تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 33

نام تاپيک: لينوكس شريف

در آغاز فعالیت nero's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

7 اشتباه بزرگ

کارامد دیسک مرده و غیر قابل حذف لینوکس
    واقعا از این کارامد مزخرفتر نیست
    اگه یه بار نصب کنید و سر حذف کردنش دهنتون آسفالت بشه میفهمید چی میگم
    واقعا گندش رو درآوردن
    باز میگن مایکروسافت دزده
    خداییش کددومتون برای استفاده از ویندوز پول دادین
    ولی برای استفاده از یه سیستم open source مسخره باید پول بدی
    خیلی خنده داره
    شما معنی open source رو نفهمیدین
    open source به معنی رایگان بودن نیست , برنامه ها یا حتی سیستم عالم هایی هستن که در حالی که اوپن سورسه شما باید برای استفاده کردن آنها پول پرداخت کنی.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    open source یعنی انکه شما بتونی با کد برنامه دسترسی داشته باشی, بدونی برنامه چیکار داره رو کامپیوترت میکنه
    آیا داره اطلاعات شخصی تو رو در دسترس شرکت سازنده قرار میده یا در حال برپا سازی یه در پشتیه‌؟

و اینکه برای استفاده از ویندوز هیچکس پول نمیده (در ایران) خودش یه دلیل برای استفاده از اوپن سورسه
    یعنی شما دارید به صورت دزدی از محصول ماکروسافت استفاده میکنید و مجوز ماکروسافت رو زیر با گذاشتین
    و برای استفاده باید مبلغ اصلی ویندوز رو پرداخت کنید .

خوب حالا که دادن مبلغ اصلی ویندوز در ایران مشکله و شاید در حد توان بسیاری نباشه بهتره که از یه توزیع گنو/لینوکس استفاده کنید که هم رایگانه و هم امنه
    من به شما اوبونتو و پارسیکس رو پیشنهاد میکنم که بسیار تمیز و زیبا ساخته شدند و هم اینکه انجمن های فعالی دارن (مخصوصا اوبونتو) .
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    درضمن شما کجا برای استفاده از یه توزیع گنو/لینوکس باید پول پرداخت کنی ؟
    اگه منظور شما اون 18500 تومانه که گفتم این مبلغ برای پشتیبانی هست نه مبلغ خود لینوکس

کارمد توزیعی هست که خیلی کار داره که بشه یه توزیع قابل استفاده برای مصارف روزمره , همون دو توزیع اوبونتو و پارسیکس برای کاربران عادی بهتر هستن

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض قصد جسارت ندارم

باز میگن مایکروسافت دزده
    خداییش کددومتون برای استفاده از ویندوز پول دادین
    ولی برای استفاده از یه سیستم open source مسخره باید پول بدی
    خیلی خنده داره
    من خیلی دوست دارم یکروز ایران هم به قانون کپی رایت عمل کنه، و اونوقت وقتی اومدند در خونتون، سر کوچتون به عنوان دزد گرفتنتون!!! ببینم باز هم از اینکه برای ویندوز پولی ندادید صحبت می کنید یا نه!
    شما وجدان هم داشته باشید یکم باید قبول کنید دزد هستید! البته می بخشید ولی واقعیت هست، طبق قانون شما دارید از شرکت مایکروسافت دزدی می کنید، این ویندوز vista یی که با چهار هزارتومان می خرید در واقع سیصد دلار پولش هست! و چه خوشمون بیاد از میاکروسافت یا نه! طبق حقوق این شرکت برای استفاده باید پرداخت بشه! حالا بگید کی پول داده!!!
    در ضمن هیچکس نگفته مایکروسافت دزد هست! اعتراض صرفا به سیاستهای این شرکت هست.
    منصف باشید عزیزان.
    Last edited by taia; 03-04-2008 at 13:24.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

من خیلی دوست دارم یکروز ایران هم به قانون کپی رایت عمل کنه، و اونوقت وقتی اومدند در خونتون، سر کوچتون به عنوان دزد گرفتنتون!!! ببینم باز هم از اینکه برای ویندوز پولی ندادید صحبت می کنید یا نه!
    شما وجدان هم داشته باشید یکم باید قبول کنید دزد هستید! البته می بخشید ولی واقعیت هست، طبق قانون شما دارید از شرکت مایکروسافت دزدی می کنید، این ویندوز vista یی که با چهار هزارتومان می خرید در واقع سیصد دلار پولش هست! و چه خوشمون بیاد از میاکروسافت یا نه! طبق حقوق این شرکت برای استفاده باید پرداخت بشه! حالا بگید کی پول داده!!!
    در ضمن هیچکس نگفته مایکروسافت دزد هست! اعتراض صرفا به سیاستهای این شرکت هست.
    منصف باشید عزیزان.
    ميتونم بدونم چه سياستهايي منظورته ؟

آخر فروم باز mhaf's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

اینو من خودم میدونم که open source یعنی چه
    منظور من این بود که این سیستم عامل open source ای که تو همه جای دنیا مجانیه چرا باید اینجا پولی باشه
    من حاضرم سیصد دلار به مایکروسافت پول بدم و از یه سیستم user friendly استفاده کنم
    نه از یه سیستم مزخرف که معلوم نیست هسته اش رو از کجا کش رفتن

اگه نباشه جاش خالی می مونه GnuHDL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

کش رفتنی در کار نیست
    اون قدیما (۳ سال پیش تقریبا شایدم کمتر) میگفتن میخوان بر اساس slackware باشه حالا نمیدونم سوئیچ کردن یا نه.....
    اپن سورسه دیگه...........و البته تحت GPL هم که باشه شما هم میتونید از هسته ش استفاده کنید.
    از طرفی این سیستم اصلا هم مزخرف نیست...........من الان با ویندوزم مشکل دارم و آنلاین شدم تا ببینم چطور میتونم مانع هنگش بشم (دم به دقیقه هنگ میکنه)‌و ظاهرا با sysfader.exe مشکل داره و....
    در واقع اگه پول و تبلیغات مایکروسافت نباشه و فقط سیستم عاملها رو از لحاظ فنی (و نه حواشیشون) مقایسه کنید ویندوز آخر میشه..........
    یه نکته دیگه هم اینکه user friendly یه مفهومه و کاملا نسبی و چیزی نیست که مایکروسافت بخواد با نوشتن یه ماژول به سیستمش اضافه کنه...........در واقع اینم یه بحث مزخرفه که اصلا بگیم این خوش دست هست و اون نیست مثل اینه که شما ۳۰ سال با پیکان رانندگی کنی و بعد بگی از مرسدس بنز بهتره چون پیکان خوش دست تر و خوش رکاب تره (user friendly) پس بهتره این مفهوم رو اینجوری به کار نبری..........این هم جز همون تبلیغات مایکروسافته و کسی این به این شک میکنه که مثلا کاربر مکینتاش بوده باشه و بخواد بیاد با ویندوز کار کنه و این چشمش به این تبلیغ بیفته.

من هم نسبت به کل پروژه لینوکس ملی انتقاد دارم............به عنوان یه کاربر ایرانی خیلی دوست داشتم چطوریه که خیلی از سیستم عاملها مبتنی بر لینوکس و خیلی برنامه های دیگه رایگان تولید میشه.........یا خیلی کم هزینه است.............ولی میلیاردها تومن خرج پروژه شده و تقریبا هیچی..........یعنی نسبت به سرمایه گذاری که شده........خروجیش هیچ بود.........البته در مقیاس یه پروژه بازمتن........مثلا فکر کنم ۶۰ ملیون خرج تقویم جلالی کردن...........که قبل اینا به شکل متن باز توی KDE پیاده شده بود و خیلی عالی کار میکرد و الان من دارم توی Gnome با اپلتی که بر اساس پایتون آقای مولا پناهیان ساخته....کار میکنم و خیلی هم عالیه اما نتیجه کار اونا؟؟؟؟
    خود اینم یه مسئله است...........اینکه چرا واسه دانلود نمیزارن.........یه جور کارشکنی هست چون میتونن اونو رو سرورهای دیگه ی خیلی با کیفیت بزران یا توی SourceForge یا.... هزینه پنهای باندش هم زیاد در نمیاد ولی ازونجائي که هدفشون اینه که بتونن با رانت دولتی سیستمشون رو بفروشن به ادارات و نهادها این کار رو نمیکنن..............من با تمام دفاعیاتی که توی این فوروم میشه با اصولشون موافقم اما مسئولان این پروژه هم احتمالا بعضیها اونجا یا شاید مناصب بالاتر.........خیلی شفاف و صادق نیستن برخلاف دنیای اپن سورس واسه همینه که کار آقای آلن باغومیان با لینوکس پارسیکسش خیلی از کار یه لشکر از بروبچ شریف پیشرفته تر شده و بیشتر جلو افتاده بدون هیچ هزینه ی مالی ............
    بهرحال باید به عنوان یه انتقاد بپدرین ولی متاسفانه شفاف نیستن............

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

ميتونم بدونم چه سياستهايي منظورته ؟
    سیاستهای مایکروسافت واضح هست، مونوپولی مایکروسافت، عدم ارائه ی سورس کدها، گنجاندن برخی نرم افزارهای کاربردی که عملا استفاده از دیگر نرم افزارها رو سخت می کنه( مثل قرار داشتن پیش فرض media player و یا IE ) که باعث می شه کاربران حاضر نشوند مثلا برای استفاده از یک نرم افزار دیگه هزینه کنند، وجود برخی اعتراضات مبنی بر ارسال اطلاعات کاربردی و هزار و یک مسئله دیگه.
    البته بحث این تاپیک کاملا منحرف شده بهتر بر گردیم به اصل موضوع ولی برای اینکه دوستان کمی روشنتر نگاه کنند:
    کرنل لینوکس برای تمام توزیع ها یکیست! پس مطرح کردن اینکه از کجا هسته دزدیده شده معنی نمیده!
    ثانیا دوست من، اگر شما معنی سورس باز رو می دونید! می شه بگید پس کلمه ی دزدی اوونجا چه میکنه؟!
    ثالثا بارها گفته شده، این هم روش! هیچکس کسی رو مجبور نکرده که از ویندوز به لینوکس بیاد! شما فکر می کنید با ویندوز راحترید خوب ادامه بدید، کار سیستم عامل فراهم کردن راحتی هست، حالا اگر با ویندوز راحترید ما اینجا تبلیغ نمی کنیم صرفا اطلاعات رو اشتراک می گذاریم.
    اینکه چرا اوبونتو رایگان هست به سیاست کنونیکال ربط داره! و دلیلی برای اینکه تمام شرکتها به شما یک نسخه ی رایگان بدهند نیست.
    ولی همانطور که دوست عزیزم گفتند، کمی در سیاستهای برنامه ریزی شده برای این توزیع ابهام هست.

در آغاز فعالیت nero's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

1

اینو من خودم میدونم که open source یعنی چه
    منظور من این بود که این سیستم عامل open source ای که تو همه جای دنیا مجانیه چرا باید اینجا پولی باشه
    من حاضرم سیصد دلار به مایکروسافت پول بدم و از یه سیستم user friendly استفاده کنم
    نه از یه سیستم مزخرف که معلوم نیست هسته اش رو از کجا کش رفتن
    ببین دوست عزیز یک برنامه اوپن سورس میتونه پولی هم باشه و هیچ کس نمیتونه بگه که این برنامه خلاف قانونه
    چون مجوز اوپن سورس این اجازه رو بهش میده , حالا هم چون همه جای دنیا سیستم عامل گنو/لینوکس رایگانه
    دلیل نمیشه که این توزیع هم رایگان باشه و به سیاست شرکت سازنده بستگی داره.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    شما میتونید 300 دلار بابت ویندوز پول بدید و از یک سیستم عامل user friendly استفاده کنید
    ولی حق ندارید به به سیستم عامل گنو/لینوکس توهین کنید.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    خوبی که دنیای اوپن سورس داره تنوع اون هست , شما اگه یه توزیع رو دوست نداشتین یا ایراداتی داشت میتونید از یک توزیع دیگه استفاده کنید.
    ------------------------------
    راستی مشکل شما با کدام توزیع است کارامد یا شریف ؟

حـــــرفـه ای Javad_Ed's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    ناکجاآباد

پيش فرض

سلام
    فکر کنم اینجا تاپیک : لينوكس شريف باشه و این بحث ها جاش اینجا نیست
    البته ناراحت نشین ها!!
    من خودم ویستا رو کرایه کردم 200 تومن
    4000 تومن کجا بود؟!

پروفشنال Ceramic's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    همین جا !!

پيش فرض

هر كدوم از دوستان كه مطلع هستن بفرمايند كه « پشتيباني لينوكس شريف » كه بابتش پول دريافت ميشه شامل چه مواردي هست و چطوري بايد از اين سرويس استفاده كرد ؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

هر كدوم از دوستان كه مطلع هستن بفرمايند كه « پشتيباني لينوكس شريف » كه بابتش پول دريافت ميشه شامل چه مواردي هست و چطوري بايد از اين سرويس استفاده كرد ؟
    برو به farsiweb.ir
    كامل نوشته

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •