی سیستم ایمنی راکتور را غیر فعال کردند (کندکننده‌های نوترون را از آن خارج کردند).

نتیجه آن راکتوری بدون کندکننده مناسب و از کنترل خارج شدن آن بود. بدون توانایی در کنترل رآکتور، دمای آن به حدی رسید که بیشتر از حرارت خروجی طرح ریزی شده بود.

انفجار اولیه

در ۱:۲۴ صبح یک انفجار اولیه پوشش ۱۰۰۰ تنی بالای رآکتور را بلند و راه را برای خروج مقدار زیادی بخار آب داغ هموار کرد. و این مقدمه‌ای بود بر انفجار دوم ناشی از هیدروژن ، که ممکن است حاصل ترکیب بخار آب لوله‌های پاره شده و زیرکونیوم و یا حتی گرافیت هسته رآکتور بوده باشد.

انفجار دوم

انفجار دوم سقف رآکتوررا پاره کرد و ۲۵ درصد از تأسیسات هسته رآکتور را از بین برد. گرافیت (کندکننده) سوزان و مواد داغ هسته که در اثر انفجار بیرون ریخته بود، باعث ایجاد حدود ۳۰ آتش سوزی جدید شد، واین شامل سقف قیر اندود و قابل اشتعال واحد ۳ نیز می‌شد که مجاور واحد ۴ واقع شده بود.

عواقب ناشی از انتشار مواد رادیو اکتیو

تعداد زیادی از کارکنان تأسیسات در عرض چند ساعت نشانه‌های دریافت تشعشع رادیو اکتیو را نشان دادند. عده زیادی کارمند و آتش نشان که بدون محافظ مشغول به کار بودند، بیشتر بخاطر شروع آتش سوزی در سقف واحد ۳ بود که پیش بینی‌های ایمنی را نادیده گرفتند. عده افرادی که در بیمارستانها بستری شدند، تا ساعت ۶ صبح به ۱۰۸ و تا پایان روز اول به ۱۳۲ نفر رسید.

13. این کاربر از MSHOCK بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

تهران-خبرگزاری ایسکانیوز:

به گزارش روز سه شنبه بخش انگلیسی گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران"ایسکانیوز" به نقل از خبرگزاری ریانووستی روسیه،صدها نفر از مردم اوکراین در حالی که شمع و گل میخک در دست داشتند بیست و سومین سالگرد یاد قربانیان فاجعه انفجار نیروگاه اتمی چرنوبیل را در این کشور گرامی داشتند.
    در مراسم یادبودی که به همین مناسبت در شهر کیف پایتخت اوکراین برگزار شد ، دقایق پر احساسی سپری شد و مردم یاد قربانیان را گرامی داشتند .
    این مراسم در ساعت ۱:۲۰ دقیقه بامداد به وقت محلی برگزار شد ، که لحظه انفجار نیروگاه اتمی شماره چهار چرنوبیل بود.
    در این مراسم، ویکتور یوشچنکو رئیس دولت اکراین و تعداد بسیاری از مردم این کشور شرکت کرده بودند.
    در حادثه تاسف بار چرنوبیل اوکراین که در سال 1986 به وقوع پیوست 56 نفر در همان لحظه انفجار که در محل کار می کردند جان خود را از دست دادند و 4 هزار نفر دیگر هم اندکی بعد از این حادثه به دلیل تشعشعات هسته ای با ابتلا به بیماری سرطان تیروئید جان خود را از دست دادند .
    کارشناسان مسایل پزشکی هسته ای هم اعلام کرده اند که چندین میلیون نفر از مردمی که در بلاروس ،روسیه و اوکراین زندگی می کنند هنوز در معرض این تشعشعات هستند.
    گفتنی است نیروگاه هسته ای چرنوبیل که باعث بزرگترین حادثه هسته ای جهان شد در سال ۲۰۰۰ بسته شد.
    Last edited by MSHOCK; 21-05-2009 at 21:51.

15. 2 کاربر از MSHOCK بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Mohammad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004

پيش فرض

سلام ...
    ضمن خسته نباشید به بی باک عزیز ،
    خدمت شما عرض کنم ایده ی جالبی بود ایجاد این تاپیک ولی مشکلی که داره همون گسترده و وسیع شدن موضوعات و صفحات هست .
    البته به نظر من چون موضوع تاپیک " اطلاعات عمومی " هست می تونه برای دوستان جالب باشه که بصورت اتفاقی یک صفحه رو انتخاب کنند و مطالب تویه اون صفحه رو بخونند ... اینم در نوع خودش میت ونه جالب باشه .
    نکته دیگه اینکه اگه روزانه 2-3 مطلب اضافه بشه و موضوعات متنوعی رو شامل بشه بهتر تا دوستانی که مطالب رو دنبال می کنند بتونند از مطالب تمام و کمال استفاده کنند.
    موفق باشید.

17. 3 کاربر از Mohammad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •