تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 372 از 904 اولاول ... 272322362368369370371372373374375376382422472872 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,711 به 3,720 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان کلاچ ماشین من (پراید)خیلی بالا ولی میکنه من خودم میتونم یکم بیارمش پایین چطور باید اینکارو کنم.
    یه سئوال دیگه باد لاستک واسه پراید 30 باخوبه؟واسه عقب باید چند بار بیشتر باشه .

پرایدم که به پیکان پیوست

آخر فروم باز esi222's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

سلام
    اگر لاستیکهای عقب سابیدگیش طبیعی و یکنواخت هست پس استهلاک طبیعی هست و ماشین مشکلی نداره .
    اما اگر وسط لاستیکها بیشتر سابیده شده یا یک لبه بیشتر از لبه ی دیگه سابیده شده پس یا از باد زیاد هست یا بادِ خیلی کم یا تیک آف زدن یا کج بودن اکسل یا تاب داشتن محور چرخ .
    اگر لاستیکِ یکنواخت سابیده شده اما عمرش کوتاه بوده پس جنس خوبی نداره یعنی یا تاریخ ساختش خیلی قدیمی بوده یا کلاً جنس لاستیک خشک و بی کیفیت بوده .
    موقع خرید لاستیکهای حتماً تاریخش رو چک کنین و اگر بیشتر از دو سال هست نخرین
    تازه همون دو سال هم اگر زیر آفتاب و هوای گرم انبار شده باشه از کیفیتش کم میشه
    ممنون
    احتمال زیاد از همون باد کم یا زیاد داشتن هستش چون اکسل و موارد دیگه رو چندجا نشون دادم گفتن سالمه مشکلی نداره.
    حالا سوال اصلیم اینه (قسمت آخر پستم بود که متاسفانه جواب ندادید) :
    حالا میخوام یه جفت 205 بخرم بندازم جلو و لاستیکای جلو که 185 هستش رو بندازم عقب!
    این کار از نظر فنی مشکلی نداره،اینکه جلو 205 باشه ولی عقب 185 ؟
    Last edited by esi222; 24-11-2013 at 09:49.

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

ممنوناحتمال زیاد از همون باد کم یا زیاد داشتن هستش چون اکسل و موارد دیگه رو چندجا نشون دادم گفتن سالمه مشکلی نداره.حالا سوال اصلیم اینه (قسمت آخر پستم بود که متاسفانه جواب ندادید) :
    حالا میخوام یه جفت 205 بخرم بندازم جلو و لاستیکای جلو که 185 هستش رو بندازم عقب!این کار از نظر فنی مشکلی نداره،اینکه جلو 205 باشه ولی عقب 185 ؟
    سلام . بنده نظر شخصی خودم رو میگم که مثل نظر شماست : برای بنده دو حالت داره . حالت اول :اگر سایز تایرها یکی باشه , چرخهای جلو رو نصب میکنم عقب و جلو لاستیکهای نو نصب میکنم . حالت دوم : تایرهای عقب بزرگتر از جلو باشه , تایرهای هر محور رو جداگانه عوض میکنم و تایرهای کهنه رو یا دور میندازم یا میفروشم .

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

سلام . بنده نظر شخصی خودم رو میگم که مثل نظر شماست : برای بنده دو حالت داره . حالت اول :اگر سایز تایرها یکی باشه , چرخهای جلو رو نصب میکنم عقب و جلو لاستیکهای نو نصب میکنم . حالت دوم : تایرهای عقب بزرگتر از جلو باشه , تایرهای هر محور رو جداگانه عوض میکنم و تایرهای کهنه رو یا دور میندازم یا میفروشم .
    و دیگر بار سلام
    نگرفتم چی شد آخرش
    یه جفت 205 با ساق 60 عقب بندازم و جلو همون 185 با ساق 65 بمونه تا به وقتش اونم عوض کنم
    این کار به اکسل یا جلو بندی آسیب نمیرسونه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه shiraz522's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    شیــــــــــSHZـــــــــراز

پيش فرض

بد جا رفتن دنده چه دلایلی می تونه داشته باشه ؟؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

بد جا رفتن دنده چه دلایلی می تونه داشته باشه ؟؟
    سلام

اگه با گرم شدن شدن ماشین و بعد از مدتی رانندگی نرم بشه تا حدی طبیعیه و تا حدی هم میشه با تعویض واسکازین ( اگه کارکردش بالای 60000 تا هستش ) بهترش کرد.

اگه در همه حالت و همه دنده ها بد جا میره مشکل از کلاچ هستش.
    اگه فقط دنده خاصی بد جا میره وص دا میده مشکل از گیربکس هستش.
    Last edited by bijandarbari; 24-11-2013 at 20:57.

7. 2 کاربر از bijandarbari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام
    یه چیزی ذهنمو مشغول کرده:
    من لاستیک Goodyear دارم ( 185 تاریخ 2009 ) حدود 50تا کر کرده وضعیت لاستیکای عقب خیلی ناجوره اما جلو داره !
    گودیر که جزو برندهای معتبر بوده چرا اینقدر زود صاف شده !؟
    جلوبندی ماشین ردیفه،عقبش هم اکسل رو بردم چک کردم هیچ مشکلی نداشت !!!
    نمیدونم چرا عقب زودتر خورده شده اونم این لاستیک !
    جلو شاید حدود 7,8هزارتام کار کنه !
    ------------------------------
    حالا میخوام یه جفت 205 بخرم بندازم جلو و لاستیکای جلو رو بندازم عقب.
    این کار از نظر فنی مشکلی نداره،اینکه جلو 205 باشه ولی عقب 185 ؟
    ممنون

سلام

معمولا گودیر های تو بازار ایران ساخت اتحادیه اروپا EU هستن و کیفیت خوبی ندارن.گول مارکش رو نخورید.

در ضمن معمولا لاستیک های جلو زودتر از عقب صاف میشن مگه اینکه جای لاستیک ها رو بعد از مدتی کارکرد تعویض کرده باشن یا اینکه ماشین دیفرانسیل عقب باشه.

لاستیک های عقب باید به طور طبیعی از گوشه داخل یکم خوردگی بیشتری داشته باشن.

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

سلام

معمولا گودیر های تو بازار ایران ساخت اتحادیه اروپا EU هستن و کیفیت خوبی ندارن.گول مارکش رو نخورید.

در ضمن معمولا لاستیک های جلو زودتر از عقب صاف میشن مگه اینکه جای لاستیک ها رو بعد از مدتی کارکرد تعویض کرده باشن یا اینکه ماشین دیفرانسیل عقب باشه.

لاستیک های عقب باید به طور طبیعی از گوشه داخل یکم خوردگی بیشتری داشته باشن.
    سلام
    ماشینم سمنده
    جای لاستیک ها اصلا عوض نشده
    حدسم از اینه تو صندوق یه کپسول تقریبا 100 کیلویی CNG دارم که وزنشو سنگین کرده و اینکه بادش معمولا تنظیم نبوده و جنس لاستیکش خوب نبوده
    وگرنه دلیل دیگه نداشته.

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان کلاچ ماشین من (پراید)خیلی بالا ول میکنه من خودم میتونم یکم بیارمش پایین چطور باید اینکارو کنم.یکی از دوستام گفت پایین نیار استهلاک صفحه کلاجت میره بالا دست نزن.درسته ؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

دوستان کلاچ ماشین من (پراید)خیلی بالا ول میکنه من خودم میتونم یکم بیارمش پایین چطور باید اینکارو کنم.یکی از دوستام گفت پایین نیار استهلاک صفحه کلاجت میره بالا دست نزن.درسته ؟
    سلام

باید مهره ای که سیم کلاچ رو به اهرم مشکی رنگ کلاچ روی گیربکس وصل کرده یکم سفت کنید.
    همیشه باید پدال کلاچ تو اول حرکتش ، یکم خلاصی داشته باشه.( 1سانت هم کافیه ) تا بلبرنگ کلاچ دادئم درگیر نباشه و سریع مستهلک نشه.
    و اینکه بهترین حالت اینه که وقتی پدال کلاچ هنوز کامل تا کف نرفته ، دنده نرم و روون جا بره.
    اتفاقا همین که کلاچ بالا درگیر میشه ، ممکنه باعث بشه که پدال کلاچ اول حرکتش خلاصی نداشته باشه و بلبرنگ کلاچ سریع خراب بشه.( پس حرف دوستتون اشتباهه )

باد چرخ جلو و عقب هم 30 بزن.( البته 29 هم خوبه و ماشین نرم تر میشه ولی یکم لاستکی بیشتر رو زمین می خوابه )
    به تجربه من باید باد چرخ جلو و عقب مساوی باشه.حتی تو ماشینای دوگانه سوز.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •