تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 31

نام تاپيک: » مطالب مفید ( گلچین شده از تاپیکهای قدیمی ) 1

آخر فروم باز pedram_ashena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض

يه سوال ديگه داشتم : براي طراحي بروشور از چه رزوليشني استفاده كنم؟ 300 يا اگه كمتر هم انتخاب كنم مشكلي پيش نمياد ؟؟؟ مثلا 150

چون بايد توش عكس بزارم با همچين رزوليشني (300)عكس ها خيلي ريز ميشن
    تو چاپ افست حتما 300 بايد باشد

يعني چي عكس ريز ميافتد؟؟؟حتما عكس بي كيفيتي است

آخر فروم باز lahij_web's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    زير خروارها خاك ...

پيش فرض

یه سوال دارم ( مبتدی ) .
    من یه طرح واسه کارت وزیت درآوردم ولی توی خالی کردن (extract) عکس مورد نظرم مشکل دارم . میشه بگین چطور میشه خیلی تر و تمیز عکس مورد نظر رو از توی یه عکس دیگه در آورد !؟ من بعد از Extract چیز زیاد جالبی نمیبینم . اطرفش هنوز مشکل داره ... یه نگاهی بندازین :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    تنظیمات داخل Extract رو هم تا حد ممکن مشخص میکنم اما چیزی که بعد تایید کردن میبینم طرح قشنگی نیست ...
    سوال دیگه من هم درباره براق کردن یا در واقع OutLine گذاشتن برای عکس Extract شده ست ... میشه با این کار عکس جدا شده رو قشنگ تر جلوه داد ... میشه راهنمایی کنین ؟
    راستی دوست دارم نظرتون رو درباره این طرح ( لااقل تا اینجا ) بدونم . ممنونم .

تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض

یه سوال دارم ( مبتدی ) .
    من یه طرح واسه کارت وزیت درآوردم ولی توی خالی کردن (extract) عکس مورد نظرم مشکل دارم . میشه بگین چطور میشه خیلی تر و تمیز عکس مورد نظر رو از توی یه عکس دیگه در آورد !؟ من بعد از Extract چیز زیاد جالبی نمیبینم . اطرفش هنوز مشکل داره ... یه نگاهی بندازین :

کد:
    تنظیمات داخل Extract رو هم تا حد ممکن مشخص میکنم اما چیزی که بعد تایید کردن میبینم طرح قشنگی نیست ...
    سوال دیگه من هم درباره براق کردن یا در واقع OutLine گذاشتن برای عکس Extract شده ست ... میشه با این کار عکس جدا شده رو قشنگ تر جلوه داد ... میشه راهنمایی کنین ؟
    راستی دوست دارم نظرتون رو درباره این طرح ( لااقل تا اینجا ) بدونم . ممنونم .
    تنظيمات فتوشاپ را از فتو شاپكارها بپرس.

قشنگ شده.نوشته قرار زير عكس باشه؟؟

نوشته سفيد هم ميتوانيد استفاده كنيد

براي يك كارت ويزيت كفايت ميكند.

کـاربـر بـاسـابـقـه saviss's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    Far far away

پيش فرض

روي اون لايه در منوي لايه ها Ctrl+كليك كنيد.

Ctrl+T رو بزنيد. حالا كل لايه آماده تغيير اندازه س و با كشيدن دستگيره ها ميشه تناسبش را تغيير داد.
    [به من بگید ببینم که آیا رزول 100 با 300 در کیفیت عکس به هنگام چاپ تاثیر دارد یا نه ؟ چون بعضی از چاپخانه ها می گند که باید رزو 300 باشه راست می گند یا دروغ ؟
    رزو براي چاپ افست 300 است
    پدی درست میگه
    البته برای چاپ مناسبترین رزولوشن (ونه بهترین ...)300هست
    اما دوستانی که میخوان کیفیت عکس هارو بالا ببرند
    گزینه ی من
    PhotoZoom Pro 2
    یا ورژن بالاترش هست...
    من شخصاکیفیت کارهائی رو باهاش بالا بردم که 72dpiبودن(تبدیلشون کردم به300dpi)البته تاحدقابل قبول..
    گزینه های مختلف وخوبی هم داره....
    لینکش هم توانجمن هست...
    امتحانش ضررنداره
    البته بعدش ممکنه یک کم لازم بشه توی کورل یافتوشاپ روش کارکنید..
    اما جواب میده

تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    Far far away

پيش فرض

حالا به نظر عزیزان من برای طراحی تابلوهای تبلیغاتی با اندازه ای مثلا 5*3 متریا بیشتر بهتر از چه رزول استفاده کنم و به من بگید با اندازه اصلی در فتواشاپ کار کنم یا نهبا مقیاسی از اون و یه چیز دیگه که اگه من کارم را به اندازه مثلا 10/1 کار کنم و بعد به اندازه اصلی تبددیل کنم در موقع چاپ به مشکل بر می خورم یا نه ؟؟؟؟
    با سلام خدمت دوستان انجمن فتوشاپ
    راستش من از تنظيمات چاپ عكس زياد سر در نميارم و ميخوام يك دفترچه درست كنم بطول 16 و عرض 9 سانت
    {حالا بماند كه درست كردن اين دفترچه رو هم بلد نيستم و به هزار بدبختي تو اكسل زدم و بعد تو فتوشاپ با هزار نيرنگ صفحه هاش رو كنار هم چيدم )
    حالا از دوستان عزيز تقاضا دارم اگر برنامه اي براي چيدمان و چاپ دفترچه (‌ مثل كتاب حالت پشت و رو چاپ بشه ) دارن بهم معرفي كنن و در ضمن چكار كنيم كه يك عكس بطور كامل كاغذمون رو بگيره
    مثلا من دستور پرينت رو كه ميدم عكس نيم سانت عقبتر از ابتداي صفحه چاپ ميشه
    اين مشكل رو توي چاپ هر عكسي داشتم و كلافم كرده
    گاهي وقتا سر خودم رو كلاه گذاشتم وعكس رو بردم تو ورد و اونجا بطور كامل اندازه صفحش كردم و بعد پرينت گرفتم ولي اين راهش نيست و حتما يك راه بهتري هست
    لطفا راهنمايي كنين
    اندازه مثلا 3 متر در 5 متر توي فتوشاپ فايل جديد كه ميخواي بسازي بزن 30 سانتي متر در 50 سانتي متر و رزوليشن رو 300 انتخاب كن. من هميشه همين كارو مي كنم و كارم هم خيلي خوب از آب در مياد
    یه سوال هم واسه من پیش آمد !
    قیمت طراحی ( فقط طراحی ) یه تابلو بزرگ تبلیغاتی چقدره ؟! ( شهرستان ! ) . حالا تابلو از 1 متر * 1 متر گرفته تا به بالا . قیمت بسته به ابعاد طرح فرق میکنه یا مثل هزینه چاپ بسته به اندازه متغیره ! ؟ !

مطمئنی اندازه 3 متر * 5 متر رو باید 30 سانت در 50 سانت بدیم ؟! مشکل افت پیکسلی پیدا نمیکنه ؟!

پدرام جان به داد برس ! جوابش کار خودته !
    سلام
    نکته1-برای چاپ بنریافلکسی معمولا باید (توی سایز اصلی البته )رزولوشن روبین 72تا96انتخاب کنید(اگه توی سایزکوچیک وبارزولوشن300کارمیکنید دقت داشته باشیدکه بعدازبزرگ کردن فایل مشکل پیکسلی براتون پیش نیاد)معمولا کسانی که خودشون دستگاه چاپ دارند موقع ری سایزکردن فایل شما رزولوشن رو درست می کنن
    2-برای چاپ دفترچه وبروشور واینجورچیزا کورل دراو گزینه ی مناسبتری هست چون امکان لی آوت ومرتب کردن وهمینطورهم پشت ورو چاپ کردن(داپلکسینگ)روبهترداره.. ..ضمن اینکه خیلی از لیتوگراف ها خروجی روتوی کورل صفحه بندی میکنن(برای نشریه یادفترچه)
    3-تعرفه های طراحی رو میتونین از انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران درخواست کنین آدرس سایتش اینه :
    کد:
    اما متاسفانه توی سایتش نداره (میتونین باهاشون مکاتبه کنین ودرخواست کنید)
    من خودم تعرفه های86رودارم ....اما کی گوش میکنه؟اصولا چیزی به عنوان تعرفه ودستمزد!!برای گرافیست ها اونم توی شهرستان جانیافتاده وارباب رجوع ها بابتش پول نمیدن...
    مثال:
    برای طراحی لوگو Logo(قیمت پایه=8/500/000ریال)
    وطراحی روی جلدوپشت بروشور4/500/000نوشته شده
    ماخذ:
    تعرفه رسمی سال 1386 انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران
    فکرنمیکنم که کسی ازاین پولاخرج کنه
    =================
    نکته4-بابا!!!هی مامیگیم فتوشاپ نرم افزارویرایش عکس وتصویرهست ونه نرم افزارساخت وسازیاطراحی بطورخاص....

اماکوگوش شنوا؟
    نرم افزارهائی مثل فری هندیاکورل برای طراحی خیلی بهترازفتوشاپ جوابگوهستند

Last edited by saviss; 01-12-2007 at 13:27.

تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    Far far away

پيش فرض

ممنونم ساويز عزيز و دوست داشتني
    حالا بهم بگو اين كورل رو چه جوري ياد بگيرم؟
    منبعي داري براش؟
    اول سلام
    دوم :من راستش خودم یادگرفتم....(البته اگه اسم کاری روکه من کردم بشه گذاشت یادگرفتن)
    من باکورل8شروع کردم ...تاورزن11خودم هی توی منوهاش گشت میزدم وکنجکاوی میکردم...
    یک زمانی فروم مجیدآنلاین آموزش های خوبی داشت امابه علت کندی سرعت بارگزاریش ازخیرش گذشتم...
    فعلا یکی از رفرنس هام کتاب:کورل دراو11:برای ویندوز
    ازانتشارات غزال هست
    البته کورل11رویXPنصب نمیشه..
    بهتر می بینم که اگه میتونید ازورژن11شروع کنید (چون11روی ملینیوم بهترجواب میده)تابعدش اگه 2تاویندوزداشتیدروی XPورژن12رونصب کنید(چون12توی فارسی نویسی مشکل داره...)
    ===
    از ریخت وقیافه اش نترسید...
    به امتحان کردنش میارزه...

اگه بتونم راهنمائی دیگه ای بکنم خوشحال میشم
    Last edited by saviss; 01-12-2007 at 23:05.

تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    Far far away

پيش فرض

در ضمن چكار كنيم كه يك عكس بطور كامل كاغذمون رو بگيره
    مثلا من دستور پرينت رو كه ميدم عكس نيم سانت عقبتر از ابتداي صفحه چاپ ميشه
    اين مشكل رو توي چاپ هر عكسي داشتم و كلافم كرده
    گاهي وقتا سر خودم رو كلاه گذاشتم وعكس رو بردم تو ورد و اونجا بطور كامل اندازه صفحش كردم و بعد پرينت گرفتم ولي اين راهش نيست و حتما يك راه بهتري هست
    لطفا راهنمايي كنين
    راستی یک نکته یادم رفت بگم
    اغلب پرینترها حاشیه ی کنارکاغذ(حدودابین0.5الی1سان یمتررو ازچهارطرف چاپ نمیکنن)این از ضعف برنامه نیست قاعده ی کاراینجوری

آخر فروم باز lahij_web's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    زير خروارها خاك ...

پيش فرض

یه سوال :
    میخوام برای یه مهر یه طرح در بیارم . آیا باید فقط طرح مورد نظرم رو در ابعاد مورد نظر بدم تا رو مهر برام در بیارن یا نه . باید مثل یه براش درش بیارم و اونوقت بدم واسه طراحی . ممنون میشم راهنمایی کنین .

تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    Far far away

پيش فرض

یه سوال :
    میخوام برای یه مهر یه طرح در بیارم . آیا باید فقط طرح مورد نظرم رو در ابعاد مورد نظر بدم تا رو مهر برام در بیارن یا نه . باید مثل یه براش درش بیارم و اونوقت بدم واسه طراحی . ممنون میشم راهنمایی کنین .
    سلام
    منظورتو ازبراش درست متوجه نشدم...
    اما ببین... مهرسازهم ازروی طرح فیلم تهیه میکنه وژلاتین رونورمیده والباقی قضایا...
    محدودیت ترام هم داره ژلاتین درنتیجه هرچی طرح باکنتراست بیشترو بدون ترام(یعنی طرح های خطی)باشه کارش تمیزتردرمیاد(معمولا نوانس ها یاسایه روشن هاتوی مهر سخت جواب میدن)
    حالااگه منظورتو واضحتربگی شاید بشه راهنمائی بهتری کرد

تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض

شما طرحتان را در مود گري طراحي كنيد و تنها از رنگ مشكي استفاده كنيد .مهرها بنا بر دسته هايي كه دارند سايز استانداردي دارند.توي همان سايز طراحي كنيد.نيازي به حذف رنگ زمينه و سفيد نيست(در مهر فقط مشكي رنگ ميگيرد و روي كاغذ اثر ميگذارد)

از عكس و طيف رنگي استفاده نكنيد.تنها اشكال خطي

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •