تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 44

نام تاپيک: مشكل با Q6600

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

نه دماي NB نيست اون دماي داخل كيس هست كه واسه من بين 40-50 متغيره(بستگي داره كولر خونه روشن باشه يا نه) P5Q سنسور NB نداره ولي فكر كنم P5Q-E داشته باشه.

دست درد نكنه همين رو ميخواستم اتفاقا منم با دست زدن و مقايسه با كارت گرافيك به اين نتيجه رسيدم كه دماي NB خيلي بيشتره

راستي من يه مشكل ديگه دارم سيستم كه روشن ميشه همون اول يه صفحه ميياد به اسم Express Gate و زيرش مينويسه Error code فلان
    شما هم اين مشكل رو داريد و اصلا اين چي هست؟
    اين رو هم بگم كه سيستم الان با اوركلاك هيچ مشكلي نداره و الان يه هفته است كه روشنه.
    اون دمایی که در نرم افزار al suite ازش به نام دمای سیستم نام برده ، همون دمای پل شمالی هست به چند دلیل:
    1_ در بایوس مادربرد ، اسم این دما رو m.b temp یعنی دمای مادربرد گذاشتن و تنها جای مادربرد که داغ می کنه و نیاز به گزارش دما داره ، پل شمالی هست.
    2_چیپ کنترل دما در درون پل شمالی هست و این طور نیست که یک مادربرد داشته باشه و دیگری نداشته باشه.
    3_ مثلأ وقتی که شما می گید که اون 40 درجه دمای کیسه ، مگه ممکنه که دمای درون کیس 40 درجه باشه و بعدش دمای پردازنده 33 درجه؟؟؟؟ این امر غیر ممکنه.
    4_ دمای 75 درجه ، یعنی فقط 4 درجه خنک تر از کارت 4850 ، در صورتی که حتی یک لحظه هم نمی تونم دست رو روی کارت گرافیک نگه دارم ، اما می تونم تا مدت ها دستم رو روی هیت سینک پل شمالی نگه دارم.
    5_ من وقتی که مادربرد p5q_e رو گرفتم ، دمای اعلامی ، 4 درجه کمتر شد ، این یعنی که دمای پل شمالی به دلیل هیت سینک بهتر کم شده و نه این که دمای داخل کیسم کم شده باشه.
    امیدوارم که بتونم قانعتون کرده باششم که اون دما ، همون دمای پل شمالی هست .

پروفشنال M659's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    With My Dignity

پيش فرض

نه دماي NB نيست اون دماي داخل كيس هست كه واسه من بين 40-50 متغيره(بستگي داره كولر خونه روشن باشه يا نه) P5Q سنسور NB نداره ولي فكر كنم P5Q-E داشته باشه.

دست درد نكنه همين رو ميخواستم اتفاقا منم با دست زدن و مقايسه با كارت گرافيك به اين نتيجه رسيدم كه دماي NB خيلي بيشتره

راستي من يه مشكل ديگه دارم سيستم كه روشن ميشه همون اول يه صفحه ميياد به اسم Express Gate و زيرش مينويسه Error code فلان
    شما هم اين مشكل رو داريد و اصلا اين چي هست؟
    اين رو هم بگم كه سيستم الان با اوركلاك هيچ مشكلي نداره و الان يه هفته است كه روشنه.
    سلام محمد رضا...
    مبارکه ، سیستمت از لحاظ پردازنده و برد مثل خودمه.
    در مورد دمای سیستم والا ما با این PC Probe که Bundle خود برد هست دمای main رو روی همین 40-47 نشون میده ولی منم احساس کردم سینک NB یکمی داغه.

Express Gate رو هم باید نصب کنی تا اون اروره بره ، البته فکر کنم میتونی از بایوس غیر فعال کنی ولی به نظر من نصبش کلی خیلی بهتره کلا خیلی به درد بخوره.
    برای نصبش باید توی Utilities خود DVD که به صورت bundle با خود برد هستش بگردی.

اورت هم خیلی سنگینه ها ، دمای لودت چه قدره؟
    مواظب باش 65 رو رد نکنی (با این فن شک دارم)
    در مورد Temp Monitoring هم من موندم چی کار کنم ، تو هم این مشکل رو داری؟:

آخر فروم باز bleu2u4u's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

4_ دمای 75 درجه ، یعنی فقط 4 درجه خنک تر از کارت 4850 ، در صورتی که حتی یک لحظه هم نمی تونم دست رو روی کارت گرافیک نگه دارم ، اما می تونم تا مدت ها دستم رو روی هیت سینک پل شمالی نگه دارم.
    حتي اگه تو درست بگي و دماهايي كه probe & al suite نشان ميده دماي nb باشه پس مطمئنا دمايي كه اين برنامه ها نشون ميدن (جفتشون يكيه)اشتباهه چون من با EXPERT Tool دماي كارتم (4850) رو تا حول و حوش 60 پايين اوردم. وقتي بهش دست ميزنم دستم داغ ميشه ولي وقتي به nb دست ميزم دستم ميسوزه(نه خيلي) پس حتي 75 كه هيچي الان ميگم 85 درجه دماشه

يه سوال هم در مورد نرم افزار epu داشتم
    من با 18 درصد اور كردن cpu تو turbo فركانس رو به 2800 ميرسونم ولي ديگه بالا تر از اون كه ميزنم موس قفل ميكنه
    اخه 400 تا اور كردن براي اين cpu چيزي نيست كه اين اينهمه ناز ميكنه

راستي اين همه بالا و پايين كردن فركانس به وسيله p5q ببراي cpu مشكلي ايجاد نميكنه

آخر فروم باز MicroSystem's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

اون دمایی که در نرم افزار al suite ازش به نام دمای سیستم نام برده ، همون دمای پل شمالی هست به چند دلیل:
    1_ در بایوس مادربرد ، اسم این دما رو m.b temp یعنی دمای مادربرد گذاشتن و تنها جای مادربرد که داغ می کنه و نیاز به گزارش دما داره ، پل شمالی هست.
    2_چیپ کنترل دما در درون پل شمالی هست و این طور نیست که یک مادربرد داشته باشه و دیگری نداشته باشه.
    3_ مثلأ وقتی که شما می گید که اون 40 درجه دمای کیسه ، مگه ممکنه که دمای درون کیس 40 درجه باشه و بعدش دمای پردازنده 33 درجه؟؟؟؟ این امر غیر ممکنه.
    5_ من وقتی که مادربرد p5q_e رو گرفتم ، دمای اعلامی ، 4 درجه کمتر شد ، این یعنی که دمای پل شمالی به دلیل هیت سینک بهتر کم شده و نه این که دمای داخل کیسم کم شده باشه.
    امیدوارم که بتونم قانعتون کرده باششم که اون دما ، همون دمای پل شمالی هست .
    نوچ دماي داخل كيس هست مادبرد قبلي خودمم سنسور NB نداشت و سنسور دماي كيس رو داشت چون وقتي يه فن ميگرفتم روي اسلاتهاي PCI دما خيلي ميامد پايين.
    بعدشم دست ميزنم به NB دستم ميسوزه بيشتر از يك ثانيه نميتونم نگه دارم دما سنج هم كه بهش زدم تا 70 درجه نشون داد درصورتيكه دماي كيس 40 درجه بود.
    اون 33 درجه هم بايد اشتباه باشه مال خودمم خيلي پايين نشون ميده
    سلام محمد رضا...
    مبارکه ، سیستمت از لحاظ پردازنده و برد مثل خودمه.
    در مورد دمای سیستم والا ما با این PC Probe که Bundle خود برد هست دمای main رو روی همین 40-47 نشون میده ولی منم احساس کردم سینک NB یکمی داغه.

Express Gate رو هم باید نصب کنی تا اون اروره بره ، البته فکر کنم میتونی از بایوس غیر فعال کنی ولی به نظر من نصبش کلی خیلی بهتره کلا خیلی به درد بخوره.
    برای نصبش باید توی Utilities خود DVD که به صورت bundle با خود برد هستش بگردی.

اورت هم خیلی سنگینه ها ، دمای لودت چه قدره؟
    مواظب باش 65 رو رد نکنی (با این فن شک دارم)
    در مورد Temp Monitoring هم من موندم چی کار کنم ، تو هم این مشکل رو داری؟:
    سلام
    مبارك صحابش: دانشگاه خواجه نصير
    كلا اين Express gate چي هست؟
    65 درجه درصورتيكه در كيس باز باشه.
    Q6600 G0 تا 71 درجه رو بصورت مطمئن تحمل ميكنه(طبق سايت اينتل) حتي تو مقاله تامز هم گفته كه عمر پردازنده بعد از اين 71 درجه كم ميشه پس زير 71 درجه (واسه هسته) خيالت راحت
    مشكلي من نميبينم منظورت دقيقا چيه؟
    ه سوال هم در مورد نرم افزار epu داشتم
    من با 18 درصد اور كردن cpu تو turbo فركانس رو به 2800 ميرسونم ولي ديگه بالا تر از اون كه ميزنم موس قفل ميكنه

راستي اين همه بالا و پايين كردن فركانس به وسيله p5q ببراي cpu مشكلي ايجاد نميكنه
    بابا اون نرم افزاره 2 زار نميارزه شما برو تو ستاپ باس رو ببر بالا مثلا بزار رو 333 هيچ تنظيم ديگه اي نميخواد همه چي اتوماتيك تنظيم ميشه فقط مواظب دماي لودت باش كه از 71 نزنه بالا
    بالا پايين رفتن فركانس هم هيچ ضرري نداره.

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

حتي اگه تو درست بگي و دماهايي كه probe & al suite نشان ميده دماي nb باشه پس مطمئنا دمايي كه اين برنامه ها نشون ميدن (جفتشون يكيه)اشتباهه چون من با EXPERT Tool دماي كارتم (4850) رو تا حول و حوش 60 پايين اوردم. وقتي بهش دست ميزنم دستم داغ ميشه ولي وقتي به nb دست ميزم دستم ميسوزه(نه خيلي) پس حتي 75 كه هيچي الان ميگم 85 درجه دماشه

يه سوال هم در مورد نرم افزار epu داشتم

دوست عزیز من p5q رو تا 480 , p5q_e رو تا 515 مگاهرتز اورکلاک کردم ، و ولتاژ پل و مسیر روی 1.46 بودند . اما دما از 48 بیشتر نشد و حرارت پل شمالی هم همین رو نشون می داد.
    p45 از فناوری 65 نانومتری استفاده می کنه و خنک ترین پل شمالیی هست که تا حالا برای پردازنده ی اینتل منتشر شده. و اگه هم مال شما اینقدر گرم هست ، بهتره که مادربرد تون رو به شرکت گارانتی نشون بدین.
    ظرفیت تحمل حرارت پل شمالی از پردازنده هم کمتره و وقتی دما از 60 رد بشه ، سیستم ناپایدار می شه و نتیجش ایرور در ارتوس و کرش شدن برنامه ها و صفحه ی آبی هست.
    دوست عزیز ، اگه شما می بینید که دمای 4850 به 80 درجه می رسه ، دلیل داشتن نزدیک به 1 میلیارد ترانزیستور هست که در فرکانس 650 مگاهرتز کار می کنند ، اما پل شمالی که حتی 5% اون پردازش رو انجام نمی ده چرا باید دماش بالا باشه؟؟؟
    بالا پایین شده فرکانس پردازنده ، اشکالی رو ایجاد نمی کنه.

6. این کاربر از alborz_k بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

نوچ دماي داخل كيس هست مادبرد قبلي خودمم سنسور NB نداشت و سنسور دماي كيس رو داشت چون وقتي يه فن ميگرفتم روي اسلاتهاي PCI دما خيلي ميامد پايين.
    بعدشم دست ميزنم به NB دستم ميسوزه بيشتر از يك ثانيه نميتونم نگه دارم دما سنج هم كه بهش زدم تا 70 درجه نشون داد درصورتيكه دماي كيس 40 درجه بود.
    اون 33 درجه هم بايد اشتباه باشه مال خودمم خيلي پايين نشون ميده

.
    نمی دونم که چرا مادربر های من ، دماشون این قدر الا نیست و به راحتی بهشون دست می زنم.
    از اون جایی که امار برگشتی مادربرد p5q ، خیلی بالاست ، بهتره که تا کار دستت نداده ببریش گارانتی.
    اون 33 هم درسته چون تو لود تا 58 هم می آد بالا و اگر هم یک کم سر به سرش بزارم به 70 هم می رسه.
    در ضمن اگه دمای داخل کیس ، 40 درجه باشه ، پردازنده نمی تونه کار کنه چون همون طور که تو دفترچه ی پردازنده های اینتل نوشتند ، حداکثر دمای محیط اطراف پردازنده نباید از 37 بیشتر باشه.

8. این کاربر از alborz_k بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

نمی دونم که چرا مادربر های من ، دماشون این قدر الا نیست و به راحتی بهشون دست می زنم.
    از اون جایی که امار برگشتی مادربرد p5q ، خیلی بالاست ، بهتره که تا کار دستت نداده ببریش گارانتی.
    اون 33 هم درسته چون تو لود تا 58 هم می آد بالا و اگر هم یک کم سر به سرش بزارم به 70 هم می رسه.
    در ضمن اگه دمای داخل کیس ، 40 درجه باشه ، پردازنده نمی تونه کار کنه چون همون طور که تو دفترچه ی پردازنده های اینتل نوشتند ، حداکثر دمای محیط اطراف پردازنده نباید از 37 بیشتر باشه.
    خب مال شما P5Q-E هست
    نكته اينكه ولتاژ NB رو تا 1.9 ميشه برد بالا و جالب اينكه بصورت اتوماتيك وقتي اور ميكنه اين رو ميبره بالا مثلا من با تست دما فهميدم مه وقتي باس رو تا 370 ميبرم بالا بصورت اتوماتيك ولت NB تا نزديكيهاي 1.36 ميره بالا
    پايين اوردن ولت به صورت دستي هم باعث ميشه صفحه آبي پديد بياد هر چند كه تو باس 370 من الان گذاشتم روي 1.24 ولت و سيستم استيبله
    Last edited by MicroSystem; 26-09-2008 at 12:16.

10. این کاربر از MicroSystem بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

خب مال شما P5Q-E هست
    نكته اينكه ولتاژ NB رو تا 1.9 ميشه برد بالا و جالب اينكه بصورت اتوماتيك وقتي اور ميكنه اين رو ميبره بالا مثلا من با تست دما فهميدم مه وقتي باس رو تا 370 ميبرم بالا بصورت اتوماتيك ولت NB تا نزديكيهاي 1.36 ميره بالا
    پايين اوردن ولت به صورت دستي هم باعث ميشه صفحه آبي پديد بياد هر چند كه تو باس 370 من الان گذاشتم روي 1.24 ولت و سيستم استيبله
    البته اصلأ لازم نیست که ولتاز تا 1.9 بره بالا چون احتمال آسیب جدی به مادربرد در این ولتاز بسیار بالاست. من در فرکانس مسیر 510 ، فقط به 1.5 ولت احتیاج پیدا کردم که بسیار مناسب هست. من قبل از این که این مادربرد رو بگیرم p5q داشتم و خصوصیاتش رو می شناسم. این برد خیلی سخت به 500 می رسه و فشار زیادی رو باید در این فرکانس تحمل کنه.
    در ضمن من در فرکانس 400 با هر دو برد به بیش از 1.22 برای پل شمالی نیاز نداشتم و در این ولتاژ کاملأ پایدار بود . کلأ در حالت auto سطح بالای ولتاز رو در نظر می گیره تا سیستم پایدار بمونه.

12. این کاربر از alborz_k بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

البته اصلأ لازم نیست که ولتاز تا 1.9 بره بالا چون احتمال آسیب جدی به مادربرد در این ولتاز بسیار بالاست. من در فرکانس مسیر 510 ، فقط به 1.5 ولت احتیاج پیدا کردم که بسیار مناسب هست. من قبل از این که این مادربرد رو بگیرم p5q داشتم و خصوصیاتش رو می شناسم. این برد خیلی سخت به 500 می رسه و فشار زیادی رو باید در این فرکانس تحمل کنه.
    در ضمن من در فرکانس 400 با هر دو برد به بیش از 1.22 برای پل شمالی نیاز نداشتم و در این ولتاژ کاملأ پایدار بود . کلأ در حالت auto سطح بالای ولتاز رو در نظر می گیره تا سیستم پایدار بمونه.
    البته سيستم استيبل هست ولي بطور متوسط هر 24 ساعت يكبار صفحه ابي مياد اگه ولت NB رو خيلي كم كنيم شما كه با كم كردن ولت NB همين مشكل رو داشتي يا مشكلات ديگه؟
    من يه سرچي كردم هيچ موردي از خرابي p5q نديدم يادمه چند وقت پيش كه يه مدل مادبرد MSI مشكل داشت يه سرچ ميزدي تو گوگل 100 تا سايت مياورد
    نميدونم تو ايران چي ميگذره!

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

البته سيستم استيبل هست ولي بطور متوسط هر 24 ساعت يكبار صفحه ابي مياد اگه ولت NB رو خيلي كم كنيم شما كه با كم كردن ولت NB همين مشكل رو داشتي يا مشكلات ديگه؟
    من يه سرچي كردم هيچ موردي از خرابي p5q نديدم يادمه چند وقت پيش كه يه مدل مادبرد MSI مشكل داشت يه سرچ ميزدي تو گوگل 100 تا سايت مياورد
    نميدونم تو ايران چي ميگذره!
    سلام. من با کم کردن nb مشکلی برام پیش نیومد.کلأ اگه ولتاژ پل شمالی کم باشه ، نرم افزار ها کرش مس شن.
    کلأ در اکثر اوقات صفحه ی آبی ، برای مشکل رم و پردازنده هست. یک مقدار ولتاژ پردازنده رو زیاد کن ببین خوب می شه یا نه. آخه پردازندت دیگه تا آخر اورکلاک شده و 1.4 براش خیلی کمه. مثلأ بزارش روی 1.46 ببین چه طور می شه.
    رم هات که مطمئن هستند فقط تایمینگشون رو چک ک که روی 4و4و4و12 باشن.
    ولتاز مسیر رو روی چند گذاشتی؟
    در مورد مشکل p5q ، این تاپیک رو یک نگاهی بکن.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

15. این کاربر از alborz_k بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •