تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: متولدین چه دهه ای نسل سوخته اند !

راي دهنده
33. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • 50

2 6.06%
  • 60

22 66.67%
  • 70

7 21.21%
  • 80

2 6.06%
صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 36

نام تاپيک: نسل ها و مردم این سرزمین ...

کاربر فعال انجمن علوم انسانی Motaharri's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

به نظر من به نسلی میشه نسل سوخته گفت که اتفاقات نامتعارف و بدشانسی هایی که زمانه میتونه به نسلی منتقل کنه، برای اون نسل رخ داده باشه و اون اتفاقات بیش از حد باشه. و فکر کنم متولدین اواخر دهه 40 تا اواخر دهه 50 جز این گروهن.
    .
    - تغییر نظام درست در آغاز کودکی این نسل مذکور رخ داد که از شرایط اقتصادی تا شرایط اجتماعی و فرهنگی زمان رو تحت تاثیر خوش قرار داد. (رخ دادن اتفاقی بزرگ که شاید هر نیم قرن نیم قرن رخ بده)
    - افرادی موجود در این نسل مجبور بودند که به خواست زمانه مجبور بودند مثل زمان و افراد زمان خودشون (پدران و اطرافیان) فکر کنند. (نابود شدن خلاقیت در افکار)
    - در آغاز نوجوانی و جوانی به واسطه جنگ 8 ساله، مجبور بودند تلخی روبه رو شدن با مرگ رو تجربه کنند (شاید اعضای خانواده و شاید اقوام و اطرافیان) و با طولانی شدن جنگ حتی حیات و زندگی خود این افراد هم تحت تاثیر قرار گرفت. (نابود شدن احساسات و حتی عمر این افراد در آغاز نوجوانی و جوانی)
    - دختران این نسل تحت تاثیر مستقیم اتفاقات رخ دادن برای پسران این نسل، بودند و شاید هنوز هم هستند./
    - تغییرات نظام آموزشی که در وهله اول با رخ دادن انقلاب فرهنگی، دانشجویان متولد اواخر دهه 30 و اوایل دهه 40 رو درگیر کرد و تغییر کتب و نظام آموزشی برای متولدین دهه 50 در مدراس رو شامل شد.
    - شرایط اقتصادی حین جنگ و بعد از جنگ هم باعث شد نسل 50 شاهد شرایط بد اقتصادی در زمان جنگ باشه و بعد هم در اوج جوانی تعمیر و تحمل کننده این شرایط بد اقتصادی باشه.
    - بسیاری از افراد این نسل که حکم سرباز و نیرو های بسیجی جنگ و جبهه بودند، به دلیل سادگی و سن و سال کم شون بعد از جنگ، هیچ حق و حقوقی از زحماتشون رو نتونستند دریافت کنن.
    - و با رسیدن دهه سوم و چهارم زندگیشون جوان هایی رو در مملکت خودشون میدیدند که حداقل بیشتر از اونها طعم کودکی و و نوجوانی و جوانی رو چشیدند.
    اینهایی که شما اشاره کردین از نظر شما بدشانسی بوده و نامتعارف.
    خود این نسل چنین باوری ندارن و برعکس دهه شصت که تاکید دارن نسل سوخته هستن، نسل 40 و 50 اکثرشون نه تنها این تاکید رو ندارن بلکه بزرگترین پشتیان فعلی فعالیت های مختلفی که تو کشور ما انجام میشه همین نسل 40 و 50 هستن و تو خیلی صحنه ها همحضور دارن.

از نظر اونا نه جنگ معنی مرگ میداد و کاری عبث بود نه انقلاب فرهنگی رو مانعی برای پیشرفت میدیدن.
    فکر میکنم هر نسلی در مورد مشکلات نسل خودش نظر بده بهتر باشه.

2. این کاربر از Motaharri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

WorkHard / P!ayHard pcforlife's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    S t r e t f o r d   E n d

پيش فرض

اینهایی که شما اشاره کردین از نظر شما بدشانسی بوده و نامتعارف.
    خود این نسل چنین باوری ندارن و برعکس دهه شصت که تاکید دارن نسل سوخته هستن، نسل 40 و 50 اکثرشون نه تنها این تاکید رو ندارن بلکه بزرگترین پشتیان فعلی فعالیت های مختلفی که تو کشور ما انجام میشه همین نسل 40 و 50 هستن و تو خیلی صحنه ها همحضور دارن.

از نظر اونا نه جنگ معنی مرگ میداد و کاری عبث بود نه انقلاب فرهنگی رو مانعی برای پیشرفت میدیدن.
    فکر میکنم هر نسلی در مورد مشکلات نسل خودش نظر بده بهتر باشه.
    بله دوست عزیز، مواردی که بنده اشاره کردم، نظر منه و ممکنه نظر من اشتباه باشه.
    اما شما از کجا میدونید که: "خود این نسل چنین باوری ندارن" ؟
    این موضوعی هم که اشاره میکنید هم صرفا نظر شماست. (بر طبق جمله ابتدایی تون که به من گفتید.)
    .
    .
    دهه 60 یکی از ناخوشایند ترین دوره های ایران حداقل در 100 سال اخیر بوده. چیزی من فکر میکنم به جای عبارن "نسل 60، نسل سوختس"، بایستی گفت، "دهه 60، دهه سوختس".
    .
    شما میگید از نظر دهه 40 و 50، جنگ معنی مرگ نمیده، تلفات یک میلیونی جنگ ایران و عراق در جنگ، فقط یه عدد بوده؟ تعطیلی دانشگاه ها (از نامشخص بودن وضع دانشجو ها تا شرایط شغلی اساتید و مسئولین دانشگاه ها) مانع پیشرفت سطح علمی کشور نبوده؟
    ضمنا دادا، من کجای صحبتم جنگ کشورمون با عراق رو عبث دونستم؟
    .
    الان شما کشور های جنگ زده مثل عراق، افغانستان و فلسطین رو بیبیند؛ جنگ، نسل های درگیرش رو نابود کرده.
    والا من نمیدونم شما متولد چه دهه یا چه سالی هستید، ولی به عنوان دوست کوچیکتر از شما درخواست دارم یه مقدار بزرگتر و عمیق تر فکر کنید.
    یاعلی

4. 3 کاربر از pcforlife بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

بله دوست عزیز، مواردی که بنده اشاره کردم، نظر منه و ممکنه نظر من اشتباه باشه.
    اما شما از کجا میدونید که: "خود این نسل چنین باوری ندارن" ؟
    این موضوعی هم که اشاره میکنید هم صرفا نظر شماست. (بر طبق جمله ابتدایی تون که به من گفتید.)
    .
    .
    دهه 60 یکی از ناخوشایند ترین دوره های ایران حداقل 100 سال اخیر بوده. چیزی من فکر میکنم به جای عبارن "نسل 60، نسل سوختس"، بایستی گفت، "دهه 60، دهه سوختس".
    .
    شما میگید از نظر دهه 40 و 50، جنگ معنی مرگ نمیده، تلفات یک میلیونی جنگ ایران و عراق در جنگ، فقط یه عدد بوده؟ تعطیلی دانشگاه ها (از نامشخص بودن وضع دانشجو ها تا شرایط شغلی اساتید و مسئولین دانشگاه ها) مانع پیشرفت سطح علمی کشور نبوده؟
    ضمنا دادا، من کجای صحبتم جنگ کشورمون با عراق رو عبث دونستم؟
    .
    الان شما کشور های جنگ زده مثل عراق، افغانستان و فلسطین رو بیبیند؛ جنگ، نسل های درگیرش رو نابود کرده.
    والا من نمیدونم شما متولد چه دهه یا چه سالی هستید، ولی به عنوان دوست کوچیکتر از شما درخواست دارم یه مقدار بزرگتر و عمیق تر فکر کنید.
    یاعلی
    من متولد اواخر دهه شصت هستم.
    علت این هم که گفتم این نسل (نسل 40 و 50) خودش رو نسل سوخته نمیبینه، مقدار کم و یا نبودن اعتراض به روند فعلی جامعه ما از سوی اوناست.
    این روند اعتراض رو میشه هم از اعتراضات خیابانی و سطح شهر و... متوجه شد و هم از فعالیت های مجازی.
    که بیشترین سکوت تو حوزه های مختلف مربوط به این نسل هست و بیشترین صدای اعتراضی برای دهه شصتی ها دیده شده.

معیاری هم برای ارزیابی جز شکستن سکوت نداریم، درسته؟
    از نظر من و شما شاید نبود پیشرفت علمی و جنگ و... یک مانع باشه، ولی از نظر اونا نیست و خیلی هاشون زندگی دنیا رو صاحب ارزش چندانی نمیدونن.

داره خودمونی میشه BestDev's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

يه چيزي كه هميشه واسم جاي سوال داشته اينه كه ، در طول تاريخ هر كشوري درگير جنگ سنگين غير داخلي شده بعد از جنگ به صورت ناگهاني دوچار تحول و جهش تكنولوژيك شده نمونش ژاپن و همه كشورهايي كه درگير جنگ جهاني اول و دوم بودن.
    ايران هم حدود هشت سال درگير جنگ طولاني و فرسايشي بود چرا هيچ جهشي توش اتفاق نيفتاد؟
    فيلماي مستند مربوط به جنگهاي جهاني اول و دوم رو ديديد؟ چرا ما از اين فيلمها نداريم؟ چرا فقط فيلمهاي روايت فتح مونده كه اونم فيلم مستند فني نيست فقط از جنبه معنوي و فلسفي به جنگ نگاه ميكنه. يعني جنگ ايران همين چيزايي بوده كه ما توي اين نوع فيلمها ميبينيم؟ يعني همه ميرفتن جنگ كه شهيد شن؟ هيچ ديد فني به مقوله جنگ وجود نداره؟ شايد به همين دليل ما بعد از جنگ هيچ جهش تكنولوژيكي نداشتيم. اصلا شايد جنگمون اونقدر جنگ نبوده كه زير فشار شديدش مجبور به جهش شيم !
    ما حداكثد 10 سال بعد از جنگ بايد به يه ابرقدرت مستقل تبديل ميشديم كه تحريمها واسمون تبديل به جك بشه ولي نشديم. فكر نميكنيد همين تفكرات دهه 40 و 50 باعث اين اتفاقات شده؟

7. این کاربر از BestDev بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

يه چيزي كه هميشه واسم جاي سوال داشته اينه كه ، در طول تاريخ هر كشوري درگير جنگ سنگين غير داخلي شده بعد از جنگ به صورت ناگهاني دوچار تحول و جهش تكنولوژيك شده نمونش ژاپن و همه كشورهايي كه درگير جنگ جهاني اول و دوم بودن.
    ايران هم حدود هشت سال درگير جنگ طولاني و فرسايشي بود چرا هيچ جهشي توش اتفاق نيفتاد؟
    فيلماي مستند مربوط به جنگهاي جهاني اول و دوم رو ديديد؟ چرا ما از اين فيلمها نداريم؟ چرا فقط فيلمهاي روايت فتح مونده كه اونم فيلم مستند فني نيست فقط از جنبه معنوي و فلسفي به جنگ نگاه ميكنه. يعني جنگ ايران همين چيزايي بوده كه ما توي اين نوع فيلمها ميبينيم؟ يعني همه ميرفتن جنگ كه شهيد شن؟ هيچ ديد فني به مقوله جنگ وجود نداره؟ شايد به همين دليل ما بعد از جنگ هيچ جهش تكنولوژيكي نداشتيم. اصلا شايد جنگمون اونقدر جنگ نبوده كه زير فشار شديدش مجبور به جهش شيم !
    ما حداكثد 10 سال بعد از جنگ بايد به يه ابرقدرت مستقل تبديل ميشديم كه تحريمها واسمون تبديل به جك بشه ولي نشديم. فكر نميكنيد همين تفكرات دهه 40 و 50 باعث اين اتفاقات شده؟
    چرا تا حدودی تفکرات دهه 40 و 50 باعثش شده.
    و ادعای من رو هم ثابت میکنه که این نسل باور نداره نسل سوخته ای هست و تو بیشتر بخشای کشور از فرهنگ و سیاست و...حضور داره.
    اما دهه شصت باور داره سوخته، پس یا ترجیح داده از کشور مهاجرت کنه یا در داخل کشور فعالینی نکنه.
    وگرنه میتونست نسل پیشرو باشه.

نسل سوخته نمیتونه نسل همه کاره یک کشور باشه، برای همین با صحبت های دوستمون مخالفت کردم.

تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

چرا تا حدودی تفکرات دهه 40 و 50 باعثش شده.
    و ادعای من رو هم ثابت میکنه که این نسل باور نداره نسل سوخته ای هست و تو بیشتر بخشای کشور از فرهنگ و سیاست و...حضور داره.
    اما دهه شصت باور داره سوخته، پس یا ترجیح داده از کشور مهاجرت کنه یا در داخل کشور فعالینی نکنه.
    وگرنه میتونست نسل پیشرو باشه.

نسل سوخته نمیتونه نسل همه کاره یک کشور باشه، برای همین با صحبت های دوستمون مخالفت کردم.
    ببينيد دهه شصتي ها خودشونو نسل سوخته ميدونن ولي به هيچ وجه نسل ضعيفي نيستن اين دو مقوله رو يكي ندونين !
    اتفاقا اين نسل به خاطر سختي هايي كه كشيده پر از انرژيه ولي فرصت و اجازه آزاد سازيش داده نشده
    الان اين نسل سنش بين 25 تا 35 ساله. كدوم پست مهم دولتي و حكومتي الان دست اين نسله كه بتونه تفكرات و انرژي خودشو به جامعه تزريق كنه؟ واسه همين ميگم تا 10 سال آينده كه اين نسل پررنگتر شه ايران دچار جهش بزرگ ميشه شك نكنين...

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

اگه گزینه هیچ کدام وجود داشت من به اون رای می دادم
    من تنها چیزی که از این نسل سوخته دوس دارم یه آهنگ به همین نام بود از کاوه یغمایی که قبلا گوش می دادم

با اینکه من خودم دهه شصتیم و سختی های زیادی کشیدم و چیزای عجیب زیادی رو دیدم ولی با این حال اصلا همچین چیزی رو قبول ندارم
    هر نسلی و کلا هر شخصی بالاخره یه سری مشکلات و یه سری مزایا توی راه زندگیش داره و نمیشه مقایسه کرد
    به نظر من هیچ چیزی به نام نسل سوخته وجود نداره و هیچ کسی سوخته نیست مگه اینکه خودش بخواد
    من دیگه بیشتر از این توی بحثتون شرکت نمی کنم و هر چه قدر می خواید از غم ها و سختی ها و سوختگی ها و ... بگید
    مرفه بی درد شومایی ؟!

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

الان اين نسل سنش بين 25 تا 35 ساله. كدوم پست مهم دولتي و حكومتي الان دست اين نسله كه بتونه تفكرات و انرژي خودشو به جامعه تزريق كنه؟ واسه همين ميگم تا 10 سال آينده كه اين نسل پررنگتر شه ايران دچار جهش بزرگ ميشه شك نكنين...

دوست عزیز خیلی ساده به قضیه نگاه نکنید ... چه الان چه ده و یا بیست سال اینده آقا زاده های همون نسل های قبلی که شما ذکر کردی با همون طرز دید و عقیده و یا در بهترین حالت ممکن با ادای کمی طرز فکر روشن فکرانه و نوین برای عوام فریبی بیشتر جامعه رو در دست میگیرن ... زیاد خودتون رو به خوش بینی نزنید ... جهش بزرگ که هیچ حتی کوچکترین جهش چه از لحاظ فکری و ... که خلاف شکل کلی عقاید همون افراد باشه در نطفه خفه میشه ... وگرنه سال ها پیش هم تفکرات متفاوت و جدید وجود داشت ...

تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

دوست عزیز خیلی ساده به قضیه نگاه نکنید ... چه الان چه ده و یا بیست سال اینده آقا زاده های همون نسل های قبلی که شما ذکر کردی با همون طرز دید و عقیده و یا در بهترین حالت ممکن با ادای کمی طرز فکر روشن فکرانه و نوین برای عوام فریبی بیشتر جامعه رو در دست میگیرن ... زیاد خودتون رو به خوش بینی نزنید ... جهش بزرگ که هیچ حتی کوچکترین جهش چه از لحاظ فکری و ... که خلاف شکل کلی عقاید همون افراد باشه در نطفه خفه میشه ... وگرنه سال ها پیش هم تفکرات متفاوت و جدید وجود داشت ...
    البته من گفتم اگر به اين نسل اجازه داده بشه. يعني با پيشفرض اينكه اين اجازه داده بشه حتما اين جهش اتفاق ميفته اگر نه مسلما هيچ تغييري ايجاد نخواهد شد. ولي حتي اگر اجازه داده نشه فضاي جامعه خود به خود ولي با سرعت كمتر به اون سمت پيش ميره...

داره خودمونی میشه SpiralOut's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2015
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

همیشه فکر میکردم ما دهه شصتیا نسل سوخته هستیم ولی وقتی نگاه میندازم به دهه هشتادیا و عشق و حالشون با ساسی مانکن و جاستین بیبر مطمئن میشم همه بدبختیا که ما کشیدیم اونقدرا بد نبوده

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •