تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 310 از 400 اولاول ... 210260300306307308309310311312313314320360 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,091 به 3,100 از 3992

نام تاپيک: نقد و بررسی مودم جدید TF-i60 (4.5G) ایرانسل

کاربر فعال اینترنت همراه اول
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

مودم B612 در اصل استاندارد 802.11ac رو هم فراهم میکنه و مودم اصلی که به فروش میره هر دو باند 2.4 و 5 گیگاهرتز رو پشتیبانی میکنه و این مسئله رو با جستجو در مشخصات فنی هر دو مدل این دستگاه از وب سایت هواوی میتونید پیدا کنید.
    اما مودم های داخلی ایران چیپ 5 گیگاهرتز رو ندارن، بخاطر اینکه از سر و ته دستگاه زدن که قیمتش مقرون به صرفه بشه .
    همینطور مسئله مهم اینه که شرکت هواوی به سفارش هر اوپراتور موبایل و مخابرات هر کشوری، دستگاه های سفارشی مخصوص اونجا زده که بعضی ها قیمت تمام شده پایین تری پیدا کنند، مثل دستگاهی که ایرانسل به فروش میرساند.
    درواقع همان دستگاه اصلی هست با کمی صرفه جویی اقتصادی.
    خب نسخه ای که توسط نمایندگی هواوی در ایران به فروش میرسه و نمونه جنرال این مودم هست و هیچ ربطی به سفارش و اپراتورها نداره هم از نظر مشخصات فنی دقیقا با tf-i60 برابر هست خب جریان این چیه ؟ حتی نمونه هایی که در روسیه هم ارائه شده باز همین مشخصات tf-i60 رو داره و خبری از wifi5G نیست .

تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

در نسخه که روی سایت آمازون برای فروش داره دقیقا ذکر شده cat 6 و وای‌فای باند۵
    فکر میکنم با توجه به اینکه نسخه ای که برای ایران سفارشی سازی شده ca حذف شده عملا نیازی به وای فای باند ۵ احساس نشده برای همون برداشتن
    ی نکته دیگه اینکه وقتی تجمیع دو باند نداره پس در اصل استاندارد کت ۶ هم نداره و با توجه به مایمو ۴ که اون هم جای بحث داره مودم میشه کتگوری ۵
    احتمالا
    اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنن

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

این لینک امازون رو بدید منم یه نگاهی بیندازم ببینم . در کل هم یا cat4 داریم یا cat6 دیگه cat5 نداریم

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

اگر ca داشت البته همون ca که میشناسیم و دیدم و درباره اش اطلاعات داریم و رو مودم هایی مثل e5785 یا b525 وجود دارد . باید طبق تست من باند 44 ظاهر میشد و تجمیع هم صورت میگرفت . یک نکته جالب دیگر الان داشتم فریمور 196 ایرانسل رو بررسی میکردم که در این فریمور با انتخاب گزینه فقط 4g دو گزینه fdd و tdd ظاهر میشن و من رفتم داخل فایل گانفیگ این دو قسمت و دیدم گزینه فقط fdd بر روی باند 44 یعنی ترکیب 1800 و 2600 تنظیم شده و با این توضیحات با انتخاب گزینه فقط fdd باید مودم از هر دو باند بتونه استفاده کنه و عملا باند 44 رو نشون بده ولی باز میره رو باند 3 و خبری از تجمیع نیست حتی با وجود فعال بودن دو باند مذکور در منطقه و قابل دسترس بودن اونها . این مودم از یک جایی سرعت میگیره و اون در هاله ای از ابهام قرار داره و هر چی هست در فریمورهای جدید اعمال شده .
    مسئله اول همون طور که گفتن MiMo 4x4 هست که مثلا مودم B525 2x2 هست و این مسئله تفاوت سرعت ایجاد میکنه.
    باند ها هرکدومشون یک فرکانس متفاوت داره ، یعنی باند 40 ، 38 یا 44 هرکدوم یک فرکانس هستش، فقط همون LTE Advanced هست که به معنای تجمیع هست و از همه این باند ها استفاده میکنه .
    موضوعی که شما داری مطرح میکنی هیچ ربطی به مسئله CA نداره .
    برای این که ثابت کنم پیشنهاد میکنم به وب سایت زیر برید، اونجا مسئله CA را متوجه می شید.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ملاحظه کنید که 612 چون 4x4 هست حتی استاندارد CA بالاتری هم داره و از 2CA استفاده میکنه درصورتی که 525 فقط CA هست (1CA) .
    باند هایی که شما دارید میگید از دستگاه به دستگاه دیگه متفاوته، من الان مودم B525s-23a خریداری کردم و همینطوری که مشاهده میکنید حتی باند های 40 و 41 را پشتیبانی نمیکنه، درصورتی که اگر مدل دیگه اون رو خریداری کرده بودم، این پشتیبانی انجام می شد.

این مسئله فقط به فرکانس های ارسال شده و تنظیم شده دکل مخابراتی برمیگرده، اگر فرکانس های انتخابی دکل مخابرات بازه بیشتری داشته باشه و دستگاه من نتونه اون فرکانس های بالاتر را انتخاب و دریافت کنه، خب طبیعتا یا نمیتونم متصل بشم و یا نمیتونم حداکثر سرعت را دریافت کنم !
    اگه دستگاهی داشته باشیم که فرکانس بالاتری داشته باشه، اما چنین فرکانسی از طرف دکل تامین نشه، خب طبیعی هست که شما وقتی اون فرکانس را انتخاب میکنید، به دلیل عدم وجود سرویس و فرکانس مورد نظر، دستگاه به فرکانس پایین تر و موجود بر میگرده .
    اما وقتی قراره از حالت CA استفاده بشه دیگه نباید یک فرکانس بخصوص انتخاب بشه باید گزینه LTE Advanced انتخاب بشه تا از تمام فرکانس هایی که در بازه کار مودم هست برای اینترنت استفاده بشه.
    اگر دکل تمامی اون فرکانس ها را سرویس بده خب سرعت زیاد میشه، اما اگه فرکانس ها کمتر بشه ، خب طبیعی هست که سرعتم کم میشه
    مثلا یکی از دلایل کم بودن سرعت اینترنت ایران اشغال باند 800 مگاهرتز توسط صدا و سیما است، اگه این باند آزاد بشه و دکل های مخابراتی روی اون اینترنت ارائه بدن، بطور خودکار با تکنولوژی CA سرعت اینترنت کاربرها به مراتب زیادتر خواهد شد.
    Last edited by shaahani; 11-03-2019 at 21:30.

4. 5 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

مسئله اول همون طور که گفتن MiMo 4x4 هست که مثلا مودم B525 2x2 هست و این مسئله تفاوت سرعت ایجاد میکنه.
    باند ها هرکدومشون یک فرکانس متفاوت داره ، یعنی باند 40 ، 38 یا 44 هرکدوم یک فرکانس هستش، فقط همون LTE Advanced هست که به معنای تجمیع هست و از همه این باند ها استفاده میکنه .
    موضوعی که شما داری مطرح میکنی هیچ ربطی به مسئله CA نداره .
    برای این که ثابت کنم پیشنهاد میکنم به وب سایت زیر برید، اونجا مسئله CA را متوجه می شید.

ملاحضه کنید که 612 چون 4x4 هست حتی استاندارد CA بالاتری هم داره و از 2CA استفاده میکنه درصورتی که 525 فقط CA هست (1CA) .
    باند هایی که شما دارید میگید از دستگاه به دستگاه دیگه متفاوته، من الان مودم B525s-23a خریداری کردم و همینطوری که مشاهده میکنید حتی باند های 40 و 41 را پشتیبانی نمیکنه، درصورتی که اگر مدل دیگه اون رو خریداری کرده بودم، این پشتیبانی انجام می شد.

این مسئله فقط به فرکانس های ارسال شده و تنظیم شده دکل مخابراتی برمیگرده، اگر فرکانس های انتخابی دکل مخابرات بازه بیشتری داشته باشه و دستگاه من نتونه اون فرکانس های بالاتر را انتخاب و دریافت کنه، خب طبیعتا یا نمیتونم متصل بشم و یا نمیتونم حداکثر سرعت را دریافت کنم !
    اگه دستگاهی داشته باشه که فرکانس بالاتری داشته باشه، اما چنین فرکانسی از طرف دکل تامین نشه، خب طبیعی هست که شما وقتی اون فرکانس را انتخاب میکنید، به دلیل عدم وجود سرویس و فرکانس مورد نظر، دستگاه به فرکانس پایین تر و موجود بر میگرده .
    اما وقتی قراره از حالت CA استفاده بشه دیگه نباید یک فرکانس بخصوص انتخاب بشه باید گزینه LTE Advanced انتخاب بشه تا از تمام فرکانس هایی که در بازه کار مودم هست برای اینترنت استفاده بشه.
    اگر دکل تمامی اون فرکانس ها را سرویس بده خب سرعت زیاد میشه، اما اگه فرکانس ها کمتر بشه ، خب طبیعی هست که سرعتم کم میشه
    مثلا یکی از دلایل کم بودن سرعت اینترنت ایران اشغال باند 800 مگاهرتز توسط صدا و سیما است، اگه این باند آزاد بشه و دکل های مخابراتی روی اون اینترنت ارائه بدن، بطور خودکار با تکنولوژی CA سرعت اینترنت کاربرها به مراتب زیادتر خواهد شد.

بحث مایمو 4*4 که جدا هست منم میگم این ca نداره اگر داشت حتما میرفت رو باند 44 تو ایران دو باند 1800 و 2600 برای lte و ترکیب هر دو اونها lte advanced شناخته شده و استفاده میشه . با این توضیح شما و اون عکس شما من به یک نتیجه میرسم که کلا نوع ca و تجمیع این مودم با b525 فرق داره و اگر هم اینطور باشه تا به امروز چطور نتونستن فریموری بنویسن که مثل مودم های دیگه بتونه حالت ca و تجمیع رو نشون بده و خیال کاربر رو راحت کنه که الان از چه نوع شبکه ای و چه نوع باندهایی در حال استفاده هست .

6. این کاربر از saber73 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

در کل من تلاشم رو کردم و دقیقا عین مودم b618 که cat11 هست یا b525 که cat6 هست فریمور رو ویرایش کردم و قابلیتی که اونها دارن رو به فریمور اضافه کردم ولی نتیجه ای که با اونها حاصل میشه با این مودم حاصل نمیشه و مثل این میمونه که داریم سر خودمون کلاه میزاریم . من به کار خودم هم تو این قسمت اطمینان دارم چون رو مودم e5785 هم تست کردم و اون مودم راحت دو باند 1800 و 2600 رو تجمیع و باند 44 رو در اختیار من قرار داد. حالا من از سرعت یا کیفیت یا قیمت این مودم ناراضی نیستم و هنوزم این مودم رو قبول دارم فقط خواستم ثابت کنم چنین چیزی تا به امروز در این مودم وجود نداره و حرفهایی که فلان فریمور قابلیت واقعی فعال سازی باند 44 و حالت تجمیع در این مودم رو داره و یک فریمور اختصاصی و نایاب هست همش در حد یک حرف و بازی با حروف و اعداد در داخل فریمور هست . مگر نه از همون روز اول من قابلیت باند 44 و قابلیت انتخاب تکی هر دو باند 1800 و 2600 رو به فریمور 196 ایرانسل اضافه کرده بودم به همراه ca و mimo4*4 به صورت فعال و قابل دسترس و خودم منتشر نکردم و نخواستم فردا از ملت دشنام و بدگویی بشنوم . سعی کردم صادق باشم .

8. 4 کاربر از saber73 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

بحث مایمو 4*4 که جدا هست منم میگم این ca نداره اگر داشت حتما میرفت رو باند 44 تو ایران دو باند 1800 و 2600 برای lte و ترکیب هر دو اونها lte advanced شناخته شده و استفاده میشه . با این توضیح شما و اون عکس شما من به یک نتیجه میرسم که کلا نوع ca و تجمیع این مودم با b525 فرق داره و اگر هم اینطور باشه تا به امروز چطور نتونستن فریموری بنویسن که مثل مودم های دیگه بتونه حالت ca و تجمیع رو نشون بده و خیال کاربر رو راحت کنه که الان از چه نوع شبکه ای و چه نوع باندهایی در حال استفاده هست .
    اصلا B612 باند 44 نداره

این باند ها هرکدومشون یک فرکانسه که باند 44 که شما دارید میگید 700مگاهرتز هست و فقط برای سرویس TDD درنظر گرفته شده و از اونجایی که این فرکانس توسط صدا و سیما اشغال شده ، اگر این مودم سرویس دهی انجام میداد بازهم در ایران امکان سرویس دهی روی این فرکانس وجود نداشت :

اینکه شما میگید باید روی باند 44 بره و تازه رفتن روی این باند نشانه CA هست ، یک حرف کاملا غیرمنطقی هست .
    هر کدوم از این باندها تنها معادل یک فرکانس است و CA یعنی جمع تمام فرکانس های موجود و قابل دریافت در مودم.

درضمن این تصویری که شما گذاشتید و در مورد CA ازش نتیجه گیری کردید، قدیمی هست، فریمور های آپدیت شده این دستگاه قابلیت CA دارند و من از چندین جا رفرنس گذاشتم واستون.
    قبلا همین تصویر من رو هم گول زده بود و متقاعد شدم دستگاه B525 توانایی بیشتری در دریافت سرعت داره، اما این موضوع حقیقت نداره و مودم B612 الان میتونه از Lte Advanced یا همون CA استفاده کنه.
    اگه شما میتونید برنامه LTEWatchH را بازکنید و فرکانس دستگاه B612 خودتون رو در حالت LTE Advanced قرار بدین و دستگاه بدون خطا و مشکل کار کنه، بعد از اون هم دوباره این برنامه رو باز کنید و همچنان فرکانس مودم را LTE Advanced مشاهده کنید ، این یعنی اینکه مودم شما داره با استفاده از CA کار میکنه .
    همین و تمام ، دیگه بحث در مورد فلان فرکانس، هیچ ارتباطی به موضوع CA نداره .

نه تنها توی ایران بلکه همه جای دنیا CA یعنی LTE Advanced و اگر کمی در مورد CA مطالعه کنید، متوجه خواهید شد.
    Last edited by shaahani; 11-03-2019 at 21:55.

10. 3 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

در کل من تلاشم رو کردم و دقیقا عین مودم b618 که cat11 هست یا b525 که cat6 هست فریمور رو ویرایش کردم و قابلیتی که اونها دارن رو به فریمور اضافه کردم ولی نتیجه ای که با اونها حاصل میشه با این مودم حاصل نمیشه و مثل این میمونه که داریم سر خودمون کلاه میزاریم . من به کار خودم هم تو این قسمت اطمینان دارم چون رو مودم e5785 هم تست کردم و اون مودم راحت دو باند 1800 و 2600 رو تجمیع و باند 44 رو در اختیار من قرار داد. حالا من از سرعت یا کیفیت یا قیمت این مودم ناراضی نیستم و هنوزم این مودم رو قبول دارم فقط خواستم ثابت کنم چنین چیزی تا به امروز در این مودم وجود نداره و حرفهایی که فلان فریمور قابلیت واقعی فعال سازی باند 44 و حالت تجمیع در این مودم رو داره و یک فریمور اختصاصی و نایاب هست همش در حد یک حرف و بازی با حروف و اعداد در داخل فریمور هست . مگر نه از همون روز اول من قابلیت باند 44 و قابلیت انتخاب تکی هر دو باند 1800 و 2600 رو به فریمور 196 ایرانسل اضافه کرده بودم به همراه ca و mimo4*4 به صورت فعال و قابل دسترس و خودم منتشر نکردم و نخواستم فردا از ملت دشنام و بدگویی بشنوم . سعی کردم صادق باشم .
    من مودم B612 ندارم که اون رو تست کنم، اما از اطلاعاتی زیادی که روی اینترنت موجوده، شکی ندارم که این دستگاه با فناوری CA کار میکنه.
    تست های سرعتی هم که دیدم با مودم B525 من اونم فقط در زمانی که فرکانس LTE Advanced را توی اون انتخاب کردم و CA فعال شده، یکی بوده.

حالا اگه دستگاه B612 ترجیحا اون نسخه اصلی غیر اوپراتورها ، روی Lte Advanced نمیره، این رو من بطور عملی تست نکردم و تا وقتی هم که کنار دستگاه B525 خودم در شرایط یکسان نبینم، باور نمیکنه که CA نداشته باشه.
    در ضمن اگر CA نداشته باشه، مخصوصا نسخه ای که ایرانسل داره میده، میشه بخاطر دادن اطلاعات غلط ازشون به سازمان تنظیم مقررات شکایت کرد.

12. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

اصلا B612 باند 44 نداره

این باند ها هرکدومشون یک فرکانسه که باند 44 که شما دارید میگید 700مگاهرتز هست و فقط برای سرویس TDD درنظر گرفته شده و از اونجایی که این فرکانس توسط صدا و سیما اشغال شده ، اگر این مودم سرویس دهی انجام میداد بازهم در ایران امکان سرویس دهی روی این فرکانس وجود نداشت :

اینکه شما میگید باید روی باند 44 بره و تازه رفتن روی این باند نشانه CA هست ، یک حرف کاملا غیرمنطقی هست .
    هر کدوم از این باندها تنها معادل یک فرکانس است و CA یعنی جمع تمام فرکانس های موجود و قابل دریافت در مودم.

درضمن این تصویری که شما گذاشتید و در مورد CA ازش نتیجه گیری کردید، قدیمی هست، فریمور های آپدیت شده این دستگاه قابلیت CA دارند و من از چندین جا رفرنس گذاشتم واستون.
    قبلا همین تصویر من رو هم گول زده بود و متقاعد شدم دستگاه B525 توانایی بیشتری در دریافت سرعت داره، اما این موضوع حقیقت نداره و مودم B612 الان میتونه از Lte Advanced یا همون CA استفاده کنه.
    اگه شما میتونید برنامه LTEWatchH را بازکنید و فرکانس دستگاه B612 خودتون رو در حالت LTE Advanced قرار بدین و دستگاه بدون خطا و مشکل کار کنه، بعد از اون هم دوباره این برنامه رو باز کنید و همچنان فرکانس مودم را LTE Advanced مشاهده کنید ، این یعنی اینکه مودم شما داره با استفاده از CA کار میکنه .

نه تنها توی ایران بلکه همه جای دنیا CA یعنی LTE Advanced و اگر کمی در مورد CA مطالعه کنید، متوجه خواهید شد.
    شما دچار سوء تفاهم شدید . منظور من تجمیع 1800 که با hex 0*4 شناخته میشه + 2600 که با hex 0*40 شناخته و 1800 میشه باند 3 و 2600 میشه باند 7 و حاصل تجمیع اینها میشه 44 و رو همه فریمورهای ایرانی و جنرال این دو باند وجود داره و تو ایران این دو باهم جمع میشن و تجمیع صورت میگیره .

مثلا:
    فرکانس FDD 1800 روی باند 3 و معادل HEX آن: 4
    فرکانس FDD 2600 روی باند 7 و معادل HEX آن: 40
    تجمیع فرکانس FDD 1800 با FDD 2600 معادل HEX آن: 44 (برای تجمیع اعداد HEX دو فرکانس باید با هم جمع شوند)

14. این کاربر از saber73 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

اصلا B612 باند 44 نداره

این کار رو همه انجام دادن باز باند 3 نشون داده میشه و هیچ تفاوتی در فرکانس ها و سرعت اینترنت و پهنای باند صورت نمیگیره و دقیقا مثل اینکه اصلا این گزینه رو انتخاب نکرده باشید . ولی با همین برنامه و با همین گزینه روی مودم e5785 نتیجه متفاوت هست و نشان از تجمیع واقعی رو میده .

16. این کاربر از saber73 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

این کار رو همه انجام دادن باز باند 3 نشون داده میشه و هیچ تفاوتی در فرکانس ها و سرعت اینترنت و پهنای باند صورت نمیگیره و دقیقا مثل اینکه اصلا این گزینه رو انتخاب نکرده باشید . ولی با همین برنامه و با همین گزینه روی مودم e5785 نتیجه متفاوت هست و نشان از تجمیع واقعی رو میده .
    اگر واقعا تجمیع میکنه دو باند رو چرا مثل مودم e5785 علامت + رو کنار شبکه 4G ظاهر نمیکنه و موقعی که ترافیکی رد و بدل نمیشه چرا باز همون 4G رو نشون میده یا زمانی که مودم در حال دانلود هست چرا علامت به صورت +4G در نمیاد ؟ در مودم E5785 تمامی این کارها که گفتم انجام میشه و تفاوت سرعت معناداری در حالت بدون + و با + در کنار 4G وجود داره و هر وقت فشار رو مودم زیاد هست و دانلود در حال انجامه علامت ظاهر میشه و سرعت مودم مثل کیلومتر سنچ ماشین یک دفعه که گاز میزیدن و عقربه میره بالا سرعت این مودم هم میره بالا . و با رفتن علامت + سرعت هم میاد پایین .

در مودم B612 خبری از این کارها موقع دانلود و رد و بدل شدن ترافیک و کاهش یا افزایش سرعت همزمان با اشکار یا ناپدید شدن علامت + نیست . شبکه TDD هم که به صورت یکسره از اول تا اخر برنامه علامت + رو نمایش میدهد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •