تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 58

نام تاپيک: جدال بزرگان: < تحلیل فنی برترین دوربینهای کامپکت 2011 > Sony vs Canon vs Panasonic vs Fujifilm

پروفشنال Hektor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

سلام
    به عرض دوستان میرسانم امکانات ارتباطی مانند اچ دی ام ای مهمه یا رابط کامپوزیت جد
    جی پی لاس دوربین قرار نیست کاری بکنه مثل رهیابی اول اطلاعات کسب کنید بعد بگید
    این گیرنده برای جیوتگینگ هستش می توانید عکس هایتان را با picasaمرور کنید سپس میفهمید جی پیای یعنی چه
    اطلاعات غلط ندین عزیز.ابتدا مقاله ای که در پست 1 ترجمه کردم رو مطالعه کنین.توضیح دادم کار GPS در دوربینها چیه.. هر چندیکه به ماهواره های رهیاب نمیتونه متصل شه و مختصات جغرافیایی رو هم در بخش تنظیمات GPS نمایش نمیده..
    در رابط ی HDMI و کامپوزیت بستگی به کاربرش داره که کدوم نوع تلویزیون در اختیارشه و..

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

جناب هکتور عزیز
    من از مشتریهای این تاپیک شما هستم.
    ولی گفته دوست قبلی در مورد GPS دوربین ها کاملا صحیحه و فقط برای Geo Tagging استفاده میشه.
    ضمن اینکه برای دریافت مختصات محل عکسبرداری و استفاده در Geo Tagging ، حتما باید به ماهواره های GPS متصل بشه و فقط از این طریقه که میتونه مختصات محل عکسبرداری رو محاسبه کنه.

3. این کاربر از m_jasour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Hektor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

جناب هکتور عزیز
    من از مشتریهای این تاپیک شما هستم.
    ولی گفته دوست قبلی در مورد GPS دوربین ها کاملا صحیحه و فقط برای Geo Tagging استفاده میشه.
    ضمن اینکه برای دریافت مختصات محل عکسبرداری و استفاده در Geo Tagging ، حتما باید به ماهواره های GPS متصل بشه و فقط از این طریقه که میتونه مختصات محل عکسبرداری رو محاسبه کنه.
    منم که دقیقاً همین رو گفتم دوست عزیز.در پست اول هم بطور مشروح تر گفته شده.مشکلی البته وجود داره که من در hx7v و hx9v دیدم و اون اینه که کنار آیکن اتصال به ماهواره علامت ورود ممنوع میزنه.. درباره ی کنون 230 هم شنیدم مشکل مشابهی داره.
    Last edited by Hektor; 06-12-2011 at 20:12.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام :دوستان لینک زیر را هم ملاحظه بفرمایید ضرر نمیکنید .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

6. این کاربر از s.hossein45 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Hektor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

هفته ی قبل رفتیم برای یکی از دوستان دوربین بخریم به پیشنهاد من canon sx 230 گرفتیم.. همین امروز داشتم باهاش کار میکردم و با HX9v خودم مقایسش میکردم گذشته از ترجمه ی فارسی ضعیفتر منوی تنظیماتش کار کنون واقعاً عالی بود از قدرت عالی فوکوس هوشمندش گرفته تا سرعت کار یا سرعت رفتن از Tele به واید و برعکس.. البته واید ترین حالت HX9v محیط بیشتری پوشش میداد نسبت به sx230 .. یه تعداد فیلم و عکس با هر دو همزمان از یه سوژه گرفتم که یادم رفت کارت حافظه ی کنون رو خالی کنم و رفت تا هفته ی دیگه وگرنه الان مقایسه ی عکس و فیلمهای ایندو رو میذاشتم..
    نکته ی خیلی خیلی مهم:
    قیمت سونی از چند ماه قبل همچنان روی 520 گیر کرده ولی کنون به 345 رسیده بود! لوازم جانبی کنون هم بسیار کاملتر و بهتر از سونی هست که تهیه ی لوازم مشابهش برای سونی دستکم 100 ت هزینه میبره!!! از جمله کابل کامپوننت که توی جعبه ی کنون بود ولی برای سونی باید کل خیابون جمهوری رو بگیردی شاید بقیمت 70 ت گیر بیاری! یا شارژر کنون از نوع باتری خور هست و طبعاً خیلی زودنر شارژ میشه نسبت به شارژر سونی که فقط از راه اتصال USB شارژ میکنه و خیلی دیرتر شارژ میکنه..
    کنون بازم نشون داد که بقول معروف بازم دود از کُنده بلند میشه..
    Last edited by Hektor; 25-12-2011 at 13:50.

داره خودمونی میشه mey 2009's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    ناكجا‌آباد

پيش فرض

در مورد امتیاز بندی سایت snapsort باید بگم که این سایت به هر ویژگی یک دوربین یک وزنی داده و بر اساس کیفیت از 0 تا 100 امتیاز بندی میکنه و از جمع این امتیازات یه عددی بدست میاد که میشه مبنای مقایسه بین دوربین هی مختلف. به نظر من واسه یکی مثل من ممکنه که یک ویژگی در دوربین واسم مهم نباشه و در نتیجه باید امتیاز اونو بیخیال بشم. در مورد کیفیت کلی عکس ها هم هیچ امتیازی نمیده که چندان درست نیست. این امتیاز به ویژگیهایی که روی دوربین هست مربوط میشه و نه خود کیفیت کار دوربین. بهتر هست که این رو لحاظ کنیم. درضمن بابت کار خوبی که انجام دادین تشکر میکنم. باید دوربین ها و مدلهای بیشتری رو مقایسه کنید بطوری که در هر رده قیمتی دوربینهای خوب رو با مقایسه دقیق مشخص کنید. فکر کنم که اینطوری خیلی کار بهتری میشه..... موفق باشید.

پروفشنال Hektor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

در مورد امتیاز بندی سایت snapsort باید بگم که این سایت به هر ویژگی یک دوربین یک وزنی داده و بر اساس کیفیت از 0 تا 100 امتیاز بندی میکنه و از جمع این امتیازات یه عددی بدست میاد که میشه مبنای مقایسه بین دوربین هی مختلف. به نظر من واسه یکی مثل من ممکنه که یک ویژگی در دوربین واسم مهم نباشه و در نتیجه باید امتیاز اونو بیخیال بشم. در مورد کیفیت کلی عکس ها هم هیچ امتیازی نمیده که چندان درست نیست. این امتیاز به ویژگیهایی که روی دوربین هست مربوط میشه و نه خود کیفیت کار دوربین. بهتر هست که این رو لحاظ کنیم. درضمن بابت کار خوبی که انجام دادین تشکر میکنم. باید دوربین ها و مدلهای بیشتری رو مقایسه کنید بطوری که در هر رده قیمتی دوربینهای خوب رو با مقایسه دقیق مشخص کنید. فکر کنم که اینطوری خیلی کار بهتری میشه..... موفق باشید.
    عزیزان.این سایت snapsort رو از دست ندین.. دست خیلی از کمپانیها رو روووو میکنه حسابی که بیا و ببین..
    مثلاً درباره ی HX9v حتی dpreview اعلام کرده:
    • 16.2 million effective pixels
    • 16.8 million effective pixels
    در حالیکه snapsort رزولوشن واقعی این دوربین رو [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اعلام کرده!!! میگم چرا عکساش اینقدر بی کیفیته نسبت به انتظاری که داشتم و نسبت به دوربین قبلیم Panasonic FZ38 !
    canon sx230 هم که منابع معتبر میگن:
    • 12.1 million effective pixels
    snapsort اعلام کرده [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] !!! حالا باید فهمیده باشیم که چرا در review هایی که قبلاً ترجمه شد عکسهای گرفته شده بوسیله ی sx230 از HX9v با کیفیت تر و دارای جزئیات بیشتری بود!!!!!!

اینجا رو هم ببینین خیلی حرفه ای واقعیت رو شرح داده:

10. این کاربر از Hektor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

vvc

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

عزیزان.این سایت snapsort رو از دست ندین.. دست خیلی از کمپانیها رو روووو میکنه حسابی که بیا و ببین..
    مثلاً درباره ی HX9v حتی dpreview اعلام کرده:
    • 16.2 million effective pixels
    • 16.8 million effective pixels
    در حالیکه snapsort رزولوشن واقعی این دوربین رو [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اعلام کرده!!! میگم چرا عکساش اینقدر بی کیفیته نسبت به انتظاری که داشتم و نسبت به دوربین قبلیم Panasonic FZ38 !
    canon sx230 هم که منابع معتبر میگن:
    • 12.1 million effective pixels
    snapsort اعلام کرده [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] !!! حالا باید فهمیده باشیم که چرا در review هایی که قبلاً ترجمه شد عکسهای گرفته شده بوسیله ی sx230 از HX9v با کیفیت تر و دارای جزئیات بیشتری بود!!!!!!

اینجا رو هم ببینین خیلی حرفه ای واقعیت رو شرح داده:

سلام :دوست عزیز شما که اینقدر به اطلاعات این سایت اتکا میکنید ازکجا معلوم این سایت درست بگه شما تمام سایتهای معتبر با اونهمه یوزر رو قبول ندارید و این سایت درجه 3 که حتی ادیتور و مسئولش معلوم نیست کیه و چه کسی این اطلاعات رو به چه روشی و یا از کجا در اورده که کارخانه سازنده و سایر سایتها رو زیر سوال میبره؟!!! صد البته که نظرات شخصی هر کسی محترمه ولی سلیقه شخصی دلیل ومدرک نمیشه .

پروفشنال Hektor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

سلام :دوست عزیز شما که اینقدر به اطلاعات این سایت اتکا میکنید ازکجا معلوم این سایت درست بگه شما تمام سایتهای معتبر با اونهمه یوزر رو قبول ندارید و این سایت درجه 3 که حتی ادیتور و مسئولش معلوم نیست کیه و چه کسی این اطلاعات رو به چه روشی و یا از کجا در اورده که کارخانه سازنده و سایر سایتها رو زیر سوال میبره؟!!! صد البته که نظرات شخصی هر کسی محترمه ولی سلیقه شخصی دلیل ومدرک نمیشه .
    در وهله ی اول من شما رو ارجاع میدم به این صفحه:
    حتی کامنتهای پایین ص رو هم با دقت بخونین مطالب آموزنده ای در اونها وجود داره.
    در وهله ی دوم بد نیست بدونین با همین فوتوشاپ هم میشه مگاپیکسل یک عکس رو بالا برد البته بصورت نرم افزاری! پس امر غیر ممکنی نیست که بخوایم تصور کنیم اینکار در داخل دوربین هم ممکنه صورت بگیره..
    در وهله ی بعد باید بگم خدمتتون که بسیاری از مراجع صرفاٌ به اطلاعات فنی و تکنیکی که سازنده اعلام کرده استناد میکنن که بنظر من کار درستی نیست.چون گاهی سازنده ها به دلایل مختلف از جمله رقابت و سهم بازار اطلاعاتی غیر واقعی اعلام میکنن.. البته من تجربه ی شخصی خودم که صحت این مدعا رو نشون میده قبلاً مطرح کردم و در review ها هم دیدیم جزئیات یک دوربین به اصطلاح 16.8 مگاپیکسلی با یک دوربین 12 مگاپیکسلی یکسان بود که دلیل دیگه ای نمیتونیم براش پیدا کنیم.
    ضمناً فراموش نکنین snapsort همیشه نگفته که کمپانیها اطلاعات کذب میدن.شما برای نمونه میتونین به ص مربوط به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که دقایقی قبل داشتم بدقت بررسیش میکردم برین و ببینین که هر دو پارامتر مگاپیکسل و True resolution رو یکسان و برابر 21 مگاپیکسل اعلام کرده.

14. این کاربر از Hektor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

vvc

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •