تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 51

نام تاپيک: چه رمی برای سیستم من مناسبه؟

کاربر فعال انجمن توسعه و ساخت بازی AMIR REZAs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    هر کجا هستی --------- Wherever you are

پيش فرض

خیلی ممنون این گرافیکی که گفتید برای تری دی مکس و مایا کافیه؟؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

cpu: 240 60 toman
    ram : king 2g 54toman
    mb: biostar 720 55toman
    vga : force3d 4650 53 toman
    این پیشنهاد نمونه همون بحثیه که گفتم، اگر بخوای قیمت پایین تر بیاد باید بری سراغ برندهای دیگه که به اندازه گیگا و ایسوس معتبر نیستند. الان قیمت رم DDR2 با DDR3 تقریبا یکسانه. پس DDR2 خودش ارزش خرید نداره. ولی با استفاده از DDR2 می تونید مادربورد ارزان تری بخرید... هر چند به نظر من بهتره این کار رو هم نکنید. چون هم کارایی رم های DDR3 بهتره و هم با انتخاب مادربورد قدیمی قابلیت ارتقا رو در آینده از دست می دهید.

در مجموع خرید مادربورد Biostar رو در مقابل گیگا اصلا توصیه نمی کنم (حتی اگر 20-30 تومان ارزان تر باشه.) و مارک Force3D رو هم نمی شناسم (یعنی اصلا معروف نیست.) مارک های معروف برای کارت گرافیک Asus/XFX/Giga/Evga/MSI و... هستند و در رده ارزان قیمت ها هم Club3D و Saphire و Zotac بد نیستند.

این گرافیکی که گفتید برای تری دی مکس و مایا کافیه؟؟
    برای کار 3DMAX البته بهتره که از یه کارت گرافیک جداگانه استفاده کنید ولی لازم نیست که حتما بهترین کارت موجود رو بخرید. این سوال رو اگر توی تاپیک گرافیک بپرسید بهتره. جواب دقیق تری می گیرید. به طور تقریبی من می تونم بگم یه کارت 50-60 تومانی برای کار شما کافی هست. (4650 هم خوبه) فقط ترجیحا ساخت یه شرکت معتبرتر (همونایی که نام بردم) باشه. البته این شرکت ها قیمت ها و صدالبته کیفیت ساختشون بالاتره. به عنوان مثال کارت 4650 ساخت MSI قیمتش 75 تومانه تقریبا.

3. این کاربر از 3jokes_x بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت

پيش فرض

خیلی ممون .
    پیشنهاد نهایی شما چیه؟

پروفشنال amin_caragt2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    استان البرز *کرج*

1

این پیشنهاد نمونه همون بحثیه که گفتم، اگر بخوای قیمت پایین تر بیاد باید بری سراغ برندهای دیگه که به اندازه گیگا و ایسوس معتبر نیستند. الان قیمت رم DDR2 با DDR3 تقریبا یکسانه. پس DDR2 خودش ارزش خرید نداره. ولی با استفاده از DDR2 می تونید مادربورد ارزان تری بخرید... هر چند به نظر من بهتره این کار رو هم نکنید. چون هم کارایی رم های DDR3 بهتره و هم با انتخاب مادربورد قدیمی قابلیت ارتقا رو در آینده از دست می دهید.

در مجموع خرید مادربورد Biostar رو در مقابل گیگا اصلا توصیه نمی کنم (حتی اگر 20-30 تومان ارزان تر باشه.) و مارک Force3D رو هم نمی شناسم (یعنی اصلا معروف نیست.) مارک های معروف برای کارت گرافیک Asus/XFX/Giga/Evga/MSI و... هستند و در رده ارزان قیمت ها هم Club3D و Saphire و Zotac بد نیستند.

برای کار 3DMAX البته بهتره که از یه کارت گرافیک جداگانه استفاده کنید ولی لازم نیست که حتما بهترین کارت موجود رو بخرید. این سوال رو اگر توی تاپیک گرافیک بپرسید بهتره. جواب دقیق تری می گیرید. به طور تقریبی من می تونم بگم یه کارت 50-60 تومانی برای کار شما کافی هست. (4650 هم خوبه) فقط ترجیحا ساخت یه شرکت معتبرتر (همونایی که نام بردم) باشه. البته این شرکت ها قیمت ها و صدالبته کیفیت ساختشون بالاتره. به عنوان مثال کارت 4650 ساخت MSI قیمتش 75 تومانه تقریبا.
    جهت اطلاع این دوستمون عرض میکنم که بایوستار در ضمینه کیفیت هیچی کم از اسوس و گیگا نداره حتی تو مادربوردهای هم قیمت خودش گیگا و اسوس غورت میده برای نمونه

مادربورد زیر 70 هزار

نامزدها :520 MSI , بایوستار 770 , N68 گیگا . 8200 Black الایت . 770 الایت و 770 ازراک . M61-DDR3 فاکسکان

بهترین گزینه 770 بایوستار
    دلایل : این مادرورد از PCI نسخه دوم پشتیبانی میکند . به روز بودن چیپست . توانایی آنلاک اتلون و فنوم
    مسیر HT5200 . ساپورت AMD Phenom X6 . قابلیت اورکلاک بالاتر نسبت به ازراک و الایت

بله گیگا و اسوس خوب هستن ولی اگه بتونن تو رنج قیمتی این برند مادربورد بدن بیرون
    گیگا N68 . با بایوستار 770 هر دو 65 هزار قیمت دارن ولی گیگا خیلی کمتر از بایوستار از خازن سولید استفاده کرده و تو تکنولوزی این قیمتی قابل غیاس نیستند

گیگا با اینکه هم قیمت بایوستار(65هزارتومان) از تمام این امکانات محروم این مادرورد از PCI نسخه دوم پشتیبانی میکند . به روز بودن چیپست . توانایی آنلاک اتلون و فنوم
    مسیر HT5200 . ساپورت AMD Phenom X6

و اما در مورد کارت فورس که آسمان رایانه وارد کننده اونه و 2 سال گارانتی آسمان تضمین کننده کیفیت اونه

6. این کاربر از amin_caragt2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

این اصلا موضوع نامشخصی نیست. و اصلا نیازی به بحث نداره. شما از هر کسی که دوست داشتی سوال کن کیفیت گیگا بهتره یا بایواستار؟ می تونی یه نظرسنجی بذاری...
    نسبت کارایی به قیمت در مادربوردهای بایواستار و ازراک و فاکسکان و الایت بهتره (مثال هایی هم که بیان شد همینو می گه) ولی دو تا مادربورد دارای امکانات مساوی از دو برند گیگا و بایوستار رو که مقایسه کنیم، می بینیم مثلا مدل گیگا 30-20 تومان گرون تره ولی کیفیت بالاتری داره. من می گم ارزش داره برای کیفیت بالاتر پول بیشتری بدیم... ممکنه شما چنین نظری نداشته باشی این یه کم سلیقه ایه. ولی توی اینکه بایوستار کیفیت و ضمانت و اعتبار گیگا رو نداره، شکی نیست.

یه تجربه غیرکامپیوتری ولی مرتبط با موضوع: یکی از اقوام ما می خواست یه دستگاه DVDPlayer+Recorder بخره (از همینایی که به TV وصل می شه و هم DVD پخش می کنه هم ضبط...) بعد از اینکه قیمت ها رو پرسید، متوجه شد با مثلا 250 تومان می تونه یه دستگاه سونی بخره که این دستگاه حافظه داخلی نداره و فقط فیلم رو مستقیما روی دی وی دی ضبط می کنه... در عین حال با همین پول اگر از LG خرید می کرد، می تونست دستگاهی بخره که به غیر از رایت روی DVD، یه حافظه 200 گیگابایتی هم روی خودش داره! این فامیل ما هم گول حرف فروشنده ی بی سواد رو خورد که LG هیچی از سونی کم نداره و ضمانتش فلانه و قیمتش بهمان! (واقعا هم قیمتش وسوسه کننده بود.) خلاصه ایشان LG خرید. ولی با دو تا مشکل مواجه شد.
    - اولا هر دی وی دی که با این دستگاه رایت می کرد روی هیچ دستگاه دیگری کار نمی کرد. حتی روی 3-4 تا کامپیوتر هم با دی وی دی رام های مختلف امتحان کردیم، نشد. یعنی فقط خودش می تونست دی وی دی هایی که رایت کرده بخونه!
    - ثانیا: بعد از2-3 ماه یکی از قطعاتش خراب شد (ظاهرا بخش اوپتیکال دی وی دی رایتر)... برد گارانتی، اون قطعه رو براش عوض کردند پول هم نگرفتند. ولی بعد از 3-4 ماه دیگه دوباره همون قطعه خراب شد... باز براش رایگان عوض کردند... یک بار دیگه هم توی مدت 1 سالی که دستگاه ضمانت داشت همین قطعه خراب شد و رایگان تعویض کردند. ولی الان ضمانت دستگاهش تموم شده و دوباره دستگاه خراب شده!!! حالا دیگه باید به خرج خودش تعمیر کنه و بدتر از همه اینکه می دونه اگر هم تعمیر کنه 2-3 ماه بیشتر کار نخواهد کرد.

این موضوع همچنان توی زمینه های دیگر هم هست... همین الان LG تلویزیون های LED سه بعدیش رو تبلیغ می کنه! سوالی که پیش میاد اینه که با توجه به اینکه خود LCD اختراع شرکت توشیباست و اولین تلویزیون LED دنیا رو سونی در سال 2004 تولید کرد، و پرفروش ترین LCD دنیا هم سامسونگ هست، آیا همه شرکت های بزرگ و معتبر مردن که فقط LG می تونه LED سه بعدی رو با این قیمت عرضه کنه؟ پاسخ اینه که نه! 100% ای جی یه جایی کم گذاشته...

نتیجه اخلاقی که از این داستان می گیریم اینه که کیفیت رو با هیچی عوض نکن و همیشه دستگاهی با امکانات کمتر ولی قابلیت اطمینان بالاتر بخر. (مگر اینکه واقعا جزو افراد خوش شانس باشی!)

پیشنهاد نهایی من که همون پیشنهاد اولیه هست! مگر اینکه بتونید بودجه رو افزایش بدید... در مورد کارت گرافیک در تاپیک مربوطه سوال کنید چون من قیمت کارت های موجود در بازار دقیقا دستم نیست.
    Last edited by 3jokes_x; 12-05-2010 at 14:11.

8. این کاربر از 3jokes_x بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز amd>intel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

بحث سر رمه یا مادربرد ؟

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    استان البرز *کرج*

پيش فرض

این اصلا موضوع نامشخصی نیست. و اصلا نیازی به بحث نداره. شما از هر کسی که دوست داشتی سوال کن کیفیت گیگا بهتره یا بایواستار؟ می تونی یه نظرسنجی بذاری...
    نسبت کارایی به قیمت در مادربوردهای بایواستار و ازراک و فاکسکان و الایت بهتره (مثال هایی هم که بیان شد همینو می گه) ولی دو تا مادربورد دارای امکانات مساوی از دو برند گیگا و بایوستار رو که مقایسه کنیم، می بینیم مثلا مدل گیگا 30-20 تومان گرون تره ولی کیفیت بالاتری داره. من می گم ارزش داره برای کیفیت بالاتر پول بیشتری بدیم... ممکنه شما چنین نظری نداشته باشی این یه کم سلیقه ایه. ولی توی اینکه بایوستار کیفیت و ضمانت و اعتبار گیگا رو نداره، شکی نیست.

یه تجربه غیرکامپیوتری ولی مرتبط با موضوع: یکی از اقوام ما می خواست یه دستگاه DVDPlayer+Recorder بخره (از همینایی که به TV وصل می شه و هم DVD پخش می کنه هم ضبط...) بعد از اینکه قیمت ها رو پرسید، متوجه شد با مثلا 250 تومان می تونه یه دستگاه سونی بخره که این دستگاه حافظه داخلی نداره و فقط فیلم رو مستقیما روی دی وی دی ضبط می کنه... در عین حال با همین پول اگر از LG خرید می کرد، می تونست دستگاهی بخره که به غیر از رایت روی DVD، یه حافظه 200 گیگابایتی هم روی خودش داره! این فامیل ما هم گول حرف فروشنده ی بی سواد رو خورد که LG هیچی از سونی کم نداره و ضمانتش فلانه و قیمتش بهمان! (واقعا هم قیمتش وسوسه کننده بود.) خلاصه ایشان LG خرید. ولی با دو تا مشکل مواجه شد.
    - اولا هر دی وی دی که با این دستگاه رایت می کرد روی هیچ دستگاه دیگری کار نمی کرد. حتی روی 3-4 تا کامپیوتر هم با دی وی دی رام های مختلف امتحان کردیم، نشد. یعنی فقط خودش می تونست دی وی دی هایی که رایت کرده بخونه!
    - ثانیا: بعد از2-3 ماه یکی از قطعاتش خراب شد (ظاهرا بخش اوپتیکال دی وی دی رایتر)... برد گارانتی، اون قطعه رو براش عوض کردند پول هم نگرفتند. ولی بعد از 3-4 ماه دیگه دوباره همون قطعه خراب شد... باز براش رایگان عوض کردند... یک بار دیگه هم توی مدت 1 سالی که دستگاه ضمانت داشت همین قطعه خراب شد و رایگان تعویض کردند. ولی الان ضمانت دستگاهش تموم شده و دوباره دستگاه خراب شده!!! حالا دیگه باید به خرج خودش تعمیر کنه و بدتر از همه اینکه می دونه اگر هم تعمیر کنه 2-3 ماه بیشتر کار نخواهد کرد.

این موضوع همچنان توی زمینه های دیگر هم هست... همین الان LG تلویزیون های LED سه بعدیش رو تبلیغ می کنه! سوالی که پیش میاد اینه که با توجه به اینکه خود LCD اختراع شرکت توشیباست و اولین تلویزیون LED دنیا رو سونی در سال 2004 تولید کرد، و پرفروش ترین LCD دنیا هم سامسونگ هست، آیا همه شرکت های بزرگ و معتبر مردن که فقط LG می تونه LED سه بعدی رو با این قیمت عرضه کنه؟ پاسخ اینه که نه! 100% ای جی یه جایی کم گذاشته...

نتیجه اخلاقی که از این داستان می گیریم اینه که کیفیت رو با هیچی عوض نکن و همیشه دستگاهی با امکانات کمتر ولی قابلیت اطمینان بالاتر بخر. (مگر اینکه واقعا جزو افراد خوش شانس باشی!)

پیشنهاد نهایی من که همون پیشنهاد اولیه هست! مگر اینکه بتونید بودجه رو افزایش بدید... در مورد کارت گرافیک در تاپیک مربوطه سوال کنید چون من قیمت کارت های موجود در بازار دقیقا دستم نیست.
    ببین دوست عزیز من خودمم از LG خوشم نمیاد حالا کاری به این حرفا نداریم حرف من این که هرگز بایوستارو با ازراک و الایت مقایسه نکن چون بایوستار اصلا از کیفیت نمیزنه از امکانات اضافی شاید ولی اصلا از کیفیت کم نمیزاره اگه قیمتش خوبه به خاطر این نیست که کم کیفیت به خاطر اینه که انفورماتیگ گستر سود کمتری نسبت به آواژنگ میگیره وگرنه قیمت جهانیشون خیلی اختلاف نداره

11. این کاربر از amin_caragt2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    استان البرز *کرج*

پيش فرض

اینم مدرک ببین سایت مشهور فروش آمازون قیمت مادربورد گیگا 790gx ddr3زده 119$ و قیمت بایوستار 790gx ddr3 زده 111$
    ولی تو ایران بایوستار 125 هزار تومنه ولی گیگا 160 هزار این اختلاف به خاطر کیفیت بالاتر گیگا نیست به خاطر سود بیشتریه که آواژنگ میگیره
    /"][]

Gigabyte GA-MA790GPT-UD3H ATX Motherboard by Gigabyte
    Buy new: $119.99

14 new from $119.81

Get it by Thursday, May 13 if you order in the next 11 hours and choose one-day shipping.
    Eligible for FREE Super Saver Shipping.
    5.0 out of 5 stars (2)
    Electronics: See all 37 items

بایوستار790gx ddr3 در سایت آمازون

BIOSTAR TForce AM3 DDR3 AMD 790GX HDMI ATX AMD

BIOSTAR TForce AM3 DDR3 AMD 790GX HDMI ATX AMD Motherboard TA790GX A3+ by Biostar

Buy new: $111.96

4 new from $86.50

Get it by Thursday, May 13 if you order in the next 10 hours and choose one-day shipping.
    Eligible for FREE Super Saver Shipping.
    Electronics: See all 7 items
    Last edited by amin_caragt2; 12-05-2010 at 15:52.

13. این کاربر از amin_caragt2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت

پيش فرض

ببخشید اگر میشه یه نفر ما رو راهنمایی کنه کا آخر چی بگیرم؟؟

آخر فروم باز pooriya_hp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوستان خسته نباشید
    من فقط از حضور اساتید یک سوال دارم
    رم فعلی سیستم بنده 3 هست فقط میخوام بدونم که آیا میشه این مقدار رو افزایش داد ((نهایت مقدار رم))
    مشخصات:
    cpu:AMD 64 x2
    ram: 3gig
    vga: 7400.256mb
    ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •