تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 51

نام تاپيک: غیرت مرد: خوب، بد، زشت

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

...
    چیزی که ما میگیم اینکه هیچ یک از طرفین نباید برای همدیگه تصمیم بگیرن، هر کسی تو رابطه ای از طرف مقابلش انتظاراتی داره و معیار هایی براش مهم هست و این باید قبل از شروع رابطه ـش بررسی بشه اینطور نباشه که بگه من وارد رابطه میشم بعد درست یا اصلاحش میکنم
    ...
    تو جامعه ما دو نفری که با هم ازدواج دائم می کنند هر دوشون باید مسلمان باشند (منظورم اینه که اختلاف در دین ندارند) ، پس قبل از شروع رابطه اسلام رو پذیرفتن ، پس هر دو باید به دستورات اسلام در هر زمینه از جمله مساله غیرت عمل کنند و اگر هم یاداوری ای صورت بگیره تصمیم گیری به جای فرد مقابل نیست ، صرفا یاداوری موردی است که قبل از ازدواج (شاید کمی غیر ملموس تر) توافق شده...

حـــــرفـه ای Ar@m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

شعور شخص و آزادی انتخابش و همه سر جای خودش ولی تجربه حداقل به من ثابت کرده که زن دوست داره سایه قدرت مرد بالاسرش باشه حالا اسم غیرت یا هرچی روش میزارید، مردی که غیرت داره نشونه ای از این هست که قدرت حمایت داره.
    یکی از اون انتظارات اینه که زن یه مرد میخواد و یه مرد واقعی یه سری ویژگی ها داره که غیرت هم جزء اونهاست.
    هر شخصی بنا به سلایق و تفکراتی که داره مشخصا به افراد خاصی بیشتر و به افراد خاصی کمتر جذب میشه از نظر من این که تجربه به شما ثابت کرده زن دوست داره سایه قدرت مرد بالای سرش باشه نتیجه ی همین گرایش شما به سمت چنین زنانیه. همونطور که اگه مردی بودین که چنین طرز تفکری نداشت دنبال زنانی میگشتین که چنین احساسی رو دوست نداشته باشن.
    تجربه ی شخصی ملاک نتیجه گیری کلی نباید باشه.

به هیچ وجه مفهوم چرندی نیست اگه چرند بود مثلا مردذلیلی هم داشتیم وقتی نداریم یعنی یه عرف پذیرفته هست که زن ذلیلی مفهوم خلاف اونه. با توجه به آمار بالای خشونت خانگی در اروپا و امریکا نمیشه گفت اونها هم چندان زن ذلیل هستند.
    الان خشونت هم شد ملاک مردانگی!!!
    مدام حرفاتون جالب تر میشه!!
    عرف پذیرفته یا عرف خودش تمام این تعاریف رو ایجاد کرده و به خورد مردان و زنان داده؟
    حرف شما عین اینه که بگیم مرد حسود وجود نداره چون عرف همیشه اعلام کرده حسادت زنانه نه حسادت مردانه! استدلالتون که عرف پذیرفته یا نپذیرفته بی معناست. قراردادهای غلط اجتماعی از کجا منشا میگیرن پس؟

نظر مرد رو جنسیت این هست که ترجیح میدم مردی در جایگاه کامل مردانگی باشم تا این چیزی که مد نظر شماست. و هیچ اشکالی هم نمی بینم اگه مردی بخواد کمتر مرد باشه.
    از نظر من مردی که مدام بخواد مردانگی خودشو به طرف مقابلش ثابت کنه احتمالا مدام در ترس از دست دادن این مردانگی به سر میبره وگرنه من اگه به اون چه هستم اعتقاد داشته باشم دلیلی برای مدام به رخ کشیدنش نمیبینم.

3. 5 کاربر از Ar@m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن علوم انسانی A/|\IR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

پيش فرض

شعور شخص و آزادی انتخابش و همه سر جای خودش ولی تجربه حداقل به من ثابت کرده که زن دوست داره سایه قدرت مرد بالاسرش باشه حالا اسم غیرت یا هرچی روش میزارید، مردی که غیرت داره نشونه ای از این هست که قدرت حمایت داره.
    یکی از اون انتظارات اینه که زن یه مرد میخواد و یه مرد واقعی یه سری ویژگی ها داره که غیرت هم جزء اونهاست.
    تو جامعه ما از همون اول که بچه به دنیا میاد به یکی از جنس ها مردانگی یاد میدن به یک جنس هم زنانگی (البته از نوع خاص و مزخرف خودش)
    کافیه پسر بچه ها و نوجوانانی که با خواهر و مادرشون تو خیابون راه میرند رو نگاه کنیم که غیرت باهاشون چه کرده یا دختر بچه ها از همون اول تو خاله بازی هاشونم یاد میگیرن که به امور منزل و شوهر داری بپردازند!
    همین بچه ها بزرگ میشند و رفتار درشون شکل میگره جوری فکر میکنن لازمه ی مردانگی و یا زنانگی اینکه تفکرات که به خوردشون دادن رو باید اجرا کنن و گرنه مرد یا زن نیستن! تو مشاوره های خانواده مدام به زن ها گفته میشه که مرد رو راضی نگه دارین و غرور و مردانگیش رو خدشه دار نکنید که عواقبش بده، از اونور همین مشاوران به مرد ها میگن مردانگی و غیرت لازمه ی زندگی!
    به قول کاربر راسل (که رفتن از انجمن) با این که تو مناطق عربی استفاده ابزاری از زن ها بیشتر از هر جای دیگس بازم زن ها از بزرگترین طرفداران پیشوایانشون هستن، تجربیاتتون کامل نیست و نمیتونین بر اساس تجربه های محدودتون استدلال کنید که مغلطه میشه.
    یه جور میگین زن انتظاراتی داره انگار به صورت غریزی بهش منتقل شده و همه همینطور هستن

الان افراد زیادی فکر میکنن اگه غیرت به خرج ندن طرف مقابل آس و پاس و مفسد و آفت جامعه میشه! و خودشون در جایگاهی فرض میکنن که قدرت تشخیص مصلحت دیگران رو بهتر از طرف مقابل میدونن، کاش به جای اینچیزا یکم رو احترام کار میکردیم، نمیدونم اینکه به فرد احترام بگذاریم چقدر سخته!
    Last edited by A/|\IR; 22-07-2015 at 11:14.

5. 6 کاربر از A/|\IR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

به هیچ وجه مفهوم چرندی نیست اگه چرند بود مثلا مردذلیلی هم داشتیم وقتی نداریم یعنی یه عرف پذیرفته هست که زن ذلیلی مفهوم خلاف اونه. با توجه به آمار بالای خشونت خانگی در اروپا و امریکا نمیشه گفت اونها هم چندان زن ذلیل هستند.
    نظر مرد رو جنسیت این هست که ترجیح میدم مردی در جایگاه کامل مردانگی باشم تا این چیزی که مد نظر شماست. و هیچ اشکالی هم نمی بینم اگه مردی بخواد کمتر مرد باشه.
    دلیل اینکه "مردذلیلی" نداریم اینه که جامعه ما یک جامعه مرد سالار است! و طبیعتا "مردذلیلی" در ذهن خیلی ها (از جمله شما) نرمال و طبیعی است، برای چیزی که به نظر نرمال و طبیعی میاد کسی اسم نمی گذاره.

ارتباط خشونت خانگی و زن/مرد ذلیلی خیلی واضح نیست. خشونت خانگی به مشکلات روانی شخص برمی گرده. به علاوه آمار خشونت خانگی در کشورهای غربی نگران کننده است ولی باید مقایسه بشه. متاسفانه اینجا هم مثل سایر فاکتورها در کشور ما آمار دقیقی ارائه نمیشه. رئیس اورژانس اجتماعی کشور اعلام کرد خشونت خانگی سومین آسیب اجتماعی کل کشور است (بعد از اعتیاد و کودک آزاری).

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و از همین مقاله:

حسینی بیان داشت: در سال 1353 مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران، در روستاهای جنوب خراسان تحقیقی انجام دادو در آن تحقیق،‌ محققین از زنان روستایی پرسیدند که آیا شوهرتان شما را کتک هم می‌زند؟؛ این زنان در جواب بعد با تعجب نگاه می‌کردند و می‌گفتند اگر شوهرمان ما را کتک نزند که دوستمان ندارد.در واقع این یک قالب فرهنگی است؛ یعنی غیرت و علاقه‌مندی شوهر موجب این می‌شود که دستش را بالا ببرد و محکم در گوش همسرش سیلی بزند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: این در واقع برساخت ذهنی آن زمان جامعه است.

در سال 1353 میشد از این آمارها گرفت، ولی در سال های بعد از اون روال تغییر کرد و گرفتن چنین آمارهایی در کشور ممنوع شده و طبیعتا نمی دونیم وضعیت چگونه است ولی کلیت مسئله مشخصه جالب نیست.

7. 5 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

تو جامعه ما دو نفری که با هم ازدواج دائم می کنند هر دوشون باید مسلمان باشند (منظورم اینه که اختلاف در دین ندارند) ، پس قبل از شروع رابطه اسلام رو پذیرفتن ، پس هر دو باید به دستورات اسلام در هر زمینه از جمله مساله غیرت عمل کنند و اگر هم یاداوری ای صورت بگیره تصمیم گیری به جای فرد مقابل نیست ، صرفا یاداوری موردی است که قبل از ازدواج (شاید کمی غیر ملموس تر) توافق شده...
    در اسلام غیرت از طرف زن پذیرفتنی نیست و در نهج البلاغه اینطور عنوان شده => غیرت زن کفر است و غیرت مرد ایمان است . پس اگر قرار باشه کسی این وسط حق غیرتی شدن داشته باشه , اون حق به مرد میرسه , نه زن مسلمان .

9. 5 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

در اسلام غیرت از طرف زن پذیرفتنی نیست و در نهج البلاغه اینطور عنوان شده => غیرت زن کفر است و غیرت مرد ایمان است . پس اگر قرار باشه کسی این وسط حق غیرتی شدن داشته باشه , اون حق به مرد میرسه , نه زن مسلمان .
    حرف من کلی و در جواب این بود که غیرت تحمیل عقیده و تصمیم گیری برای دیگری نیست. این حدیث هم جای بحث بیشتری داره و در مورد چند همسری بودن هست.
    غیرت در عمل به عدم اعتماد به قدرت قضاوت طرف مقابل برمی گرده. من به عنوان مرد میگم زن خودش قدرت تجزیه تحلیل و تصمیم گیری اینکه روابطش با سایر مردها در چه حدی باشه رو نداره، پس من براش تصمیم می گیرم.

دیگه در قرن 21 حرف از این مسائل زدن واقعا جای تعجب داره.

دقیقا هر وقت از حقوق زنان و آزادی برای زنان صحبت میشه همین پرسش ارائه میشه، و پاسخ من هم همیشه اینه که بله چون من اعتمام می کنم به قدرت تصمیم گیری مثلا همسر خودم، اگه اعتماد نمی کردم که باهاش ازدواج نمی کردم !!
    غیرت که به معنی سوء ظن نیست و نباید سوء استفاده و زیاده روی برخی افراد را به حساب بد بودن خود عمل بذاریم. همین که شما اعتماد دارید و به خاطر این اعتماد اقدامی نمی کنین خودش غیرته. شما اعتماد دارید که فلان شخص درگیر فلان خطا نمیشه وگرنه چنانچه خطایی رخ داد شما هم واکنش نشان می دهید (از جمله بندی تان مشخص است).
    البته شما با همسرتان ازدواج کردید نه با تمام اطرافیان او! وجود افراد خلاف کار در جامعه یک واقعیت است (نه سوء ظن) که باید پذیرفت و شما با این اعتماد کامل ، احتمالا خطای غیر عمدی از سوی فردی مثل همسرتان را پذیرفته اید.
    Last edited by mb1372; 22-07-2015 at 14:56. دليل: نقص!

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

هر شخصی بنا به سلایق و تفکراتی که داره مشخصا به افراد خاصی بیشتر و به افراد خاصی کمتر جذب میشه از نظر من این که تجربه به شما ثابت کرده زن دوست داره سایه قدرت مرد بالای سرش باشه نتیجه ی همین گرایش شما به سمت چنین زنانیه. همونطور که اگه مردی بودین که چنین طرز تفکری نداشت دنبال زنانی میگشتین که چنین احساسی رو دوست نداشته باشن.
    تجربه ی شخصی ملاک نتیجه گیری کلی نباید باشه.

الان خشونت هم شد ملاک مردانگی!!!
    مدام حرفاتون جالب تر میشه!!
    عرف پذیرفته یا عرف خودش تمام این تعاریف رو ایجاد کرده و به خورد مردان و زنان داده؟
    حرف شما عین اینه که بگیم مرد حسود وجود نداره چون عرف همیشه اعلام کرده حسادت زنانه نه حسادت مردانه! استدلالتون که عرف پذیرفته یا نپذیرفته بی معناست. قراردادهای غلط اجتماعی از کجا منشا میگیرن پس؟

از نظر من مردی که مدام بخواد مردانگی خودشو به طرف مقابلش ثابت کنه احتمالا مدام در ترس از دست دادن این مردانگی به سر میبره وگرنه من اگه به اون چه هستم اعتقاد داشته باشم دلیلی برای مدام به رخ کشیدنش نمیبینم.
    بله درسته حرف شما منتها این کشش و جذبی که شما میفرمایید در مرحله ثانوی هست که اخلاق و سلایق مربوط میشه. در کشش اولیه یک زن به مردی با ویژگی های مردانه و یک مرد به زنی با ویژگی های زنانه جذب میشه. اون جوری که شما میگید قبل از شناخت فرد محاله ولی اینکه من میگم در لحظه هست.
    خشونت یه مرد علیه زنش پست ترین و رذل ترین کاری هست که اون میتونه انجام بده ، به نظرم مردهایی که در مردانگیشون مشکل دارن این کار رو میکنن تا اون ضعف عدم مردانگی کاملشون رو بپوشونند.
    عرف و قراردادهای اجتماعی دو نوع هستند یه نوع موافق ذات بشری مثل چند همسری برای مردان یا کنترل و ریاست مرد بر زن ولی یه نوع عرف ها مثل تک همسری برای مردان هستند که ناشی از ذات انسانی نیستند و اینها آسیب زا هستند.

تو جامعه ما از همون اول که بچه به دنیا میاد به یکی از جنس ها مردانگی یاد میدن به یک جنس هم زنانگی (البته از نوع خاص و مزخرف خودش)
    کافیه پسر بچه ها و نوجوانانی که با خواهر و مادرشون تو خیابون راه میرند رو نگاه کنیم که غیرت باهاشون چه کرده یا دختر بچه ها از همون اول تو خاله بازی هاشونم یاد میگیرن که به امور منزل و شوهر داری بپردازند!
    همین بچه ها بزرگ میشند و رفتار درشون شکل میگره جوری فکر میکنن لازمه ی مردانگی و یا زنانگی اینکه تفکرات که به خوردشون دادن رو باید اجرا کنن و گرنه مرد یا زن نیستن! تو مشاوره های خانواده مدام به زن ها گفته میشه که مرد رو راضی نگه دارین و غرور و مردانگیش رو خدشه دار نکنید که عواقبش بده، از اونور همین مشاوران به مرد ها میگن مردانگی و غیرت لازمه ی زندگی!
    به قول کاربر راسل (که رفتن از انجمن) با این که تو مناطق عربی استفاده ابزاری از زن ها بیشتر از هر جای دیگس بازم زن ها از بزرگترین طرفداران پیشوایانشون هستن، تجربیاتتون کامل نیست و نمیتونین بر اساس تجربه های محدودتون استدلال کنید که مغلطه میشه.
    یه جور میگین زن انتظاراتی داره انگار به صورت غریزی بهش منتقل شده و همه همینطور هستن

الان افراد زیادی فکر میکنن اگه غیرت به خرج ندن طرف مقابل آس و پاس و مفسد و آفت جامعه میشه! و خودشون در جایگاهی فرض میکنن که قدرت تشخیص مصلحت دیگران رو بهتر از طرف مقابل میدونن، کاش به جای اینچیزا یکم رو احترام کار میکردیم، نمیدونم اینکه به فرد احترام بگذاریم چقدر سخته!
    دقیقا من تو همون شرایط بزرگ شدم یاد گرفتم هیچ کاری که به زنانگی متهم بشم رو انجام ندم و نهایت سعیم همیشه بر نشون دادن اوج ویژگی های مردانگی بوده و افتخار هم میکنم. برای همین الان خوب میدونم چجوری بر جنس مخالفم تسلط پیدا کنم چیزی که این دوستان تفاهمی یا همون زن ذلیلان هرچقدر هم که بگند اینجوری نیست ولی دوست دارند در باطن خودشون که اینجوری باشن یعنی مسلط.
    نمونه اش زیاده تو دانشگاه این پسر خرخون ها به زور و زحمت یکی رو پیدا میکنن ولی اراذل و اوباش در عین حال با چند نفر هستند.
    nice guys finish last.

دلیل اینکه "مردذلیلی" نداریم اینه که جامعه ما یک جامعه مرد سالار است! و طبیعتا "مردذلیلی" در ذهن خیلی ها (از جمله شما) نرمال و طبیعی است، برای چیزی که به نظر نرمال و طبیعی میاد کسی اسم نمی گذاره.

ارتباط خشونت خانگی و زن/مرد ذلیلی خیلی واضح نیست. خشونت خانگی به مشکلات روانی شخص برمی گرده. به علاوه آمار خشونت خانگی در کشورهای غربی نگران کننده است ولی باید مقایسه بشه. متاسفانه اینجا هم مثل سایر فاکتورها در کشور ما آمار دقیقی ارائه نمیشه. رئیس اورژانس اجتماعی کشور اعلام کرد خشونت خانگی سومین آسیب اجتماعی کل کشور است (بعد از اعتیاد و کودک آزاری).

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و از همین مقاله:

حسینی بیان داشت: در سال 1353 مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران، در روستاهای جنوب خراسان تحقیقی انجام دادو در آن تحقیق،‌ محققین از زنان روستایی پرسیدند که آیا شوهرتان شما را کتک هم می‌زند؟؛ این زنان در جواب بعد با تعجب نگاه می‌کردند و می‌گفتند اگر شوهرمان ما را کتک نزند که دوستمان ندارد.در واقع این یک قالب فرهنگی است؛ یعنی غیرت و علاقه‌مندی شوهر موجب این می‌شود که دستش را بالا ببرد و محکم در گوش همسرش سیلی بزند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: این در واقع برساخت ذهنی آن زمان جامعه است.

در سال 1353 میشد از این آمارها گرفت، ولی در سال های بعد از اون روال تغییر کرد و گرفتن چنین آمارهایی در کشور ممنوع شده و طبیعتا نمی دونیم وضعیت چگونه است ولی کلیت مسئله مشخصه جالب نیست.
    دقیقاً همینجوره وقتی چیزی نرمال و برپایه فطرت بشری باشه کسی روش اسم نمیگذاره همونجوره که دگرجنس گرا اصطلاح احمقانه ای هست. حالا غرب رو ولش تو همین شرق خودمون دلیلش چی میتونه باشه؟ از بیمار بودن اون شخص که بگذریم یکی از ابعادش میتونه این باشه که اون شخص راه دیگری رو برای ابراز حس برتریش پیدا نمیکنه یعنی تسلط خودش رو در این کار پست میدونه.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

غیرت که به معنی سوء ظن نیست و نباید سوء استفاده و زیاده روی برخی افراد را به حساب بد بودن خود عمل بذاریم. همین که شما اعتماد دارید و به خاطر این اعتماد اقدامی نمی کنین خودش غیرته. شما اعتماد دارید که فلان شخص درگیر فلان خطا نمیشه وگرنه چنانچه خطایی رخ داد شما هم واکنش نشان می دهید (از جمله بندی تان مشخص است).

این اشتباهیه که زیاد در صنعت "توجیه سازی" صورت می گیره، یک مفهوم که در عمل، به شکلی که در جامعه داره انجام میشه، مطلوب نیست، و ما میایم اون رو بازتعریف می کنیم به شکلی که ما فکر می کنیم بهتره به اون شکل اصلاح بشه، و بعد طوری رفتار می کنیم گویی اون مفهوم اولیه همین الان برای همه به شکلی است که ما مدعی هستیم بهتره باشه. خیر اینطور نیست. مشکلات رو نمیشه با بازتعریف مفاهیم حل کرد. شما می تونید غیرت رو خودتون تعریف کنید و یک مفهوم جدید تر (و معقول تر) براش در نظر بگیرید، کاری که @ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] انجام داد. اینکار اوکی هست ولی باید توجه کنید دیگه شما منظورتون از غیرت اون چیزی نیست که در ذهن سایرین تداعی میشه.

شما می فرمایید اینکه شخصی به همسرش اعتماد داشته باشه و دخالتی در روابطش نداشته باشه غیرته، خیر !! این دقیقا متضاد است با مفهوم غیرت در ذهن اکثریت جامعه. این کلمه ها تقدسی ندارند، انتقاد به نوع رفتاری است که امروزه با این کلمات توصیف میشه و اگه شما تعریف کلمه رو عوض کنید طوری که دیگه اون رفتار رو توصیف نکنه بحث بیشتر زبان شناسی است و نه جامعه شناسی.

البته شما با همسرتان ازدواج کردید نه با تمام اطرافیان او! وجود افراد خلاف کار در جامعه یک واقعیت است (نه سوء ظن) که باید پذیرفت و شما با این اعتماد کامل ، احتمالا خطای غیر عمدی از سوی فردی مثل همسرتان را پذیرفته اید.
    مشکل اونجاست که من فکر کنم همسر من خودش قدرت تشخیص صحیح و غلط رو نداره و من بهتر از ایشون می تونم تصمیم بگیرم چطور باید با این اطرافیان رفتار کنه و تصور کنم این حق من است و دارم کار خوبی انجام میدم!

13. 4 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

حرف من کلی و در جواب این بود که غیرت تحمیل عقیده و تصمیم گیری برای دیگری نیست. این حدیث هم جای بحث بیشتری داره و در مورد چند همسری بودن هست.
    بازم فرقی نمیکنه . طرف میره یک زن دیگه اختیار میکنه ولی همسر اول اون مرد نمیتونه احساس و مخالفت خودش رو نسبت به این مسئله بروز بده و به نوعی غیرتی بشه که چرا آقا رفته زن دوم گرفته !؟
    پس خانم نباید غیرتی بشه و باید بذاره آقا کارشو بکنه . چه بخواد زن دوم اختیار کنه یا این که بخواد 4 زن داشته باشه . تصمیمش به عهده ی خود مرد هست و زن حق دخالت نداره .

ولی وقتی که زن قرار هست برای خودش تصمیم گیری کنه اسم غیرت میاد وسط که من صلاح نمیدونم خانمم این کار بکنه و فلان رفتار رو داشته باشه و یا فلان پوشش رو داشته باشه . چون که روی اون غیرت دارم و غیرتم اجازه نمیده .
    ولی غیرتشون اجازه میده که برن همسر دوم بگیرن و قانون و دین هم با این غیرتمداری تنوع طلبانه مشکلی نداره و دست آقایون رو همه جوره باز گذاشته .

برای درست جلوه دادن این مسئله هم میریم تحریف یا به قول بعضی ها تفسیر معانی رو میخونیم و از منطق ماله کشی استفاده میکنیم و خوش و خرم و راضی میریم دنبال چیزی که میخوستیم !

15. 6 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن علوم انسانی A/|\IR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

پيش فرض

دقیقا من تو همون شرایط بزرگ شدم یاد گرفتم هیچ کاری که به زنانگی متهم بشم رو انجام ندم و نهایت سعیم همیشه بر نشون دادن اوج ویژگی های مردانگی بوده و افتخار هم میکنم. برای همین الان خوب میدونم چجوری بر جنس مخالفم تسلط پیدا کنم چیزی که این دوستان تفاهمی یا همون زن ذلیلان هرچقدر هم که بگند اینجوری نیست ولی دوست دارند در باطن خودشون که اینجوری باشن یعنی مسلط.
    نمونه اش زیاده تو دانشگاه این پسر خرخون ها به زور و زحمت یکی رو پیدا میکنن ولی اراذل و اوباش در عین حال با چند نفر هستند.
    nice guys finish last.
    مغلطه کردین بزرگوار
    شما دوست داری اینطور باشه نه اونا دوست دارن
    به هر حال اگه طرز فکرتون اینه من حرفی ندارم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •