تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 377 از 904 اولاول ... 277327367373374375376377378379380381387427477877 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,761 به 3,770 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

یعنی احتیاج به باز کردن گیربکس نیست

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام

اگه سنسور دمای آب خراب باشه ، دمای آب به طور غیر طبیعی تو آمپر آب نشون داده میشه. مثلا وقتی ماشین کامل سرده ، باید آمپر آب کامل پایین باشه.

من چک کردم. ظاهرا مشخصات فنی سنسور دمای آب بوش با زیمنس یکی هستش. مگه اینکه سوکت سرشون فرق کنه.
    سوکت سر سنسور زیمنس این شکلی هستش:

اگه به اهم متر دسترسی داری این دو تا تست رو انجام بده:

وقتی ماشین کامل سرده و خاموشه مقاومت بین پایه های سوکت سنسور دمای آب رو اندازه بگیر. تو دمای هوا 10 درجه با مقاومت 3800 اهم و دمای هوا 20 درجه مقاومت 2500 اهم هستش. ( بسته به میزان سرد بودن هوا )

وقتی ماشین کامل سرده و خاموشه مقاومت بین پایه های 1 و 2 سنسور مپ ( بالای مینفولد هوا نصب شده ) چک کن. باید تقریبا با عدد هایی که تو بالا گفتم یکی باشه.

اینکه میگین ماشین وقتی سرده به سختی روشن میشه و خاموش میشه و وقتی ماشین گرم میشه مشکل برطرف میشه میتونه از خرابی یکی از این دو تا سنسور باشه.
    Last edited by bijandarbari; 30-11-2013 at 17:40.

3. این کاربر از bijandarbari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سلام
    ماشین پراید پایه گاز سوز +HP هست هنگامی که روشن می شود خوب کار میکرد ولی هنگامی که پدال گاز یا حرکت کنیم دور موتور می افتد و تا حد خاموش شدن میرود الان چند وقتی است که صبح ها خیلی دیر هم روشن میشود
    ممنون میشم راهنمایی کنید

هنگامی دور موتور می افتد که ماشین سرد باشد ولی صبح ها خیلی باید استارت بخورد تا روشن شود وقتی هم روشن میشود باید چند لحظه دور موتور را بالا نگه دارم تا ماشین روشن بماند. معمولا ماشین 1 ساعت خاموش باشد اینطوری میشود وقتی گاز میدهم یک خورده ماشین گیر دارد و دور موتور بالا میاید ولی ولی هنگامی که پا رو از پدال بر میدارم دور موتور می افتد و ماشین تا مرز خاموش شدن میرود و اگر بخواهم حرکت کنم ماشین ریپ میزند و باید پرگاز حرکت کنم برای همین باید ماشین 3 دقیقه کار کند تا گرم شود و مشکلی نداشته باشد
    بردم نمایندگی دریچه گاز رو کامل تعویض کرده که استپر آن هم از نوع مگنتی کامل تعویض کرده اما درست نشد و گفت که از سنسور دمای آب بوش هست
    ما این سنسور رو نداریم باید از تهران بگیری چون سر این سنسور آبی رنگ و سنسنور های زیمنس و سازم سبز و مشکی هستند.
    سریال این سنسور در سایپا 704250 هست

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

ولی وقتی روشن میشه دور موتور می افتد مثل ریپ زدن و وقتی گاز میدی تا 1.5 دور موتور گیر دارد ولی بالا میرود خوب میشود

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سنسور مپ دقیقا کجاست با عکس لطف کنید بگویید

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

یعنی احتیاج به باز کردن گیربکس نیست
    گیربکس باز نمیشه. فقط از رو ماشین پیاده میشه.

اگه بلبرنگ گیربکس رو با مارک شرکتی سایپا تعویض کنی دوباره خیلی سریع به صدا می افته.
    اگه بلبرنگ گیربکس رو با جنس خوب ظاهرا ژاپنی تعویض کنی بعد از مثلا 10 تا 15 تا به صدا می افته.
    پس به نظر من اصلا نیازی به تعویض بلبرنگ کلاچ نیستش. چون مشکل خاصی و خرابی نداره و هر جنس تو بازار رو که نصب کنید بعدا به صدا می افته.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

تا اواخر مهر فقط مشکل ریپ داشت

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سنسور مپ دقیقا کجاست با عکس لطف کنید بگویید

این سنسور مپ هستش:

با فلش قرمز مشخص شده.

به هر حال با این دو تا روشی که گفتم میشه از سلامت این دو تا سنسور مطمئن شد.

الان وقتی موتور گرمه هم این مشکل هستش؟؟یا اینکه فقط تو حالت سرد بودن موتور اینطوریه؟؟

راستی ، محض اطمینان یک شب تا صبح اتصال منفی باتری رو قطع کن. ببین فرداش چطور استارت میخوره.شاید مشکل از برنامه ecu باشه.

اگه این دو تا سنسور سالم باشن ، فقط سنسور اکسیژن میمونه.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

این سنسور مپ هستش:

با فلش قرمز مشخص شده.

به هر حال با این دو تا روشی که گفتم میشه از سلامت این دو تا سنسور مطمئن شد.

الان وقتی موتور گرمه هم این مشکل هستش؟؟یا اینکه فقط تو حالت سرد بودن موتور اینطوریه؟؟

راستی ، محض اطمینان یک شب تا صبح اتصال منفی باتری رو قطع کن. ببین فرداش چطور استارت میخوره.شاید مشکل از برنامه ecu باشه.

اگه این دو تا سنسور سالم باشن ، فقط سنسور اکسیژن میمونه.
    ببین در نمایندگی برم دستگاه زد خطا نداشت دریچه گاز کامل با سنسور استپر عوض کرد درست نشد
    وقت صبح سرد باشه استارت زیاد میخوره ولی وقتی روشن میشه ریپ میزنه باید 3 دقیقه در جا کار کنه درست شه
    ولی در طول روز یک ساعت تا 6 ساعت خاموش باشه با یک تک استارت روشن میشه ولی ریپ زدن داره
    این ریپی که میگن باید حدود 3 دقیقه ماشین کارکند تا درست شود وقتی پا را روی پدال گاز میگذاری تا دور موتور 1.5 گیر دارد وقتی تا 3 بالا میبری و پا را از روی پدال بر میداری ماشین در حد خاموش شدن میرود

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

ببین در نمایندگی برم دستگاه زد خطا نداشت دریچه گاز کامل با سنسور استپر عوض کرد درست نشد
    وقت صبح سرد باشه استارت زیاد میخوره ولی وقتی روشن میشه ریپ میزنه باید 3 دقیقه در جا کار کنه درست شه
    ولی در طول روز یک ساعت تا 6 ساعت خاموش باشه با یک تک استارت روشن میشه ولی ریپ زدن داره
    این ریپی که میگن باید حدود 3 دقیقه ماشین کارکند تا درست شود وقتی پا را روی پدال گاز میگذاری تا دور موتور 1.5 گیر دارد وقتی تا 3 بالا میبری و پا را از روی پدال بر میداری ماشین در حد خاموش شدن میرود
    برای تست سنسور مپ که 3 تا پایه دارد چه جوری تشخیص بدیم که پایه 1 و 2 هست
    اگه میتونی یک سر به سایت سایپا یدک بزن در قسمت قیمت قطعات سریال سنسور دمای آب 704255 ولی سریال دمای آب زیمنس 524014 هست
    من بردم به یک لوازم یدکی نشون دادم گفت خار وسط هست ولی نمایندگی میگفت فرق میکنه وگرنه خودشون داشتند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •