تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 38 از 39 اولاول ... 28343536373839 آخرآخر
نمايش نتايج 371 به 380 از 384

نام تاپيک: سایپا 132

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی unknown47's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

ههه گیج ترم شدم!
    اصن Ecu چی هست؟ کارش توی ماشین چیه؟

حـــــرفـه ای shadows_funeral's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

درسته اما اینا همش اعداد و ارقام هست و با واقعیت خیلی فاصله داره . من خودم همین اچ پی پلاس ( اس ایکس 131 ) رو دارم مدل 91 ، مادرم اس ال معمولی (131 ) 90 داره ، اگر سر سوزنی با هم تفاوت داشتن یا شما تونستید تفاوتی بین شتاب ، لرزش یا این حرفها پیدا کنید من دوتا ماشین رو به شما هدیه میدم .
    متاسفانه تعریف و تمجید بی دلیل و تعصبی بین دارندگان خودرو در ایران چیز تازه ایی نیست . من سعی میکنم بدون تعصب واقعیت رو به عرض دوستان برسونم .
    بنده خودم از خانواده انواع پراید بیزارم. بنابر این هیچ تعصبی نسبت به این ماشین ندارم. اما دوست من حقیقت اینه که اتفاقا همین اعداد و ارقام واقعیت رو مشخص می کنن. نه تجربهشخصی بنده و شما. اما در همون صورتی هم که شما میگید تجربه شخصی از افرادی که این ماشین رو داشتن رو خدمت دوستمون عرض کردم. در ضمن تو انجمنهای تخصصی تر که فقطتخصص اونها خودرو هست هم در مورد این ماشین صحبت شده. هرجا من دیدم این بوده که توانایی این موتور بیشتر از قبلی و مصرفش کمتر هستش. به نظر من کلا صحبتهای شما هم بی تعصب نیست. اگه می خوایید بی تعصب صحبت کنید با تکیه بر اعداد و ارقام و مطالب علمی صحبت کنید. ما هم می پذیریم.

3. این کاربر از shadows_funeral بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

ههه گیج ترم شدم!
    اصن Ecu چی هست؟ کارش توی ماشین چیه؟
    Engine Control Unit یا همون ECU درواقع کامپیوتر یک خودرو به حساب میاد .
    وظیفه ی عمده این دستگاه زمانبندی سوپاپ ها ، میزان ورودی سوخت ، تنظیم شمع ها برای جرقه زدن در بهترین موقعیت برای احتراق کامل و در کل دستورات لازم برای بهترین حالت عملکرد موتور خودرو میباشد .
    حالا با یکسری تغییرات در این قطعه از خودرو که به مغز ماشین تشبیه میشود ممکن است میزان سوخت و ... تغییر کند و تنظیم شدنش بسیار کار پیچیده ایی هست به این لحاظ که صد درصد تجربیست .
    از وظایف دیگه ی ECU میشه به زمانبندی کمپرسور کولر برای کلاچ گرفتن ، سیستم زمانبندی بسیار پیشرفته در گیرباکس اتومبیلهای اتوماتیک ، سیستم ارکاندیشن و ... اشاره کرد .

5. 3 کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

بنده خودم از خانواده انواع پراید بیزارم. بنابر این هیچ تعصبی نسبت به این ماشین ندارم. اما دوست من حقیقت اینه که اتفاقا همین اعداد و ارقام واقعیت رو مشخص می کنن. نه تجربهشخصی بنده و شما. اما در همون صورتی هم که شما میگید تجربه شخصی از افرادی که این ماشین رو داشتن رو خدمت دوستمون عرض کردم. در ضمن تو انجمنهای تخصصی تر که فقطتخصص اونها خودرو هست هم در مورد این ماشین صحبت شده. هرجا من دیدم این بوده که توانایی این موتور بیشتر از قبلی و مصرفش کمتر هستش. به نظر من کلا صحبتهای شما هم بی تعصب نیست. اگه می خوایید بی تعصب صحبت کنید با تکیه بر اعداد و ارقام و مطالب علمی صحبت کنید. ما هم می پذیریم.
    شما توی همون اعداد و ارقامت (با تکیه بهشون) بمون حاجی ، اگر اینطوری باشه که دیگه کسی نمیشینه ماشین تست کنه ، هرچی سازنده بگه اونم بگه چشم .
    اصن برنامه تخت گاز هم پشمه ، چرا اینهمه هزینه هنگفت کنن که ببینن فلان ماشین چجوریه ؟ کاتالوگش هست برن ببینن بفهمن ماشین چیه
    وسلام .

حـــــرفـه ای shadows_funeral's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

شما توی همون اعداد و ارقامت (با تکیه بهشون) بمون حاجی ، اگر اینطوری باشه که دیگه کسی نمیشینه ماشین تست کنه ، هرچی سازنده بگه اونم بگه چشم .
    اصن برنامه تخت گاز هم پشمه ، چرا اینهمه هزینه هنگفت کنن که ببینن فلان ماشین چجوریه ؟ کاتالوگش هست برن ببینن بفهمن ماشین چیه
    وسلام .
    حالا چرا عصبانی می شی؟ فقط از شما خواستم علمی و منطقی صحبت کنی؟ اینقدر سخته برات که اینطوری قاطی می کنی؟ اوکی بنده دیگه ادامه نمیدم.
    در ضمن گفتم که تجربی هم بخوام بگم اونایی که داشتن می گن بهتره. این دوست عزیزمون هم بهتره اگه نمی خواد به اعداد و ارقام تکیه کنه و از نظر تجربی به نتیجه برسه بگرده ببینه تعدا افرادی که مثل این دوستمون می گن فرقی نداره رو با تعداد افرادی که میگن قدرت موتور ، شتاب توی دنده های 2 و 3 بیشتر و مصرف ماشین کمتر شده مقایسه کنن هرکدوم برتری داشت اون صحبت رو بپذیرن.
    در ضمن فکر می کنم این خودرو ECU هم تغییر کرده همین مزید بر افزایش قدرت و مصرف کمترش هست.

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

توجه کن :

اینم چنتا فروم و نظراتشون :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    این هم سرگرمی جدید سایپاست...
    اصلاً موتور 30 سال پیش و هنوز میخواند تقویت کنند!
    در این موتور فقط مسیر برگشت بنزین را حذف کردند و بس.
    نتایج تست داینو را نیز هرگز منشر نکردند که مردم مطمئن شوند.
    شما همان بررسی های که بروی سایر پراید ها انجام میشه را موقع تحویل بررسی کنید.
    در ضمن در پوش روغن ریز موتور از مشکی سبز رنگ شده که تغییر مهمی است!!!!

یکی دیگه :
    اقا باور نکن پسر خالم در نمایندگی مجازسایپا شهید محمودی در اهواز کار میکنه من ازش سوال کردم در مورد موتور hp+ خلاصه میگم نوشتم زید نشه گفت:مصرفش زادتر شده نه کمتر دقیقا 6.1 درصد مصرف بیشتر شده اینو میگم مطمئن هستم

اینجا :

این نظرش :

دوست من HP+ داره و یکی دیگه از دوستام هم 132 عادی مدل 89 , با هم انداختیم , دقیقا با یه فاصله رفتیم , حتی یه گلگیر هم فرقشون نبود ولی خب میگم که مصرف سوختش واقعا پایینتره !

این نظر :
    بیژن جان ، 4 اسب اصلا عددی نیست.....
    حتی در مورد مصرف سوخت هم نمیشه با اطمینان گفت که چقدر پایین تره...مگر اینکه دو سه تا ماشین +hp و دو سه تا معمولی داشته باشیم و باهم مقایسه کنیم...

یه نفر اینجا تست کرده و گفته :

امروز با یه 131 +hp فرصتی شد یه تستی بگیرم دنده 1 حدود نصف ماشین جلو بود اخر دنده 2 حدود 4 تا ماشین جلو بود و فاصله داشت زیاد میشد البته ماشین من 132 دوگانه هست و حدود 80 کیلو سنگین تر بود ولی خداییش hp خیلی خوب میرفت مخصوصا دنده 2
    بازم اعلام میکنم هر کی تو مشهد hp داره اعلام کنه واسه تست شتاب و کشش با شرایط

ایشون که اچ پی سوار شده چرا دنبال اچ پی برای تست میگرده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ احتمالا تک سوزش رو میخواد

اینجا و این نظر یکی دیگه :

سلام خدمت عزيزان
    يه فرصتي پيش اومد دوتاشو با هم مقايسه كرديم(مال خودم (البته بابام!!!)صبا 88 يكي از دوستمم(البته باباش!!) تازه hp+ تحويل گرفته)
    تو دنده 1 برابر بودن دوربرداشتنش تو سرعت بالاي 50 60 خيلي جالب بود واسم(باهاش بيشتر از 80 تا نرفتم يعني نذاشت هي چراغ ميداد وايستا!!!)
    از نظر من راننده ارزش اختلاف قيمتو داره ولي نميدونم فنيش چقدر بي عيب باشه مصرفشم فك كنم هنوز زود باشه باك اولش هنوز خالي نشده بود
    در ضمن اينم بگم هردوتاشون بنزيني بودن
    خودمونم ثبت نام كرديم سه ماهه تحويل ميگيريم ولي اون موقع واسه امتحان فك كنم ديگه دير شده باشه خبر سوخته!!!

اینم توهم یه دوست دیگه که تازه فکر میکنه یکم بهتر شده :

من 131 ارتقا یافته دارم حدود 6 ماهی میشه که دارمش قبلا 132 ساده داشتم.حقیقتش اینه که یه مقداری شتابش بیشتر شده اما نه زیاد.مصرفش خوبه با 30 لیتر راحت 450 راه میره.با ماشین قبلیم 320 تا بیشتر
    نمیرفت.به نظرم ارزش داره 200 تومن بیشتر بدی.

این نظرات سایر دوستان در فروم های دیگه بود که نشون دادم ، البته هیچ جا از نرمتر بودن و بیصدا شدن و کم لرز شدن و این حرفا چیزی نگفته .خواستم خودم تست بزارم که شما میگی قبول نداری و آمار و ارقام مهمه و همونا کافیه برای شما.
    در مورد کم مصرف شدن فقط میتونم بگم آره شاید خیلی کم ( همون 7 دهم لیتر ) کم مصرف شده ( با 35 لیتر بین 550 تا 600 میره ) که خیلی وقتا پیش اومده پامو گذاشتم رو گاز موتور خفه شده ، حالا یا بنزین کم بهش میرسه یا تایم ECU مشکل داره ، همشون همینن
    Last edited by Pourya-pc; 04-12-2012 at 08:16.

9. 4 کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای hossein.az's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012
    محل سكونت
    p30world

پيش فرض

درسته اما اینا همش اعداد و ارقام هست و با واقعیت خیلی فاصله داره . من خودم همین اچ پی پلاس ( اس ایکس 131 ) رو دارم مدل 91 ، مادرم اس ال معمولی (131 ) 90 داره ، اگر سر سوزنی با هم تفاوت داشتن یا شما تونستید تفاوتی بین شتاب ، لرزش یا این حرفها پیدا کنید من دوتا ماشین رو به شما هدیه میدم .
    متاسفانه تعریف و تمجید بی دلیل و تعصبی بین دارندگان خودرو در ایران چیز تازه ایی نیست . من سعی میکنم بدون تعصب واقعیت رو به عرض دوستان برسونم .
    با حرف پوریا جان موافقم
    منم دوتارو سوار شدم هیچ فرقی با هم ندارند ,به خدا هیچ فرقی ندارند
    ,این فقط یه راهکاره که 200-300 تومن بیشتر مردم رو بچاپند

11. این کاربر از hossein.az بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

دوستان اگه پیش خرید واسه اسفند کنیم ماشین تحویل اسفند مدل 92 حساب میشه؟
    میگن ایران خودرو 92 پلاک میکنه

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

دوستان اگه پیش خرید واسه اسفند کنیم ماشین تحویل اسفند مدل 92 حساب میشه؟
    میگن ایران خودرو 92 پلاک میکنه
    تحویل از 15 اسفند به بعد بله مدل 92 براتون حساب میشه .

14. این کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

درود
    دوستان مگه نمیگن 111 با132 با131 فرق آنچنانی ندارند و فقط ظاهرشون متفاوته؟
    بس چرا یکی از مصرف بالای 132 و مصرف پایین 111 حرف میزنه؟(اختلاف کمم نیست! 132 رو من 9نیم و 111 رو 5نیم 6 پرسیدم!!!!)
    بعد یه سوال دیگه:
    وزن های پرایدها مثه اینکه باهم فرق داره! این تفاوت وزنی توی شتاب و ترمز و ... تاثیر میزاره؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    Last edited by unknown47; 15-12-2012 at 13:44.

16. این کاربر از unknown47 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •