تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: قدرتمند ترین حکومت ایران قبل از سال 1300 خورشیدی رو چی میدونید؟؟؟

راي دهنده
105. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • ماد ها

5 4.76%
  • هخامنشیان

71 67.62%
  • سلوکیان ( جانشیان اسکندر مقدونی )

0 0%
  • اشکانیان

2 1.90%
  • ساسانیان

10 9.52%
  • طاهریان

0 0%
  • صفویان

11 10.48%
  • افشاریه

3 2.86%
  • زندیه

1 0.95%
  • قاجاریه

2 1.90%
صفحه 3 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 63

نام تاپيک: قدرتمند ترین حکومت ایران

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

فکر کنم فردی به اسم بابک در زمان طاهریان بود که علیه مامون و عباسیان قیام کرد. ولی گویا طاهریان از این قیام صدمه ندیدن درسته ؟؟؟
    بله، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] + [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

علت خیانت افشین به بابک از نگاه نفیسی، این بود که معتصم پنداشت افشین از پس بابک بر نمی‌آید و می‌خواست سرکوب بابک را به طاهریان بسپارد، افشین که با طاهریان در بدست آوردن مقام در دربار خلیفه رقابت می‌کرد، ترجیح داد خود به جای طاهریان بابک را دستگیر کند.
    و....

2. 3 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه **EHSAN**'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2014
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

از نظر من صفویان دوران اوج تمدن و فرهنگ و قدرت ایران بود بخصوص در دوره ی حکومت شاه عباس. هخامنشیان هم قدرت و تمدن عالی داشت اما صفویان رو بیشتر دوست دارم ...

4. 3 کاربر از **EHSAN** بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Khan gholi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

من هخامنشیان رو از بقیه گزینه بیشتر دوست دارم.ولی اصلا دوست ندارم تو زمان قدیم زندگی کنم بدلیل شرایط بد کیفیتی مثل نبود اب پاکیزه و خونه های خاکی و.....
    بیشتر دوست دارم 60 سال پیش زندگی کنم موقعی که ادامه تحصیل و درمان رایگان بود.شغل هم که فراوان.ازادای اجتماعی که خوب بوده.مردم قانع , بی ریا ,ساده زیست, راستگو

6. 5 کاربر از Khan gholi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای malkemid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

راستش این سوال نیازمند اطلاعات وسیع تاریخی هست...یعنی باید هر ده سلسله رو کاملا بشناسیم تا بتونیم مقایسه کنیم. اونهم معیار ها تا حدودی کلی هستن و به همین خاطر جوابها از دیدگاه های مختلف متفاوت خواهد بود. در هر صورت من جواب سوال رو نمی دونم و نمی تونم نظری بدم.

ولی به شخصه پارت ها(اشکانیان) رو بخاطر شیوه جنگی شون (جنگ پارتیزانی) دوست دارم. به نظرم سبک خیلی هوشمندانه و زیرکانه ای ابداع کردند.

8. 6 کاربر از malkemid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mili_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    ! My Dreams

پيش فرض

بنیاد گذار ایران کوروش هخامنشی بوده و با اتحاد پارس ها و پارت و ماد ها " ایران " در زمان او بنیاد گذاری شد . ایران با هخامنشی ها شروع شد کلا ! این رو گفتم چون از مادها صحبت شد به عنوان یه حکومت . اون زمان هنوز کشوری به اسم ایران ( پرشیا ) تشکیل نشده بود با اتحاد ماد ها و پارس ها و پارت ها در زمان کوروش هخامنشی ایران به وجود اومد .

10. 4 کاربر از mili_k بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن اینترنت و شبکه fanoostalaei's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    Great & Lovely Tabriz

پيش فرض

با درود.
    دوست عزیز برای ما علت انتخابتون مهمتر از خود انتخابه چون که انتخاب شما تو نظر سنجی میبینن ولی دلیلش رو کسی نمیدونه پس همونطور که در پست اول تاپیک اشاره شد لطفا علت انتخاب صفویان رو بگید ...
    مرسی.
    بیشتر به خاطر قدرت که تو زمان هایی مثل شاه عباس و اینا بود انتخاب کردم
    و چون تو زمان صفوی به نطرم به فرهنگ اهمیت بیشتری داده میشد

12. 3 کاربر از fanoostalaei بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز REZAHOSEYNGANI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تــــــــهران

پيش فرض

سلام.
    در صورت کل بخواهیم حساب کنیم هخامنشیان خیلی خوب بودن.
    ولی ساسانیان هم خیلی قوی بودن.پدر رمی ها رو دراورده بودن!
    صفوی ها بیشتر رو دین و مذهب و فرهنگ تمرکز داشتن و خوب بودن.

14. 4 کاربر از REZAHOSEYNGANI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

نظر سنجی نشون میده که هخامنشیان رای بیشتری رو آوردن. البته بعضی از کاربران بدون اطلاع و فقط از روی این که هخامنشیان خیلی حکومت معروفیه و اسمش زیاد تو منابع تاریخی هست اون رو انتخاب کردن که البته طبیعیه. من خودم هم با هخامنشیان موافق هستم اما اختلاف رای حکومت های هخامنشیان و صفویان و افشاریه و ساسانیان یه مقدار تعجب اوره اگه بخوایم دقیق و با علم کافی انتخاب کنیم مطمئنا اختلاف حکومت های ذکر شده در نظرسنجی کم تر خواهد بود.

مرسی از حضور پور شور دوستان عزیزم در تاپیک و نظر سنجی ...

16. 4 کاربر از Demon King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز netstat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض

نظر من: یکی از یکی بیخودتر بودن...

18. 3 کاربر از netstat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

رضا شاه یک کشور عقب مانده و مفلوک گرفتار هزار جور بدبختی از بیماری و اعتیاد گرفته تا جنگ داخلی و بحران تجزیه و ... رو از قاجار ملعون گرفت و در طی 20 سال حکومت خودش خدمات ارزنده ای به ایران داشت. پسرش هم راه او رو به خوبی ادامه داد و در نهایت کشوری قرن بیستمی که کره جنوبی و ترکیه و امارات اون موقعا توی خوابشون بود که اونجوری باشند در دوران زمامداری اونها شکل گرفت .

و حکومت بعدی با همان سرعت ایران را به عصر قاجار برگرداند...

پ ن: به نشانه اعتراض به اینکه نظرسنجی خیلی ناقص بود رای خودمو به قاجار دادم .

پ ن : نکته ی جالب اینه که زندیه هیچ رایی نداشته !! حکومتی که اگر سقوط نمیکرد و البته مساله ی اصلی اینکه جایگزینش قاجار نمیبود امروز دنیای ما این شکلی نمیبود ... تنها شاهی که خودش رو شاه ننامید و برای خود عنوان وکیل الراعایا را برگزید... حکومتی که میشه در نوع خودش اونو سکولار و دموکرات دونست! و نکته ی مقابل اون اینکه حکومت دینی و سرکوبگر صفویه با 9 رای رتبه ی دوم نظرسنجی ست ! من به جرات میگم اگر این اتفاق ها نمیفتاد (1- صفویه به قدرت نمیرسید 2- قاجاریه حکومت رو از زندیه نمیگرفت) قرن ها بعد ایران گرفتار حکومت مذهبی نمیشد... چون اولا این صفویه بود که شیعه گری را رواج داد و دوما این قاجار بود که تخم خرافات مذهبی رو در ذهنهای بیمار عوام کاشت .

پ ن : در نظر مردم ما متاسفانه حکومت افشاریه بخاطر قلدری نادرشاه حکومت خوبی نمود پیدا کرده ... این حکومت تنها کارش کشورگشایی بوده نه دستاورد علمی یا چیز مفید دیگه ای .

پ ن : از دیگر مشگلات مردم ما اینه که گرفتار توهماتی تاریخی اند و چون الان هیچ حرفی برای گفتن ندارند به سمت و سوی هخامنشیان میرند و از اونها افسانه میسازند...

پ ن : مدیر عزیز اگر حرفهای حقیر برای انجمن ممکنه مشگل ایجاد کنه لطف کنید و فقط ویرایش کنید نه حذف !

ممنون
    Last edited by banii; 22-05-2014 at 16:18.

20. 3 کاربر از banii بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •