تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 9 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 82

نام تاپيک: صفحه بندي - صفحه آرايي

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

سلام

jia جان به خاطر آموزش های خوبت ممنونم. اما از پست 13 به بعد من هیچ تصویری نمی بینم...

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام

jia جان به خاطر آموزش های خوبت ممنونم. اما از پست 13 به بعد من هیچ تصویری نمی بینم...
    باید یکم صبر کنی.چون تصاویر زیاده انگار یکم صفحه سنگین شده.
    رایت کلیک هم اگر بکنی و گزینه شو پیکچرو انتخاب کنی زودتر تصاویر میاد.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

بچه ها برا ادامه پیدا کردن بحث سوالاتونو بپرسید.جون بحث ایندیزاین انقدر گسترده است که نمیتونم از یه جا شروع کنم و یه جا تمومش کنم.بهتره با سوال و جواب بریم جلو.مرسی.

داره خودمونی میشه amin20's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

خيلي ممنون jia.اينکه همه چيز رو با عکس توضيح ميدي عاليه.

فکر ميگردم خط بنفش بليده!خب اصلا بليد رو بي خيال شدم.

ج jia:
    من الان مجله ای که کار میکنم.سایزش 14 در 20.اما گفتن متن و تصویر و تمام المانهای مورد نظرت مثل شماره صفحه که میخوای بیفته تو چاپ .باید در 11در18 باشه
    پس يعني بايد از چپ و راست لبه کاغذ هر طرف 1.5 سانت و از بالا و پايين لبه کاغذ هر طرف 1 سانت تا متن فاصله داشته باشيم.
    با اين اوصاف وقتي از چاپخونه نشريت رو تحويل ميگيري ، سايز کاغذت يه چيزي بين 14در 20 و 11 در 18 و نامشخصه .و ممکنه متن
    با لبه کاغذ 2ميل فاصله داشته باشه يا 12 ميل .يعني ممکنه عکس بزگ علوي کامل بيفته و ممکنه تا گوشش ببيفته! درسته؟؟!!
    دقت کنيد: فرضا من ميخوام 1 سانت حاشيه داشته باشم و آرم نشريه از لبه کاغذ 2 سانت فاصله داشته باشه .خب حالا وقتي ممکنه دستگاه حاشيه را برش بزند و مشخص نيست خط برش کجاست ،من آرم رو کجا قرار بدم؟!!!
    اينطوري که نميشه که!
    مگه ميزان خطاي دستگاه چند ميليمتره؟!همه صفحات که ان شا الله از يک جا برش ميخورند؟(يا تک تک برش ميخورند).

اميدوارم متوجه منظورم شده باشيد.
    من که گيج شدم.فکر کنم تا نرم چاپخونه و مراحل و نحوه چاپ و... رو نبينم ،متوجه نشم.

تصاوير پست 18 نمايش داده نميشن!show picture اصلا نيست.(تصويري وجود ندارد!)
    Last edited by amin20; 28-12-2007 at 14:36.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

پس يعني بايد از چپ و راست لبه کاغذ هر طرف 1.5 سانت و از بالا و پايين لبه کاغذ هر طرف 1 سانت تا متن فاصله داشته باشيم.
    با اين اوصاف وقتي از چاپخونه نشريت رو تحويل ميگيري ، سايز کاغذت يه چيزي بين 14در 20 و 11 در 18 و نامشخصه .و ممکنه متن
    با لبه کاغذ 2ميل فاصله داشته باشه يا 12 ميل .يعني ممکنه عکس بزگ علوي کامل بيفته و ممکنه تا گوشش ببيفته! درسته؟؟!!
    دقت کنيد: فرضا من ميخوام 1 سانت حاشيه داشته باشم و آرم نشريه از لبه کاغذ 2 سانت فاصله داشته باشه .خب حالا وقتي ممکنه دستگاه حاشيه را برش بزند و مشخص نيست خط برش کجاست ،من آرم رو کجا قرار بدم؟!!!
    اينطوري که نميشه که!
    مگه ميزان خطاي دستگاه چند ميليمتره؟!همه صفحات که ان شا الله از يک جا برش ميخورند؟(يا تک تک برش ميخورند).

من که گيج شدم.فکر کنم تا نرم چاپخونه و مراحل و نحوه چاپ و... رو نبينم ،متوجه نشم.

به نظر از چاپخونه ات بپرس.من نمیدونم اونا دستگاه چاپشون چه جوریه و اینا.
    من فقط میدونم که اون چاپخونه ای که ما باهاش کار میکنیم گفت اینجوری باید باشه.
    شرمنده ولی من اصلا اطلاعات چاپی ندارم.
    ببین انجمن چاپ میتونه راهنماییت کنه.!؟
    (حالا تو از هر طرف یه مقدار فاصله بذار)

پست 18 رو هم در اسرع وقت درست میکنم.
    ببخشید که نتونستم کمکت کنم.

(اگه خواستی متن و آرم و تصویرتو بذار من یه نمونه برات درست کنم.)
    Last edited by jia; 29-12-2007 at 23:11.

داره خودمونی میشه 3years's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

اينطوري که نميشه که!

امید وارم مشکلت حل شده باشه!
    اما اگر سوالت هنوز پابرجاست | میزان خطای دستگاه برش اگر خراب نباشه بسیار پایینه (دهم میلیمتر) |
    شما بگو نوع کاری که می خواهی بکنی چیه! (رو کاغذ روزنامه است یا نه و اینکه نوع صحافی چه جوریه؟؟!!!)
    ومعمولاً برای قطع های حدود 12 در 20 سانتیمتر در نظر گرفتن فاصله 1.5 سانت از 3 طرف خارجی و 1 سانت از داخل معقول است.

تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

ممنون که به همه سوالاتم جواب دادید.
    از چاپخونه پرسیدم گفتند خطا بین یک تا 2 میلیمتره.با این حال هنوز ابهاماتی دارم.(با این اوصاف من می خوام نیم سانت حاشیه بدم.حرفیه؟!)
    رو کاغذ روزنامه نیست.یه مجله ساده 30 صفحه ای.(برگه های A3 که از وسط تا میخوره و منگنه میشه)
    اندازه معقول رو قبلا Jia گفته بود .من مشکلم چیز دیگه ایه!
    بعد از امتحانات ترم خودم مشکل رو حل میکنم( با دیدن مراحل و نحوه چاپ و ... همه چی حله)

داره خودمونی میشه 3years's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

ممنون که به همه سوالاتم جواب دادید.
    از چاپخونه پرسیدم گفتند خطا بین یک تا 2 میلیمتره.با این حال هنوز ابهاماتی دارم.(با این اوصاف من می خوام نیم سانت حاشیه بدم.حرفیه؟!)
    رو کاغذ روزنامه نیست.یه مجله ساده 30 صفحه ای.(برگه های A3 که از وسط تا میخوره و منگنه میشه)
    اندازه معقول رو قبلا Jia گفته بود .من مشکلم چیز دیگه ایه!
    بعد از امتحانات ترم خودم مشکل رو حل میکنم( با دیدن مراحل و نحوه چاپ و ... همه چی حله)
    2 میلیمتر فاجعه است خوشتیپ ! البته نه تو این ملک !!!!

نیم سانت برای برش معقوله | حالا چرا اینقدر خشن میپرسی:
    با این اوصاف من می خوام نیم سانت حاشیه بدم.حرفیه؟!

تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض دست منو بگیرید دارم تاتی تاتی میکنم!

سلام دوستان عزیز-ممنون از همه
    بحث های مربوط به صفحه آرایی رو در انجمن مجید آنلاین و اینجا خوندم و
    فعلا مشکلم layout ,فرم بندی مجله هست.

ببینید تحلیل من درسته؟:
    در دنیای حقیقی من یه مجله 6 صفحه ای باید داشته باشم که از 3 برگه a3 تا شده به وجود میان که تبدیل
    به 6 صفحه میشن.

خب من باید در indesin در کادر new اندازه صفحات رو a4 و تعداد صفحات رو 6 انتخاب کنم.
    حالا شماره صفحه رو باید به صورت معمولی و 1-2-3-4-5-6 الی آخر بزنم به این ترتیب صفحه 2 روبروی 3 و صفحه 4 روبروی 5 قرار میگیره .

حالا باید در نرم افزار ایلیستریتور صفحات a3 ایجاد کنم و صفحات طراحی شده در Indesign رو
    به صورت زیر به ایلیستریتور ببرم:
    ترتیب صفحات : 1با 6 و 2با 5 و 3 با 4 (با رعایت این قانون :صفحات زوج ،سمت راست و صفحات فرد، سمت چپِ صفحه a3 .

حالا باید خروجی pdf بگیرم و به چاپخونه بدم.

لطفا این فایل رو که طراحی کردم بببینید :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    چند سوال هم داخل فایل هست که ممنون میشم جواب بدید.

دوستان همراه ، میشه چند نمونه کاری با پسوند indd و pdf و ایلیستریتور آپلود کنید؟
    Last edited by amin20; 28-01-2008 at 17:59.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

من که نتونستم فایل ایندیزاینتو باز کنم.حالا نمیدونم به خاطر فونتاش بود یا چیز دیگه.
    سوالاتو بذار اگه تونستم جواب میدم.
    در ضمن من فقط ایندیزاین بلدم.راستی اینم بگم فرم بندی وظیفه چاپخونه است نه طراح.شما به صورت عادی باید صفحات پی دی اف کنی و تحویل چاپخونه بدی.
    من آپلود کردن بلد نیستم یا یادم بده یا اگه خواستی تو یه سی دی یه سری فایل ایندیزاین از کارای خودم رو برات میریزم و برات میفرستم.(پول پیکش با خودت ها)

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •