تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 55

نام تاپيک: 5870 یا 5850

پروفشنال luches's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

شما برا اور 5850 تا 930-1200 به کولر جدا احتیاج نداری .من این اور را رو کارت خودم تستت کردم و دما از رنج تعریف شده بالاتر نرفت و 100% پایدار بود.اگر تهویه داخل گیس خوب باشه تا 950-1200 هم دما تو رنج تعرف شده میمونه.
    برار رسوندن این 2کارت به اور بالاتر یعنی 1010-1275 برا 5850 و 1000- 1250 برا 5870 برا هر 2 به کولر جدا نیاز دارید چون هر دو زیاد داغ میکنن. ااین به دلیل افزایش ولتاژ است که در نتیجه Vrm(Voltage Regulator Madule خیلی داغ میکنه.

نکته: 2 اور کارت کرافیک تاثیر اور هسته از اور مموری بیشتر است.باید سعی کنی 1 تعادل بین این 2 پیدا کنی.
    Last edited by luches; 13-05-2010 at 13:41.

2. 2 کاربر از luches بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز tonypb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Usa

پيش فرض

به نظر من 5850 فعلا به اور نیاز نداره.
    ولی من بازم بگم اگه قراره 5850 بخری و اور کنی و مشکل بودجه نداری 5870 بگیری بهتره.
    به نظر من تا حد ممکن اور نکن.

4. این کاربر از tonypb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال luches's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

ماکسیمم او رو 5850 1040- 1270 که حتما به کولینگ جدا مثل Thermalright T-Rad2 یا Accelero twin Turbo Pro نیاز دازه. 950-1200 1 اور متعارف است که برای 5850 کاملا safe است . اگه خواستید 5850 بگیرید باید چند تا چیز رو در نظر بگیرید. البته این در مورد 5870 هم صدق می کنه. اگه قصد اورکلاک دارید و مثلا میخوایید از برند ساپفایر بخرید حتما مدل معمولی 5850 که از بورد ( همون نمونه اولیه)Reference استفاده میکند را بخرید.فقط ابن بوردها هستند که قابلیت تنظیم ولتاژ در انها وجود دارد و به همین علت توانایی اور بالاتری دارد. 5850 Vapor-X و یا Toxic از بورد Reference استفاده نمیکنند و در نتیجه قابلیت تنظیم ولتاژ در انها وجود ندارد. این یعنی اینکه ولتاژ رو همون مقدار پیش فرض قفل شده و امکان افزایش وجود ندارد و در نتیجه اورکلاک محدود میشود.
    Last edited by luches; 15-05-2010 at 00:03.

6. این کاربر از luches بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jul 2004
    محل سكونت
    بن بست رضوی

پيش فرض

ماکسیمم او رو 5850 1040- 1270 که حتما به کولینگ جدا مثل Thermalright T-Rad2 یا Accelero twin Turbo Pro نیاز دازه. 950-1200 1 اور متعارف است که برای 5850 کاملا safe است . اگه خواستید 5850 بگیرید باید چند تا چیز رو در نظر بگیرید. البته این در مورد 5870 هم صدق می کنه. اگه قصد اورکلاک دارید و مثلا میخوایید از برند ساپفایر بخرید حتما مدل معمولی 5850 که از بورد ( همون نمونه اولیه)Reference استفاده میکند را بخرید.فقط ابن بوردها هستند که قابلیت تنظیم ولتاژ در انها وجود دارد و به همین علت توانایی اور بالاتری دارد. 5850 Vapor-X و یا Toxic از بورد Reference استفاده نمیکنند و در نتیجه قابلیت تنظیم ولتاژ در انها وجود ندارد. این یعنی اینکه ولتاژ رو همون مقدار پیش فرض قفل شده و امکان افزایش وجود ندارد و در نتیجه اورکلاک محدود میشود.
    البته به احتمال میشه ولتاژ رو آنلاک کرد

8. این کاربر از harrypotter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال مشاوره برای خرید قطعات سخت افزاری sir payman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام منبعی دارید برای این گفتتون که بوردهای غیر مرجع اورولتاژ نمیشن؟

10. 2 کاربر از sir payman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال luches's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

نه اینجا دیگر بحث انکلاک کردن مطرح نیست. این 1 سیاست اقتصادی است و که توسط کمپانیها در پیش گرفته شده و از مدتها قبل اجرا میشده.
    در ضمن من از کلمه قفل شدن نباید استفاده میکردم و در دوستان باعث ایجاد شبهه شد.ساختار PCB های استفاده شده در Non-Referenceها به کل متفاوت است و این قابلیت به کل برداشته شده.

این هم 1 لینک توضیح در مورد همین موضوع. دوستان لطف کنن این رو خوب بخونن که در آینده اگه قصد خرید داشتن دچار اشتباه نشن.
    بعضی برندها مثل XFX بورد Referenceو بورد Non-Reference تو بعضی مدلها مثل 5770 انقدر شبیه هم است که خریدار رو به اشتباه میندازه. برا Sapphire or Asus تشخیص انها راحتتر است.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by luches; 15-05-2010 at 15:35.

12. 3 کاربر از luches بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه name's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

اینجور که توضیح داده اکثر کمپانی ها مدل رفرنس کارتهای 5770 و 5850 و 5870 رو تولید نمیکنند.(یعنی تو ایرانم پیدا نمیشه؟)
    باز خوبه که ایسوس مدلهای غیر رفرنسش رو طوری طراحی کرده که قابلیت تغییر ولتاژ رو دارند.(مشتری مداری)

14. این کاربر از name بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز alpha007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بحث تغییر ولتاژ تا این حدودی که من دارم تو این تاپیک میخونم کاری نیست که به صلاح کارت گرافیک باشه
    چرا رو این قسمت مانور داده میشه؟
    شما به مرجع و غیر مرجع بودن برد چیکار داری
    یه کارت 5850 از برند سافایر و xfx و ... میخری اگر احیانا به اور نیاز داشتی اونو تا فرکانس مشخص اور میکنی
    دیگه تغییر ولتاژ و نوع برد و این صحبتها چیزایی که صرفا تو فرومهای خارجی بحث میشه
    اصلا نوع برد بحث غیر کارشناسانه ایه
    اینکه سافایر نشه فلان میشه این مارک نمیشه اون مارک ......
    یعنی چه این حرف؟

16. 4 کاربر از alpha007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال luches's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

درسته..انتخاب به خود دوستانه.ولی قبل خرید باید اطلاعات کامل داشته بشید در مورد چیزی که میخریای.این رو که قبول دارید ؟
    همون ابتدا هم گفتم این بحث فقط به درد کسانی میخوره که دنبال اورکلاک هم هستند.وقتی که کارت رو خریدی بعد تازه میفهمی که این قابلیت را که دنبالش بودی نداره اول خودتو سرزنش میکنی دوست عزیز

تا حالا داشتن اطلاعات اضافی به کسی ضرر نزده .اینجا تا بحث 1 خورده پبچبده میشه دوستان سریع بیخیال میشن در حالیکه برای بهترین انتخاب باید کاملترین اطلاعات رو نیز داسته باشید. بحث قطعات کامپبوتر بسیار پیچیده تر از اونی است که دوستان و به خصوص ایرانیها فکر میکنند. مسلما اینجا کسی پولشو از سر راه نیاورده که همین طوری هم بده بره و همه دوست دارن با خیال راحت خرید کنن. منم اینجا نیومدم که دوستان رو سردرگم کنم بلکه قصدم فقط راهنمایی و اگاهی دادن است .

من نگفتم از این مارک بخر یا از اون مارک نخر بلکه اون لینک رو در جواب دوستمون که منبع میخواست دادم.
    دیگه تغییر ولتاژ و نوع برد و این صحبتها چیزایی که صرفا تو فرومهای خارجی بحث میشه
    فرق ما با خارجیها همینه دقیقا.اونا تا از چیزی مطمئن نشن اونو نمیخرن در حالیکه ایرانییها عادت دارن سرو بندازن پایین و ببرن تو مغازه سریع 1 چیزی بخرن و بیان بیرون و بعد بزنن تو سرشون که این اون نیست.البته این فرهنگ اطلاعات جمع کردن داره تو ایران کم کم جا می افته که جای بسی خوش حالست..اینکه بگید این موضوع فقط تو فورمهای خارجی بحث میشه دقیقا بیانگر ضعف ماست. ما هم همون محصولات رو میخریم ولی اونا حرفه ای عمل میکنن و سیر تا پیاز قابلیتهای قطعات رو ارزیابی مکنن. برا همین میگم اونا دقیقا میدونن چی دارن میخرن و چی ازش انتظار دارن. به جای اینکه ما هم همین روش رو در پیش میگیریم سریع شونه خالی میکنیم و یا بهانه جویی میکنیم که لازم نیست و یا به چه دردی میخوره مگه و.............

اینجور که توضیح داده اکثر کمپانی ها مدل رفرنس کارتهای 5770 و 5850 و 5870 رو تولید نمیکنند.(یعنی تو ایرانم پیدا نمیشه؟)
    باز خوبه که ایسوس مدلهای غیر رفرنسش رو طوری طراحی کرده که قابلیت تغییر ولتاژ رو دارند.(مشتری مداری)
    اور ولتاژ کردن تا 1 حدی کاملا عادیه تا زمانیکه که دما رو پایین نگاه دارید. بین 1.25 تا 1.3

شرمنده اگر باعث سر درگمی دوستان شدم.قصد فقط راهنمایی بود و بس. این بحثها ظرفیت و حوصله میخواد که هر کسی نداره
    Last edited by luches; 16-05-2010 at 15:18.

18. 2 کاربر از luches بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه AMIRICE's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

شما برا اور 5850 تا 930-1200 به کولر جدا احتیاج نداری .من این اور را رو کارت خودم تستت کردم و دما از رنج تعریف شده بالاتر نرفت و 100% پایدار بود.اگر تهویه داخل گیس خوب باشه تا 950-1200 هم دما تو رنج تعرف شده میمونه.
    برار رسوندن این 2کارت به اور بالاتر یعنی 1010-1275 برا 5850 و 1000- 1250 برا 5870 برا هر 2 به کولر جدا نیاز دارید چون هر دو زیاد داغ میکنن. ااین به دلیل افزایش ولتاژ است که در نتیجه Vrm(Voltage Regulator Madule خیلی داغ میکنه.

نکته: 2 اور کارت کرافیک تاثیر اور هسته از اور مموری بیشتر است.باید سعی کنی 1 تعادل بین این 2 پیدا کنی.
    خوب دوست عزیز شما لطف کن یه شات از GPU Z بزار ببینم چقدر اور کردی
    با چه برنامه ای؟ afterburne?
    بعد یه آموزش هم بده که ما هم بتونیم هسته و مموری 5850 رو اندازه 5870 کنیم بدون خنک کننده !!!
    که فکر میکنم نشدنیه بدون کولر

دمای GPU هم تو حالت idle یه شات ازش بگیر

میشه بگی رنج تعریف شده دما برا 5850 چقدر هست؟

دوستان کسی اگه پولشو داره همون 5870 بگیره
    چون اور کردن عمر کارت گرافیک کاهش میده

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •