تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 32 از 35 اولاول ... 222829303132333435 آخرآخر
نمايش نتايج 311 به 320 از 349

نام تاپيک: عدم توانایی استفاده از هارد و ارور مبنی بر فرمت کردن آن برای استفاده

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

من یک هارد اکسترنال 640 گیگ مارک adata دارم که حدود 300 گیگ اطلاعات روش دارم . یک روز ان را به کامپیوتر وصل کردم دیگه باز نمیشه و روی تلوزیون ال سی دی هم فضای هاردم را درست نشان میده که چه مقدارش پر و چه مقداری از ان خالی است ولی قابل دسرسی به ان نیست و روی کامپیوتر هم فضا هارد را به مقدار نا مشخص خالی با فرمت RAW نشان میدهد و زمانی که می خواهی داخل هارد بشوید پیغام is not accessibleمیدهد و هارد ااز ابتدا پارتیشن نداشته و به صورت معمولی با فرمت ntfs بوده است

لطفا" بهترین راه برای حل مشکل را معرفی کنید

با سپاس

سلام .

بررسي كنيد كه آيا ميتوانيد با برنامه easeus data recovery wizard professional اطلاعات هارد ديسك مورد نظر را بازيابي كنيد ؟ اگر قابل ريكاوري باشد بايد اطلاعات را روي هارد ديسك ديگري ذخيره كنيد و سپس كليه پارتيشنهاي موجود را حذف و مجدداً با فايل سيستم NTFS فرمت كنيد .

و هارد ااز ابتدا پارتیشن نداشته
    چنين چيزي امكان ندارد . هارد ديسك بايد پارتيشن بندي و با يكي از فايل سيستمهاي رايج مثل NTFS فرمت شده باشد كه بتوانيد روي آن چيزي ذخيره كنيد .

2. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

سلام .

بررسي كنيد كه آيا ميتوانيد با برنامه easeus data recovery wizard professional اطلاعات هارد ديسك مورد نظر را بازيابي كنيد ؟ اگر قابل ريكاوري باشد بايد اطلاعات را روي هارد ديسك ديگري ذخيره كنيد و سپس كليه پارتيشنهاي موجود را حذف و مجدداً با فايل سيستم NTFS فرمت كنيد .

چنين چيزي امكان ندارد . هارد ديسك بايد پارتيشن بندي و با يكي از فايل سيستمهاي رايج مثل NTFS فرمت شده باشد كه بتوانيد روي آن چيزي ذخيره كنيد .
    سلام

ممنون بابت جواب

با نرم افزار مورد نظر تست کردم اطلاعات ریکاوری می شود

در مورد پارتیشن هم هارد از همان اول چون اکسترنال بود و برای ریختن فیلم و عکس و فایل بود پارتیشن بندی نکردم و فقط با فرمت ntfs ان را فرمت و استفاده می کردم و در واقع هارد یک پارتیشن بیشتر ندارد

می خواستم ببینم این مشکل که ایجاد شده وهارد باز نمیشه و وقتی روی درایوان کلید می کنم سیستم کند می شود وهارد باز نمیشه دلیلش چی است که حالا مجبور به ریکاوری و بعد فرمت ان شده ام؟؟؟

من هارد کامپیوترم وسترن دیجیتال است 10 ساله داره کار میکنه یک بار همبه مشکل بر نخورده است

ولی این هارد اکسترنال را که جدید گرفتم این مشکل براش پیش اومده بدون اینکه هارد را فرمت کنم و یا کاری کنم یک روز وصل کردم به کامپیوتر به محتویات داخل ان دیگه دسرسی پیدا نکردم

البته این هارد چندین بار بدون safely remov کردن فیش یواس بی ان از کامپیوتر جدا شد ممکن است دلیل همین باشد

ایا راه حلی دیگر غیر از ریکاوری نیست؟ چون 300 گیگ اطلاعات روش داشتم و ریکاوری ان زمان زیادی می برد و از طرفی جا برای دخیره این همه اطلاعات ندارم

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

می خواستم ببینم این مشکل که ایجاد شده وهارد باز نمیشه و وقتی روی درایوان کلید می کنم سیستم کند می شود وهارد باز نمیشه دلیلش چی است که حالا مجبور به ریکاوری و بعد فرمت ان شده ام؟؟؟

من هارد کامپیوترم وسترن دیجیتال است 10 ساله داره کار میکنه یک بار همبه مشکل بر نخورده است

ولی این هارد اکسترنال را که جدید گرفتم این مشکل براش پیش اومده بدون اینکه هارد را فرمت کنم و یا کاری کنم یک روز وصل کردم به کامپیوتر به محتویات داخل ان دیگه دسرسی پیدا نکردم

البته این هارد چندین بار بدون safely remov کردن فیش یواس بی ان از کامپیوتر جدا شد ممکن است دلیل همین باشد
    raw شدن پارتيشنهاي هارد ديسك و مشكلاتي از اين قبيل كه ناشي از خراب شدن Partition Table هست مخصوصاً در هارد ديسكهاي اكسترنال خيلي شايع هست و علتهاي متفاوتي دارد . ممكن هست كه هارد ديسك مورد نظر مشكلات سخت افزاري مثلاً بدسكتوري داشته باشد . نوسانات ولتاژ و يا كافي نبودن جريان ميتواند علت ديگری باشد . مثلاً خرابي و فرسودگي كانكتورهاي USB كه در هارد ديسكهاي پرتابل باعث قطع و وصلي مكرر ميشود و يا استاندارد نبودن خروجي پريز برق و بی کیفیت بودن آن که باعث میشه آداپتور بخوبي روي آن فيكس و محكم نشود و به اصطلاح لق بزند و قطع و وصلی داشته باشد . Safely Remove نكردن و يا جدا كردن ناگهاني كابل USB مخصوصاً در زماني كه هارد در حال Read/Write هست ميتواند در ايجاد چنين مشكلاتي موثر باشد و چندين موارد ديگر ...

من 12 هدد هارد ديسك اكسترنال WD my book دارم و حتي يكبار هم دچار چنين مشكلاتي نشدم .

ایا راه حلی دیگر غیر از ریکاوری نیست؟ چون 300 گیگ اطلاعات روش داشتم و ریکاوری ان زمان زیادی می برد و از طرفی جا برای دخیره این همه اطلاعات ندارم
    ميتوانيد از برنامه Test Disk استفاده كنيد كه نيازي به بازيابي ديتا روي هارد ديسك ديگر نداريد . ولي اكثر كاربران به خاطر گرافيكي نبودن اين برنامه (محيط Dos مانند) و آشنايي ناكافي و عدم مطالعه كافي درباره نحوه استفاده از آن موفق به فيكس نمودن مشكل نميشوند و حتي وضعيت آنرا بدتر ميكنند . در نتيجه من هميشه اولويت اول را به بازيابي داده ها از طريق نرم افزارهايي مثل easeus data recovery wizard professional ميدهم كه براي كاربر سهولت بيشتري دارد .

5. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2014

پيش فرض

آقا سلام . من هاردم raw شده نمیخوام ریکاور کنم اطلاعات واسم مهم نیست فقط می خوام دوباره فرمت بشه و کار کنه . نتونستم فرمت کنم . راهنمایی لطفا ؟!!

داره خودمونی میشه asextor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام . من یه فلش و یه رم دارم که هر دو شون تقریبا همزمان به raw تبدیل شدن و نمیدونم چرا . سیستمم هم ویروسی نیست
    با هر نرم افزاری هم که تست کردم فقط میشد توی حالت ntfs فرمتش کرد که خب متاسفانه واسه رم کاربرد نداره و گوشی نمیخونه ش
    من با cmd و sd formater و find and mount و lowvel و hp usb formater و testdisk و checkdisk و 2-3 تا دیگه کار کردم ولی با هیچکدوم نشد. حتی درایو رو کاملا wipe کردم و بعدش مجددا پارتیشن ساختم بصورت primary و مجددا mbr ساختم داخلش و مجددا هم همون آموزشی که توی پست اول هست رو طی کردم ولی نشد
    هر کاری میکنم روی حالت fat/fat32 فرمت نمیشه ، یا اگه بشه هم بازش نمیکنه و میگه باید فرمت بشه

نکته ی جالبش اینه که رمم روی حالتی که با fat فرمت شده و کامپیوتر بازش نمیکنه ، وقتی میذارمش توی گوشی بازش میکنه !!!

خواهشا بگید چیکار کنم . بدجوری کارم گیره
    Last edited by asextor; 11-10-2014 at 06:16.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

تکراری..............
    Last edited by senator_saeed; 27-11-2014 at 11:37.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

با سلام
    بنده یه فروند هارد دیسک اکسترنال سیگیت یک ترا دارم.
    که معمولا به ----- وصله و فیلم ضبظ میشه.
    چند روز پیش موقع ضبط برق میره و کلا قاطی میکنه. و ----- دیگه هاردو نمیشناسه.ولی کامپیوتر میشناخت.وقتی خواستم دفراگش کنم هنگ میکرد.
    به ناچار از نرم افزار HDD Regenerator برای ترمیم بد سکتور احتمالی استفاده کردم.بعد از دوروز اسکن مداوم 35 مگابایتو اسکن کرده فقط.به ناچار اسکنو قطعش کردم.و از سیستم جداش کردم.
    و خواستم از طریق لو لول فرمت یکبار فرمتش کنم.
    ولی خطای i/o داد و نشد بازهم.
    بعد از اون الان وقتی به سیستم وصلش میکنم اسم درایو میاره مثلا k.ولی مشخصات هاردو نشون نمیده.
    ولی وقتی لو لول فرمت رو اجرا مکینم اسم هاردو میاره و حجمش نشون میده که یک ترا هست.
    وقتی تو خود ویندوز اصلا حجم و مشخصات نشون نمیده.(البته تو دوایس منیجر اسم هاردو میاره.
    الان اساتید میشه راهنمایی بکنم که چطوری زندش بکنم.
    اطلاعاتش مهم نیست ولی میخوام خودش لااقل درست بشه.
    از طریق اموزش این پست هم جلو میرم
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    در قسمت انالیز خطای read error میده

ممنونم

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

با سلام
    بنده یه فروند هارد دیسک اکسترنال سیگیت یک ترا دارم.
    که معمولا به ----- وصله و فیلم ضبظ میشه.
    چند روز پیش موقع ضبط برق میره و کلا قاطی میکنه. و ----- دیگه هاردو نمیشناسه.ولی کامپیوتر میشناخت.وقتی خواستم دفراگش کنم هنگ میکرد.
    به ناچار از نرم افزار HDD Regenerator برای ترمیم بد سکتور احتمالی استفاده کردم.بعد از دوروز اسکن مداوم 35 مگابایتو اسکن کرده فقط.به ناچار اسکنو قطعش کردم.و از سیستم جداش کردم.
    و خواستم از طریق لو لول فرمت یکبار فرمتش کنم.
    ولی خطای i/o داد و نشد بازهم.
    بعد از اون الان وقتی به سیستم وصلش میکنم اسم درایو میاره مثلا k.ولی مشخصات هاردو نشون نمیده.
    ولی وقتی لو لول فرمت رو اجرا مکینم اسم هاردو میاره و حجمش نشون میده که یک ترا هست.
    وقتی تو خود ویندوز اصلا حجم و مشخصات نشون نمیده.(البته تو دوایس منیجر اسم هاردو میاره.
    الان اساتید میشه راهنمایی بکنم که چطوری زندش بکنم.
    اطلاعاتش مهم نیست ولی میخوام خودش لااقل درست بشه.
    از طریق اموزش این پست هم جلو میرم
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    در قسمت انالیز خطای read error میده

ممنونم
    بدون باکس هم امتحان کردی؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

سلام

یک هارد اکسترنال adata دارم 640 گیگ است بر اثر قطع و وصل شدن برق قاطی کرده بود و باز نمی شد که فرمتش کردم درست شد ولی مشکلی که داره دیگه با fat32 فرمت نمیشه و فقط با فرمت ntfs فرمت میشه و من هارد را می خواهم پارتیشن بندی کنم و به دو نوع فرمت تقسیم کنم که به همین دلیل به مشکل بر خورده ام.

هارد عالی کار میکنه ولی به هیچ عنوان چه با کامپیوتر و نرم افزار و ----- فرمت fat32 نمیشه در حالی که قبلا" این مشکل را نداشت!!

داره خودمونی میشه TS.datarecovery's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوست عزیز شما می توانید از برنامه minitool partition استفاده کنید ، بعد از اجرا کردن برنامه ، روی هارد دیسک مورد نظر راست کلیک کنید و دکمه Partition Recovery رو انتخاب کنید، بعد از چند لحظه پارتیشن شما پیدا می شود آن را انتخاب کنید و سپس دکمه apply رو بزنید ،

به همین سادگی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •