تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 55

نام تاپيک: بالا نیامدن سیستم و مانیتور بدون سیگنال بعد از تعویض cpu

حـــــرفـه ای امير موسر's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

همین کارو کردم، ولی اصلا دیگه صدای بوقم نمیده و مانیتورم نمیشناسه. بعد از چند ثانیه هم خود به خود خاموش میشه.
    CPU قبلیتم نمیتونی تصویر بگیری باهاش ؟!

پروفشنال mj94's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

CPU قبلیتم نمیتونی تصویر بگیری باهاش ؟!
    نه، فقط یه بار cpu جدیده رو امتحان کردم.بعد از اون همون cpu قبلی رو امتحان میکنم که تصویر نمیده و بعد از بیرون اوردن و جا زدن باتری cmos دیگه عملا سیستم هیچ کاری نمیکنه. فقط چند لحظه روشن میشه، فن ها میچرخن و هارد کار میکنه و بعد دوباره کل سیستم خاموش میشه. مانیتورم اصلا عکس العملی نسبت به روشن شدن سیستم نشون نمیده. انگار اصلا کابلش وصل نیست.

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

اینکه میگید خیلی زود خاموش میشه شبیه موقعه ایه که خازنها مادربرد باد کرده باشن یه نگاه به خازنهای مادربرد بکنید ببینید باد نکرده باشن

پروفشنال mj94's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

اینکه میگید خیلی زود خاموش میشه شبیه موقعه ایه که خازنها مادربرد باد کرده باشن یه نگاه به خازنهای مادربرد بکنید ببینید باد نکرده باشن
    چک کردم، به نظر همشون سالم و صاف صوفن.

کـاربـر بـاسـابـقـه EHSANRF's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

احتمالا پایه های مادربرد یا پین های CPU کج شدن یا شکستن
    دقیق نمیدونم این مدل CPU پین داره یا نه، ولی به هر حال هم CPU و هم مادربرد رو چک کن ( منظورم جاییه که CPU رو نصب میکنی )
    اگه پین های پردازنده کج شدن با یه پنس یا جاقوی خیلی نازک آروم میتونی درستشون کنی ولی خیلی ظریف کاری داره باید حواست باشه

پروفشنال mj94's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

احتمالا پایه های مادربرد یا پین های CPU کج شدن یا شکستن
    دقیق نمیدونم این مدل CPU پین داره یا نه، ولی به هر حال هم CPU و هم مادربرد رو چک کن ( منظورم جاییه که CPU رو نصب میکنی )
    اگه پین های پردازنده کج شدن با یه پنس یا جاقوی خیلی نازک آروم میتونی درستشون کنی ولی خیلی ظریف کاری داره باید حواست باشه
    تو سایتای انگلیسی این موردو دیدم، برا همین چک کرده بودم، به نظرم سالم بودن، ولی شاید من نتونستم تشخیص بدم.
    به نظرم احتمالش زیاده. چون هر چی هست به خود cpu ربط نداره.
    البته بعد از بیرون اوردن باتری cmos که عملا شانسی برای تست اینا ندارم، چون سیستم سریع خاموش میشه.
    شاید فردا کیسو بردم بیرون یکی ببینه. فقط امیدوارم تعویض قطعه نخواد که بدجوری جیبم خالیه. به خصوص مادربورد که دیگه قضیه داستان دار میشه.

پروفشنال mj94's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

اقا، دادم بیرون، میگه مادربورد مشکل داره و پاورت اور ولتاژ داره (یا یه همچین چیزی)
    یه مادربرد دسته دو براش اورده بودن برا فروش، مدل gigabyte 945pl-s3p.
    Cpu جدیده core 2 duo e8400 رو ساپورت میکنه، ولی رم نهایتا 2 گیگ میخوره. من الان 2 تا رم 2 دارم. دلم نمیاد بی خیالش بشم.
    به نظرتون چیکار کنم؟
    مادربورد جایگزین چی پیشنهاد میکنید؟ (ddr 2 باشه)
    تا حدود 100 تومن. باید یه پاورم بگیرم که یارو میگفت یه 330 بهت میدم 50 یا 60 تومن. دسته 2 هم مشکلی نداره.
    ای بابا، چه بدبختی شدا!
    Last edited by mj94; 28-11-2015 at 16:07.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

اقا، دادم بیرون، میگه مادربورد مشکل داره و پاورت اور ولتاژ داره (یا یه همچین چیزی)
    Cpu جدیده core 2 duo e8400 رو ساپورت میکنه، ولی رم نهایتا 2 گیگ میخوره. من الان 2 تا رم 2 دارم. دلم نمیاد بی خیالش بشم.
    به نظرتون چیکار کنم؟
    تا حدود 100 تومن. باید یه پاورم بگیرم که یارو میگفت یه 330 بهت میدم 50 یا 60 تومن. دسته 2 هم مشکلی نداره.
    ای بابا، چه بدبختی شدا!
    سلام
    اين مادربورد كه ميگي توي سايت گيگابايت تصويرش رو زده.ظاهرن 4 تا جاي رم داره.به نظرم بايد بيشتر از 4 گيگ رم بخوره.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولي به نظر خودم مدل GM31-ES2L يا GM31ES2C از اين بهتره.775 پين هست.ولي پردازنده قبليت رو ساپورت نميكنه. در عوض تا چهار هسته اي رو ساپورت ميكنه.dual BIOS هم هست.گرافيك آنبورد هم داره و كارت گرافيك هم ميخوره.من چهار پنج سال پيش گرفتم.اونموقع هم ارزون بود.اگه توي بازار نوش رو پيدا كني قيمتش احتمالن ارزونتر از صد تومنه .البته اطلاع دقيق ندارم ولي حدس ميزنم
    البته كارت گرافيك pci express ميخوره و اگه كارت گرافيكتون خيلي قديمي AGP هست به اين نميخوره.

رم ddr2 1066 ميخوره كه نميدونم فرقش با ddr2 667 چي هست ولي اگه رم شما ddr2 667 هست اينموضوع هم بررسي كنيد بعدن مشكل پيش نياد واستون
    Last edited by paveej; 28-11-2015 at 17:04.

9. این کاربر از paveej بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال mj94's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

ممنون
    رمم فکر کنم 677 باشه.
    احتمالا ساپورت کنه.
    CPU فعلا e8400 رو دارم.
    مادربرد 945pl-s3p رو امتحان میکنم ببینم 4 گیگ ساپورت میکنه یا نه، اگه نشد، اینی که پیشنهاد کردیدو مد نظر دارم. ببینم قیمتش چنده.
    اگه کسی پیشنهاد دیگه ای داره یا قیمت اینو میدونه، لطفا کمک کنه.

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

به نظرتون چیکار کنم؟
    ای بابا، چه بدبختی شدا!
    دوست عزیز مادربردهای گیگابایت و ایسوس خوبن ولی در اینترنت که سرچ کردم ظاهرا دیگه ddr2 تولید نمی کنن
    ولی در سایت میهن مارکت هم یه مارکی بود 65هزار که مارک گمنامی بود برای من تا حالا اسمی ازش نشنیده بودم

12. این کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •