تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 8 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 71

نام تاپيک: آموزشي - چگونه سيستم خود را براي اكانت شبانه صبانت آماده نمايي

داره خودمونی میشه igimax0's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

سلام tina salehe عزيز

. ببخشيد دير شد. من ديگه ADSL ندارم به همين خاطر تا دادم ADSL داران دونلود كنند طول كشيد. شما مدل مادربورد خود را كامل ننوشته بوديد چون دو مدل از اين مادربورد وجود دارد اما خوشبختانه كتابشان يكي بود. اين لينك دو مدل مادربورد كه با 945PL7AE شروع مي‌شوند:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    . و اين هم لينك PDF كتاب آنها البته به احتمال زياد در CD مادربورتان موجود هست:
    کد:
    . اما برسيم سر اصل مطلب! گزينه مورد نظر شما همانطور كه عرض كردم در منوي Power Management بايوس موجود هست. نام آن Resume by Alarm هست. با روشن نمودن آن دو گزينه ديگر هم فعال مي‌شوند به شكل نگاه نماييد كه از PDF گرفته شده (صفحه 48 PDF و 41 كتاب):

. توضيح آن هم در زير آمده:

. تصاوير كامل‌تر:

کد:

. با فعال نمودن گزينه Resume by Alarm دو گزينه Date و Time فعال مي‌شوند. توضيح كامل نداده اما فكر كنم اگر گزينه Date را روي 0 قرار دهيد هرروز در نظر گرفته شود و Time را روي ساعت دلخواه تنظيم نماييد و مطالب پست يك را به دقت مطالعه فرماييد.

. باز هم سوالي بود بفرماييد. از تاخير دوباره عذر مي‌خواهم! ديال آپ هست و هزار ....

موفق باشيد.

خداحافظ
    IgImAx
    87/06/27

داره خودمونی میشه SIAMAK88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

SIAMAK88 عزيز:
    . ببخشيد! فراموش كردم كه يكي از سوالات پست 12 شما را پاسخ دهم! در مورد كيت، چون هنوز كيت را نساخته و تست نكردم و از كاركرد آن اطمينان حاصل نكرده‌ام نقشه آن را نگذاشتم. البته چيز ساده‌اي هست و حداكثر خرج آن 2،000 تومان مي‌شود. اما اگر علاقه منديد كه در تست و ساخت آن شركت نماييد مي‌توانم نقشه آن را برايتان ارسال نمايم تا زحمت ساختن آن را كشيده و پس از تست آن در مدت يك هفته، نتيجه را به من اطلاع دهيد. در حال حاظر Amir-Ali يكي از دوستان فروم PersianTools هم نقشه را دريافت نموده و قرار است همين كار را نمايد. خودم هم كم‌كم دارم وقت ساختن اين كيت را پيدا مي‌كنم! اگر طالبيد بفرماييد تا PM دهم.

موفق باشيد.

خداحافظ
    IgImAx
    87/06/26
    دوست خوبم igimax0 عزیز شرمنده من این قسمت پستت رو ندیده بودم
    بله , اگه لطف کنید و نقشه ساختش رو بهم بدین واقعا ممنونتون میشم , چون واقعا به همچین چیزی نیاز دارم و سعی میکنم در اسرع وقت بسازم و تستش کنم
    اگر لطف کنید و نقشه ساختش رو به این ایمیل بفرستید ممنونتون میشم ( چون متاسفانه فعلا تو این سایت به پیغام خصوصی دسترسی ندارم )
    ایمیل : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اینم آیدی منه : siamak2006_mail
    اگر هم لازم شد میتونید پی ام بدین
    واقعا ممنون
    Last edited by SIAMAK88; 18-09-2008 at 08:09.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

به نام خدا

(توجه: ليست كامل و به روزشده راهنماهاي نوشته شده توسط IgImAx در امضا موجود است)

سلام خدمت همه دوستان

. در ابتدا: در اين انجمن يك تاپيك مرجع در مورد صبانت موجود هست كه در آن كاربران مسائل و مشكلات اين ISP را در آنجا مطرح مي‌نمايند. اما من در اينجا فقط روش استفاده بهينه از اكنت شبانه اش را توضيح داده‌ام اميدوارم كه با ايجاد اين تاپيك موازي كاري نكرده باشم.

. من به شكل زير سيستم خودم را براي اتصال به اكنت شبانه صبانت تنظيم نموده‌ام. روشم را در اينجا مي‌گذارم شايد براي دوستاني كه به تازگي به جمع كاربران صبانت اضافه شده‌اند يا مي‌شوند، مفيد واقع شود. در واقع هدف اصلي اين تاپيك آموزش روش‌هايي براي اتوماتيك نمودن انجام يك سري كارها بدون نياز به حضور كاربر در پاي سيستم مي‌باشد. به شكلي كه سيستم در زمان خاصي به شكل اتوماتيك روشن شده و يك سري برنامه‌ها اجرا شده و كارهاي مورد نظر كاربر اجرا شود و در نهايت و در اتمام كار، سيستم دوباره خاموش شود. بنابراين در اين تاپيك كنت صبانت در حكم يك مثال براي درك بهتر مطلب استفاده شده است.

. در اين زمينه دوست ديگرمان آقاي Hossein Adeli كه از دوستان و كاربران فروم P30World مي‌باشند با استفاده از برنامه auto power-on and shut down اين عمل را انجام داده‌اند. تعدد روش‌ها مي‌تواند براي آگاهي و استفاده تركيبي از آنها براي شما عزيزان مناسب باشد. مي‌توانيد روش آموزشي ايشان را كه به شكل تصويري هم هست را در تاپيك ايشان با عنوان "آموزش روشن شدن کامپیوتر سر ساعت معین و کانکت شدن و داونلود کردن و خاموش شدن" مطالعه فرماييد. لينك تاپيك:
    کد:
    . در آينده نزديك من و دوستان ديگر اين برنامه را در XP و Vista تست مي‌كنيم و نتيجه آن را به اطلاع شما خواهيم رساند.

(مخصوصن كيفيت عكسها را پايين آوردم كه سرعت لود صفحه زياد نشه!)

تنظيماتي كه انجام داده‌ام(به شكل كلي):

1) در BIOS مادربورد، تعريف نموده‌ام كه سيستم سر ساعت 2:56:50AM به شكل خود كار روشن شود.
    2) در درون ويندوز كليه برنامه‌هايي را كه براي اجراشدن در زمان اكنت شبانه نياز است را در برنامه Scheduled Tasks خود تعريف نموده‌ام.
    3) مودم ADSL خودم را برروي Bridge تنظيم نموده‌ام (نه PPPoe) و در ويندوز از طريق Control Panel\Network Connection يك كانكشن براي اكنت شبانه ساخته‌ام.
    4) استفاده از يك برنامه، براي Connect شدن به شبكه و همچنين Reconnect نمودن كانكشن در صورت DC شدن.(صبانت تقريبن هر 1 ساعت اكنت شبانه‌اش را براي مقابله با كاربران Torrent قطع مي‌كند!)
    5) براي تشخيص زمان خاموش شدن: از برنامه DU-Meter استفاده نموده‌ام.
    6) براي روشن و خاموش شدن مودم به همراه كامپيوتر كيتي را با كمك گرفتن از برادرم (كه طراح كيت هست) طراحي نموده‌ام كه برق يك سه راهي را با روشن شدن كامپيوتر وصل و باخاموش شدن كامپيوتر قطع مي‌كند. به اين شكل هر وسيله‌اي را مي‌توان با روشن و خاموش شدن كامپيوتر، خاموش و روشن نمود . بعد از ساخت و تست عملي آن و گرفتن QC شماتيك كيت را در اينجا قرار مي‌دهم.

توضيحات اين پنج روش به شكل خلاصه! (به همرا خوبي و بدي هر روش -- همون قوت و ضعف ):

. (1) BIOS - خوبي: با تنظيم ساعت روشن شدن اتوماتيك سيستم در ساعاتي خاص، ديگر نيازي نيست كه سيستم خودم را تا ساعت 3 شب روشن نگاه دارم. بدي: اگر در بين زمان خاموش نمودن سيستمتان تا زمان اكنت شبانه برق سيستم قطع شود (به دليل برق رفتن يا قطع برق توسط كاربر يا ...) ديگر سيستم شما روشن نخواهد شد! (خوش به حال UPS داران!)

. (2)Scheduled Tasks - خوبي: براي اجراي برنامه‌هاي دونلودر در ساعت اكنت شبانه، به جاي آنكه همه آنها را در Startup ويندوز قرار داده و با روشن شدن سيستم در طول شبانه روز شاهد بالا آمدن همه آنها باشم (كه كلي هم زمان مي‌برند) از برنامه Scheduled Tasks استفاده نموده‌ام. اين برنامه از برنامه‌هاي خود ويندوز هست و امكان اجراي برنامه‌هاي مختلف را در زمان‌هاي خاص به ما مي‌دهد. (با كلي تنظيمات مفيد) بدي: تا كنون نقطه ضعفي مشاهده نشده! فقط تنظيم ساعت شروع يك برنامه فقط شامل ساعت و دقيقه هست، بد نبود اگر ثانيه هم داشت!

. (3) Bridge - خوبي: زماني كه مودم خود را به شكل Bridge تنظيم مي‌نماييد امكان ساختن كانكشن‌هاي مختلف به شكل نرم‌افزاري در سيستم عامل خود را خواهيد داشت و اين امر Customize پذيري بالايي را براي تنظيمات نرم‌افزاري به شما مي‌دهد. در حالي كه زماني كه مودم خود را در حالت PPPoe تنظيم مي‌نماييد هربار براي تغيير نوع كانكشن خود (روزانه يا شبانه) بايد دوباره تنظيمات مودم را از اول انجام دهيد. بدي: در اين روش براي كانكت شدن حتمن بايد به شكل نرم‌افزاري عمل كانكت شدن انجام شود در حالي كه وقتي مودم خود را در حالت PPPoe تنظيم مي‌نماييد، عمل اتصال به اينتر نت به شكل سخت‌افزاري توسط مودم و در زمان روشن شدن مودم انجام مي‌گيرد. (و خيالتان را از اشتباهات نرم‌افزاري راحت مي‌كند)

.(4) Reconnect - خوبي: برنامه‌هاي مختلفي براي اينكار مي‌شود پيشنهاد داد. اكثر برنامه‌هاي دونلود منيجر داراي امكان Dial Service هستند. كساني كه ازDAP استفاده مي‌كنند مي‌توانند به راحتي از اين امكان استفاده و بدون هيچ مشكلي لذت ببرند. اما اگر از برنامه دونلود منيجر ديگري استفاده مي‌نماييد كه داراي چنين امكاناتي نيست يا كمي خنگه! (مثل GetRight كه فقط در اين زمينه مشكل داره!) مي توانيد از برنامه Reconnect استفاده نماييد. اين برنامه به باهوشي برنامه DAP نيست ولي در حد خودش برنامه خوبي هست، البته اگر از روش Bug Fixي كه ذكر كرده‌ام استفاده نماييد اين برنامه هم برنامه خيلي خوبي هست!!
    توجه: هرگز از چند روش يا برنامه Redialer براي دوباره كانكت شدن استفاده نفرماييد. (اين مورد باعث قاطي كردن وبرنامه‌ها و ديدن پيام Error آنها مي‌شود)

.(5) DU-Meter -خوبي: به سه روش مي‌توان سيستم خود را خاموش نمود.
    1) روش اول با استفاده از برنامه مديريت دونلود، زماني كه تمامي دونلود‌هاي آن برنامه به اتمام رسيد خود همان برنامه كامپيوتر را خاموش نمايد.
    2) با تنظيم ساعتي خاص در يك برنامه يا با استفاده از دستورات دا�%B

دمت گرم IgImax که به فکر هموطنات هستی ولی فکر نمیکنی که خیلی تخصصی توضیح دادی اگه وقتشو داری یک کم در مورد scheduled tasks توضیح بدی اینکه این برنامه کدوم قسمت قرار دارد و روش کار با ان واینکه چه برنامه هایی در این برنامه قرار دهیم تا وقتی که کامپیوتر با روش bios که روش توپی بود روشن بشه این برنامه ها هم طوری تنظیم بشن که به طور خودکار شروع به دانلود کنه
    اگه به طور شفاف و ساده توضیح بدی یه دنیا ممنون

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

دمت گرم IgImax که به فکر هموطنات هستی ولی فکر نمیکنی که خیلی تخصصی توضیح دادی اگه وقتشو داری یک کم در مورد scheduled tasks توضیح بدی اینکه این برنامه کدوم قسمت قرار دارد و روش کار با ان واینکه چه برنامه هایی در این برنامه قرار دهیم تا وقتی که کامپیوتر با روش bios که روش توپی بود روشن بشه این برنامه ها هم طوری تنظیم بشن که به طور خودکار شروع به دانلود کنه
    اگه به طور شفاف و ساده توضیح بدی یه دنیا ممنون
    دوست عزیز ایشون که خیلی خیلی واضح توضیح دادن
    من از رو همین توضیحات به راحتی تونستم کامپیوتر رو تنظیم کنم

تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

سلام

ShA.GHOLAM عزيز:
    . متاسفانه پست اول من همانند همان QUOTE كه شما در پستتان قرار داديد ناقص شده بود!!!!! نمي‌دانم چرا!؟!؟!؟!؟!؟؟!؟!؟! اما درستش كردم. لطفن دوباره چك نماييد.

SIAMAK88 عزيز:
    . ايميل ارسال شد لطفن رسيدش را از طريق ايميل خبر دهيد. (همچنين سوالاتتان در مورد كيت.)

موفق باشيد.

خداحافظ
    IgImAx
    87/06/28

6. این کاربر از igimax0 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

SIAMAK88 عزيز:
    . ايميل ارسال شد لطفن رسيدش را از طريق ايميل خبر دهيد. (همچنين سوالاتتان در مورد كيت.)

موفق باشيد.

خداحافظ
    IgImAx
    87/06/28
    سلام دوست عزیز , متاسفانه من ایمیلم رو الان که ساعت 23:41 دقیقه هستش چک کردم ولی هنوز چیزی برام نیومده , البته شاید تا صبح برسه اگه تا صبح رسید همینجا خبر میدم و رسیدش رو هم با ایمیل اطلاع میدم ...
    مطمئنید به این ایمیل فرستادین؟ <font color="DarkSlateBlue"><b>siama...com</b></font>

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

دوست خوبم igimax0 عزیز
    متاسفانه الان هم ایمیلم رو چک کردم , ولی هنوز ایمیلی که فرستادین نرسیده
    من فکر کنم احیانا اشتباهی فرستاده شده ...
    ایمیل من همینی هست که با رنگ قرمز نوشتم : siamak2006_mail@yahoo.com
    اگر ممکنه و براتون زحمتی نیست یکبار دیگه ایمیل رو برام ارسال کنید .

تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

سلام

. همين الان 2 بار ارسال شد، يكي از Outlook و ديگري Web Based لطفن چك كنيد.

موفق باشيد.

خداحافظ
    IgImAx
    87/06/28

10. این کاربر از igimax0 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

بالاخره رسید
    واقعا ممنون

12. این کاربر از SIAMAK88 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال tina salehe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    Meshad

پيش فرض

ممنون بالاخره همین امروز روشهای شما رو خوندم و تونستم تو روز یه تستی بزنم و خیلی خوب جواب داد اما یه سوال دارم
    اگه یه روش که بشه بعد از اینکه دانلود تموم شد یعنی ساعت 7:45 خود به خود کامپیوتر بره رو حالت stand by یعنی سیستم خاموش نشه میدونید معرفی کنید
    ممنون

14. این کاربر از tina salehe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •